Oyun Hakkında

Assetto Corsa, sürükleyici bir ortam, dinamik ışıklandırma ve gerçekçi malzeme ve yüzeyler yaratan gelişmiş bir DirectX 11 grafik motoruna sahiptir. Gelişmiş fizik motoru, gerçek lastiğin özellikleri ve yönleri de dahil olmak üzere çok gerçekçi bir sürüş deneyimi sağlamak için tasarlanmıştır. Otomobil üreticilerinin resmi işbirliğiyle, tek oyunculu ve çok oyunculu seçenekleri ile son derece ayrıntılı, en iyi doğrulukla yeniden üretilmiş özel lisanslı arabalar sizleri bekliyor.


ASSETTO CORSA, Vallelunga'nın uluslararası yarış pistinin içinde yer alan KUNOS Simulazioni Ar-Ge ofisinde geliştirildi ve ekibin gerçek dünya yarış sürücüleri ve yarış ekiplerinin işbirliği ile oyunu geliştirmesini sağladı.

Devreler, gerçek dünyadaki motor yarış ortamlarının yeniden üretilmesinde mümkün olan en yüksek doğruluğu garanti etmek için Lazer tarama teknolojisi kullanılarak geliştirilmiştir. Monza, Silverstone, Imola, Mugello, Spa, Brands Hatch dahil olmak üzere daha birçok parça, tekrar 1961 yılına kadar yarışların düzenlendiği yüksek hızlı oval efsanevi Sopraelevata'yı canlandırıyor.

Assetto Corsa fizik motoru, fiziğin en iyi hassasiyetini ve dokunma hissi için mühendisliği sağlamak amacıyla motor sporlarının eliti ile yakın bir şekilde çalışarak edindiği pratik bilgileri kullanarak yeni bir model oluşturuldu.