knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Knight Online Nasıl Oynanır? Kurulumu, Kayıt İşlemi Detaylar
Bu Haberi 2240 Kişi Okudu

Knight Online Nasıl Oynanır? Kurulumu, Kayıt İşlemi Detaylar

Tüm MMORPG formatında oyunların atası olarak kabul edilen Knight Online, kendine özgü son derece gelişmiş bir ekosisteme sahiptir. Pek çok unsurun bir arada bulunduğu oyun, ilk olarak 2002 yılında beta demo sürümü ile oyuncularla buluşmuş ve o günden günümüze dek en çok adından söz ettiren oyunların başında gelmiştir. Günümüzde eski dönemlere göre çok daha az ilgi görüyor olsa da Knight Online severler ve oyuna sadık kalanlar hayli yüksek seviyededir. Knight Online nasıl oynanır 2021 merak edenler için oyunla ilgili başlangıç seviyesinde bilinmesi gereken detaylar ilerleyen seviyelere göre daha basit bir niteliğe sahiptir.

 

Knight Online Nedir? 

Öncelikli olarak Knight Online nedir? sorusuna cevap vermek gerekirse Knight Online, 2002 yılında demo beta sürümüyle oyuncuların beğenisine sunulan, MMORPG tarzı kahraman ve hikaye örgüsü bulunan bir video oyundur. Güçlü grafiklerinin yanı sıra oyunun kendine özgü etkileyici bir ekosisteme sahip olması ilk aşamada yüksek düzeyde ilgi uyandırmıştır. 

 

Özellikle 2004 yılında oyunun dünya pazarına girmesiyle birlikte gösterilen ilgi katlanarak artmış ve en nihayetinde zirvede olduğu dönemi yaşamıştır. Günümüzde 80’den fazla ülkede milyonlarca oyuncu sayısına sahip olan ve hala aktif olarak en çok tercih edilen oyunların arasında olmakla birlikte Knight Online oynamak isteyen oyuncuların sayısı da her geçen gün artış göstermektedir.

 

 

knight online

 

 

Knight Online Kurulumu 

Knight Online nasıl yüklenir? Merak edenler için oyunu yükleme ve çalıştırma sürecinin birkaç aşamadan oluştuğu belirtilmelidir. Üyelik sistemi ile kurulum sürecine başlanması gerektiği gibi birkaç aşamanın son basamağında oyunun çalıştırılması bulunmaktadır. Oyuncularla buluştuğu ilk günde, dönemin bilgisayarlarında bulunan özellikler oyunu çalıştırma konusunda büyük oranda sorun yaşıyor olsa da günümüzde hemen her bilgisayara oyunu indirme ve bu bilgisayarlar aracılığıyla Knight Online oynamak son derece basittir.

 

 

Knight Online Üyelik 

Knight Online dünyasına katılım göstererek bu ekosistem içerisinde yer alan kıyasıya mücadelelerin bir parçası olmak için oyuncuların öncelikli olarak üyelik işlemlerini tamamlamaları gerekir. Knight Online üyelik işlemleri için takip edilmesi gereken yol haritası şu şekildedir:

 

 • Öncelikli olarak oyunun sağlayıcısı olan NttGame firmasının resmi web adresine giriş yapılmalı ve buradan “Register” seçeneğine tıklanmalıdır.
   
 • Açılan sayfada talep edilen tüm bilgiler eksiksiz ve doğru olarak girilmelidir. 
   
 • Üyelik işlemlerinin bir sonraki aşamasında aktivasyon süreci bulunur. Bu sürecin tamamlanabilmesi için bilgilerin girildi bölümde ilgili alana doldurulan mail adresi açılmalıdır. 
   
 • Açılan mail adresinde NttGame tarafından gönderilmiş olan mail bulunmalı ve onay linkine tıklanmalıdır. 

 

Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından Knight Online üyelik aktif hale gelecektir ve bir sonraki aşamada oyunun bilgisayarlara yüklenmesi gerekir. 

 

 

Knight Online Yükleme 

Oyuna ilk kez başlayacak olanlar ya da yeniden Knight Online deneyimini derinlikli olarak yaşamak isteyenler tarafından en çok merak edilen konuların başında Knight Online nasıl yüklenir? Sorusu gelir. Oyunun bilgisayarlara yüklenebilmesi için takip edilmesi gereken yol haritası ise şu şekildedir: 

 

 • İlk olarak yine NttGame firmasının resmi web adresine geçiş yapılmalıdır. 
   
 • Burada ilgili bölümde yer alan “Knight Online Download” seçeneğine tıklanmalıdır. 
   
 • Söz konusu butona tıklanmasının ardından oyunun indirilme süreci başlayacaktır. 
   
 • Knight Online’ın bilgisayarlarda çalışabilmesi için temel gereklilikler arasında en önemli olanı DirectX programının 8.1 veya daha üzeri güncellemeye sahip olmasıdır. 
   
 • Söz konusu programın güncel olmaması halinde “Microsoft” üzerinden güncelleme yapılmalıdır. 
   
 • Son aşamaya gelince inen Knight Online dosyası açılmalı ve oyunun nereye kurulacağı seçilerek yükleme işlemi tamamlanmalıdır. 

 

Oyunun yüklenmesiyle birlikte Knight Online oynamak için tüm altyapı hazır hale gelecektir. 

 

 

knight online setup

 

 

Knight Online Oyunu Başlatma 

Oyuna tam olarak dahil olmak ve gerçek bir MMORPG deneyimini derinlikli olarak yaşamak için son aşamaya gelindiğinde oyuna giriş yapılması gerekir. Knight Online oynamak isteyenlerin oyuna giriş aşamasında yapması gerekenler adım adım şu şekildedir: 

 

 • Oyunun yüklenmesiyle birlikte çoğunlukla masaüstünde bir kopyası olan “Knight Online” (Uygulama) dosyası açılmalıdır.
   
 • Bu aşamada ilk kez oyun indirildiği için gerekli olan güncellemelerin yapılabilmesi adına açılan “Launcher” programı bazı güncellemeleri ve paket yüklemelerini gerçekleştirecektir. Tüm yüklemelerin tamamlanması biraz vakit alabilir ve yüklemelerin tamamlandığından emin oluncaya dek beklenmelidir. 
   
 • Söz konusu yüklemelerin tamamlanmasının ardından Knight Online oynamak için her şart tam olarak sağlanmıştır. 
   
 • Bu kapsamda oyuna giriş yapılmalı ve “Kullanıcı Adı” ile “Şifre” bilgileri girilerek “OK” butonuna basılmalıdır. 

 

Knight Online nasıl oynanır? Merak edenler için oyuna dahil olabilmek adına tüm şartların bu işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte karşılandığını söylemek mümkündür. Bundan sonraki aşamada sınırsız savaşlara benzeri olmayan karakterlerle katılmak ya da canavarları keserek itemlere sahip olmak oldukça kolay olacaktır.

 

 

Knight Online Sunucular 

Knight Online nasıl oynanır? Sorusunu merak edenler için başlangıç aşamasında tercih edilmesi gereken iki farklı durum olduğu belirtilmelidir. Oyunun yüklenmesi ve kişisel bilgilerin girilmesinin ardından oyuna katılım sağlayabilmek için öncelikli olarak sunucu tercihinde bulunulmalıdır. Bu noktada tercih edilebilecek iki farklı sunucu ekosistemi bulunur.

 

 

USKO Sunucuları 

USKO sunucuları büyük oranda Türkiye saat dilimiyle eş güdümlü olarak hareket eder ve oyunda ilerleyen aşamalarda özellikle etkinlik süreleri bu noktada oldukça belirleyici bir işleve sahip olacaktır. Dolayısıyla farklı bir zaman diliminde bulunulmaması halinde USKO sunucularının tercih edilmesi tavsiye edilir. Knight Online oynamak isteyenler için USKO sunucuları şu şekilde sıralanabilir: 

 

 • Vega
 • Diez
 • Gordion
 • Sirius
 • Destan
 • Ares
 • Altar 
 • Rosetta 
 • Olympia

 

Bu sunucular arasında tercihte bulunarak Knight Online oynamak 2021 adına bir adımın daha tamamlanması mümkündür. Sunucular arasında tercihte bulunurken her bir sunucunun kendi içerisinde bağı bulunduğu fakat diğer sunular ile herhangi bir etkileşimin mümkün olmadığının bilinmesi gerekir. 

 

 

knight online sunucular

 

 

 

STEAMKO Sunucuları 

Knight Online oynamak isteyenler için sunucu tercihinde bulunurken kullanılabilecek bir diğer seçeneğin de STEAMKO sunucuları olduğu belirtilmelidir. Sonradan NttGame ve Steam arasında yapılan anlaşmayla oluşturulan bu sunuculara, Türkiye’den katılım gösterilmesi halinde zaman dilimi sorunun ortaya çıkmasının son derece olası olduğu belirtilmelidir. Bu kapsamda STEAMKO sunucularını sıralamak gerekirse, söz konusu sunucular: 

 

 • Pathos
 • Hellsgarem
 • Cypher

 

Şeklindedir. Görece STEAMKO sunucuları yoğunluk açısından da USKO sunucularına göre daha az oyuncuya ev sahipliği yapar. Dolayısıyla Knight Online oynamak ve oyun içi etkileşimi sürdürerek uzun yıllar devam etmek isteyenlerin sunucu tercihinde bulunurken dikkatli davranması tavsiye edilir. 

 

 

Knight Online Başlangıç Aşaması Temel Kavramlar  

Belirtilmiş olduğu gibi Knight Online kendine özgü bir ekosisteme sahiptir ve uzun yıllardır süregelen bu ekosisteme kendine özgü bazı kavramların gelişmesine neden olmuştur. Çoğunlukla sadece Knight Online oyuncularının anlayabildiği bir terminolojiye sahip olan oyunun sağlıklı bir biçimde oynanabilmesi için başlangıç aşamasında en azından bazı kavramların bilinmesi gerekir. Knight Online nedir nasıl oynanır? Merak edenler için oyuna başlangıç aşamasında bilinmesi gereken kavramlarından bazıları genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 

 • HP (Health Points): Sağlık puanı anlamına gelmektedir. Karakterlerin ve canavarların sahip olduğu toplam can değeridir. 
   
 • İtem: oyunda bulunan eşya, yetenek, beceri veya güç gibi temel durumların karşılanması amacıyla kullanılan kavramdır. 
   
 • Damage: Hasar anlamına gelir ve karaktere yönelik her saldırıda düşen sağlık seviyesi için de kullanılır. 
   
 • Mob: Oyunda yer alan canavarlar ya da yaratıklar anlamına gelir. 
   
 • NPC: Oyunda etkinlikler için görev alınması, ticaret gerçekleştirilmesi gibi işlemlerin yapıldığı kontrol edilemeyen karakterler
   
 • Farm: Çiftlik anlamına geliyor olsa da bu kavram, çoğunlukla yaratık keserek ya da kutu toplayarak büyük savaşlar öncesinde seviye atlamak için zemin hazırlığı anlamına gelir. 
   
 • DEX: Dexterity olarak açılan bu kavram karakterlerin saldırılardan kaçmak için kullandığı özelliğe denmektedir. Ayrıca Rogue’lerin saldırı güçlerine de doğrudan etkide bulunur ve artmasını sağlar.  
   
 • Irklar: Knight Online iki farklı ırka ev sahipliği yapar ve oyunda tercih edilebilecek tüm karakterler bu iki ırkın mensubudur. 
   
 • Klan: Oyunda çevrimiçi olarak birlikte mücadele verilmesini sağlayan birlikler. Ekip.
   
 • Parti: Birden fazla oyuncunun daha fazla seviye elde etmek amacıyla ortak olarak aynı işlevi yerine getirmesi 
   
 • Lag: Sunular ve sahip olunan bilgisayarlar arasında yaşanan bağlantı problemleri 
   
 • Skill: Her bir karakterin sahip olduğu temel beceri ve yetenekler. Oyun içerisinde belli başlı ölçütlerle sınırlandırılmıştır.

 

Tüm bu kavramlara başlangıç aşamasında hakim olunması halinde Knight Online oynamak 2021 için gerekli olan temel bilgilere sahip olunmuş olacaktır. 

 

 

Knight online karakterler

 

 

Knight Online Karakter Seçimi 

Başlangıç aşamasında oyuncuların sunucu tercihinde bulunmasının ardından en çok zorlandığı durumlardan biri de karakter seçmektir. Knight Online karakter seçimi konusunda en çok özen ve hassasiyet gösterilmesi gereken durum, şüphesiz ki oyundan genel beklentiler ve uygulanacak oyun stratejisidir. Özellikle oyun stratejisi karakter tercihinde bulunurken en çok gözetilmesi gereken unsurdur.

 

 

Knight Online Irklar 

Knight Online karakter seçimi konusunda belirtilmiş olduğu gibi oyunda yer alan 2 ırktan birine mensup olan karakter seçilmelidir. Oyunda;

 

 • Human (Orc)
 • Karus (El Morad)

 

Her iki ırk aynı zamanda son derece gelişmiş bir hikaye örgüsüne sahip olan Knight Online’nın genel serüveni hakkında da bilgi verir. Oyuna katılım gösterilmesi halinde özellikle etkinlikler başta olmak üzere pek çok konuda gerçekleşen tüm mücadelelerin Human ve Karus ırkları arasında olacağı görülecektir. 

Söz konusu bu durumun oyunun genel hikayesinden esinlenilmiştir ve bu hikayede anlatılan efsane de Human ve Karus ırklarının mücadelesine dayanmaktadır. Dolayısıyla Knight Online karakter seçimi yaparken gerçekleştirilecek mücadelenin çoğunlukla ırklar arasında olacağı ve dolayısıyla doğru ırkın tercih edilmesi gerekli olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. 

 

 

Knight Online Sınıflar 

2 ırka ev sahipliği yapan Knight Online aynı zamanda 6 farklı sınıfa da ev sahipliği yapar. Her bir sınıf kendine özgü karakterleri içerdiği gibi her bir sınıfın genel nitelikleri de diğerlerine göre farklılık gösterir: Knight Online nasıl bir oyun? Merak edenler ve gelmiş geçmiş en iyi MMORPG oyunlardan biri olan bu oyunu tanımak isteyenler için 6 farklı sınıfın şu şekilde sıralanması mümkündür: 

 

 • Warrior (Savaşçı): Atak ve savunma konusunda dengeli bir güce sahip olsalar da defans özellikleri çok daha belirgin bir biçimde ön plana çıkar. 
   
 • Kurian: Düşük defans özelliklerine sahip olmalarına karşın oldukça verimli yardımcı karakterlere sahiptir. İyileştirme skilleri, kara büyüler gibi özellikler içerirler. 
   
 • Porutu: Kara büyü yeteneğine sahip olan sınıflardandır. Zehirli büyülere sahip olan bu sınıf, rakipleri söz konusu bu büyüler ile kısa sürede alt edebilme gücüne de sahiptir. 
   
 • Priest : Oldukça güçlü defans özellikleri bulunan bu sınıf, aynı zamanda takım arkadaşları için iyileştirici skillere de sahiptir. 
   
 • Mage (Büyücü): Bu sınıfta yer alan karakterler son derece dinamik bir yapıdadır. Tek bir saldırı ile rakipten pek çok karaktere zarar verebilen Mage’ler düşük sayılabilecek savunma becerilerine sahiptir. 
   
 • Rogue (Suikastçı-Okçu): Oyunda yer alan en hızlı karakterler bu sınıftadır. Çoğunlukla suikast uzmanı karakterlerin yer aldığı bu sınıf, oyun içerisinde en uzun saldırıları yapabilme yeteneği gösterirler. 

 

Şeklindedir ve Knight Online karakter seçimi yaparken her bir sınıfta yer alan tüm karakterlerin doğru ve etkili şekilde analiz edilmesi ve kişisel oyun tarzına, genel oyun stratejisine en uygun olan karaktere yönelim gösterilmesi oldukça kritik bir önem içerecektir. 

 

 

knight online cash satın al

 

 

Knight Online Oynamak İçin Strateji Geliştirme 

Knight Online nasıl oyun? Merak edenler için şimdiye dek olan bölüm oyuna başlangıç aşamasında konforla katılım sağlamak için minimal gerekli bilgileri içerdi. Gerekli olan tüm tercihlerin yapılması ve sonrasında yüksek düzeyde bir deneyimle oyuna katılım sağlanabilmesi adına genel bir oyun stratejisinin benimsenmesi gerekir. 

 

Canavar keserek item elde etmek veya farm yaparak gelişmek ya da tüm bunlardan farklı olarak ticaretle ilgilenmek başlangıç için en doğru tercih olacaktır. Özellikle sıklıkla kutu toplamak ve kutuları açmak devasa savaşlara katılım göstermek adına en uygun zeminin oluşmasını sağlayacaktır. Bunlara ek olarak Knight Online oynamak 2021 ve üst düzey bir eğlence elde etmek için etkinliklere katılım gösterilmesi de kesinlikle tavsiye edilir. 

Knight Online Nasıl Oynanır? Kurulumu, Kayıt İşlemi Detaylar Sıkça Sorulan Sorular

Knight nasıl indirilir?

Knight Online indirme işlemini adım adım sizler için anlatalım. Oyuna yeni başlamak isteyen oyuncular tarafından oldukça fazla merak edilen Knight nasıl indirilir yanıtı olarak size maddeler halinde anlattık.

 

 • Öncelikle NttGame firmasının resmi web adresine giriyoruz. 
   
 • Menüde yer alan “İndir” ve “Oyunu İndir” seçeneğine tıklıyoruz.
   
 • Daha sonrasında açılan sayfada yer alan “KNIGHT ONLİNE OYUNU İNDİR” kısmına tıklıyoruz.
   
 • Butona tıklanması sonrasında oyunun indirilme süreci başlayacaktır.
   
 • Knight Online’ın bilgisayarlarda çalışabilmesi için temel gereklilikler arasında en önemli olanı DirectX programının 8.1 veya daha üzeri güncellemeye sahip olmasıdır. 
   
 • Söz konusu programın güncel olmaması halinde “Microsoft” üzerinden güncelleme yapılmalıdır. 
   
 • Son aşamaya gelince inen Knight Online dosyası açılmalı ve oyunun nereye kurulacağı seçilerek yükleme işlemi tamamlanmalıdır.