Assassin's Creed Valhalla - Oynanış Videosu

Assassin's Creed Valhalla - Oynanış Videosu

Assassin's Creed Valhalla lansmanını Ubisoft dijital konseransı Ubisoft Forward'ta yaptı.


Oyunla ilgili detay ve yenilikleri haberimizde derledik.

 

Assassin's Creed Valhalla: Bir Viking Teması


İngiliz topraklarına girip orayı fethetmeye çalışan ana karakterimiz Eivor ile bu oyunda bir kabile liderini canlandırıyor. Kabile lideri olduğumuz için beslememiz gereken insanlar var.

Yeni oyun eski Assassin's Creed'lere yapı olarak benzer nitelikte tasarlanmış. Açık dünya, gizlilik, aksiyon ve RPG sistemi yine oyunda mevcut. 

 

 

Savaş


Oyunda ilk göze çarpan özellik "savaş" kısmında bulunuyor: artık iki elimize iki farklı silah alabiliyoruz. Balta - gürz, balta - kalkan gibi kombinasyonlar yapabileceğimiz gibi iki elle kullanılabilen ağır silahlar bu oyunda da mevcut. Silah tercihleri oyunun aksiyonuna daha fazla etki ediyor. Hangi silahın hangi elle kullanıldığı önemli. 

R1: Sağ elimizdeki silahı kullanmamızı sağlıyor.
R2: İki silahla ağır atark yapabiliyoruz. 
L1: Bir kez bastığımızda anlık savunma özelliğini kullanabiliyoruz. Basılı tuttuğumuzda ise sol elimizle özel saldırı yapıyoruz ve bu özel saldırı her silahta farklılık gösteriyor. 

Oyunda iki elde iki farklı silah kullanabilme özelliği daha keyifli hale getirlmiş ve "swap weapons" özelliği sayesinde iki kere arka arkaya X tuşuna basınca yer değiştiriyor! 

 


Gizlilik 


Suikast artık mini oyunlarda yapılabiliyor. Yapımcıların söz verdiği "düşmanı tek hamlede indirme" özelliği bu kısımda kullanılabiliyor. 

 

 

Nehir


Üflediğinizde ses çıkartan bir nesne sayesinde yelkenlinizi çağırarark nehirden geçebiliyorsunuz. Bu sesi duyarak gelen yelkenlinin içinde kabileniz bulunuyor. Oyunun yeni özelliği de burada karşımıza çıkıyor: grup halinde savaş. 
Oyun sırasında ekranda beliren "Raid" özelliğini kullandığınız takdirde kabilenizle bir yerleri istila etme fırsatı bulabiliyorsunuz. Burada "açık dünya" fonksiyonuyla karşılaşıyorsunuz. Nasıl ilerlemek isterseniz (yalnız, grupla, gizli) kararı size kalıyor. 

 

 

Görevler ve Seçimler


Görevler ve diyaloglar bu oyunda daha keskin hatlara sahip ve seçiminiz ilerleyişi daha fazla etkiliyor. 

 

 

Mini Oyunlar


Taşları üst üste dizme oyunu ve çeşitli bulmacalar oyunda mevcut. 

 

 

En ucuz ve güvenilir Assassin's Creed Valhalla ve diğer Assassin's Creed oyunları için adresin belli: GameSatış!


Diğer Haberler
YouTube 25 Temmuz'da İnanılmaz Bir Projeye İçin İlk Adımı Atıyor!
<< Önceki Haber

YouTube 25 Temmuz'da İnanılmaz Bir Projeye İçin İlk Adımı Atıyor!

Heyecannınızı doruklara taşıyacak bir haber okumaya hazır olun! "Bir Günün Hikayesi" 2020'nin her gününün film tadında geçtiği düşüncesinden tomurcuklanan fikir dünyanın en kapsamlı katılıma sahip deneme projesi olarak şimdiden dünya mirasındaki yerini aldı bile. YouTube, 25 Temmuz 2020'deki hayatınızı filme almanızı ve kendilerine yollmanızı istiyor. Peki bu film ne yapılacak? Dünyanın dört bir

15 Temmuz 2020, 10:52
PC Oyun Haberleri
Türk Geliştiricilerden VR Müjdesi: "Jack Walker: Ethereal"
Sonraki Haber >>

Türk Geliştiricilerden VR Müjdesi: "Jack Walker: Ethereal"

Türk oyun geliştiriciler bu defa yepyeni bir deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. ROG Studios, VR oyun dünyasına Jack Walker: Ethereal ile sapasağlam bir giriş yapacak. VR Teknolojisinin Multiplayer Fantastik Dünyası VR teknolojisi kullanarak üretim gerçekleştiren Türkiye'nin sayılı şirketlerinden ROG Studios, kullanıcılarını sanal gerçekliğin fantastik boyutuna taşımayı amaçlıyor. Jack Walker -

17 Temmuz 2020, 15:02
Arama sonuçları