Call of Duty Black Ops 4 Tanıtıldı

Bu sene savaş oyunlarına gerçekten doyacağız gibi duruyor. Battlefield ve Call of Duty serileri arasındaki kıyasıya rekabetin oyunculara pozitif bir şekilde yansıyor olması oyuncular için gerçekten harika bir duygu. Her iki seriden de haberler almaya devam ederken Call of Duty tarafından büyük bir atak geldi ve Black Ops 4 resmen tanıtıldı. Biliyorsunuz ki daha önceden yaptığımız Call of Duty: Black Ops 4 Battle Royal Oyunu Olacak haberimizde, yeni gelecek Black Ops oyununda hiçbir şekilde hikaye modu olmayacağını ve sadece çevrimiçi bir şekilde oynanacağını belirtmiştik. Yapılan tanıtımla birlikte artık bu bilgi de kesinlik kazandı ve Black Ops 4 oyununu yalnızca çevrimiçi oynayacağız. Şimdi gelelim oyunumuza, Black Ops 4’te bir çok değişiklik var fakat COD serisi için belki de en bariz olan otomatik can yükleme sistemi artık yok ve canınız azaldığında bunu kendi kendine iyileşmesi yerine, siz karakterinize can basacaksanız. Sanırım böylelikle o eski COD sağlık sistemi tarih oldu diyebiliriz. Sağlık özelliğinin yanı sıra oyun içinde duvarda koşma ve zıplama özellikleri de tamamen kaldırılmış durumda. Çok oyunculu modun sadece yerde geçmesini isteyen geliştirici firma, bunun yanında çok oyunculu moddaki karakterlere de el atmış durumda.

Farklı Özelliklere Sahip Karakterler

Black Ops 4’ün çok oyunculu modunda yer alan karakterlerin hepsinin farklı türden özellikleri ve yetenekleri bulunmakta. Ayrıca motivasyon kaynaklarının ne olduğu ve geçmişlerini de oyuncular görevlere başlamadan önce okuyabilecekler, böylelikle seçtikleri karakterlerle duygusal bir bağ kurabilme şansını yakalayabilecekler. Silahlara da gelirsek eğer her silahın tepki süresi ve tepki hızı birbirinden çok farklı. Oyun ile ilgili verilen bilgiler arasında bundan da bahseden uzmanlar, oyuncuların sıkça kullandıkları silahları bir süre sonra tanıyacaklarını, tepki sürelerini ve hızlarını bilecekleri için ona göre daha hızlı ve daha rahat savaşacaklarını vurguladılar. Zombi modunun da tanıtıldığı tanıtım videolarında, karşımıza çıkan gladyatör arenası ve gemi haritalarında zombi moduyla ilgili bizlere güzel ipuçları sunuyor.

12 Ekim tarihinde oyun severlerin beğenisine sunulacak olan Call of Duty Black Ops 4, Steam’de yer almayacak. PC üzerinden oynamak isteyen oyuncular oyunu battle.net üzerinden temin edecekler. Ayrıca PS4 ve Xbox One için de çıkacak olan Black Ops 4’ü büyük bir merakla bekliyoruz. Aşağıdaki videolardan Call of Duty Black Ops 4 ile ilgili tanıtım videolarını izleyebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

Arama sonuçları