Fortnite Google Play Store'da Olmayacak

06-08-2018

 

Battle Royale oyunu Fortnite'ın Android platforma gelecek olması oldukça konuşulmuştu. Epic Games, Fortnite'ın Google Play'de kesin olarak yer almayacağını duyurdu. Epic Games CEO'su Tim Sweeney, şirketin oyuncularla doğrudan iletişim kurmayı hedeflediğini ve bu kararın temel sebeplerinden birinin ise oyun içi alışverişlerde Google'ın aldığı %30 'luk komisyon oranı olduğunu belirtti.  Fortnite'ın Android sürümünün tüm ülkelerde oynanabilir olmasını hedeflediklerini de ekledi. 


Öncelikle Samsung Galaxy Note 9 ile buluşacak olan Fortnite, bir süre sonrasında da diğer Android cihazlarda oynanabilecek. 


Buna ek olarak, Samsung ile Epic Games'in yaptığı işbirliği sonucunda, Note 9'u ön sipariş olarak alanlara, 150 Dolar değerinde Fortnite V-Bucks hediye edilecek. Yani yaklaşık 750 TL'ye denk gelen bu oyun içi para, Samsung ile Epic Games'in sağlam bir iş birliği yaptığını kanıtlar nitelikte. Çoklu platform özelliği yer almazsa, S9 sahipleri bir süre kendi aralarında Fortnite oynayacak gibi görünüyor. Ancak Epic Games'in buna mutlaka bir çözüm düşündüğü kanısındayız. 

Arama sonuçları