PUBG Mobile Silah Rehberi

PUBG Mobile Silah Rehberi

Son zamanların en iyi Battle Royale oyunlarından biri olan PlayerUnknown’s Battlegrounds PC sürümünün yanı sıra, şu sıralar Mobile tarafında dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Çoğu oyuncu bilgisayarlarında sistem gereksinimlerini karşılamadığı için özellikle PUBG Mobile'ı tercih ediyor. PUBG Mobile, PC sürümündeki neredeyse bir çok silahı bünyesinde barındırıyor. Silahlar tek başlarına bir yere kadar etki etse de çeşitli aparat ve ekipmanlarla çok daha iyi bir etki sağlayabiliyor. PUBG Mobile, oynanış açısından ister oyunu bilen, ister bilmeyenler olsun size fazlasıyla kolaylık sunuyor. Haritada Loot yaparken topladığınız silah ve ekipmanların yine de ne işe yaradıkları konusunda bilgi sahibi olmanız sizi diğer oyunculardan 1-0 ileride tutabilir. Oyundaki tüm silahları derlediğimiz bu rehberimizde merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 

 

Gamesatış farkıyla PUBG Mobile UC'lerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde satın alarak, oyundaki görev ve rankınızı geliştirebilir güncel sezonun en iyi oyunculardan olma fırsatını yakayabilirsiniz. 

 

Aşağıdaki görselde paylaştığımız tabloda özetle tüm silahların detaylarını inceleyebilirsiniz. Yazımızın devamında tüm silahların tek tek açıklamalı özelliklerini bulacaksınız.

 

 

SALDIRI TÜFEKLERİ (ASSAULT RİFLE)

Saldırı silahları bildiğimiz adıyla "otomatik ve yarı otomatik" tüfeklerdir. Saldırı silahları özellikle PUBG Mobile'a başlayan oyuncular için ideal silahlardır. Bu silahlar hem yakın menzil hem de uzak menzil çarpışmalarda etkilidir. Yakın menzilde otomatiğe alıp rakiplerinizi kolay bir şekilde öldürebilirsiniz. Uzak menzilde ise yarı otomatiğe alarak tek atışlar halinde bir kaç defa ateş ederek kullanabilirsiniz. Bu tür silahların uzak menzilde hasar etkileri düşmektedir. Pusuya yatarak çatışmaya girmek için pek uygun olmayabilir.

 

AKM: PUBG Mobile'de yakın, orta ve uzun menzilli karşılaşmalarda en ideal silahlardan biridir. Sadece tam otomatik şekilde kullanacağınız bu silah oldukça güçlüdür. Uzak mesafeler için pek tavsiye etmiyoruz. Geri tepme derecesi çok yoğun olduğu için silahı dengeleyici (compensator) ile kullanabilirsiniz. 7.62 MM cephane tipine ve 30 adet mermi kapasitesine sahiptir. 3 adet eklenti ile daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. Sight, Muzzle, Mag.

 

GROZA: Saldırı silahları içinde en güçlü olan silahtır. AKM'den daha yüksek bir ateş gücüne sahiptir. Yalnızca Air Droplardan bulabilirsiniz. Bunu buluncaya kadar AKM sizin için daha iyi avantaj sağlar. Bu silahın tek dezavantajı yavaş reload (yeniden yükleme) özelliğine sahiptir.  Supply Crates'lerden rastgele çıkan Groza 7.62 MM cephane tipine ve 30 adet mermi kapasitesine sahiptir. 3 adet eklenti ile silahı daha güçlü hale getirebilirsiniz. Sight, Muzzle, Mag.

 

SCAR-L: Hem kısa hem de uzun menzilli çatışmalarda etkili bir silahtır. Yüksek ateş hızıyla rakiplerinizi daha kolay bir şekilde indirebilirsiniz. 5.56 MM cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahiptir. 4 adet eklenti takarak daha güçlü bir silah haline getirebilirsiniz. Sight, Muzzle, Foregrip, Mag.

 

M16A4: Tam otomarik sınıfına dahil olmayan bu silah düşük geri tepme özelliği sayesinde oyuncuların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Uzun menzilde etkili olan bu silah 5.56 MM cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahiptir. 3 adet eklenti ile daha güçlü bir silaha dönüştürebilirsiniz. Sight, Muzzle, Mag.

 

M416: Yeni başlayan oyuncular için ideal olan bu silah düşük geri tepme özelliği ile diğer silahlara göre daha kullanışlı ve kolaydır. Tek haliyle pek güçlü olmayabilir fakat eklentileri ile tam bir canavar diyebiliriz. 5.56 MM cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahiptir. 5 adet eklenti eklenebilir. Sight, Muzzle, Mag, Foregrip, Stock.

 

AUG A3: Nadir bulunan bir piyade tüfeğidir. Sadece Air Droplardan elde edebileceğiniz bu silah, düşük geri tepme özelliği ile oyuncu dostudur. Orta-uzun menzilli çatışmalarda yüksek bir stabiliteye sahiptir. Reload hızı oldukça yavaş olan bu silahı kullanacak oyuncuların mutlaka Quickdraw eklentisi almasını öneriyoruz. 5.56 MM cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahip olan bu silahı 4 adet eklenti ile daha güçlü hale getirebilirsiniz. Sight, Muzzle, Mag, Foregrip.

 

 

KESKİN NİŞANCI TÜFEKLERİ (SNİPER RİFLE)

Pusu kurmak ve saatlerce kıpırdamadan durmayı seviyorsanız keskin nişancı tüfeklerini lootlamanız gerekiyor. Tabii ki bu silahları kullanmak ayrı bir yetenek istiyor. Rakipleri tek bir atışta indirebileceğiniz bu silahlar ile yakın menzilde çatışmaya giremezsiniz. Yeni başlayanlara kesinlikle önermiyoruz. 

 

KAR98K: Haritada bolca bulunan bu silah yeni başlayan oyuncular için diğer silahları bulana kadar idare edebilecekleri ideal silahlardan biridir. Yakın menzilde kafa atışları için yüksek hasar verirken vücud vuruşları için tercih edilmemelidir. Reload hızı oldukça düşük olan bu silah 7.62 MM cephane tipine ve 5 adet mermi kapasitesine sahiptir. 3 adet eklenti ile daha etkili bir silaha dönüştürebilirsiniz. Sight, Muzzle, Mag.

 

M24: Kullanım açısından zorlayıcı olan bu silah kafa atışlarında oldukça güçlüdür. Tek seferde tek mermi çeker ve Reload hızı düşüktür. AWM'ye göre daha kolay bulunabilir 7.62 MM cephane tipine ve 5 adet mermi kapasitesine sahiptir. 4 adet eklenti ile daha güçlü hale getirebilirsiniz. Sight, Muzzle, Mag, Stock.

 

AWM: Sadece Air Droplardan elde edeceğiniz bu silah 300 Magnum mermi kullanan özel bir silahtır. Oldukça güçlü olan bu tüfek en üst seviye ekipmanlı rakiplerinizi bile tek atışta indirebilir. Reload hızı düşük olmasına rağmen ıskalamadan vurduğunuz takdirde yüksek hasara sahiptir. 300 Magnum cephane tipi ve 5 adet mermi kapasitesine sahiptir. 4 adet eklenti ile bir canavara dönüştürebilirsiniz. Sight, Muzzle, Mag, Stock.

 

WIN94: En iyi keskin nişancı denebilir fakat sadece profesyonel oyuncuların kolaylıkla kullanabileceği bu silah herhangi bir dürbün kabul etmiyor. Kısa ve orta menzilli çatışmalarda rahatça kullanabilirsiniz. Uzun menzilde kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Reload hızı oldukça düşük olan bu silah sadece stock eklentisini kabul ediyor. 45 ACP cephane tipi ve 8 adet mermi kapasitesine sahiptir. 

 

NİŞANCI TÜFEKLERİ (DMR'LER) (DESİGNATED MARKSMAN RİFLES)

Literatürde "Keskin Nişancı Tüfeği" olarak da geçen DMR'ler yarı otomatik ve/veya otomatik ateş edebilmeleri sayesinde "Sniper" tipi silahlardan ayrılıyor. 

 

SKS: Uzun mesafeli çatışmalarda özellikle tercih edilen bu silah sayesinde rakibinizi tek atışta indirebilirsiniz. Yüksek geri tepme ve düşük Reload hızına sahiptir. Bu silahı yere çömelerek kullanmanızı tavsiye ediyoruz. 7.62 MM cephane tipi ve 10 adet mermi kapasitesine sahip olan bu silaha 5 adet eklenti takarak daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Sight, Muzzle, Mag, Foregrip, Stock.

 

VSS: Herhangi bir eklenti gerektirmeyen ve bu özelliğe kendiliğinden sahip olan özel bir silahtır. Kısa ve orta menzilde çok güçlüdür. 9 MM cephane tipi ve 10 adet mermi kapasitesine sahip olan VSS'ye sadece 2 adet eklenti takabilirsiniz. Mag ve Stock.

 

MINI14: Çok hızlı ateş eden bu silah uzun menzilde bile güçlüdür. En yüksek mermi kapasitesine sahip olan Mini14 5.56 MM cephane tipi ve 20 adet mermi kapasitesine sahiptir. 3 adet eklenti takarak daha güçlü bir silah haline getirebilirsiniz. Sight, Muzzle, Mag.

 

MK14: Sadece Air Droplardan lootlanabilen bu silahın çok güçlü bir hasar verme özelliği vardır. Tam otomatik modda kullanıldığında bile geri tepmesi ve reload hızı yüksektir. 7.62 MM cephane tipi ve 10 adet mermi kapasitesine sahip olan bu silaha 4 adet eklenti takarak daha da güçlendirebilirsiniz. Sight, Muzzle, Mag Stock.

 

SLR: Hızlı atış özelliği olan bu silah, uzun menzilde oldukça etkilidir. Yavaş reload özelliği ile yakın mesafeli çatışmalarda önermiyoruz. 7.62 MM cephane tipi ve 10 adet mermi kapasitesine sahiptir. 4 adet eklenti takarak daha da güçlendirebilirsiniz. Sight, Muzzle, Mag, Stock.

 

AV TÜFEKLERİ (SHOTGUNS) (SG)

Neredeyse her FPS oyunlarında en iyi yakın mesafe silahı grubuna giren pompalı tüfekler, bölgeye indiğiniz anda yakın mesafe sizi kurtaracak en etkili silah türünden biridir. Saçmaların rakibe isabet etmesi halinde 160 ila 324 arası hasar verebilme özelliğine de sahiptir. 

 

S686: 2 adet mermiyi hızlı bir şekilde atabilir anca Reload hızı oldukça düşüktür. En güçlü av tüfeği olan bu silah yakın ve ortda menzilde daha etkilidir. 12 Gauge cephane tipi ve 2 adet mermi kapasitesine sahiptir. Mag ve Stock eklentileri ile daha kullanışlı bir silah haline getirebilirsiniz.

 

S1897: Yakın mesafeli çaçtışmalarda oldukça güçlüdür. Reload özelliği manuel yapılmalıdır. 12 Sauge cephane tipi ve 5 adet mermi kapasitesine sahiptir. Sadece Muzzle ve Stock eklentilerini takabilirsiniz.

 

S12K: Yarı Otomatik özelliğe sahip olan bu silah hızlı ateş eder ve yüksek hasar verebilir. Yakın mesafeli çatışmalarda idealdir. 12 Sauge cephane tipi ve 5 adet mermi kapasitesine sahiptir. 3 adet eklenti ekleyebilirsiniz. Sight, Muzzle, Mag.

 

 

MAKİNALI TÜFEKLER (SUBMACHINE GUNS) (SMG)

Yarı Otomatik silah olarak bilinen hafif makineli silahlar sınıfıdır. Verdikleri hasar açısından zayıf ve tercih edilmeselerde şarjör kapasitesi ve atış hızıyla diğer silah sınıflarından daha iyidir. Yakın ve orta mesafe menziller için kullanımı idealdir.

 

UZI: Yüksek atış hızına ve şarjör kapasitesine sahip uzi, yakın mesafeli çatışmalar için idealdir. Hızlı cephane değiştiren bu silah 9 MM cephane tipi ve 25 adet mermi kapasitesine sahiptir. 3 adet eklenti ile daha güçlü hale getirebilirsiniz. Muzzle, Mag, Stock.

 

UMP9: Yakın mesafeli çatışmalarda en iyi makinalı silahtır. Düşük geri tepme özelliği sayesinde çoğu yeni başlayan oyuncular tarafından tercih edilir. Haritada kolaylıkla bulacağınız bu silah 9 MM cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahiptir. 4 adet eklenti takarak daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Sight, Muzzle, Mag, Foregrip.

 

VECTOR: Yakın mesafeli çatışmalar için idealdir. Yüksek hasar bırakır, Mag eklentisi ile kullanılması tavsiye edilir. 45 ACP cephane tipi ve 13 adet mermi kapasitesine sahiptir. 5 adet eklenti takabilirsiniz. Sight, Muzzle, Mag, Foregrip, Stock.

 

TOMMY GUN: En güçlü hafif makinalı silah olan Tommy Gun, yakın mesafe çatışmalarında en fazla hasarı veren silahtır. Geri tepme özelliği oldukça yüksektir. Kontrol edilmesi zor olan bu silah mutlaka Eklentilerle daha kullanışlı bir hale getirilerek kullanılmalıdır. 45 ACP cephane tipi ve 30 adet mermi kapasitesine sahiptir. 3 adet eklenti eklenebilir. Muzzle, Mag, Foregrip.

 

HAFİF MAKİNALI TÜFEKLER (LIGHT MACHINE GUNS) (LMG)

Az denecek silah çeşitliliğine sahip olan bu silah tipi otomatik atış özelliğine sahiptir. LMG'lerin en büyük dezavantajları uzun şarjör yenileme (reload) süresine sahiptir. 

 

M249: Sadece Air Droplardan sahip olabileceğiniz bir silahtır. Reload hızı oldukça düşüktür. Tek bir eklenti takarak kullabilirsiniz. 5.56 MM cephane tipi ve 100 adet mermi kapasitesine sahiptir. Sight.

 

DP-28: M249'a göre daha yavaş ateşleme gücüne sahiptir. Geri tepme özelliği diğer LMG'lere göre daha güçlüdür. 7.62 MM cephane tipi ve 47 adet mermi kapasitesine sahiptir. Sadece Sight takarak kullanabilirsiniz.

 

 

 


PC Oyunları
Black Desert 14 Gün Boyunca Ücretsiz!
<< Önceki Haber

Black Desert 14 Gün Boyunca Ücretsiz!

Baharın gelmesiyle dün gelen güncelleme ile birlikte Black Desert birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapmaya başladı.   Su Festivali ile oyunda kaldığınız her 2 saat için sizlere Festivalin izleri eşyası verilecek. Eşya ise 60 dakika için size Sağlık EXP +20 ve Şans +2 etkisi verecek. 50 adet bu eşyadan edindiğinizde ise Haro için bir hediye etkinlik görevini tamamlayarak 1 Fil Şelalesi (

11 Nisan 2019, 13:52
PC Oyunları
Heartstone Rise of Shadows Çıktı!
Sonraki Haber >>

Heartstone Rise of Shadows Çıktı!

Blizzard'ın dünyaca ünlü dijital kart oyunu olan Hearthstone'un yeni genişleme paketi yayınlandı.  Rise of Shadows, 135 yeni kart ve kendilerine özgü mekanik ve keywordler ile birlikte oyunda yer almaya başladı. Rafaam'ın liderliğinde bir araya gelen kötüler çetesi kendilerine The League of E.V.I.L adını vermişler. İntikam almak isteyen bu çete, her türlü Enrikaya (Schemes) elinde tuttukları kartla

12 Nisan 2019, 15:05
Stok
Bonus
Alış
Satış
Adet
İşlem
YORUMLAR
Arama sonuçları