Red Alert Efsanesi Geri Dönüyor!

Red Alert  Efsanesi Geri Dönüyor!

Gerçek zamanlı strateji oyunu denilince akla gelen ilk isimlerden bir tanesi olan Command & Conquer, efsane bir haberle tekrar karşımıza çıktı. Serinin yayıncısı Electronic Arts, Command & Conquer: Red Alert Remestered ve Command & Conquer: Tiberian Dawn Remastered oyunlarını geliştirmeye başladıklarını duyurdu. 1995 yılında piyasaya serinin ilk oyunun sürülmesinin ardından serinin devam oyunları tam bir kült haline geldi. Command & Conquer, bir çok oyuncuya unutulmaz anlar yaşatmıştır. 

 

Serinin hayranları uzun süredir Electronics Arts'a ulaşarak eski oyunların yeniden piyasaya sürülmesini talep ediyorlardı. Gelen talepleri değerlendiren EA, en sonunda Red Alert ile geri dönme kararı aldı.

 

Electronic Arts'ta Kreatif Yönetmen olarak çalışan Jim Vesella ise konuyla ilgili şu şekilde bir açıklama yaptı:

 

“Yaklaşık bir ay önce Command & Conquer hayranlarına, remaster projesiyle serinin yeniden bilgisayar ortamına geri döneceğine dair bilgileri vermiştik. Hayranlardan gelen tepkiler ise gerçekten müthişti. Herkes, 23 yıl önce başlayan C&C serisinin favorisi olduğunu söyleyen mesajlar atmaya başladı. Bugün, başladığımız yere geri döneceğimizi açıklamaktan mutluluk duyuyorum. Command & Conquet: Tiberian Dawn’ı yeniden yapmaya karar verdik. Bununla birlikte tek başına bambaşka bir heyecan oluşturduğunu ve hayranların çok sevdiğini bildiğimiz bir başka leye daha karar verdik: Tiberian Wars’ın yanı sıra Command & Conquer: Red Alert’ı da yeniden geliştireceğiz. Ana oyunlarla birlikte klasik genişleme paketleri de yeniden yapma sürecine dahil olacak ve üç ana paket remaster ile birlikte oyunculara sunulacak. Pakette herhangi bir mikro ödeme sistemi bulunmayacak. EA, yeniden yapım sürümü için Petroglyph Games ile ortaklık kuracak. Petroglyph Games, bünyesinde orijinal oyunları yapan Westwood Studios’tan birçok geliştiriciyi barındırıyor ve bunlardan büyük çoğunluğu da Command & Conquer serinin ilk oyununu geliştiren kişiler arasında yer alıyorlar.”

 

Henüz Red Alert Remastered için resmi bir çıkış tarihi verilmedi. Fakat oyun hakkında yapılan açıklamalara göre, yeniden geliştirilen oyunların 4K çözünürlük ile geleceği müjdelendi.


PC Oyun Haberleri
LoL 9. Sezon Ne Zaman Başlayacak? Sezon Öncesi Tüm Yamalar
<< Önceki Haber

LoL 9. Sezon Ne Zaman Başlayacak? Sezon Öncesi Tüm Yamalar

League of Legends’ın 2018 sezonu 12.11.2018 gecesi itibari ile sona erdi. LoL 9. Sezon ne zaman başlayacak? League of Legends 2019 sezonu 23 Ocak’ta gelecek olan 9.1 yamasıyla birlikte başlayacak. 13.11.2018'de Riot çalışanı tarafından atılan tweet şu şekilde; Sezon öncesi gelecek olan yamalar Sezon öncesi dönem teknik olarak başlamasına rağmen, oyunda büyük sezon öncesi güncellemele

15 Kasım 2018, 13:25
Diğer Haberler
Dünyanın En Ünlü Twitch Yayıncısının Yeni Yayın Odası Göz Kamaştırdı!
Sonraki Haber >>

Dünyanın En Ünlü Twitch Yayıncısının Yeni Yayın Odası Göz Kamaştırdı!

Popüler Twitch yayıncısı Tyler "Ninja" Blevins yeni yayın odasını izleyicileri ile paylaştı. Yayın odasının kurulumunun tamamlanması ile kamera arkası görüntülerini izleyicileri ile paylaşan Ninja'nın mutluluğu görmeye değer. Dojo'da çoklu monitör ve TV, özel kameralardan, ışık kontrollerine, disko topuna kadar bir sürü özellik bulunuyor. Duvarlardan birinde bulunan 82 inç Samsung TV ile "Analiz Al

15 Kasım 2018, 19:28
Arama sonuçları