Riot Games Windows'a Kısıtlama Getiriyor!

Riot Games Windows'a Kısıtlama Getiriyor!

Günümüzün en popüler MOBA oyunu olan League of Legends, artık Windows XP ve Vista ile oynanamayacak!

 

Riot Games, League of Legends oyuncularını üzecek bir açıklama yaptı. Mayıs 2019 tarihinde yayınlanacak olan 9.9 Yama'sından sonra XP ve Vista desteğini sonlandıracak. 

 

Peki Neden Bu Kısıtlamayı Getiriyor?

 

Microsoft, XP ve Vista için güvenlik güncelleme desteğini sunmuyor. Yani League of Legends'ı bu sürümler üzerinden oynayan oyuncular için güvenli bir oyun ortamı oluşturmak gün geçtikçe zorlaşıyor. Bu değişikliğe geçilmeden önce epey bir tartışma konusu olmuştu. 

 

Microsoft verilerine göre XP ve Vista kullanımı son yıllarda hızlı bir düşüş gösteriyor. Dünya genelindeki League of Legends oyuncularının yalnızca %1'lik bir kısmının hala Windows XP kullandığı tespit edildi. Vista kullananlar bu oranın da altına kalıyor. Bu iki işletim sistemini desteklemek sona erecek ve önümüzdeki yıllarda neredeyse tamamen kullanımının bitirileceği ön görülüyor.

 

30 Nisan 2019 tarihinde 9.9 Yaması son XP ve Vista desteğini verecek. 14 Mayıs 2019 tarihinde ise 9.10 Yama'sı ile destek resmi olarak sonlandırılacak. 

 

Riot Games, XP ve Vista kullanıyorsanız oyuna girmeye çalıştığınızda size bir uyarı göndererek Windows sürümünüzü yükseltmeniz gerektiğini bildirecek. Aksi takdirde oynamanız mümkün olmayacak.

 

Geri kalan Windows 7, 8 ve 10 uzun süre desteklenmeye devam edecek.


Steam Oyun Haberleri
Human: Fall Flat’a Yeni Bölüm Eklendi
<< Önceki Haber

Human: Fall Flat’a Yeni Bölüm Eklendi

Popüler bulmaca tabanlı platform oyunu Human: Fall Flat’a yeni bir bölüm eklendi. Yeni bölüm, en son gelen güncelleme ile ücretsiz olarak oyuna eklendi. PlayStation 4, Nintendo Switch ve Xbox One kullanıcıları ise 2019’u bekleyecek. Karanlık temaya sahip olan yeni bölüm zor bulmacalarla dolu ve dolambaçlı platform ögeleri bolca oyun içinde yer alacak. İsterseniz tek olarak, ister arkadaşların

13 Aralık 2018, 12:49
Diğer Haberler
GameSatış'tan Büyük Çekiliş!
Sonraki Haber >>

GameSatış'tan Büyük Çekiliş!

GameSatış ailesi olarak yılbaşı için hediyeler dağıtıyoruz. Çekilişle 1 kişiye 100 TL GameSatış Bakiyesi, 2 kişiye 50 TL GameSatış Bakiyesi, 4 kişiye ise 25 TL GameSatış Bakiyesi hediye olarak verilecek. Bunun yanında 20 kişiye League of Legends Mousepad, 5 kişiye GTA V Mousepad ve 5 kişiye Black Desert Online Mousepad hediye edilecek. 31 Aralık tarihine kadar sürecek çekilişe katılmak için yapmanı

13 Aralık 2018, 14:06
Arama sonuçları