Rockstar Games'in Başı Kediseverlerle Dertte!

Rockstar Games'in Başı Kediseverlerle Dertte!

Çıkış yaptığı günden bu yana gerek oynanışıyla gerekse içinde bulundurduğu muazzam ayrıntılarla Red Dead Redemption 2 neredeyse her gün adından söz ettirmeye devam ediyor. Tüm paylaşım platformlarında karşılaşabileceğimiz bu içeriklere örnek olarak yumruk atılan atın arka ayaklarıyla oyuncuyu yerle bir etmesi, ana karakterin zaman geçtikçe saç ve sakalının uzaması, dağ keçisinin kayalıklarda gezenlere kafa atması gösterilebilir.

 

Bu ayrıntılarla ilgili en dikkat çekeni ve en sevimlisi dersek ilk akla gelen tabii ki oyundaki köpek sevebilme özelliği olacaktır. 

 

Fakat unutulan bir ayrıntı kedi severlerin dikkatinden kaçmamış ve Rockstar Games'e karşı bir kampanyaya yol açmış. Oyunda gördüğümüz köpekleri sevebilirken kedilere karşı böyle bir özellik eklenmemiş. Change.org'da "Red Dead Redemption 2'de köpekleri sevebiliyoruz fakat kedileri sevemiyoruz. Bu hayvan ayrımcılığı değil mi ?" problemiyle başlatılan kampanyaya kısa sürede 2000'in üzerinde katılım sağlanmış. Kampanyayı başlatan Mark Kenway çözüm olarak ise " Ya oyunda kedileri sevebilme imkanı sağlayın, ya da gördüğüm tüm köpekleri sevmekten vazgeçerim." önerisi veya tehtidini(!) sunmuş. 

 

Oyunlara eklenen ayrıntılarla kendinden sürekli söz ettiren Rockstar Games bakalım bu kampanyayı dikkate alıp yeni bir güncellemeyle kedilere de bir ayrıcalık tanıyacak mı ?


PC Oyun Haberleri
Just Cause 4 Bugün Çıkıyor!
<< Önceki Haber

Just Cause 4 Bugün Çıkıyor!

Büyük bekleyiş sona erdi! Michael Bay filmlerinin oyun versiyonu sayılan aksiyon ve heyecan dolu Just Cause 4 bu akşam Steam üzerinden yayınlanıyor! Oyunu ön sipariş verenler şu an için erken erişimden yararlanarak oyuna giriş yapabilir ve aksiyona erkenden doyabilirler. Geçmiş oyunlarda olduğu gibi yine içerisinde karlı dağlar, çöl ve yağmur ormanları gibi çeşitli bölgeler içeren 1024m²'lik Soli

04 Aralık 2018, 14:21
PC Oyun Haberleri
League Of Legends'da Bu Hafta İndirimde Olan Kostüm ve Şampiyonlar (04.12 - 07.12)
Sonraki Haber >>

League Of Legends'da Bu Hafta İndirimde Olan Kostüm ve Şampiyonlar (04.12 - 07.12)

League of Legends’da sınırlı bir süre için %50 indirimli şampiyonlar ve kostümler belli oldu. İndirimdeki kostümler ile şampiyonlarınıza yeni bir görünüm kazandırıp, şampiyonları koleksiyonunuza ekleyin. İndirimdeki Kostümler Kupa Valesi Twisted Fate 520 260 RP Kasap Olaf 750 375 RP Üstün Kötü Veigar 975 487 RP Arcade Hecarim 1350 675 RP İndirimdeki Şampiyonlar Illaoi 975 487

04 Aralık 2018, 15:04
Stok
Bonus
Alış
Satış
Adet
İşlem
Arama sonuçları