Steam'de Kripto Para Madenciliği Yapan Oyun Tespit Edildi

Steam'de Kripto Para Madenciliği Yapan Oyun Tespit Edildi

 

Oldukça basit ve sade bir platform oyunu olan Abstractism, Steam kütüphanesinde öylece durmuyormuş meğer. Kullanıcılardan bazılarının yaptığı virüs taramasında bulduğu sonuçlar şaşırtıcıydı. Öncelikle GPU ve CPU kullanımı ile şüphe uyandırmaya başlayan Abstractism, SidAlpha'nın ( Youtube kullanıcısı) oyunu kripto madencilikle suçlamasıyla gözler bu kez Valve'ye çevrildi. Valve henüz bir hamle yapmamışken, oyunun yapımcısından, Abstractism Steam sayfasında yaptığı açıklama dikkat çekti.


 " Bitcoin devri geçti. Biz yalnızca Monero Coin için kullanıyoruz. Abstractism kripto para madenciliği yapmaz. Muhtemelen, yüksek grafik ayarlarıyla oynuyorsunuz, bu da CPU ve GPU gücü gerektiriyor."


Bu açıklamanın ardından şikayetlerin gittikçe artmasıyla, Valve mesajı ve oyunu incelemeye aldı. İnceleme sonrasında da oyun Steam'den kaldırıldı. Genelde tedbir almakta gecikmeler yaşayan Valve, bu sefer çok beklemeden gerekeni yaptı diyebiliriz. 
 


PC Oyun Haberleri
İşte Fortnite'ı Destekleyen Android Sürümleri
<< Önceki Haber

İşte Fortnite'ı Destekleyen Android Sürümleri

Popüler Battle Royale türü Fortnite 'ın Android için çıkış tarihinin yanı sıra, Android kullanıcılarının merak ettiği en önemli şey Android cihazlarının Fortnite ile uyumlu olup olmadığı. Epic Games ise web sayfasında popüler Battle Royale oyunu ile uyumlu Android modellerini liste halinde açığa kavuşturdu.Oyunda kontroller doğal olarak farklı ve dokunmatik bir ekrana uyarlamak için bazı değişikl

31 Temmuz 2018, 13:13
PC Oyun Haberleri
Türk Geliştiriciden Yepyeni Bir Uzay Oyunu
Sonraki Haber >>

Türk Geliştiriciden Yepyeni Bir Uzay Oyunu

Burak Dabak'ın tek başına Unreal Engine kullanarak geliştirdiği SpaceBourne, simülasyon, arcade, açık dünya ve RPG türlerinde kendini gösteriyor. SpaceBourne 100'den fazla güneş sistemi, 400'den fazla gezegen ve içine girebileceğiniz 37 uzay istasyonu ile bizlerle olacak. Steam'de 30 Ağustos'ta çıkış yapacak olan SpaceBourne şu an Kapalı Beta aşamasında ve oyunun gelişmesine yardımcı olacak oyunc

02 Ağustos 2018, 10:40
Arama sonuçları