Steam Rekora Doymuyor!

Steam Rekora Doymuyor!

Steam platformu, rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Bu senenin ilk rekorunu yılbaşının hemen ardında kıran Steam, 2 Ocak 2021 tarihinde 25.4 milyon kullanıcıya eş zamanlı olarak ev sahipliği yaparak kendi rekorunu egale etmişti. 

Pandemi ve devamında gelen sokağa çıkma yasaklarına eklenen oyun indirimleri dünya çapında insanları hiç yapmadıkları kadar oyun alışverişi yapmaya teşvik etti. Hal böyle olunca dünyanın en ünlü oyun platformu Valve da her geçen gün rekor hanesini yenilemeye başladı. 

 


Steam Yeni Rekor Şubat Ayında Geldi

Ocak rekorunu aradan geçen sadece 1 aylık süreçte yeniden kıran Steam tamı tamına 26.401.443 oyuncuya aynı anda ev sahipliği yaptı. 

Bu sayının eş zamanlı oyuncu demek olmadığını da eklemekte fayda var zira Steam platformunda o anda aktif olan oyuncuların sayısı anlamına geliyor. Açıklamayı yapan Valve, açıklamanın yapıldığı süreçte Steam oyunlarını aynı anda oynayan kişi sayısının 7.3 milyon kişi olduğunun altını çizdi. Geçtiğimiz Mart ayında yani pandemi ilanının ilk ayında bu sayı 8.1 milyon kişiydi. Bu rekor halen egale edilemedi. 

 


Rekor Esnasında Oynanan Oyunlar Neler?

Bu esnada en fazla oyuncuya ev sahipliği yapan oyunlar ise şöyle: 

- Counter - Strike: Global Offensive (CS:GO)
- Dota 2
- PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG)
- Apex Legends 
- Tale of Immortal

 


2018’de İlk Rekor Açıklanmıştı

Steam ilk rekorunu 18.5 milyon eş zamanlı kullanıcıyla 2018’de kırmıştı. Bu sayıya ulaşmak 2 sene sürmüştü. 2020’de pandemi nedeniyle kelimenin tam manasıyla şaha kalkan Steam’e 2021 de uğur getirdi. 

 


11 Şubat tarihinde başlayacak olan Steam Çin Yeni Yılı İndirimleri’nde gönlünce alışveriş yapabilmek için hemen en ucuz Steam Cüzdan Kodu satın al!


PC Oyun Haberleri
Tomb Raider The Dagger Of Xian Remake - Yeni Demo Yayında
<< Önceki Haber

Tomb Raider The Dagger Of Xian Remake - Yeni Demo Yayında

Oyun dünyasından gelen remake haberlerine yenileri eklenmeye devam ediyor ve bu defa Tomb Raider The Dagger Of Xian Remake, oyunun bir hayranı tarafından geliştiriliyor. Oyunun geliştirme süreci devam ediyor ve bu süreçte oyuna ait yeni bir demo paylaşıldı. Demo sürümü 1.2 olan oyun, bu kez sevenlerine fotoğraf modunu sunuyor. Oyun görsel düzeyde oldukça iyi işlenmiş. Aşağıdaki videodan daha fazl

08 Şubat 2021, 11:43
PC Oyun Haberleri
Knight Online Güncelleme Notu 09/02/2021
Sonraki Haber >>

Knight Online Güncelleme Notu 09/02/2021

Knight Online 09.02.2021 Güncelleme Notu paylaşıldı. Şövalyeler hazırsa başlayalım! Knight Online Güncelleme Notu - Captcha sistemine bir dizi değişiklik getirildi. Yenilenen sistemde OTP kullanıcılarının da kanala girdikleri zaman Captcha doğrulaması yapması gerekecek. - Eğer bu doğrulamayı yapmak istemiyorsanız Bronze Premium ve üzeri paketlerden birini satın alabilirsiniz. - İndirimli ü

09 Şubat 2021, 17:57
o sırada ben de oyundaydım gerçekten güzel bir duyguydu
09/02/2021
Toplam 1 oylamada 5 puan üzerinden 5,00 puan aldı.