Oyun Hakkında

WARFACE

Crytek tarafından geliştirilen çevrim içi birinci şahıs nişancı oyunu. Crytek firmasının ürettiği ilk MMOFPS oyunu olma özelliği taşıyan oyun, elbette ki yüzde yüz Türkçe bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bu sayede Warface’e en başından kanımız kaynıyor. Oyunun yapım aşamasında Crytek’in kendi geliştirmiş olduğu Cry Engine 3 motoru kullanılmış. Crysis gibi efsanevi bir oyun üreten Crytek’ten kötü bir iş beklemek elbette ki pek doğru olmazdı. Zaten onlar da ellerinden en güzel işi ortaya çıkarmış, bizlere böylesine güzel bir MMOFPS karşımıza koymuşlar.

Oyun ilk olarak 2012 yılında Rusya’da kapalı beta sürümü ile çıkartılmış ve daha o anda çok yoğun bir ilgi ile karşılanmıştır. Büyük bir oyuncu kitlesi Warface’i tanıdıktan sonra 21 Ekim 2013 tarihinde resmi satışa çıkartılan oyun, bu kez de dünya çapında bir kitle tarafından severek karşılanarak hak ettiği ilgiyi görmüştür.

Warface’in bu kadar sevilmesinde elbette ki kendine özgü farklılıkları da var. Özellikle de oyundaki PvE görevleri gerçekten görülmeye ve oynanmaya değer. PvE görevlerini, en az 3, en fazla 5 kişilik bir grupla kendi takım arkadaşlarınızla rahatlıkla oynayabilir, heyecanı ve aksiyonu ortaklaşa yaşayabilirsiniz. Verilen görevlerde takım arkadaşlarınızla koordineli bir şekilde hareket etmek, görevi tamamlayıp, başarıya ulaşmanızı elbette ki oldukça kolaylaştıracaktır. Görev içindeki Kontrol Nokta’larına ulaştığınızda sizin ve takım arkadaşlarınızın canları ve mermileri yenilenir. Böylelikle full sağlık ve full mermiyle göreve daha sağlam ilerleyebilirsiniz. Eğer görev tamamlanmadan siz ve takım arkadaşlarınız ölürseniz, görev bitiminde alacağınız ödüller, görev içinde vardığınız son Kontrol Nokta’sına kadar değerlendirilip verilecektir.

Crytek firması tarafından bizlere sunulan Warface, MMOFPS oyun severlerin asla kaçırmaması gereken aksiyon ve heyecan dolu bir oyun.

Adrenalin dolu bu Warface dünyasına siz de katılın!