League Of Legends North America

League Of Legends North America Hakkında

LEAGUE OF LEGENDS 

Riot Games tarafından üretilen ve yayınlanan League of Legends bir Multiplayer Online Battle Arena oyunudur. 2008 yılında duyurulup, 2009 yılı tarihinde piyasa çıkmıştır. Piyasaya ilk çıktığı tarihten bu yana dünya çapında kendisine büyük bir kitle edinen oyun, günlük 12 milyon adedinde oyuncusuyla dünyanın en çok oynanan oyunu unvanını ele geçirmeyi başarmıştır. Oyunun baş tasarımcısı Steve Feak, DotA haritasını tasarlayan kişidir. 

Oyun DotA modundan ilham alınarak ortaya çıkartılmıştır lakin DotA’dan farklı olarak rün sistemi vardır. Rün sistemi oyun tarzınıza göre düzenleyebileceğiniz bir yetenek ağacıdır. Oyunda edindiğiniz her eşya şampiyonlarınızın gücüne güç katacaktır. Lakin bazı eşyalar şampiyonunuza belli bir derecede katkı sağlarken, bazı eşyalarınız ise direkt %100 katkı sağlayacaktır.

Oyunun ilk sunucularından olan NA yani Kuzey Amerika servarı aynı zamanda oyunun yönetilen bölgesidir. Bir çok kaliteli oyuncunun yetiştiği bu bölgede rekabet üst seviyelerde. Türk oyuncularınında kendini gelişmesiyle Amerika serverlarına transferler başladı. TSM ekibinde BrokenBlade ve bu sene yeni transfer olan Closer ise GGS ekibine transfer oldu.  

NA sunusu yani Amerika Servari ayrıca League of Legends hala durmaksızın büyümeye devam ediyor. Turnuvaları, oyunları, görselleri ve şampiyonları her zaman daha iyiye taşıyor.  Siz bunları okurken dahi hız kesmeden gelişmeye devam ettiği için, kim bilir belki de bu rakamlar her an değişebilir.


GameSatış herkese bol oyunlu günler diler.