Final Fantasy 6 - Steam

Stok
Bonus
Alış
Satış
Adet
İşlem
Oyun Hakkında

Efsanevi Final Fantasy serisinin 6. oyunu Final Fantasy VI ilk olarak 1994’te piyasaya sürüldü. Bu oyunla gelen yeniliklerden biri ve en önemlisi hikayedeki tüm karakterlerin oyuncu tarafından oynanabilmesiydi. Karakterlerin birbirine dolanmış kaderlerinin destansı hikayesi bugün bile çok sevilen ve oyunu oldukça popüler yapan bir özellik oldu.
Büyüleri kontrol edebilmenizi sağlayan magicite sistemi ve birçok yetenek seçeneğiyle oyuncular karakterlerini kendi istedikleri gibi geliştirebiliyorlar. Ayrıca Final Fantasy VI, seride oldukça büyük bir önem taşıyan ve birden fazla oyunda karşımıza çıkan, en güçlü kılıç Ultima Weapon’la da ilk defa karşılaştığımız Final Fantasy oyunudur. 
Oyunun hikayesine gelecek olursak, Magi Savaşı arkasında küller ve ızdıraptan başka hiçbirşey bırakmadan sona ermiş, büyü bile dünyamızdan tamamen kaybolmuştu. Savaşın üstünden binlerce yıl geçti ve insanlık demir, barut, buhar makineleri ve diğer teknolojilerde dünyayı tekrar inşa etti. 
Fakat kayıp büyünün gücüne sahip Terra isimli genç bir kız ortaya çıkar ve varlığından haber alan kötü İmparatorluk kızın güçlerini silah olarak kullanmak için onu esir alır. İmparatorluğun esir aldığı bir diğer genç olan Locke ile Terra’nın kaderleri bir şekilde birleşir ve birlikte İmparatorluğun pençelerinden kaçarken sayısız insanın hayatına dokunan bir maceraya atılırlar. Final Fantasy VI oyununu GameSatış sitemizden en uygun fiyatlara en güvenilir şekilde satın alabilirsiniz.