Black Desert Online

Black Desert Online | Sıkça Sorulan Sorular

Black Desert Online 27 GB. BDO kaç gb sorusunun yanıtı tüm bilgisayarlar açısından uyumlu bir özellik sağlıyor. Black Desert Online kaç gb indiriyor sorusuna tam yanıt vermek için ise mükemmel grafik ve içeriklerle bezeli oyunun minimum 4 GB ram istediğini ve 8 GB ram ile en iyi şekilde çalıştığını söyleyebiliriz.

Black Desert Online ilk 30 gün ücretsiz. Merak edilen konulardan birisi olan Black Desert Online ücretsiz mi sorusunun herkesi mutlu eden bir yanıtı var. İnternette sıkça sorulan Black Desert Online kaç para, paralı mı, ücretli mi sorularının tümüne 30 gün ücretsiz diyebiliriz. 30 günlük ücretsiz sürüme oyunun web sitesinden ulaşılabilir.

Black Desert Online hangi karakteri seçmeliyim noktasında detaylı bir araştırma yaptıktan sonra kendi tarzınıza en fazla uyanı seçmeniz mantıklı olacaktır. Bugün Black Desert Online hangi karakteri seçmeliyim sorusuna vereceğimiz bir karakter ismi yarın nerf ya da buff alabilir. Black Desert Online hangi karakter sorunuzun yanıtı aslında sizin kendi karakteriniz verecek.

Black Desert Online açılmıyor sorununun çözümü için uygulanabilecek birkaç işlem mevcut. Bunların dışında bir sorun varsa oyunun bakım ve güncellemelerinden kaynaklı olarak yaşanıyor olması muhtemeldir. Oyunun açılmama sorunu için BDO forumlarından anlık bilgi sağlanabilir. Genel çözüm önerileri:

1) Bilgisayarı yeniden başlatmak.

2) Bilgisayarın güvenlik duvarını kontrol etmek.

3) Oyuna sorun olduğuna dair Ticket atmak.

Black Desert Online yorumlar genel manada oldukça olumlu. Oyun MMORPG özellikte ve her oyunun en başta yaptığı gibi yeni gelen kişilere yardımcı olabilmek için oldukça öğretici bir davranış sergiliyor. Grafiklerinin iyi olması ve muhteşem açık dünyasıyla göz dolduran BDO; petler, paketler, sunucular gibi detaylarını oyunda kaldığınız süre içerisinde size öğretiyor.

Black Desert Online Steam farkı, oyunun oynandığı mecrayla alakalıdır. Steam versiyonuyla oyunun kendi sitesinden indirilen versiyonu arasında, oyun içi alışveriş mecralarının da değişiklik gösterdiğini söylemeliyiz. Steam dışında açılan hesaplarla Steam'den oynanamaz ve farklı mecralardan yapılan alışverişler Steam’de geçerlilik göstermez. Steam farklı bir oyun, oyunun sitesinden indirilen farklı bir oyundur diyebiliriz.

Black Desert Online hangi paketi almalıyım sorusuna karşılık 3 adet seçenek bulunmaktadır. Bunlar Bronz, Silver ve Gold Paket’tir. Gold Paket diğer iki paketi, Silver ise Bronz’u kapsayan niteliktedir. Tabi bütçenize uygun paketi seçeceksiniz fakat oyunun ilerleyen aşamalarında petler önemli bir yere sahip olacağından peti fazla olan paket almanız yararınıza olacaktır.

Black Desert Online nedir sorusunun yanıtı kısaca, Kore menşeili bir MMORPG oyunudur şeklinde olacaktır. Oyunun geliştiricisi Pearl Abyss’tir ve oyun 2015 yılında çıkış yapmıştır. Oyun hızlı ve akıcı olması ile öne çıkan, fantastik özelliklere sahip bir yapıdadır. Devasa çok oyunculu rol yapma oyunları arasında Türkiye’de en fazla oynananlar arasında bulunur.

Black Desert Online Premium Karakter nedir sorusunun yanıtı, BDO oyunu içinde sağ üstte yer alan Karakter slotunda yer alıyor. Premium Karakter Slotu seçildiğinde 3 adet karakter açma hakkınız oluyor. Açılan karakter 60 level olarak başlıyor ve arenada denenebiliyor. Eğer karakteri severseniz oynamakta olduğunuz classtan farklı bir classa geçiş yapmayı düşünebilirsiniz.

Black Desert Online Sezon Karakteri nedir sorusuna yanıt olarak, Sezon Sunucusu’na girerken oluşturulacak karakterdir yanıtını verebiliriz. Sezon Karakteri, her Sezon Sunucu’sunda bir kez oluşturulabilir. Sezon Karakteri oluşturmadan önce Premium karakter ile deneme yapılabilir çünkü Premium Karakter ile oyundaki sınıfların Uyanış Öncesi, Uyanış ve Aktarım türündeki becerilerini test edilme imkanı bulabiliyoruz.

Black Desert Online hangi sunucu tercih edilmeli, Black Desert Online hangi sunucuda oynanmalı sorularının yanıtı Olvia, Arsha, Serendia, Valencia, Calpheon, Mediah, Velia, Balenos ve Kamasylvia seçenekleri arasından bulunabilir. Yabancı sunucularda ayrıca PVP sunucusu da resmi olarak yer alabilir. Fazla EXP veren ve kalabalık olan sunucular, sunucuların yer aldığı sayfada görülebilir.

Black Desert Online Uyanış 56 level olarak karşımıza çıkıyor. Black Desert Online Uyanış kaç level sorusu oyuncular tarafından sıklıkla soruluyor. Oyunda 56 level olmanızın ardından Uyanış görevini yapabilirsiniz ve bu görevle birlikte Black Desert Online sizin için yeni başlıyor diyebiliriz. Uyanış Silah görevini, 56 level olduktan sonra Kara Ruh’tan alabilirsiniz.

Black Desert Online Misafir Kartı, ilgili etkinlikler sırasında alınır. Black Desert Online Misafir Kartı nasıl alınır sorusundan sonra, Misafir Kartı'yla ne yapılacağı konusu gündeme gelmektedir. Misafir Kartı'yla BDO deneyimini belirli süre ücretsiz yaşayabilirsin. Belirlenen süre sonundaysa Kalıcı Erişim elde etmen gerekir ki oyunda kalabilesin. Ayrıca paket satın alarak devam edebilirsin.

Black Desert Online Yatırım Bankası sakinler tarafından kullanılır. Black Desert Online Yatırım Bankası nasıl kullanılır sorusunun en net yanıtlarından birisi konut puan miktarını artırmasıdır. Her bölgenin büyük şehirlerinde yer alan evlerde bulunur. Yatırım yapılmak istenen kasabada birinci sınıf bir konut veya eviniz olmalıdır. Karmaya göre küçük veya büyük getiriler kazanılabilir.

 

Black Desert Online ücretsiz nasıl oynanır sorusuna iki şekilde yanıt verilebilir:

1) Oyunun kendi sitesinden 30 günlük deneme süresi başlatılabilir.

2) İlgili etkinlik gerçekleştiği esnasında Misafir Kartı elde edilerek verilen görevler yapılır ve (7 gün boyunca oyuna girmek ve herhangi bir sınıfta 50. levele ulaşmak) ardından oyun tarafından Sürekli Erişim Kartı sağlanır.

Black Desert Online nasıl indirilir sorusuna yanıt olarak oyunun kendi sitesine yönlendirme yapabiliriz. 30 günlük ücretsiz oynama hakkınızı da yine oyunun kendi sitesi üzerinden kullanma hakkınız mevcuttur. Facebook’la kayıt olabilirsiniz. Oyun 27 GB boyutundadır ve minimum 4 GB ram istemektedir. 8 GB’lık ram ile oyundan en iyi performansı almanız mümkündür.

BDO Aktarım nedir ve BDO Aktarım nasıl yapılır soruları bizleri güçlendirilmiş silah ve kılıçlara görürmektedir. Uyanış görevi (level 56) tamamlandıktan sonra Kara Ruh’tan Aktarım görevi alınır. “Görevler” penceresi açılır ve “Önerilen” sekmesinden karakterinizin adıyla birlikte yer alan Aktarım başlığı altındaki görevler tamamlanır. Bu şekilde Aktarım skill seçenekleri kullanılır hale getirilir.

BDO Aakman Valensiya Çölü’nde yer alır. BDO Aakman nerede sorusunun yanıtı, Valensiya Çölü’nde rastgele açılan portallarda yer alıyor. Bir portalı tespit etmeye yardımcı olması gereken, daha yüksek görüş mesafeli yüksek ayarları açabilirsiniz. Portallar, sürelerinin bitmesinin ardından ortadan kaybolurlar ve yeni portal bulunmalıdır. Portalların içinden Aakman’a ışınlanırsınız. Çıkarsanız yeni portal bulmalısınız.

 

BDO Özel Zeytin Tohumu, bazı tohumların sallayarak karıştırılmasıyla elde edilir. BDO Özel Zeytin Tohumu nasıl elde edilir sorusuna karşılık gelen 2 seçenek vardır.

 

1) 1 adet elde etmek: Burada 1x Gizemli Tohum ve 1x Özel Tohum sallayarak karıştırılmalıdır.

2) 5 adet elde etmek: Burada 5x Gizemli Tohum ve 1x Büyülü Tohum sallayarak karıştırılmalıdır.

BDO Domuz, Kuzey Buğday Ovası’nın hemen kuzeyindeki Bernianto Çiftliği civarında bulunur. BDO Domuz nerede sorusu internette sıklıkla aranan sorulardan birisi. Keplan Tepesi yakınlarında da Domuz bulunur. Keplan Tepesi çevresindeki domuzların doğum oranı daha fazla ve toplama süresi daha hızlıdır. Domuzlar BDO’da kafa kısımlarında keskin uçlara sahiptirler ve büyük boynuzları vardır.

BDO balıklar kurutulup pazar yerinde ya da ticareti geliştirmek maksadıyla ticaret sorumlularına satılır. BDO balıklar nereye satılır sorusuna daha detaylı bir yanıt vermemiz gerekirse; balık satışından mümkün olan en yüksek geliri elde etmek istediğiniz takdirde, olabildiğince uzakta yer alan ticaret sorumlusuna satış yapmanız gerektiği bilgisini verebiliriz. Uzaklık arttıkça fiyat artar.

BDO Vell’in Kalbi nasıl yapılır sorusunun yanıtı, okyanus içeriklerinden olan Vell’i yenerek başlıyor. Vell’in yenilmesinin ardından ender bulunan bir parça olan Vell’in kalbi elde ediliyor. Sonra Vell’in Kalbi’ni kuşanıp RMB tıkla, (U) yoluyla kullanıyoruz. Yaşam türü Kimya / Ruh Taşı yardımıyla kullanılıyor. Yakıtıysa Vell’in Kaliteli Tozu ve Mistik Ruh Tozu.

BDO Şans, eşya düşürme “şansını” etkilemeye yarar. BDO Şans ne işe yarar sorusunun yanıtı olarak daha yüksek bir hasar verme durumu ve düşmanların bir tür ganimet düşürme şansının daha yüksek olduğu anlamına gelir. Bu durum, çöp ganimetler hariç tüm ganimetler ile ilgilidir. Yalnızca herhangi bir çetenin ganimet düşürme şansını artırır.

BDO Shakatu Nişanı, sadece 56 level ve üzeri olan karakterler tarafından, eşya ile takas yapılarak elde edilir. BDO Shakatu Nişanı nasıl elde edilir diye sorulduğunda “takas yoluyla” yanıtı verilebilir. Bu nesne bir etkinlik nesnesidir ve etkinlik olduğu zamanlarda kullanılabilir. Shakatu’nun uzun süreli dostluk kurduğu kişilere takdim ettiği özel bir nişandır.

BDO Çit görev yaparak ya da katkı puanı ile NPC’den alınır. BDO Çit nereden alınır sorusunun ilk yanıtı olan ve görev yardımıyla alınan çit “Eskimiş Çit” adını taşır. Diğer tüm çitler katkı puanı ile alınır. Katkı puanı ile alınan çitler “Küçük Çit, Sade Çit, Güçlü Çit ve Eski Ay Çiti’dir.

BDO Mutant Ogre bacakları kırılarak yere düşürülmesi şeklinde kesilir. BDO Mutant Ogre nasıl kesilir sorusuna “hareketsiz bırakılarak” yanıtı verilebilir. Mutant Ogre’un hareketsiz bırakılması için bacaklarının kırılması gerekir. Bacakları kırılan Mutant Ogre, bacakları kırıldığında sadece oturabilir ve bu esnada herkes Mutant Ogre’a saldırır. Kısa süre sonra Mutant Ogre tamamıyla kesilmiş olur.

BDO GS, Gear Score anlamına gelir. BDO GS nedir sorusuna verilecek yanıt bir dizi işlem neticesinde bulunabilir. (GS = Aweken AP + DP)

BDO oyunu içinde klanlara dahil olmak istiyorsanız, alım sırasında klanlar tarafından GS’nize bakılacaktır. İsabet oranı veren itemler kullanıyorsanız GS’niz düşük kalabilir. Bu durumları karşı tarafa belirtmenizde fayda olacaktır.

BDO At, ıslık veya flütle çağırılır. BDO At nasıl çağırılır sorusunun birkaç yanıtı mevcut. Islıkla çağıracaksanız metal bir kutu veya plastik bir kap içine biraz tahıl veya havuç koymalısınız. Bunları hafifçe sallayarak atın duyabileceği bir tıkırtı elde etmeli ve aynı anda ıslık çalmalısınız. Atınız ismini biliyorsa çağrınıza yanıt verip gelecektir. Flütse oyun içinden İnci’yle satın alınır. At izin verilen mesafedeyse yanınıza ışınlanır.

BDO Ölen Tanrının Zırhı Pen Red Nose Sönük ya da Kara Yıldız Zırhı ile yapılır. BDO Ölen Tanrının Zırhı nasıl yapılır sorusunun yanıtına geçerken bunun mevcut en iyi zırh olduğunun altını çizelim. PEN(V) derece zırh ile üretim iyi hissettirir fakat yeniden yükseltme yapma zorunluluğu adeta PEN(V) derecesinin altındaymış gibi hissettirir.

BDO Offin nerede sorusunun 2 yanıtı mevcut:

1) Mirumok Yokedici Offin, dünya bossu şeklinde ortaya çıkar.

2) Mirumok Yokedici Offin / Gözcü Offin Tett yinelenen klan görevi [Boss İnfazı] Mirumok Haberleri Bekçisi aracılığıyla çağrılabilir. “Offin uyandı.” mesajının görülmesinden 30 dakika sonra gelir. Bildirim esnasında Offin çağrılırsa klanınızla birlikte yenmek için 15 dakikanız olur.

BDO Rüya Atı sadece T8 Yarış Atı ile yapılır. BDO Rüya Atı nasıl yapılır sorusunun yanıtına devam ettiğimizde T8 Yarış Atı dışında hiçbir at ile Rüya Atı yapılamadığının bilgisini vermemiz gerekir. Rüya Atı sadece Taşkuyruk At Çiftliği ile Grana’da bulunan Ahırcı’da yapılabilir. Bunların dışında herhangi bir yerde gerekli işlemler yapılamaz.

BDO Grind, oyun içerisindeki canavarları kesmek demektir diyebiliriz. BDO Grind nedir sorusuna, devamlı surette mobları kesmek denebilir. Bu işleme genel olarak Grind adı verilir. Grind, XP ve Para kazanmaya yardımcı olur. XP ile level atlanırken Para ile gelişim süreci hızlandırılabilir. Aslında tüm Black Desert Online oyuncuları tarafından devamlı olarak yapılmaktadır.

BDO Pusula Aakman ve Hystria farmlayarak alınır. BDO Pusula nereden alınır sorusunun yanıtı "AP’niz oldukça yüksek olmalıdır" şeklinde başlar çünkü ancak yüksek AP'yle Aakman ve Hystria farmlayabilirsiniz. Aakman ve Hystria’ya portallar aracılığıyla random gidilebilir. Random istemezseniz Kum Tanesi Pazarı’nın alt tarafındaki Akman bölgesindeki NPC Atosa’ya Kara Ruh Pençesi vererek gidebilirsiniz.

BDO Bira pazar yerinden alınır. BDO Bira nereden alınır sorusuna ikinci bir yanıt vererek maliyetinizi düşürmenize yardımcı olabiliriz. Pazar yerinden Bira almak masraflı olacaktır. Bira temin etmenin en ucuz yolu onu üretmektir. Bunun için önce ev almalı ve evin içine pişirme tezgahı koymalısınız. Malzemeler:

5x tahıl

6x maden suyu

1x şeker

2x karbonat

BDO Succession, karakterinizi ilk meydana getirdiğinizde aldığınız beceri setidir. BDO Succession nedir diye sorduğunuzda, Succession becerilerini sınıfınızı öğrenirken ve seviyelerde ilerlerken kullanırsınız diye yanıtlayabiliriz. Succession, bildiğiniz ve kullandığınız becerileri geliştirmeye odaklanmanızı sağlar. Succession becerileri; Uyanış silahı AP'sinin% 30'unu ekler. 56. seviyede, Kara Ruh’tan Uyanış görev serisi için alınan görevle gidilir.

BDO FS, yükseltemediğiniz her bir eşyanın mevcut karakteriniz üzerinde bırakmış olduğu şans artışı şeklinde ifade edilebilir. BDO FS nedir sorusunun yanıtı özünde tüm MMORPG’lerde yer alan eşya yükseltme sistemine farklı bir yaklaşım kazandırmakla açıklanabilir. “Failstack” (başarısızlık) terimi oyuncular arasında FS diye kısaltılır. Black Desert Online’da başarısızlık bile başarı şansınızı artırır.

BDO Acoin kaç İnci sorusunun mevcut yanıtlarını aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz:

55 Acoin 45 İnci

110 Acoin 90 İnci

220 Acoin 180 İnci

550 Acoin 450 + 20 Bonus İnci

1100 Acoin 900 + 50 Bonus İnci

2200 Acoin 1800 + 150 Bonus İnci

3300 Acoin 2700 + 250 Bonus İnci

5500 Acoin 4500 + 450 Bonus İnci

BDO Lahana nerede sorusunun 2 adet yanıtı vardır:

1) Eğer muhakkak lahana yemeniz gerekiyorsa alabileceğiniz bir adet günlük görev mevcuttur.

2) Lahana, sebze olarak kabul edilen herhangi bir başka öge ile değiştirilerek kullanılabilir. Örneğin tarifte 4 adet lahana yazıyorsa ve 4 adet lahananız yoksa, tarife 4 adet bal kabağı ekleyerek aynı yemeği yapabilirsiniz.

BDO Deve nasıl alınır sorusunu öncelikle minimum 15 seviye bir ata sahip olmanız gerektiği bilgisini vererek yanıtlayalım. Sonra bir Ahır Bekçisi’ne gidecek ve atınızı ahıra bırakarak İmparatorluk Atı Teslimatı butonuna basacaksınız. NPC’den atınızın aşaması kadar Parlak Altın Nişan alacak ve ardından bu nişanla gidip Taş Karakolu’ndaki NPC Kadram’dan devenizi alacaksınız.

BDO Yarış Atı nasıl yapılır sorusunun yanıtını oyun içinde herhangi bir ata binerek öğrenebilirsiniz. Ata binip P tuşuna bastığınızda açılan ekrandaki at simgesinin üstüne gelerek, o atın yarış atı olabilmesi için gereken tüm özellikleri görebilirsiniz. Atların yarış atı olup olmaması şansa bağlıdır fakat İnci ile bu duruma müdahale edebilmek mümkündür.

BDO Kürek Malzeme Satıcısı’ndan alınır. BDO Kürek nereden alınır sorusuna yanıt verdiğimize göre kürekle ne yapacağınız konusuna geçebiliriz. Kürek edinip küreklemeye başlamak için öncelikle 30 level ve üzeri olmanız gerekiyor. Ardından Valensiya Çölü’ne giderek küreklemeye başlayın. Çölde bolca Saf Su (sıcak çarpmasına karşı) ve Yıldız Anason Çayı (hipotermi için) kullanmalısınız.

BDO Karma, açık dünya PvP’sinde oyuncunun savaştığı oyuncuyu yenemediği takdirde caydırıcı olarak kullandığı yönteme verilen addır. BDO Karma nedir sorusunun yanıtı, Karma’nın taktiksel olarak düşürülmesi ile alakalıdır. Normal PvP ölümlerinde oyuncuların kaybı olmaz fakat negatif karmaya düşürülen oyuncu:

1) EXP,

2) Eşyalarında yer alan yükseltme sayılarını,

3) Eşyalarında yer alan kristalleri,

4) Üzerindeki para ve ticaret eşyalarını kaybeder.