Pubg Mobile

Pubg Mobile | Sıkça Sorulan Sorular

PUBG Mobile cep telefonu ve tabletlere Google Play Store ve App Store aracılığı ile yüklenir. Oyunun popülaritesi beraberinde PUBG Mobile nasıl indirilir, PUBG Mobile nasıl indirebilirim, PUBG Mobile nereden indirilir gibi soruların sıkça sorulmasına sebep oluyor. Mobil cihazlarınızdan ister tek başınıza ister arkadaşlarınızla birlikte oynayıp keyifli vakit geçirebileceğiniz PUBG Mobile’ı hem Android hem IOS cihazlarınıza bedava yükleyebilirsiniz.

PUBG Mobile Google Play Store ve App Store aracılığıyla yüklenir. Battle royale türündeki oyunların en popüler örneği olan PUBG Mobile nasıl yükleniyor ve PUBG Mobile nasıl yüklenir sorusunun yanıtı Android veya IOS kullanımınıza göre Google Play Store ve App Store olarak değişiklik gösteriyor. PUBG Mobile nasıl kurulur sorunuzun yanıtının indirildikten sonra otomatik şekilde olduğunu bilmelisiniz. 

PUBG Mobile, Google Play Store’da 657 MB ve App Store’da 1.7 GB. Oyunun günden güne artan popülaritesi internette her gün PUBG Mobile kaç GB, PUBG Mobile kaç GB yer kaplar, PUBG Mobile kaç MB, PUBG Mobile kaç GB yer kaplıyor gibi soruların aranmasına sebep oluyor. Google Play Store ve App Store bilgileri en başta yazdığımız şekildedir.

PUBG Mobile oyununda isim, “İsim Değiştirme Kartı” kullanarak değiştirilir. PUBG Mobile isim değiştirme konusu oyuncular arasında merak edilen bir soru olarak karşımıza çıkıyor. İsim Değiştirme Kartı’nız varsa Etkinlikler ksımına giderek güncelleme ödülünüzü alın. Bu adımın ardından “Envanter” kısmına ilerleyerek “Kutu” adlı öğeyi açın. İsim Değiştirme Kartı’nızı burada kullanarak yeni isminizi seçebilirsiniz.

PUBG Mobile bilgisayara Gameloop aracılığıyla bilgisayara indirilir. Gameloop, PUBG Mobile’ın kendi emülatörüdür. PUBG Mobile bilgisayara nasıl indirilir sorusunun yanıtı emülatör kullanarak olacaktır. Emülatör, mobil oyunların bilgisayardan oynanabilmesini sağlayan bilgisayar programıdır. PUBG Mobile nasıl indirilir bilgisayar sorusunun yanıtı olarak verdiğimiz Gameloop programı, oyunun dağıtıcı firması Tencent tarafından oyunla yüzde yüz uyumlu olarak geliştirilmiştir.

PUBG Mobile 9 Şubat 2018 tarihinde çıktı. Battle royale türünün öncü ismi PUBG Mobile ne zaman çıktı, PUBG Mobile çıkış tarihi, PUBG Mobile hangi yıl çıktı, PUBG Mobile ne zaman çıktı sorularının yanıtı Çin’e uzanıyor. Çin’de 9 Şubat 2018 tarihinde çıkış yapan PUBG Mobile’ın Android ve IOS için ücretsiz olarak yayınlanması ise 19 Mart 2018 tarihindedir.

PUBG Mobile gereksinimleri Android, IOS ve bilgisayara göre aşağıda yazdığımız şekillerdedir:

Android:

Android 5.1.1 ve üzeri
2GB RAM
3 GB bellek alanı


IOS:

iOS 9 veya üzeri,
iPhone 5 veya üzeri
3 GB bellek alanı


Bilgisayar:

İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 8.1 ve 10
İşlemci:
Intel Core™ 2 Dup Processor E4700 2.66 GHz
Intel Dual-core
AMD – 1.8 GHz
RAM: 3 GB
Ekran Kartı:
Nvidia GeForce 8600/9600GT
ATI/AMD Radeon HD2600/3600 
Hafıza: 2 GB
DirectX: Version 9.0c

PUBG Mobile kurucusu Brendan Greene’dir. Brendan Greene aynı zamanda battle royale (hayatta kalan en son kişi olma amacı taşıyan online oyunlara verilen genel isim) türünün yaratıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Greene İrlandalı bir yazılımcı, video oyun tasarımcısı ve kreatif direktördür. 1976 yılında doğmuştur. Yıllık kazancı 2 milyon doların üstündedir. Toplam serveti bilinmemektedir.

PUBG Mobile müşteri hizmetleri için bize 0 850 532 42 63 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. PUBG Mobile UC, hesap satışı ve boost hakkında bilgi almak için bize başvurabilirsiniz. Oyunda tüm silah skinlerini ve kostümleri satın alabilmeniz için UC yüklemeniz gerekir. Ayrıca GameSatış Oyuncu Pazarı’ndan kendinize en uygun PUBG Mobile hesabını satın alabilirsiniz.

PUBG Mobile ne kadar internet yer sorusunun yanıtı 20-50 MB olarak verilebilir. Oyuna Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız bu konu önemli olmayacaktır fakat mobil veriden bağlanıyorsanız PUBG Mobile kaç MB yer, PUBG Mobile ne kadar internet yiyor, PUBG Mobile kaç GB internet yer, PUBG Mobile kaç MB internet yer, PUBG Mobile ne kadar internet yer, PUBG Mobile ne kadar internet yiyor soruları önemli olacaktır.

PUBG Mobile, “battle royale” türünde bir oyundur. PUBG Mobile nedir sorusuna yanıt olarak vermiş olduğumuz battle royale oyun türü, aynı anda bir haritaya bırakılan belirli sayıda kişinin kendi aralarında savaşarak en sona 1 kazananın kalması şeklindeki bilgisayar oyunlarına verilen genel isimdir. Aynı zamanda PUBG Mobile, Steam üzerinden oynanabilen dünyaca ünlü PUBG’nin mobil versiyonudur.

PUBG Mobile sistem gereksinimleri telefon için Google Play Store (Android) ve App Store (IOS) için ayrı ayrı şu şekildedir:

Android için:
Android 5.1.1 ve üzeri
2GB RAM
3 GB bellek alanı

IOS için:
iOS 9 veya üzeri,
iPhone 5 veya üzeri
3 GB bellek alanı

PUBG Mobile hangi telefonlara indirilir sorusuna yanıt olarak ise yukarıdaki gereksinimleri sağlayan telefonlara diyebiliriz.

PUBG Mobile FPS gösterme çeşitli programlar kullanılarak yapılır. FPS, oyun deneyimine etki eden bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanılan cihazın mevcut FPS ayarını karşılamaması durumunda oyunda donar, açılırken güçlük yaşar, oyunun ortasında birden sizi oyundan atar. Bu sebeplerle FPS’inizi oyun içinde görmeli ve FPS seviyenize göre hareket etmelisiniz. PUBG Mobile içinde FPS göstergesi yer almaz.

PUBG Mobile hangi ülkenin oyunu sorusunun yanıtı Güney Kore’dir. PUBG Mobile hangi ülkenin, PUBG Mobile hangi ülke yaptı gibi sorular, oyuncular ve araştırmacılar tarafından internette sıkça aranmaktadır. BlueHole adlı firma, Güney Kore merkezli bir video oyun şirketidir. 5 Kasım 2018 tarihinde birleşik bir marka çatısında Krafton Game Union ismiye yeniden kurulmuştur.

PUBG Mobile mikrofon sorunu, oyuna giriş yapmanızın ardından ayarlar menüsüne girerek hoparlör ve mikrofon kutucuklarına tik koyarak çözülebilmektedir. PUBG Mobile mikrofon sorunu ayrıca kulaklık kaynaklı olabilmektedir. Kulaklık ve telefonun düzgünce entegre olmaması durumlarından kaynaklanabilir. Kulaklıkla alakalı problemlerin kaynağının belirlenebilmesi için farklı kulaklık denenebilir. Mikrofon probleminin sebebi oyun içinde kapalı olmasından kaynaklı olabilir.

PUBG Mobile kaç GB PC sorusunun yanıtı depolama konusunda 2 GB kullanılabilir alan ve 3 GB ram olarak karşımıza çıkmaktadır. PUBG Mobile PC kaç GB konusunda bir de önerilen sistem gereksinimlerinden bahsedebiliriz. Önerilen sistem gereksinimlerinde depolama 120 GB ADATA SSD / 1 TB HDD ve 8 GB DDR 4 Ram Corsair Vengeance ram verilmektedir.

PUBG Mobile güncelleme nasıl yapılır sorusunun yanıtı Android ve IOS’ta değişiklik göstermektedir. 

IOS için:
App Store’a girin.
PUBG Mobile’ı seçin ve ardından otomatik indirme seçeneğini açık hale getirin.

Android için: 
Google Play Store’a gidin.
Menü kısmından “Uygulamalarım & Oyunlarım” kısmına ilerleyin.
PUBG Mobile’ı seçerek otomatik güncellemeleri açın.

PUBG Mobile nasıl güncellenir, PUBG Mobile güncelleme nasıl yapılır konuları artık otomatik olarak çözülecek.

PUBG Mobile jiroskop nedir sorusunun yanıtını genel olarak jiroskop üzerinden vereceğiz. Jiroskop, oyunlarda telefonun algıladığı devinimlerle oyunun şekillenmesi özelliğine verilen isimdir. Telefonu sağa yatırdığınızda oyunun da sağa doğru kıvrılması jiroskop özelliğinden kaynaklanır. Telefonda hasar varsa jiroskop tam randımanlı çalışmayabilir. Mobil oyunların çoğunda jiroskop aktiftir. PUBG Mobile jiroskop, oyuncunun oyuncuyla daha iyi entegre olabilmesini sağlar.

PUBG Mobile nasıl pro olunur konusunu merak ediyor ve oyunda pro olmak istiyorsanız öncelikle iki stratejiden birini seçmelisiniz: Sürekli çatışan veya Pusucu. Sürekli çatışan olmaya karar verdiyseniz silah seçiminizi buna göre yapmalısınız. Yeterli sayıda merminiz ve silahınız olmalıdır. Pusucuysanız keskin nişancı tüfeği edinmelisiniz. Sırtınızı daima sağlama almalısınız. Her iki durumda da paraşütünüzü mümkün olduğunca geç açmalısınız ki herkesten önce oyun alanına inerek ihtiyaçlarınızı önceden toplayın.

PUBG Mobile liyakat, PUBG Mobile geliştiricileri tarafından oyuna entegre edilen bir davranış puanlama sistemidir. PUBG Mobile liyakat nedir, PUBG Mobile liyakat puanı nedir soruları oyuncular tarafından merak edilen konulardan. Bu sistem, oyuncuların kurallara riayetini artırmak için geliştirildi. Bu sistemde davranışlarınız kötüyse eksi liyakat alırken davranışlarınız olumluysa artı liyakat ile ödüllendirirsiniz.

PUBG Mobile taarruz tüfeği nedir sorusu bizi PUBG Mobile taarruz (saldırı) tüfeklerine götürüyor. Bu silahların hasar gücü yüksektir fakat uzak mesafeden yapılan atışlarda hedefi vurma olasılığı düşük olacaktır. Genelde otomatik atış modları vardır. Elbette hedefi tutturma olasılıkları yüksek ve otomatik atış modu olmayanlar da vardır. Geri tepmesi az, isabetli ve hafif bir taarruz tüfeği başlangıç aşamasında size oldukça yardımcı olabilir.

PUBG Mobile ücretsiz bir mobil oyun. PUBG Mobile ücretli mi sorusuna yanıt olarak oyun bedava diyebiliriz. Tüm online oyunlarda olduğu gibi PUBG Mobile’da da oyun içi satın alım seçenekleri mevcuttur. Tabi bu kısım tamamen oyuncunun tercihine kalmıştır. Oyun içi satın alım yapmadan da PUBG Mobile oynamak mümkündür. Oyun içi satın alımda UC (Unknown Cash) kullanılır ve çeşitli kozmetikler UC ile satın alınabilir.

PUBG Mobile nasıl oynanır dendiğinde devreye telefonumuz giriyor. PUBG Mobile, mobil bir oyun olduğu için telefondan oynanır. Telefonun üzerinde yer alan dokunmatik tuşlar PUBG Mobile oynamak için kullanılır. Karakterimizi bu dokunmatik tuşlar sayesinde yönlendiririz. PUBG Mobile nasıl iyi oynanır konusunda ise öncelikle tecrübe kazanmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Tecrübe kazandıkça stilinizi bulacak ve yolunuzu kendiniz çizeceksiniz.

PUBG Mobile oyuncu sayısı 2021 verilerine göre 1 milyar indirmeyi geçmiş durumda. PUBG Mobile kaç kişi oynuyor sorusunun yanıtı dünya çapında merak ediliyor. Yediden yetmişe herkesin akıllı telefonları üzerinden oynayabildiği PUBG Mobile’ın yapımcı firması Krafton tarafından oyunla alakalı güncel bir bilgi paylaşıldı ve 1 milyar indirme bilgisi verildi. Bu veriler Android ve IOS’un toplamıdır.

PUBG Mobile ünvanı nasıl alınır sorusuna verilecek yanıt ünvandan ünvana değişiklik gösterecektir fakat oyunda toplam 12 tane ünvan olduğunu söyleyelim. Bunlar Tekli Zaferler, Eşli Zaferler, Takımlı Zaferler, Terminatör, Seri Katil, Kritik Bitirişler, Kuduz Köpek, Humbaracı, Leşçi, Yakın Temas, Avcı ve Güdümlü Mermi’dir. Oyunda ünvanlar her hafta sınırlanır. Son derece iyi oynayan oyuncular ünvan sahibi olabilir.

PUBG Mobile Bizon, Erangel ve Vikendi haritalarında bulunur. PUBG Mobile Bizon hangi haritada sorusunun cevabı oyuncular tarafından merak konusu olmaktadır. Bizon adlı silah (PP-19 Bizon) PUBG Mobile’ın beşinci makineli tabancasıdır. İster tekli ister otomatik olarak ateş edebileceğiniz bu silahın şarjör değiştirme süresi 2.5 saniyedir. PP-19 Bizon’un temel hasarı 35’tir. Atış değeri ise 0.056’dır.

PUBG Mobile emülatör www.gameloop.com/tr adresinden indirilir. PUBG Mobile oyununu akıllı telefonlarından oynayanların olduğu kadar bilgisayardan oynayan kişiler de vardır. Bilgisayardan henüz oynamayan ama oynamak isteyenler ise emülatör kullanmak durumundadır ve bu kişiler internette PUBG Mobile emulator nasıl indirilir sorusunu sıklıkla aratmaktadır. PUBG Mobile’ı bilgisayardan oynamak isteyenler için Gameloop isimli emülatör, Tencent tarafından oyunla yüzde yüz uyumlu şekilde özel olarak geliştirilmiştir.

PUBG Mobile hangi telefon kaldırır sorusunun yanıtı olarak Apple için iPhone 4S ile başlayan ve iPhone X’e kadar devam eden modeller sayılabilir. Model yükseldikçe oynama deneyiminin kalitesi de artar. PUBG Mobile hangi telefona indirilir, PUBG Mobile hangi telefonlarda oynanır sorularının Android için yanıtı ise Samsung, LG, Xiaomi, HTC ve Huawei gibi birçok marka olarak verilebilir. 2 GB ram, Android 5.0 ve istenen depolama alanınız varsa sorunsuz biçimde PUBG Mobile oynayabilirsiniz.

PUBG Mobile turnuvalarına çeşitli mecralar üzerinden katılım sağlanabilir. PUBG Mobile turnuva nasıl katılınır sorusunun yanıtı, özellikle kendini kanıtlamak isteyen profesyonel ve yarı profesyonel PUBG Mobile oyuncuları tarafından merak edilmektedir. İçinde bulunulan tarihe en yakın tarihteki turnuvaları ve katılım şartlarını görüntülemek için espor sitelerine girerek turnuva sekmelerine bakılabilir. İnternette oluşturulmuş topluluk ve gruplar da turnuva bulma konusunda yardımcı olabilir.

PUBG Mobile yana eğilme nasıl açılır:

 • Ayarlar’a gidin. 
 • Dikiz & Ateş seçeneğini aktif hale getirin. 

PUBG Mobile oynarken oyun alanında yer alan bina, otomobil, ağaç gibi bir siperliğin arkasına saklandıktan sonra, eğer bu ayarı açtıysanız siperliğin arkasından sağa veya sola yatarak ateş edebilirsiniz. Bu şekilde ateş ederken rakipler vücudunuzun tamamını göremez ve avantaj elde edersiniz.

PUBG Mobile kaç ram konusunda minimum sistem gereksinimi ve önerilen sistem gereksinimi çatısı altında 2 farklı yanıt verilebilir: 

Minimum sistem gereksiniminde ram: 3 GB
Önerilen sistem gereksiniminde ram: 8 GB DDR 4 Ram Corsair Vengeance

Emülatör sayesinde bilgisayarlarınızdan da oynayabildiğiniz, dünyanın en popüler mobil oyunu PUBG Mobile’ı çalıştırabilecek ram değerleri günümüz şartlarında yukarıda verildiği şekildedir.

 PUBG Mobile Otomat Makinesi, oyunculara belli zamanlarda ilaç veya enerji içeceği takviyesi yapan bir makinedir. PUBG Mobile Otomat nedir sorusu, Otomat Makinesi ile alakalı bilgi edinmek isteyen kişiler tarafından internette sıklıkla aranan sorulardandır. Otomat Makinesi, Miramar adlı haritanın rastgele bölgelerinde ortaya çıkmaktadır. Otomat Makinesi’nin en fazla ortaya çıktığı bölgeler ise Pecado ve Los Leones.

PUBG Mobile KD nedir sorusunun yanıtı Kill (Öldürmek) ve Death (Ölüm) kelimelerinin baş harflerinin yan yana yazılmasıyla oluşturulmuş bir terime işaret eder. Oyun içerisinde kaç kere öldürüldüğünüz ve kaç kere öldüğünüzün hesaplanabilmesi için kullanılır. KD oranınız yüksek olduğunda oyun içindeki liglerin üst kademelerinde yer alma şansı yükselir ve hatta Fatih unvanı kazanılabilir.

PUBG Mobile ekipten nasıl çıkılır sorusu internette aranıyor çünkü oyun içinde bulunduğu yer biraz karmaşık: 

 • PUBG Mobile’ı açın.
 • En sağ altta yer alan üçgen simgesine tıklıyoruz. 
 • Karşımıza çıkan 4 seçenekten Ekip yazana tıklıyoruz. 
 • Açılan sayfada kendinize ait olan profili buluyorsunuz. 
 • Kendi profilinize tıklayarak Ekipten Çık butonuna basıyoruz. 
 • Ekipten çıkış işleminiz gerçekleşiyor.

PUBG Mobile Royale Pass nedir sorusunun yanıtı olarak, her 2 ayda bir yenilenen sezonlarla alakalı bir etkinlik ve bu sezonlar süresince muhtelif görevlerin tamamlanması ile birbirinden değişik ve özel ödüller kazanılmasını sağlayan ücretli sistemdir. Royale Pass, GameSatış üzerinden indirimli olarak temin edilebilir. Royale Pass UC olarak teslim edilir ve oyun içinden UC ile satın alınır.

PUBG Mobile G parası (G-COIN), oyun içi eşya alımlarınızda kullanabileceğiniz para birimine verilen isimdir. Son dönemde, PUBG Mobile mağazası içinde G simgesiyle gösterilen bir para birimi görülmeye başlandı ve bu durum internette PUBG Mobile G parası nedir sorusunun sıkça aranmasına sebep oldu. G-COIN ile alışveriş yapıldığında etikette yazan kadar G-COIN miktarı bakiyeden eksilir.

PUBG Mobile 4 GB ram belleği olan tabletlerde sorunsuz oynanır. Akıllı telefonlardan daha büyük bir ekranda oyun deneyimi sağlayan tabletler, PUBG Mobile oyuncularını cezbetmeye devam ediyor ve bu durum PUBG Mobile hangi tabletlerde oynanır sorusunu gündeme getiriyor. Sorunsuz şekilde PUBG Mobile oynanabilecek bazı tabletler:

Apple Ipad Pro 11″
Microsoft Surface Pro 6
Samsung Galaxy Tab S4
Huawei MediaPad M5 Pro
Amazon Fire HD 10
Lenovo Tab 4
Asus ZenPad 3S 10

PUBG Mobile Şahin, PUBG Mobile 10. Sezon’da (Yabani Öfke Sezonu) alınabiliyordu. PUBG Mobile Şahin nasıl alınır sorusu, özellikle oyuna yeni başlayan kişiler tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. 10. Sezon Etkinlikleri içinde Şahin görevi bulunuyordu ve günde 5 parçadan toplamda 50 parçayı topladıktan sonra omzunuza Yoldaş Şahin alabiliyordunuz. Yoldaş Şahin, kısa mesafeleri sizin için tarayabiliyor.

PUBG Mobile TP, yapılan maçların sonunda alınan leş sayısına ve oyunda kalma süresinde verilen puandır. PUBG Mobile TP nedir konusu seviye atlamak için gerekli olduğu için merak edilen bir terim olarak karşımıza çıkıyor. Kazandığınız maçlarda TP yükseltir ve kaybettiğiniz maçlarda TP kaybedersiniz. Oyunda belirlenmiş bir sürenin üstünde yer aldıysanız ve leşiniz varsa, TP kaybetmez ya da çok az kaybedersiniz.

PUBG Mobile nasıl para yatırılır sorusu, GameSatış üzerinden güvenli şekilde para yatırılabilir şeklinde yanıtlanabilir. PUBG Mobile’da oyun içi alışverişler UC (Unknown Cash) adı verilen para birimi ile yapılır. GameSatış üzerinden satın alacağınız indirimli UC ile oyun içinde dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Bütçenize en uygun UC miktarını GameSatış üzerinden 7/24 anında teslim şeklinde alabilirsiniz.

PUBG Mobile Zombi Modu nasıl girilir sorusunun yanıtını oyunun 0.11.0 sürününde aramamız gerekiyor. 0.11.0 sürümüne sınırlı süre ile gelen Zombie: Survive Till Dawn modu artık kullanılamıyor çünkü bu sürüm şu anda eski bir sürüm. Aynı zamanda bu sürümdePandemic Treasure eklentisiyle birlikte Resident Evil 2 kostümleri de yer alıyordu. Oyunun 1. yılı (18 Nisan 2019) bu sezona denk geliyordu.

PUBG Mobile nasıl daha iyi oynanır sorusu oyuncular tarafından merak konusu olmaktadır. Daha iyi oynamak için:

 • Grafik ayarlarınızı düzenleyin ki oyunda takılmalar yaşamayın ve rakiplerinizden geri kalmayın.
 • Kullandığınız kontrollerinizi kendinize göre en iyi şekilde optimize edin. 
 • Paraşütünüzü olabildiğince geç açın ve oyun alanına ilk inenlerden olarak hemen silah sahibi olun. 
 • Oyunun başından sonuna dek bir gözünüz haritada olsun. 
 • Oyun stratejinizi “Sürekli Çatışan” veya “Pusucu” şeklinde belirleyin. 
 • Araç kullanın fakat tek başınaysanız oldukça dikkatli olmalısınız. Ekip halindeyseniz araç kullanmaktan kaçınmayın.