Silkroad Türkiye Silk

Silkroad Türkiye Silk

Silkroad Online Sbot

Silkroad Online Sbot

Silkroad Online pHBot

Silkroad Online pHBot

Silkroad Online Türkiye Hakkında

Silkroad Online, Eski asya ve Avrupa arasındaki kültürel ve ekonomik  ticarti yansıtan bir MMORPG oyunudur. Silkroad Online gerçekçi geniş bir harita ve kaliteli grafikleri ile dikkat çekmektedir. Oyun içerisinde bir çok özellik bulunmaktadır. Oyunun en dikkat çeken özellikleri arasında meslekler bulunmaktadır.
Bu meslek grupları sizlere aşağıda liste olarak belirtilmiştir;

 • Tüccarlar
 • Avcılar
 • Hırsızlar

Belirtilen sınıflar üzerinde sizlere uygun olan seçeneği seçtikten sonra serüvene hızlı bir şekilde giriş yapabilirsiniz!

 • Tüccarlar: Tüccarlar yaptıkları ticaretle para kazanmaktadır.
 • Avcılar: Tüccarlara gidecekleri yerlere kadar eşlik etmektedir.
 • Hırsızlar: Tüccarlara saldırıp, Kervanlarında bulunan malları çalmaktadırlar. Çaldıkları kervan eşyalarını sattıktan sonra kazanç elde ederler.

Oyun içerisine giriş sağladığınız zaman sizlere sunulacak seçenekler üzerinden seçim sağlamanız gerekmektedir. Bu seçimler için öncelik ile ırk seçimi yapmanız gerekmektedir. Seçim sonrasında oyun içerisinde seçebileceğiniz karakter sınıfları sizlere belirtilmektedir;

 • Warrior
 • Roque
 • Wizzard
 • Warlock
 • Bard
 • Cleric

Seçim yapmadan önce sınıflar hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda sizler için yapılmış olan bilgilendirmeyi kontrol edebilirsiniz;

Warrior: Warrior karakterler güç üzerine kurulu sınıflardır. Dayanıklı olmalarının yanı sıra yaratıkları üzerine çekebilme ve partiler üzerinde hasarı dağıtmaya yarayan becerileri ile ön plana çıkmaktadır.

Roque: Roque sınıfı iki opsiyon ile oynanabilmektedir. Bunlardan 1.Crossbow olarak oynanabilir 2. Dagger olarak oynanabilmektedir. Crossbow oynuyorsanız uzaktan ok atabilir rakip ve yaratıkları rahatlıkla kesebilirsiniz. Bir diğer seçenekse Dagger oynamaktır. Çok yüksek crit özellikleri ve zehirleme yetenekleri bulunmaktadır.  

Wizzard: Wizzard karakterler oyun içerisinde yetenekleri ile saldırı yapan sınıflardır. Oyun içerisinde savunma yetenekleri az olan ama bunun yanında oyun içerisinde en yüksek hasara sahip sınıflardır.

Warlock: Warlock karakterler rakiplerini sersemletme ve rakibi savunmasız bırakacak bir çok yeteneğe sahiptir.

Bard: Bard karakterler oyun içerisinde Buffer olarak bilinmektedir. Bir çok etkin yeteneği parti üyelerini güçlendirmeye yaramaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir. Dayanıklılık verebilme , Hızlı yürüme özelliği ve Mana yenilenmesidir.

Clercik: Clercik karakterler Parti oyunlarının vazgeçilmez sınıfıdır. Can basma, Fiziksel-Büyü savunması, Ölen karakterleri tekrar canlandırma gibi özellikleri bulunmaktadır. Çok fazla tercih edilen bir sınıftır. Oynaması keyifli ve eğlencelidir.

Çinli karakterler için seçebileceğiniz sınıflar sizlere aşağıda belirtilmiştir;

 • Bicheon
 • Heuksal
 • Pacheon

Seçim yapacağınız sınıflar için ek olarak Cold-Lightning-Fire-Force seçeneklerini ekstra olarak seçmeniz gerekecektir.

Bicheon: Bicheon sınıfı Blade ve Sword olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadır. Bu sınıfların ortak yönleri kalkan kullanmalarıdır.

Blade: Blade karakterler güçlü yapıları sayesinde tercih edilebilmektedir. Fiziksel hasar odaklıdır. 

Sword: Sword sınıfı büyü hasarı vermektedir, Dayanıklılık seviyeleri düşük olan bu sınıfların büyü hasarları çok fazla olabilmektedir.

Heuksal: Heuksal sınıfı Glavide ve Spear olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadır.

Glavie: Fiziksel hasar vermektedir, Vermiş olduğu hasarın yanı sıra dayanıklılığı yüksek olan bu sınıf pasif olarak can artırmaktadır.

Spear: Büyü hasarı veren bu sınıf çin karakterler arasında en yüksek hasarı vurabilen ve dayanıklılık seviyesi orta seviyede olan sınıflardır.

Pacheon: Pacheon sınıfları sadece bow kullanmaktadır. Uzaktan vuruşları ile rakip ve yaratıkları kesebilen aynı zamanda sersemletme gibi özellikleri bulunan sınıftır. 

Çin karakterler seçmiş olduğu silahlardan farklı ve bağımsız olarak 4 ana madde üzerinde güçlendirme sağlayabilmektedir.

Cold: Özelliği buzdur, Düşük hasar vermektedir fakat rakiplerin saldırı hızlarını ve haraket hızlarını düşürmektedir. Fiziksel defans sağlamaktadır.

Lightning: Özelliği elektiriktir, Karakterinize bir çok özellik katabilmektedir. Hızlanma özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. 

Fire: Özelliği ateştir. Yüksek hasar verir. Yakma özelliği vardır.Büyüsel dayanıklılığı mevcuttur.

Force: Ölüleri tekrar canlandırma, Can basabilme ve yaratıklardan koruyabilme gibi yetenekleri vardır.

Belirtilen özellikler üzerinden oynamak istediğiniz sınıfı kontrol ettikten sonra bu heycana katılabilirsin!

Silkroad Online Türkiye Sıkça Sorulan Sorular

Silkroad Online Türkiye Unique nedir?

Silkroad Online Türkiye Unique saatleri nedir? Silkroad Online Türkiye Unique yerleri neresi? Sorularınızın cevabı şu şekildedir;

Silkroad Online Türkiye oynuyorsanız ve kasılmaktan sıkıldıysanız en güzel tercihlerden biri Unique kesmektedir. Oyun içerisinde belirli zamanlar arasında çıkmaktadır. Belirtli noktarlar üzerinde çıkan bu canavarları kesmek için takım arkadaşlarınızla bir Parti kurabilirsiniz.

Silkroad Online Türkiye Unique Türleri Nelerdir?

Silkroad Online Türkiye Hangi Uniquler Bulunmaktadır? Silkroad Online Türkiye Unique seviyeleri nelerdir? 

Seviyeye bağlı olarak değişiklik gösteren Uniqueler mevcuttur. 
 1. Tiger Girl 
 2. Cerberus 
 3. Captin Ivy 
 4. Uruchi 
 5. İsyutaru 
 6. Lord Yarkan 
 7. Demon Shaitan 

Silkroad Online Türkiye Sox İtem Nedir?

Silkroad Online Türkiye Sox İtemler Nelerdir? Silkroad Online Türkiye Sox İtem Nasıl Elde Edilir? Sorularınızın cevabı sizlere aşağıda belirtilmiştir;

Silkroad Online Türkiye Sox İtemler 3 gruba ayrılmaktadır. Bu gruplar şu şekildedir;
 • Seal of star
 • Seal of Moon
 • Seal of Sun
Seal of star: Eş değer itemler için +5 özelliği basılmış gibidir. 

Seal of moon:  Eş değer itemler için +10 özelliği basılmış gibidir. 

Seal of  sun: Eş değer itemler için +15 basılmış gibidir. Ürün fiyatlandırmaları yüksek seviye olmakla beraber oyun içerisinde nadir bulunabilmektedir.

Silkroad Online Türkiye Elixir Nedir?

Silkroad Online Türkiye Elixir Nasıl Kazanılır? Silkroad Online Türkiye Elixir Ne İşe Yarar? Sorularınızın cevabı aşağıda sizlere belirtilmiştir;

Oyun içerisinde ( Alchemy ) veya ( + ) basma olarak bilinen bir özellik mevcuttur. Bu işlemler için bazı materyallere ihtiyacınız olacaktır. Bunların en başında Elixir gelmektedir.
Elixir kullanmak istediğiniz eşyaya göre değişiklik gösterebilmektedir, Silkroad Online Türkiye Elixir türleri aşağıda sizlere belirtilmiştir;

Elixir Weapon - Silahlar için kullanılmaktadır.
Elixir Protector - Kıyafetler için kullanılmaktadır.
Elixir Accesory- Eksesuarlar için kullanılmaktadır.

Elixir Sheild - Kalkanlar için kullanılmaktadır.

Elixir kesilen yaratıklar üzerinden sıkca düşmektedir, Daha hızlı bir şekilde oyun içerisinde kurulan pazarlar üzerinden gold karşılığında satın alım sağlayabilirsiniz.  Silkroad Online Türkiye Elixir türleri ve nasıl bulabileceğinizi kısaca bu şekilde anlatabiliriz.