Oyun Hakkında

Dead Island ve Call of Juarez gibi sevilen oyunların yaratıcısı Techland tarafından geliştirilip yayımlanan Dying Light, zombi oyunları arasında kendine bir yer edinmeyi başardı. 


Dying Light oyununda zombi virüsünün ele geçirdiği bir şehirde hayatta kalmaya çalışıyor ve oyunun gidişatı tamamen oyuncuya bırakılıyor. Geniş açık dünyaya sahip oyunda yok olmuş bir dünya atmosferini sonunda kadar oyuncuya yaşatırken, tehlikelerle dolu dünyada parkurları aşarak keşfetmeye başlayabilirsin. Düşmanlarla olan mücadelede oyuncuyu kısıtlamayan ve çeşitli mücadele şekilleri ile saldırılar düzenlenen oyunda aynı zamanda çevreyi kullanarak avantaj sağlayabilirsin. Yaşayan bir dünya sunan oyunda gece gündüz döngüsü ise çok önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor. Gün batımından sonra avcı değil bir av olma tehdidiyle karşı karşıya kalabilirsin. Çok oyunculu co-op seçeneği ile diğer oyuncular ile hayatta kalmaya çalış.


Dying Light oyuncularına heyecan, aksiyon ve gerilim dolu bir macera sunuyor. Dying Light bu efsanevi dünyasına sizleri de bekliyor.