Metin2

Metin2 | Sıkça Sorulan Sorular

Metin2 sunucuya bağlanırken hata, sunucuya bağlanamadığınızda karşınıza çıkan bir hatadır. En çok alınan hatalardan biri olup sorunun kaynaklanma sebebine bağlı olarak çözümü değişkenlik gösterebilir. Sonunun kaynaklanabileceği nedenler;

  1. İnternetten kaynaklı olabilir
  2. Metin2 sunucu bakımı ya da sunucu sorunu olabilir
  3. DNS adresinden karşınıza çıkabilir

 

Metin 2 sunucuya bağlanırken hata çözümleri;

 

  • Öncelikli olarak yukarıda var olan hatalar dışında karşınıza çıkıyor ise;

Oyunu tamamen kapatıp tekrar açabilirsiniz.
Oyunu silip tekrar yükleyebilirsiniz.

 

  • İnternet kaynaklı sorun için çözümler:

İnternet bağlantısını kesip tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz.
Modeminizi kapatıp açabilirsiniz.
Kablo ile bağlıysanız, ağ kablonuzu değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Denetim masasına girerek, Windows güvenlik duvarı kısmından oyuna izin verebilirsiniz.

 

  • Sunucudan kaynaklı sorun çözümü:

Bu gibi durumlarda, beklemekten başka bir çözüm bulunmamaktadır. Oyun forum sitesi üzerinden sunucu bakımı ve arızası ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

 

  • DNS kaynaklı sorun çözümü:

DNS adresinizi manuel olarak belirlediğinizde, yurt dışında görünebileceğiniz için sunucuya bağlanmanızı engeller. Yerel bir DNS adresi kullanarak oyuna giriş yapmayı tekrar deneyebilirsiniz.

Metin2 karakter silme kodu, oyun içerisinde karakterinizi silmeye yarar. İnternet sitesi üzerinden hesabınıza giriş yaparak “Hesap” kısmında yer alan karakter silme kodu butonuna tıklayarak edinilebilir. Bu kod mail adresinize iletilecektir. Daha sonrasında oyuna giriş yaparak seçim ekranında silmek istediğiniz karakteri seçerek, karakteri sil butonuna tıklıyoruz. İletilen kodu bu alana eksiksiz olarak girerek onaylıyoruz.

Metin2 minimum depolama alanı olarak 6 GB gereklidir. Metin 2 kaç GB sorusunun yanıtı önerilen sistem gereksimleri için de aynı depolama alanı olarak karşımıza çıkıyor ancak bellek oranı minimum gereksinimlerde 1 GB iken önerilen sistem gereksinimlerinde 2 GB olarak belirtilmiştir.Hemen hemen her bilgisayar için uyumlu olarak karşımıza çıkan Metin2, gameforge client üzerinden indiriliyor.

Metin2 çıkış tarihi resmi kaynaklarda 2004 olarak belirtilmiştir. MMORPG türünün sevilen oyunu Metin2 kaç yılında çıktı sorunun cevabı farklı ülkeler için değişiklik gösteriyor. Kore’de Mart 2005 tarihinde çıkışını gerçekleştirirken, Türkiye’de Metin 2 ne zaman çıktı sorunun yanıtı ise 2006 olarak karşımıza çıkıyor. Çıkışından bu yana 17 farklı dilde oynanabilen Metin2 hala güncelliğini koruyor.

Metin2 Çeviklik karakterin vuruş hasarını artırmaya yarar. Metin2 çeviklik, genellikle Ninja karakteri için kullanılır. Çeviklik statü puanı olarak geliştirilmesinin yanında, çeviklik efsununa sahip item kullanımları bu özellikleri ekstra artırır. Metin 2 Çeviklik ne işe yarar sorusunun cevabı ise; vuruş hasarını, beceri hasarını, saldırı hasarını artırma ve savunmayı güçlendirme olarak özetlenebilir.

Metin2 oyun senin için mevcut değil hatası, internet bağlantısı ya da oyundan çıkış yapılmadan bilgisayar kapatıldığında karşımıza çıkabilecek bir hatadır. İnternet kaynaklı bir sorun olduğunda, internetinizi kapatıp açarak çözebilirsiniz. Oyun açıkken bilgisayarı kapattığınız için yaşadığınız bir sorun ise birkaç giriş denemesi sonrası giriş yapabilirsiniz. Metin 2 oyun senin için mevcut değil hatası almaya devam ediyorsanız, Gameforge ile iletişime geçmenizi öneririz.

Metin2 Yansıtma ilk köyde yer alan NPC Teovahdan ile yapılır. NPC’yi seçtiğimizde Yansıtma seçeneğine tıklayıp, yansıtma ekranına ulaşıyoruz. İşlem için 50 M paranız olması gerekmektedir. 1. boşluğa yansıtma yapmak istediğiniz ana itemi, 2. boşluğa ise yansıtma olarak kullanacağınız ve sonrasında kaybolacak itemi yerleştirip işlemi onaylıyoruz. Yalnızca silah, zırh ve bineklere yapılabilir ve itemin yalnızca görüntüsü değişir, item güçleri, efsunları gerçek iteme geçmez. Metin2 Yansıtma nasıl yapılır sorusunun cevabı bu şekilde özetlenebilir.

Metin2 Canlılık, zehirlenmeye karşı direnç sağlar. Canlılık bonusu büyü saldırısı olmayan diğer tüm saldırılara karşı, zarar oranını azaltır. Metin 2 canlılık ne işe yarar sorusu WS tarafında ise farklılık göstererek okçu olan Ninja karakterlerin verdiği hasarı düşürür. Bunun yanında okçu canavarlara karşı da alınan hasarı azaltarak, sersemlemeyi önler. Metin2 canlılık ne işe yarar sorunun kısa özeti bu şekildedir.

Metin2 hesap silme işlemi, Eylül 2019 tarihinden itibaren yapılamamaktadır. Metin2 hesap nasıl silinir hala kullanıcılar tarafından merak edilen bir soru olup, Gameforge client güncellemesi ile birlikte artık hesap silmeye izin verilmemektedir. Belirsiz bir süre için devre dışı bırakılan Metin2 hesap silme işlemi ile ilgili yakın zamanda bir güncelleme henüz yapılmamıştır. 

Metin2 zeka ne işe yarar sorusunun yanıtı kısaca, beceri yeteneklerini güçlendirmeye yarar. Metin2 Zeka efsunu sura ve şaman karakterleri için büyük önem taşımaktadır. Şaman karakterinde kutsama yeteneği ve saldırı becerileri yükseltirken, Sura karakterlerinin kara büyü yeteneğinde savunmayı ve diğer tüm saldırı becerilerini yükselmesine yardımcı olur. Metin 2 Zeka ne işe yarar kısa özeti bu şekildedir.

Metin2 giriş yapamıyorum sorunu, son zamanlarda genellikle Gameforge istemcisi kaynaklı olarak karşımıza çıkıyor. Çözümü için Gameforge client Metin2 sayfasında oyna butonunun yanında bulunan ok işaretine tıklayıp “Onar” seçeneğine tıklıyoruz. Gerekli kontrollerin sona ermesinin ardından tekrar oyuna giriş yapmayı deneyin. Sorununuzun devam etmesi halinde, ticket atarak Gameforge ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Metin2 isim değiştirme, Nesne Market üzerinden satın alabileceğiniz “İsim değiştirme bileti” ile yapılabilir. Nesne market üzerinden 199 EP ile satın alınarak kullanılır. İsim değiştirme bileti, satın almış olduğunuz karakter için yalnızca bir kez kullanılabilir. Metin2’de isim değiştirme yapıldığında arkadaş listen otomatik olarak silinir ve bakım sonrası yeni karakter ismi ile servera giriş yapman gerekir.

Metin2, MMORPG türü bir oyun olup karakter sınıfı seçerek, karakterinizi geliştirerek oynayabileceğiniz bir oyundur. Savaşçı, Ninja, Şaman, Sura ve Lycan sınıflarından birini seçerek oyuna başlıyorsunuz. Level sistemi üzerine kurulu oyunda canavarları keserek ve görevler yaparak xp ve yang kazanarak level atlıyorsunuz. Metin 2 nasıl oyanır sorusunun kısa özeti bu şekilde yapılabilir.

Metin2 indirmek için, öncelikle bu link üzerinden gameforge.com/tr-TR/play/metin2 indir seçeneğine tıklıyoruz. Metin2 kurulumu için Gameforge clienti indirmiş olmanız gerekmektedir. Öncelikle Gameforge istemcisini bilgisayarımıza indiriyoruz. Daha sonra Metin2’yi seçerek indir butonuna tıklıyoruz. Kurulumun bitmesi ardından client üzerinden, hesabınıza giriş yaparak oynamaya başlayabilirsiniz. Metin 2 nasıl indirilir sorusunun yanıtı yukarıda belirttiğimiz şekildedir.

Metin2 KDP, Karanlık Arahan, Büyük Arahan, Mistik Arahan Reisi, Mistik Arahan Savaşçı ve Lanetli Siyah Ayı slotlarından düşer. Savaşçı 30 level silahı Kırmızı Demir Pala belirli slotlardan düşer. Vadide yer alan bazı Arahan canavarları ve imha bölgesinde bulabileceğiniz Lanetli Siyah Ayı, Metin 2 kdp nerden düşer sorusunun yanıtı olarak verilebilir.

Metin2 Kazma, Bakra şehrinde yer alan NPC Deokbae’den 80000 Yang karşılığı satın alınabilir. Kazmayı kullanabilmeniz ve maden kazabilmeniz için karakterinizin en az 30 level olması gerekmektedir. Maden kazarak, kazma puanınız artar ve puanınız maksimum seviyeye ulaştığında Deokbae’dan kazmanızı geliştirebilirsiniz. Kazma seviyesine bağlı olarak maden daha fazla çıkmaktadır. Metin 2 kazma nereden alınır sorusunun yanıtı yukarıda anlatılmıştır.

Metin 2 attan inme CTRL+H kısayolu ya da at üzerine sağ tıklandığında üstte çıkacak “İnmek” seçeneğine tıklayarak yapılabilir. Binicilik bileti ile aldığınız at indiğiniz takdirde hemen kaybolacaktır. Görevlerle edindiğiniz at olması halinde bu kısayol yalnızca attan inmenizi sağlar. Ata yeniden binmek için yine aynı kısayolu kullanabilir, atı tamamen göndermek için ise CTRL+B kısayolunu kullanabilirsiniz.

Metin 2 pazar kurma işlemi, NPC Satıcı’dan satın alacağınız paket ile yapılır. 500 yang karşılığında satın alabileceğiniz paket tek kullanımlıktır. Envanterinizde yer alan pakete çift tıkladığınızda pazar kurma ekranı gelecektir. Satmak istediğiniz eşyaları pazar alanına yerleştirerek, fiyatlarını kendiniz belirleyebilirsiniz. Pazarı bozmak için ise kurulu pazar üzerine gelerek kapat seçeneğine tıklıyoruz.

Metin 2 ata nasıl binilir sorunun yanıtı, en hızlı CTRL+H kısayolu ile yapılmaktadır. Ata binebilmeniz için öncelikle atı yanınıza çağırmanız gerekmektedir. Sahip olduğunuz at resmi ile atı yanınıza çağırabilirsiniz. Seviyesine bağlı olarak hemen yanınıza gelmeyebilir. Binicilik bileti ile süreli binebilmek için ise Seyise giderek “Ata binmek istiyorum” seçeneğini seçerek kısa süreli ata binme imkanınız olur.

Metin2 balık tutmak için, öncelikle olta almak gerekir. Olta balıkçıdan 15000 yang karşılığında alınabilir. Yine balıkçıdan alabileceğiniz hamur veya solucanı üzerine sağ tıklayarak oltaya takıyorsunuz. Su kenarına giderek space tuşu ile balık tutmaya başlayabilirsiniz. Daha sonra açılan ekranda halka içerisinde olmak üzere dolaşan balığa 3 kez tıklamanız gerekmektedir. Metin 2 balık nasıl tutulur kısa özeti bu şekildedir.

Metin2 vadi bölgesine ışınlayıcı ile gidilir. Seungryong Vadisine gidebilmek için en kısayol 1. ve 2. köyde bulunan Işınlayıcıdan belli bir para karşılığı ışınlanmaktır. Işınlayıcı üzerine tıkladıktan sonra ışınlan seçeneğine tıklayarak Seungryong Vadisi seçeneğine tıklıyoruz. Yeterli paranın olması halinde hemen gidilebiliyor. Metin 2 vadiye nasıl gidilir yöntemlerinin en kısa olanı bu şekildedir.

Metin2 kuşak, Theowahdan NPC’nin verdiği 40 seviye görevi “Özel Bir Kumaş” tamamlandığında elde edilebilir ya da EP karşılığında Nesne Market üzerinden satın alınabilir. Özel Bir Kumaş görevinden 40 adet kumaş toplandığında Usta Kuşağı elde edersiniz. Daha sonrasında Theowahdan’dan var olan kuşaklarınızı birleştirerek geliştirebilirsiniz. Metin 2 kuşak nasıl yapılır sorunun cevabını bu şekilde verebiliriz.

Metin 2 Otomatik Av nasıl açılır sorusuna istinaden, “K” tuşu ile açılır. Otomatik Av sizin belirlediğiniz özellikler ile karakterinizin otomatik olarak kasılmasını sağlar. Ücretsiz olarak sunulan Otomatik Av, Nesne Market üzerinden satın alabileceğiniz eklenti ile dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Metin 2 otomatik av nasıl kullanılır sorusu ise otomatik av ekranında başla seçeneğine tıklandığında başlar şeklinde cevaplanabilir.

Metin2 ETP nedir sorusuna, tam adıyla Ejderha Taşı Parçası simya için gerekli olan bir eşya olduğu cevabı verilebilir. 30. Seviyede Simyacıdan alınan görev ile 10 adet ETP ile Cor Draconis elde edersiniz. Elde ettiğiniz Corlarla ise Simya eşyaları elde edersiniz. ETP’ler sahip olduğunuz andan itibaren 24 saat sonra envanterinizden kaybolur. 

Metin2’de at, seyisten at madalyonu ve belli görevleri tamamlanarak alınır. 25 Level sonrası Seyise giderek “At almak istiyorum” diyoruz. At madalyonu ve 100k para ile 30 dakikada 30 Yabani Okçu görevini alıyoruz. Görevi tamamladığınızda bildirmek için seyise dönüyoruz. 1 gün sonra at resminizi teslim alarak tamamlanıyor. Metin 2 at nasıl alınır sorusunun yanıtı kısaca bu şekildedir.