knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Black Desert Online Bira Hakkında
Bu Haberi 1163 Kişi Okudu

Black Desert Online Bira Hakkında

Oldukça gelişmiş ve farklı alternatiflerin yer aldığı devasa bir ekosisteme ev sahipliği yapan Black Desert Online, aynı zamanda pek çok tüketim malzemesi yapılarak oyun içerisinde çeşitli bölümlerde özel avantajlar elde edilebilmesine de aracılık eder. Oyun içerisinde oyuncuların sahip olduğu çalışanların performanslarını arttırmaları amacıyla kullanılan biralar da bu alanda oyuncular tarafından yoğun bir biçimde tercih edilen üretim ürünleridir. 


BDO Aşçılık Rehberi kapsamında bira yapımını öğrenmek isteyenler için bira yapım sürecinin son derece basit olduğu belirtilmelidir. Kolaylıkla ulaşılabilecek birkaç malzemenin bir araya getirilmesinden oluşan bira yapım sürecinin tamamlanmasının ardından arzu edilen miktarda biraya sahip olmak mümkündür. Birayla ilgili pek çok oyuncu tarafından merak edilen bir diğer durum da Bdo Bira nereden alınır? Sorusudur. Bu kapsamda bira yapmakla uğraşmak istemeyen oyuncuların pazardan bira satın almaları da mümkündür. 


Bdo Bira Nedir?


Öncelikli olarak Black Desert Online içerisinde biranın ne olduğunu belirtmek gerekirse bira; gerçek dünyada olduğu gibi oyunun içerisinde çalışanların eğlenceli vakit geçirmesi amacıyla kullanılan bir tüketim ürünüdür. Birayı her bir oyuncu kendi başına imkanlar dahilinde yapabildiği gibi pazardan ücret karşılığında satın alabilmektedir. Her iki yöntemden birini tercih ederek oyuncuların arzu ettikleri ölçüde biraya sahip olmaları olanaklıdır. Bu noktada pazarda satışı yapılan biraların bazı durumlarda yüksek maliyet içerdiğinin de altı çizilmelidir. Dolayısıyla BDO Bira yapımı her zaman daha avantajlı olacaktır. 


Bdo Bira Ne İşe Yarar?


BDO bira yapımı için gerekli olan malzemelere sahip olunmasının ardından gerekli işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte bira elde edilir. Biranın oyun içerisindeki en temel işlevi de belirtilmiş olduğu gibi oyuncuların sahip oldukları çalışanların performanslarının artmasıdır. Çalışanların performansının artması daha hızlı şekilde çalışmalarına katkı sağlayacağı gibi aynı zamanda gelişim konusunda da son derece önemli avantajlar vadeder. Bu bağlamda BDO Bira yapımı tahmin edildiğinden çok daha kritik bir işleve sahiptir. 


Bdo Bira Nasıl Yapılır?


Black Desert Online, oldukça gelişmiş hareket alternatiflerini oyunculara geniş yelpazeli olarak sunar. Oyunda savaşçı, zanaatkar ya da aşçı olmak mümkündür. Aşçı olarak BDO beer yapmak ve çalışanlarının daha yüksek düzeyde performansa sahip olmasını sağlamak isteyenlerin bazı malzemeleri tamamlamaları gerekir. Beceri seviyesi olarak “Acemi I”, yani başlangıç seviyesinin gerektiği BDO bira yapımı sürecinde kullanılacak malzemeler de başlangıç seviyesinde kolaylıkla temin edilebilen malzemelerdir. 


Bdo Bira Yapımı İçin Gereken Malzemeler

 
Daha yüksek çalışan performansı ve çok daha hızlı bir gelişim için BDO bira yapımı sürecinde kullanılacak olan malzemeler şu şekildedir: 
 

 

  • 5 Adet Cereals
  • 6 Adet Maden Suyu 
  • Şeker
  • 2 Adet Karbonat 


Bu malzemeler BDO Beer yapımı için yeterli olduğu gibi burada oyuncuların en çok zorlayacak malzeme grubu “Cereals” malzemesidir. Söz konusu malzeme hazır olarak bulunmadığı gibi oyuncuların farklı malzemeler kullanarak “Cereals” üretmeleri gerekir.


BDO bira yapımı sürecinde “Cereals” yerine başka birşey kullanmak isteyen oyuncular; “Buğday”, “Arpa”, “Patates”, “Tatlı Patates” veya Mısır kullanabilirler. Bu ürünlerin herhangi birini kullanarak tüm oyuncuların “Cereals” elde etmeleri mümkündür. Bira yapım işlemlerinde bir diğer önemli gereklilik de “Pişirme Ocağı” olarak bilinen materyaldir. Dolayısıyla oyuncuların bira üretmek için “Pişirme Ocağı” sahibi olmaları gerekmektedir. 


Bdo Bira Yapımı 


Bdo bira yapımı işlemleri genel anlamıyla 2 aşamadan oluşur ve son derece basit bu iki aşama şu şekildedir:
 

  • Üretilmiş ya da aşçı NPC’Sinden alınmış olan Pişirme Ocağı evde herhangi bir alana yerleştirilir. 
  • Gereken malzemeler ocağa koyulur.


Bu işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte bira sahibi olunması mümkündür. Söz konusu Bdo bira yapımı sürecinde malzemelerin eksiksiz olarak tamamlandığından emin olunması tavsiye edilmektedir. Herhangi bir malzemede eksiklik olması halinde, bira yapımı tamamlanmayacaktır. 

Black Desert Online Bira Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

BDO bira yapımı neden önemli?

Çalıştırdığınız işçileriniz zamanla yorulur ve bu yorgunluğu gidermenin tek yolu işçilerin bira tüketmesidir. İşçilerinizin size sağladığı faydaların sürekliliği için sizinde onlara sürekli olarak bira üretmeniz veya satın almanız gerekiyor. Üretmeniz hem ekonomik olarak daha faydalı olacaktır hemde üretim sırasında aşçılık seviyesi geliştirdiğinden bira yapmak oyunda oldukça önemli bir yer edinir.

BDO bira nerede yapılır?

Birayı kendi evinize yerleştirdiğiniz bir pişirme tezgahında gerekli malzemeleri kullanarak yapabilirsiniz. Pişirme tezgahınıza doğru malzemeleri ekledikten sonra "Pişirmeye Başla" veya "Sürekli Üretim" olarak iki seçenek olacaktır önünüzde. İlk seçenek sadece 1 tane üretmek için kullanılır. "Sürekli Üretim" ise elinizdeki malzeme sayısına bakarak maksimum ne kadar üretebileceğinizi gösterir. Bu seçenekle maksimum sayıda veya daha az sayıda seri üretim başlatabilirsiniz.