knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Black Desert Online Boss ve Ganimetler Hakkında
Bu Haberi 2157 Kişi Okudu

Black Desert Online Boss ve Ganimetler Hakkında

Devasa bir ekosisteme ev sahipliği yapan Black Desert Online dünyası, aynı zamanda oyuncuların sıra dışı bir macera ağı içerisine girmesine aracılık eden çeşitli niteliklerde Bosslara da ev sahipliği yapar. Eşsiz bir MMORPG türü oyun deneyimi vadeden Black Desert Online, ekosistemi içerisinde var olan Boss yaratıklarıyla benzersiz bir savaş alanını oyuncularla buluşturmaktadır. 


Bdo Boss canavarları farklı güçlerde olduğu gibi yok edilmeleri durumunda oyunculara oldukça verimli ödüller de vadeder. Farklı bölgelerde, belirlenmiş saatlerde ortaya çıkan Bosslar, kısa sürede hızla yükselmek isteyen oyunculara takım halinde ya da bireysel olarak mücadelelere girişebilme imkanı tanır. Gerçekçi bir deneyimi, efektif grafikler ve güçlü savaş alanlarıyla vadeden Black Desert Online dünyası iki farklı türde güçlü Bosslara ev sahipliği yapmaktadır. 


Bdo Boss Nedir, Ne İşe Yarar?


Öncelikli olarak Black Desert Online dünyasında Bossların temel anlamda ne anlam ifade ettiğine bakılacak olursa Bosslar; oyuncuların takım halinde ya da bireysel olarak savaşabildikleri, farklı zamanlarda farklı mekanlarda ortaya çıkan, son derece güçlü yaratıklar olduğunu söylemek mümkündür. Bu yaratıklarla mücadele, eşsiz bir savaş hissini derinlikli olarak sunduğu gibi aynı zamanda mücadeleden galip ayrılarak Bdo Boss yok edilmesi halinde oldukça önemli ödüllerin hak edilmesi de mümkündür. 


Bossların en temel işlevi oyunda gelişim göstermek için seviye atlanması ve önemli ödüllerin elde edilmesi gibi görünüyor olsa da oyundan zevk almak ve güçlü bir deneyimi hissetmek isteyen oyuncuların bu mücadele içerisinde var olmaları daima oldukça büyük önem arz eder. Oyunun belki de en heyecanlı unsurları arasında olan BDO Bossları savaşı içerisine dahil olmak, Black Desert Online deneyimini gerçekten hissetmek isteyen oyuncular için sıra dışı bir ayrıcalıktır. 


Bdo Boss Türleri 


Belirtilmiş olduğu gibi Bdo Boss türleri ikiye ayrılmaktadır. Black Desert Online dünyasında farklı bölgelerde ortaya çıkan Bosslar sahip oldukları güçlere ve temel niteliklerine göre sınıflandırılmıştır. Özel olarak kategorize edilmiş iki Boss türünü birbirinden ayıran en temel nitelik ise girişilecek mücadelelere katılımın bireysel ya da takım halinde olmasıdır. Bdo Boss türleri;

 

  • Dünya Bossları
  • Alan Bossları


Olmak üzere iki farklı şekilde kategorize edilmiştir ve bu Bosslara saldırı düzenlerken en güçlü kıyafetler giyilmeli ve en güçlü silahlarla en doğru şekilde organize olunmalıdır. 


Bazı Bdo Boss canavarları çok güçlü bir yapıya sahiptir ve bu canavarlara saldırırken gerçek anlamıyla bir ganimet toplamak ve mücadeleden galip ayrılmak için bireysellik yeterli olmaz. Takım halinde saldırılması gereken Bosslar, diğer kullanıcılarla yüksek düzeyde etkileşim içeren savaşlara ev sahipliği yapar ve günün sonunda kazanan oyuncular bulunması çok zor olan bazı ganimet ve silahlarla ödüllendirilir. İşte Black Desert Online dünyasının ayrıcalıklı Bossları:


Dünya Bossları


BDO dünya Bossları, önceden belirlenmiş ve herkesçe belli konumlarda ortaya çıkmaktadır. Bu konumlara ulaşan her oyuncunun savaş arenasına giriş yapması ve kıyasıya rekabet içerisinde kendini var edebilmesi mümkündür. Son derece önemli ve az bulunan silahların elde edilebilmesine de imkan tanıyan Dünya Bossları, oldukça zorlayıcıdır. Ölümcül vuruşlar Bossların yok edilişine şahitlik eden her oyuncunun elde ettiği ganimetler arasında en yüksek niteliklere sahip olan, en güçlü silahları alabilmek için güçlü olunması gerekir. 
 

Boss İsmi Düşen Eşya
Vell Vell’in Kalbi-Vell’Konsantre Sihri
Gökkuşağı Mercan Yüzük-Caphras Taşı
Kzarka Kzarka’nın Mühürlü Silah Kutusu-Liverto Silah Paketi- Gölge İzi
Tapınak Muhafızı Simgesi- Kara Taş(Silah)- Kara Taş(Zırh)- Gümüş Para
Nouver Gümüş Para- Hafıza, Kara Taş(Zırh)- Kara Taş(Silah)-Kara Büyü Kristali(Saldırı)
Kara Büyü Kristali(Dinçlik)-Kara Büyü Kristali-Nuoer Mühürlü İkinci Silah Kutusu
Kutum Gümüş Para-Kutum’un Mühürlü İkinci Silah Kutusu-Kara Büyü Kristali
Hafıza, Kara Taş (Silah)- Kara Taş (Zırh)- Saldırı, Kara Büyü Kristali
Karanda Dinçlik, Kara Büyü Kristali- Yükseltme Karabüyü Kristali- Düşme Kara Büyü Kristali(Silah)
Kara Taş(Silah)- Gümüş Para
Garmoth Macalod Birleşik Büyük Kristali- Garmoth’un Kalbi- Hom Birleşik Büyü Kristali
Kagtum’un İtaat Yüzüğü- Akum Zırh- Gervish- Garmoth’un Pulu 
Kara Taş(Zırh)- Kara Taş(silah)


 

Vell


Black Desert Online dünyasında en sıra dışı niteliğe sahip olan Bosslar arasında olan Vell ortaya çıktığında dünyada aktif olan her şey durur. BDO VellBoss ortaya çıktığında klan savaşları ve Pvp mücadeleler tamamen durduğu gibi Vell’in ortaya çıkışı da yüksek düzeyde bir ihtişam vadeder. Tüm sunucularda ortak olarak ortaya çıkan bu Boss, ihtişamlı bir bölgesel su fışkırmasıyla dünyada yerini alır ve savaşa hazırlanır. 


Vell’in ortaya çıktığı an itibariyle onun yakınlarda olmak fışkıran devasa suyun etkisine maruz kalmak anlamına geleceğinden yakınında bulunulması kesinlikle tavsiye edilmez. Ondan uzak durulmalı ve savaş çanları çalmaya başladığı andan itibaren BDO Vell Boss ile girişilecek mücadeleye hazırlıklı olunmalıdır. Boss’un ortaya çıkacağı zaman dilimi yarım saat öncesinden sunucu bölümlerinde oyunculara bildirilir. 


Kzarka


Kzarka Bossu oyunun görsel bakımından en güzel bölgelerinden birinde Serendia Tapınağı’nın hemen altında ortaya çıkmaktadır. BDO Vell Boss kadar ihtişamlı bir çıkışa sahip olmayan Kzarka, aynı zamanda Black Desert Online dünyası içerisinde var olan tüm Dünya Bossları arasında en kolay öldürülebilir olandır. Kzarka’nın ağzından ihtişamlı bir şekilde çıkardığı alevlere dikkat edilmeli ve mücadele içerisinde doğru zamanlama ile saldırılar gerçekleştirilmelidir. 


Nouver


Nouver ile mücadeleye girişmek isteyen maceracıların en çok dikkat etmesi gereken durum çantalarında bulundurması gereken eşyalardır. “Saf Su” ve “Yıldız Anason Çayı” olmadan BDO Nouver Bossu ile mücadeleye girişilmemesi tavsiye edilir. Su temelli itemlere sahip olunması gerekliliğinin en temel sebebi şüphesiz ki Nouver’in “Çöl” bölgesinde ortaya çıkmasıdır. Burada ipucu arayışında olanlar için; Nouver, ağzından devasa bir alev üflemeden önce kafasını sağa doğru çeker ve bu hareket gözlemlendiğinde hemen kaçılması gerekir. Aksi durumlarda savaştan galibiyetle ayrılmak rüya olacaktır. 


Kutum


Bdo Kutum, tüm Bosslar arasında en çok ilgi gösterilen ve oyuncular tarafından çok sevilen Bosstur. Valencia’nın giriş bölümünde Kırmızı Kum Odası’nda Black Desert Online dünyasına giriş yapan Kutum, maceracılar tarafından çok seviliyor olsa da hayli tehlikelidir. Solucan şeklinde olan Kutum’un, saldırıları da yuvarlanarak gerçekleşir ve dolayısıyla önceden tahmin edilebilecek bu saldırılara karşı yeteri kadar önlem alınmalıdır. Buna ek olarak Bdo Kutum Bossunun; uzun menzilli saldırıları ve içine doğru geçen kuvvetli bir gücü olduğu kesinlikle akıldan çıkarılmamalıdır.


Karanda


Karanda, aniden gökyüzüne doğru yükselebilen ve yine aniden aşağı doğru geçiş yaparak çok ciddi hasarlar verebilen bir Bosstur. Dolayısıyla BDO Karanda Bossu ile mücadeleye girerken Karanda’nın bu saldırıya başladığının hissedilmesi halinde anında uzaklaşılmalıdır. Aksi durumda savunma gücü ne kadar yüksek olursa olsun ölüm kaçınılmaz olacaktır. Karanda kendi ismini verdiği Karanda Bayırı’nda ortaya çıkmaktadır. 


Çok güçlü olan Boss, Dünya Bossları arasında mücadeleye girişilmesi halinde maceracıları en çok zorlayan Bosstur. Onunla mücadeleye girişilirken uzun menzilli saldırılara karşı da dikkatli olunmalıdır. Her ne kadar zorlu bir mücadeleye ev sahipliği yapıyor olsa da BDO Karanda Bossu aynı zamanda maceracılara vadettiği eşyalarla da sıra dışı bir cömertliğe sahiptir. 


Garmoth


Gerçek bir Kızıl Ejderha deneyimi yaşamak isteyen maceracıların kesinlikle Garmoth ile yüzleşmeleri tavsiye edilir. BDO Boss ekosistemi içerisinde orta ölçekli güce sahip olan Garmoth, Drieghan içerisinde Garmoth’un Yuvası olarak bilinen alanda ortaya çıkar. Güçlü hava saldırısı becerilerine sahip olan bu Bossu alt etmek ve savaştan galibiyetle ayrılarak değerli ganimetlere sahip olmak için savaş öncesi komplike bir hazırlık yapılmalıdır. 


Alan Bossları


Bdo Alan Bossları, oyunun en eğlenceli sürecine ev sahipliği yapar. Girilen mücadelelerin uzun süre akıldan çıkarılamayacağı deneyimler vadeden Alan Bosslarına bireysel olarak saldırmak mümkündür. Saldırı gerçekleştiren her maceracı Bossun öldürülmesi halinde son derece önemli ganimetler elde edebilir. Yine de takımlar halinde Alan Bosslarına saldırmak daima büyük avantaj vadeder. Takımlar halinde yapılan saldırılarda doğru bir organizasyonun benimsendiğinden emin olunmalı ve etkili bir savaş stratejisi benimsenmelidir. 
 

Boss Düşen Eşya
Sönük Ağaç Ruhu Ağaç Ruhu Kemeri- Sönük Ağaç Ruhu Zırhı
Uyanış Silahı Kutusu (Mavi Seviye)- Liverto Silah Kutusu
Dev Çamur Adam Uyanış Silahı Kutusu (Mavi Seviye)- Gölge İzi
Liverto Silah Kutusu
Dastard Bheg Uyanış Silahı Kutusu (Mavi Seviye)- Bheg’in Eldiveni
Liverto Silah Kutusu
Red Nose Uyanış Silah Kutusu (Mavi Seviye)- Red Nose Zırhı
Liverto Silah Kutusu


Katzvariak


“Tehditkar Bataklık Canavarı” olarak bilinen Bdo Katzvariak Bossu, ölümcül niteliğe sahip olan zehir saldırılarıyla oldukça güçlüdür. Yerin altında ve yeryüzünün üst bölümünde gezebilen bu canavara karşı girişilecek mücadelelerde öncelikli amaç güçlü bir savunma stratejisi geliştirmek üzerine olmalıdır. Aynı zamanda Katzvariak’ın tüm davranış ve hareketleri de en efektif şekilde analiz edilmeli ve olası rastgele saldırılara karşı dikkatli bir strateji geliştirilmelidir. Savaş alanı içerisinde zehirli bölgeler oluşturan Katzvariak hakkında maceracıların en çok dikkat etmesi gereken durum zehirli bölge sayısının 8’e ulaşmasıyla birlikte devasa bir patlamanın gerçekleşeceği ve dolayısıyla çok ciddi hasarların ortaya çıkabileceğidir. 


Red Nose


Gerçek bir dev olan Red Nose, hedefine kitlenir ve onu yok eder. Eğer savaş alanı içerisine onun hedefinde olunmadığı düşünülüyorsa arkadan yaklaşarak hasar verilmelidir. Yüz yüze mücadelede hiçbir şans sunmayacak olan Red Nose, oldukça cömert bir şekilde fazlaca ganimet olanağını maceracılara sunmaktadır. 


Dastard Bheg


Oldukça büyük hasarlar verebilen uzun mesafeli saldırılar yapan Dastard Bheg, aynı zamanda elinde devasa bir kanca tutar. Bdo Boss hiyerarşisi içerisinde orta ölçekli bir zorluğa ev sahipliği yapan Bheg’i öldürmek için ondan uzaklaşmak ve tam zamanında saldırı yaparak ekarte etmek gerekir. Özellikle kancasıyla yaptığı saldırılarda son derece yüksek zararlar veriyor olması nedeniyle kanca saldırılarına karşı yüksek düzeyde özen gösterilmeli ve dikkatli davranılmalıdır. 
 

Dev Çamur Adam


Yavaş canavarlarla mücadele etmek isteyen ve kendi çevikliğine güvenen maceracılar için oldukça elverişli bir alternatif olan Dev Çamur Adam, yavaş hareket ediyor olsa da etkili saldırılarıyla dikkat çeker. Ondan gelen bir saldırıya doğrudan maruz kalmak, hayati risk taşıyor olmakla birlikte bazı saldırılarında karşısında bulunan maceracıyı yavaşlatmaktadır. Yeraltı diken saldırıları ile ünlü olan bu Bossun, küçülerek gerçekleştirdiği tüm saldırılardan kaçılmalıdır. 
 

Sönük Ağaç Ruhu 


En güçlü ve çevik Alan Bosslarından olan Sönük Ağaç Ruhu, isminin aksine çok ciddi düzeyde hasara verebilir. Bdo Bossları arasında kendine özgü saldırılar açısından son derece özgün olan bu Boss, yerden güç alan saldırılarıyla ölümcül vuruşlar gerçekleştirebilir.  

Black Desert Online Boss ve Ganimetler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

BDO Alan boss ödülünü nasıl alırım?

Boss katkısı toplamanız halinde ödül alabilirsiniz. Dövüşte ne kadar çok boss katkısı toplarsanız o ganimet seviyeniz o kadar yükselir. Alan bossları 40 oyuncuya kadar ganimet verir. Ödül kazanmak için ilk 40 içerisinde olmanız yeterlidir.

BDO dünya bossu kaç oyuncuya ganimet verir?

Dünya Bossları yenilmesi halinde toplam 80 oyuncuya ganimet sağlar. Size gelecek olan ganimetler dünya bossu öldürülürken topladığınız Boss Katkısına göre değişiklik gösterir.