knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Black Desert Online Guardian Sınıfı Rehberi
Bu Haberi 3059 Kişi Okudu

Black Desert Online Guardian Sınıfı Rehberi

Black Desert Online meraklı maceracıların ve güçlü savaşçıların yer aldığı son derece etkileyici bir oyun içi dünyaya sahiptir. Black Desert Online dünyası içerisinde her oyuncunun kendine en uygun maceracıyı seçebilmesi adına toplamda 22 adet sınıf bulunur.


Black Desert Acoin
 

Her bir sınıf kendine özgü niteliklere sahip olduğu gibi savaş alanlarından galibiyetle ayrılmak için; teknik becerilere, özel silahlara, güçlü kombolara ve çevik kabiliyetlere sahiptir. BDO Guardian rehberi arayışında olanlar için Guardian sınıfının temel karakteristik özellikleri ve nitelikleri hakkında tek bir kelime kullanılacak olsa, bu kelime “Güç” şeklinde ifade edilmelidir. Sıra dışı bir güce sahip olan ve tank sınıfında yer alan Guardian, oldukça güçlü vücuduyla tek bir atışta rakiplerini tamamen ortadan kaldırabilme potansiyeline sahiptir. Güçlü grafik çalışmaları sonucunda 2019 yılında oyunda yapılan güncellemeyle birlikte oyun dünyası içerisine Bdo Guardian, MMORPG deneyimini dinamik şekilde yaşamak isteyenlere en yüksek düzeyde aksiyon deneyimi vadetmektedir. 
 

Bdo Guardian Nedir?


Bdo Guardian, “Sonsuz Kışın Soğuğuna Sarılmış Acımasız Muhafız” olarak devasa savaş baltası ve yüksek düzeyde defans özellikleriyle ön plana çıkan kalkanıyla gerçek bir savaşçıdır. Tank grubunda yer alan Guardian, güçlü yapısının yanı sıra dinamik özellikleriyle de dikkat çekicidir. Normal şartlar altında güçlü savaşçıların dinamizmden uzak olması beklenirken Guardian, eşsiz beceri ve yetenekleriyle oldukça çevik bir görünüm sunar. 
 

Gerçek bir canavar edasına sahip olan Guardian, sahip olduğu çevik becerilerle güçlü vuruşlar sergiler ve rakiplerinin hemen yok edilmesini sağlar. Adeta tek başına bir savaş ordusu olan Bdo Guardian, savaşmayı seven ve güçlü kahramanları yönetme konusunda kendine güvenen maceracıların ilk tercihi olmalıdır. Özellikle takım oyunlarında tüm takımın yükünü çekerek savaş alanını kan gölüne çevirmek isteyen maceracılar için kesinlikle tavsiye edilmektedir. 
 

Aynı zamanda Bdo Guardian rehberi arayışında olanlar için Guardian'ın Oldukça kapsamlı sustain ve korunma becerileri olduğu belirtilmelidir. Güçlü aksiyon becerileri de bulunan Guardian’ın en temel dezavantajı ise becerilerinin yavaş niteliklere sahip olmasıdır. Bu olumsuzluğa karşın menzil kapatma becerisi bulunan Guardian, savaş alanlarında yavaş becerilerine rağmen güçlü nitelikleriyle düşmanlarına korku dolu anlar yaşatmaya oldukça uygundur. Aynı zamanda Guardian’ın oldukça gelişmiş genel özelliklere ev sahipliği yapan bir kahraman olduğu da belirtilmelidir. 
 

Bdo Guardian Genel Özellikleri 


Belirtilmiş olduğu gibi Bdo Guardian son derece gelişmiş genel özelliklere ve becerilere sahiptir. Oyun da aktif bir savaş stratejisi benimsemek isteyen ya da genel stratejilerini savaşlara katılım göstererek güç üzerinden dizayn etmek isteyen oyuncular için vazgeçilmez bir karakter olmaya aday olan Guardian, “Kara Kan Katliamı” gibi becerileri sayesinde güçlü vuruşlar gerçekleştirebilir. 
 

Savaş Türü 


Karakterlerin sahip olduğu savaş türleri, oyuncuların oyun içi stratejilerini belirleme konusunda son derece kritik bir önem içerir. Black Desert Guardian savaş türü olarak “Kısa Mesafeli” saldırılar için uygunluk taşıyan “Kalkan” ve “Balta” silahlarına sahiptir. Bu silahlar ile kısa mesafelerde kesin ve ölümcül vuruşlarla rakiplerini tamamen ortadan kaldırabilir. Kolay gibi görülüyor olsa da bu özelliği onun savaş alanlarında hakimiyet kurmasını ve kısa süre içerisinde savaş alanında devasa bir kaos çıkarması için yeterlidir. 
 

Silah Özellikleri 


Black Desert Guardian silah özellikleri de yine belirtilmiş olan savaş türüne uygunluk taşıyacak şekilde kısa mesafeli atışlar üzerine dizayn edilmiştir. Uyanış Silahı “Jördun” olan Guardian’ın Aktarım Silahı ise tahmin edileceği üzere “Balta/Kalkan” şeklindedir. Devasa Jördun silahı ile düşmanlarına korku salan Guardian’ın bu devasa silahı son derece çevik bir biçimde kullanmaktadır. Etrafa yayılan ateşlerle oldukça efektif ve görsel anlamda tatminkar olan Jördun saldırıları Guardian’ın Black Desert Online Desert Online dünyası içerisinde özel bir konuma yerleştirir. 


Black Desert Online
 

Beceriler 


Son derece gelişmiş becerileri bulunan Black Desert Guardian karakteri, oyun içerisinde yapılan güncelleme sonrasında giriş yaptığı Black Desert Online evreninde en çok ilgi gören karakterlerden biri olmuştur. Guardian'ın Sustain becerileri; 
 

 • Omua’nın Cezası 
 • Sert Aldatma 
 • Hücum
 • Sıkı Temas
 • Pençe Çıkarma
 • Kaya Parçalama 


Gibi beceriler olmakla birlikte bu becerilerin temel niteliği, karakterin SP, WP, MP ya da sağlığının doldurulması üzerinedir. Aynı zamanda Black Desert Guardian, “Çığ Darbesi” becerisiyle de rakiplerine yüksek düzeyde zarar verebilir. Guardian ile oynayan hemen her oyuncunun en çok tercih ettiği beceri olan Çığ Darbesi, çevir bir aksiyon içerir. 
 

Bufflar


Bufflar bilineceği üzere Black Desert Online dünyasında; hareket hızı, AP, DP ve isabet gibi oldukça önemli özelliklerin artmasını sağlayan becerilerdir. Bu becerilerin herhangi bir karakterde aktif olarak kullanılması savaş alanında son derece verimli avantajlar vadediyor olmakla birlikte söz konusu becerileri yüksek olan karakterler, galibiyetle bitecek savaşlar için daha büyük avantajlar sunar. Black Desert Guardian tarafından savaş alanlarını kaosa sürükleyecek Buff becerileri şu şekildedir: 
 

 • Omua’nın Ters Bakışı 
 • Sert Aldatma
 • Hücum
 • Öngörülen Çatışma 
 • Çığ Darbesi 
 • İndirme
 • Kara Kan Baskını


Bu beceriler savaş alanlarında rakiplere karşı oldukça önemli bir üstünlük elde edilmesini sağlayabileceği gibi aynı zamanda seri gerçekleşen kombolar için de uygunluk taşır. Özellikle PvE oyunlarında bu becerilerin bazıları hayati bir öneme sahip olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. 
 

Debufflar


Debuff becerileri de bilineceği üzere Buff becerilerinin aksine rakiplerine yönelik etkiye sahip olan becerilerdir. Rakiplerin sahip olduğu; hareket hızı, AP, DP ve isabet özelliklerinin azaltılmasını sağlayan Black Desert Guardian Debuffları şu şekilde sıralanabilir: 
 

 • Kara Kan Bölgesi 
 • Sıkı Temas 
 • Dağ Çarpması 
 • Vahşi Kıyım
 • Hücum 
 • Balta Savurma
 • Ejderhanın Çağrısı 


Gibi Debuff becerileriyle rakiplerin yok edilmesi imkanlı hale gelir. Her bir becerinin kendine özgü son derece gelişmiş nitelikleri olduğu gibi “Ejderhanın Çağrısı” 20 saniye yenilenme süresi ile sıra dışı bir avantaj vadeder. 


Black Desert Acoin Satın Al

Black Desert Online Guardian Sınıfı Rehberi Sıkça Sorulan Sorular

Guardian PVP de güçlü müdür?

Maalesef guardian sınıfı PVP için yeteri kadar güçlü değildir. Bu sınıf PvE tarafında oldukça sağlamdır ve iş görür. Ağırlıklı olarak savunma sahibidir, bir dengelemeyle saldırı gücü eklenmedikçe PVP de diğer sınıflara nazaran daha çok zorlanacaktır.

Black Desert Online’daki en iyi zırh hangisi?

BDO Guardian için önerilen Heve ve Grunil zırhları mevcuttur. Bunları set olarak veya parça parça kullanıp kullanmamak tamamen sizin oynayış tarzına bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.