knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) Rehberi
Bu Haberi 13965 Kişi Okudu

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) Rehberi

Merhaba Counter-Strike severler, Gamesatış olarak sizler için detaylı bir Counter-Strike: Global Offensive rehberi hazırlamaya karar verdik. Rehberimizde CSGO için oynanış, silahlar, ekipmanlar, haritalar, oyun modları, en pahallı skinler ve daha merak ettiğiniz bir çok şeyi bulabileceksiniz.

 

Counter-Strike oyununu ilk olarak iki oyun sever yazılımcı tarafında Half-Life oyununa mod olarak gelmesi için yaratıldı. Sonrasında gittikçe popülerleşmeye başlayan CS, Valve ekibi tarafından satın alınıp geliştirilmeye başlandı. İlk olarak 19 Haziran 1999'da çıkan oyun 8 Kasım 2020 yılında Half-Life oyunundan bağımsız bir şekilde çıkış yaptı. Ardından devam oyunları sırayla Counter Strike: Condition Zero, Counter Strike: Source ve son olarakta aktif bir şekilde oyuncularına hizmet veren Counter-Strike: Global Offensive şeklindedir.


Cs Go Skin Satın Al


CS:GO Oynanış


Counter-Strike: Global Offensive başlıca iki rakip takımın savaşını devreli ve roundlardan oluşturan bir taktiksel silah oyunudur. CSGO Terörist ve Counter-Terrorist adı altında iki farklı takım içeren, round başlarında ekiplerin silah almasıyla başlıyor. Takımlara göre özelleştirilmiş bir çok silah içeren marketten paranıza göre ekipmanlar alıp rounda başlıyorsunuz. Ekipler tarafından çoğunlukla kullanılan silahlar Counter Terrorist tarafında M4A1-S ya da tercihe göre farklı stili M4A4, Terörist ekibinde ise açık ara AK-47 kullanılmaktadır. Ekipler oyunun ilk başında 800 Dolar ile pistol rounduna başlar ve o round içerisinde gerçekleştirdiği performansa ve takımına göre belli bir miktar para kazanır. Örnek olarak pistol ile rakibi öldürmek size 300 Dolar kazandıracaktır, ayrıca Terörist tarafında bomba kurmak tüm takıma 300 dolar sağlarken Counter Terörist tarafı bu bombayı imha ettiğinde 300 dolar tüm takım üyelerine verilmektedir. 2 Dakikalık roundlardan oluşan, toplam 30 round üzerinden oynanan ve 16 olanın kazanacağı oyundur. Karşı takımın oyuncuları öldüğünde kazanır ya da verilen süre içerisinde Teröristler tarafından bomba kurulması gerekir. Aksi takdirde Terörist ekibi verilen sürede bomba kurmayı başaramaz ise Counter Terörist ekibi roundu kazanır.
 

CS:GO Oynanis


Oyun içerisinde takım arkadaşlarınız ile sesli bir şekilde iletişim kurabildiğiniz Counter Strike: Global Offensive, tamamen taktiksel ve refleks gereksiniminin hat safhada olması gereken bir oyundur. Oyun içerisinde taktiksel bombalarında yer aldığı oyunda bombaların önemi çok fazladır. Oyun içerisindeki bombalar; Yanıltıcı Bomba, Flaş Bomba, Patlayıcı bomba (el bombası), Sis bombası ve CT tarafında Yanıcı Bomba T tarafında Molotof kokteyli olarak toplamda 5 farklı bomba seçeneği vardır.

 

CS:GO Silahlar ve Fiyatları

 

Tabancalar

 

 CSGO USP-S

USP-S (200$) Counter Terörist ekibi ana tabancasıdır. Round başlangıçlarında ücretsiz olarak verilir fakat eğer tekrar almak isterseniz bedeli 200$'dır

CSGO Glock

Glock (200$) Terörist ekibi ana tabancasıdır. Round başlangıçlarında ücretsiz olarak verilir fakat eğer tekrar almak isterseniz bedeli 200$'dır

CSGO P2000

P2000 (200$) Counter Terörist ikinci ana tabancasıdır. İsteğe bağlı olarak USP-S ve P2000 seçebilirler. Bedeli round başında ücretsizdir. Fakat tekrar almak isterseniz bedeli 200$'dır

CSGO Çift Baretta

Çift Baretta (500$) Terörist takımının çift tabancasıdır. Zırh deliciliği yüksek olan silah çok fazla tepme oranı olduğu için pek fazla tercih edilmemektedir.

 

CSGO P250

P250 (300$) Her iki takımında kullanabildiği P250 silahı eco roundların gözdesi olarak bilinir. özellikle yakın vuruşlarda zırhlı rakipleri bile tek vuruşta öldürebilme şansına sahip olabileceğiniz en ucuz silahtır.

CSGO CZ75-Oto

CZ75-Oto (500$) P250 gibi her iki takımında kullanabildiği bir silahtır. Eco roundlarda tercih edilebilir. Diğer tabancalar gibi tekli sistemli çalışmaz, otomatik bir tabancadır. Fakat mermi kapasitesi az olduğu için mermileri dikkatlice kullanılmalıdır.

CSGO Tec-9

Tec-9 (500$) Sadece Terörist ekipler tarafından kullanılmaktadır. Yarı otomatik bir tabancadır. Şarjör kapasitesi en büyük tabancadır fakat çok fazla sekme oranı olduğu için fazla tercih edilmemektedir.

CSGO Five-seven

Five-Seven (500$) Sadece Counter Terörist ekibi tarafından kullanılmaktadır. Zırh deliciliği %91.15 olan silah zırhlı rakiplere karşı inanılmaz güçlüdür. Ayrıca seri bir şekilde ateş edebileceğiniz Five-Seven ile yakın savaşlarda etkili olabilirsiniz.

CSGO Desert Eagle

Desert Eagle (700$) Oyuncular tarafından en popüler tekli sıralamasında yer almaktadır. Delme Gücü inanılmaz yüksek olan Desert Eagle kullanması zor olmasıyla birlikte profesyonel oyuncular tarafından force dediğimiz roundlarda en çok tercih edilen tabancadır.

CSGO Revolver

Revolver (850$) Her iki takımında kullanabileceği Revolver, Desert Eagle yerine tercih edilerek kullanılabiliyor. Envanter kısmından iki tabancadan biri eklenebildiği için pek tercih edilmeyen tabanca. Desert Eagle çok daha güçlü olduğu için kullanmanızı pek önermiyoruz.

 

 


Ağır Silahlar

 

  CSGO Nova

Nova (1200$) Pompalı kategorisinin ilk silahıdır, Sawed-Off ile en ucuz pompalıdır. Ayrıca Rekabetçi oyunlarda rakip öldürme ödülü 900$'dır dolayısıyla bir kaç adam öldürebilirseniz para kazanmanızı artı yönde etkileyecektir.

CSGO XM1014

XM1014 (2000$) Counter Strike oyun serisinin tek tam otomatik pompalısıdır. Yakın mesafede çok güçlü olan XM1014 yakında iyi olsada uzaktan bi o kadar güçsüzdür. Leş ödülü Nova gibi 900$'dır 

CSGO Sawed-Off

Sawed-Off (1200$) Sadece Teröristler tarafından kullanılan pompalı olan Sawed-Off pek tercih edilen bir silah değildir. Nedeni ise diğer pompalı silahlarının daha güçlü olmasındandır.

CSGO Mag-7

MAG-7 (1800$) Yakın mesafeden inanılmaz yüksek seviyede hasarlar verebilir. Diğer silahlara nazaran isabet oranı çok yüksek ve sekme oranı azdır. Fakat şarjör değiştirme hızı diğer pompalılara kıyasla bir düşük kalıp, şarjör değişim sırasında ateş edememektedir.

CSGO M249

M249 (5750$) Oyundaki en yüksek Şarjör kapasitesi olan silahlar arasındadır. 100/200 Şarjör kapasitesi bulunmaktadır. Silah çok ağır olduğu için yürürken sahip olduğu kişiyi çok yavaşlatmaktadır. Parasına kıyasla fazla tercih edilmemektedir.

CSGO Negev

Negev (1700$) Counter Strike:Global Offensive oyununun en yüksek Şarjör kapasitesine sahip olan silahtır. Hasarı biraz düşük olup ilk sıkmaya başladığında 10-15 mermisi isabetsiz yerlere gitmektedir, fakat sonrasında tek bir çizgi üzerinde giden mermiler duvar taramalarda ve cross koyma gibi alanlarda güçlü olabilmektedir.

 


Cs Go Skin Satın Al

 

 


Hafif Makineli Silahlar

 

   CSGO MAC-10

MAC-10 (1050$) Terörist tarafından kullanılan makineli tabancadır .45 ACP türde mermi kullanılan MAC-10 özellikle karşı tarafın eco olduğu roundlarda satın alınır. Silahın avantajları çok seri hareket etmenizi sağlar fakat armoru olan rakiplere çok az hasar verdiği için ve uzak menzilden neredeyse hiç hasar vermediği için pek tercih edilmemektedir.

CSGO MP5-SD

MP5-SD (1500$) MP5-SD Tek susturuculu hafif makinalı silahtır. Orta mesafeli bir silahtır, karşı takım eco yaparken kullanabileceğiniz bir silahtır.

CSGO MP9

MP9 (1250$) MAC-10'in Counter Terörist versiyonuna tekabül etmektedir. Çok seri ateş edebilir fakat yakın mesafeden güçlüdür. MP5 Kullanırken uzaktan savaşmanızı tavsiye etmeyiz.

CSGO UMP-45

UMP-45 (1200$) 25 Mermili orta mesafeli otomatik bir hafif makineli silahtır. T ve CT ekipleri satın alabilirler. Atış hızı en düşük olan silah olduğu için pek tercih edilmemektedir.

CSGO P90

P90 (2350$) Rushlamayı severlerin gözdesi P90 Profesyonel oyuncular tarafından fiyatının yüksek olması nedeniyle pek tercih edilmemektedir. Tepme seviyesi çok düşük olan P90 çok rahat kontrol edilebilir. Dolayısıyla kullanılması kolaydır. 

CSGO PP-Bizon

PP-Bizon (1400$) PP Bizon ilk defa CS:GO oyununda eklenmiştir. Ateşleme hızı yüksek ve yakın mesafede güçlü bir silahtır. 64/120 Şarjör kapasitesine sahip olan silah karşı tarafın eko olması durumunda güzel bir tercih olabilir. 

 

 


Tüfekler

 

 CSGO Galil AR 

Galil AR (2000$) Eski oyunlarında IDF Defender olarak bilinen Galil AR, AK47 silahının bir seviye düşüğü gibi görülür. Kafadan vuruşlarda kaskı olan rakipleri tek mermi ile öldürememesi en büyük dezavantajıdır.

CSGO FAMAS

FAMAS (2250$) Önceki Counter Strike serilerinde Clarion 5.56 olarak bilinir. İki farklı ateş modu mevcut olan silahta tekli ve üçlü mod bulunmaktadır. Anti teröristlerin para durumumun çok yüksek olmadığı durumlarda tercih edilmesiyle bilinen taarruf tüfeğidir.

CSGO AK-47

AK-47 (2700$) Teröristlerin gözdesi AK47 silahı oyunun en güçlü taarruz tüfeği olarak bilinir. Oyun içerisinde sadece Teröristler satın alabilir. En büyük özelliği kafadan vuruşlarda tek mermi ile rakipleri öldürebilmesidir. Dezavantajı ise sekme kontrolü zor bir silahtır.

CSGO M4A4

M4A4 (3100$) Counter Terörist ekibinin en iyi taarruz tüfeği olarak bilinir. AK47'ye nazaran kafadan vuruşlarda rakibini tek vuruşta öldüremez. AK47 gibi 30/90 mermi kapasitesine sahiptir.

CSGO M4A1-S

M4A1-S (3100$) M4A4 silahının susturuculu versiyonudur. Daha az mermiye sahip olup sekme oranı M4A4'e kıyasla daha düşüktür. Fakat yapılan güncellemelerde silah hasarına gelen zayıflatmadan sonra pek tercih edilmemektedir.

CSGO SSG 08

SSG 08 (1700$) Scout adıyla bilinen dürbünlü keskin nişancı tüfeğidir. Vücuda yaklaşık olarak 72-80 aralığında bir hasar verir kafadan ise rakibini tek kurşunda öldürebilir. Çok hafif bir tüfek olduğu için hızlı hareket edebilirsiniz. Fakat dikkatli kullanılması gereken bir silahtır.

CSGO SG 553

SG 553 (3000$) CS:GO'ya son gelen güncellemelerde getirilen değişiklikten sonra fiyatı 2750$'dan 3000$'a çıkarıldı. Son zamanların en güçlü taarruz tüfeği olarak kabul edilen SG 553 Teröristler için özel üretilmiştir. Karın kısmına verdiği ekstra hasar ile 3 vuruşta rakibi öldürmenizi sağlıyor. Ayrıca kafadan giden kurşunlar tek seferde rakibini öldürebiliyor.

CSGO AUG

AUG (3300$) SG 553 silahının CT versiyonudur. Fiyatının yüksek olması nedeniyle pek tercih edilmemektedir. Fakat Dust_2 gibi maplerde uzun görüş açılı durumlarda tercih edilebiliyor. Fakat dezavantajı kafaya tek atamamasıdır.

CSGO AWP

AWP (4750$) Oyuncunun bacağı hariç tüm bölgelerden tek mermi ile rakibini öldürmektedir. Fakat oyuncu hareket hızını belli bir miktarda düşürdüğü için dikkatli kullanılması gerekmektedir. Ayrıca fiyatı yüksek olduğu için takımın ekonomisini doğrudan etkilemektedir. Her takımda bir AWP kullanan oyuncu olması takımın gelişiminde artı bir rol oynayacaktır.

CSGO G3SG1

G3SG1 (5000$) AWP'ye benzerliği ile bilinen fakat hızlı ateş edebilen otomatik keskin nişancı tüfeğidir. Fiyatının çok yüksek olduğunu göz önüne alırsak fiyat performansı düşük bir silahtır. Vücuda yapılan isabette 65-80 aralığında hasar vermektedir. Kafadan tek mermi atabilen G3S61 CS:GO oyuncularının tabiri ile noob silahıdır :)

CSGO SCAR-20

SCAR-20 (5000$) G3S61 Silahının CT versiyonudur. Birbirine çok benzer silahlar olup tek farkları ağırlık ve mermi ağırlığıdır. 

 

Teçhizatlar 

 

 CSGO Çelik Yelek 

Çelik Yelek (650$) Round başlangıcında satın almanız gereken en önemli ürünlerden biridir. 650$'a alacağınız yelekte kask mevcut değildir. Dolayısıyla kafanıza gelecek olan herhangi bir mermide ölürsünüz. Çelik Yelek vücudunuza gelen mermilerin size az hasar vermesini ve karşılıklı çatışmalarda hasar alırken nişan alma durumunuzda sarsılmayı engeller.

CSGO Çelik Yelek ve Kask

Çelik Yelek + Kask (1000$) Silahlı roundların vazgeçilmez ikilisi Çelik Yelek ve Kasktır. Kesinlikle alınması gereken tek eşyadır. Oyunda armor ve kask çok büyük önem taşımaktadır.

CSGO İmha Kiti Teçhizatı

İmha Kiti Teçhizatı (400$) Sadece Counter Terörist tarafından satın alınabilir. İmha Kiti kurulu bombanın imha edilme süresini %50 hızlandırır

CSGO Zeus x27

Zeus x27 (200$) Zeus x27 bir elektrik silahıdır ve aynı zamanda troll bir silahtır. Sadece çok yakın temaslarda rakibine hasar verebilmektedir. Dibinde olduğunuz rakiplere 500’e kadar hasar verebilmektedir.


 

 

Bombalar


 

CSGO Yanıltıcı Bomba  

Yanıltıcı Bomba: (50$) fırlattığınızda düşen yerde elinizdeki silahın sesini belirli saniyeler aralığında çıkartarak rakibi yanıltır. 

CSGO Flash bombası

Flaş Bomba: (200$) Atılan kişi tarafından atıldığı yerdeki tüm oyuncuları kör eder. Dikkat edilmesi gereken bir bombadır. Takım arkadaşlarınızı flaş bombası ile kör edip ölmesine neden olabilirsiniz.

CSGO Patlayıcı Bomba

Patlayıcı Bomba: (300$) Atıldığı yere patlayıcı bir etki gösterir. Atılan yerdeki bir ya da birden fazla rakip oyuncuya hasar verir.

CSGO Sis bombası

Sis Bombası: (300$) Atıldığı alanı sis ile kapatan bomba, rakibin görüşünü kısıtlamak için kullanılır.

CSGO Molotof Bombası

Molotof Kokteyli: (400$) Törerist takımının kullanabildiği, atılan yeri birkaç saniyeliğine yakar ve üzerinden geçen bireyleri yakarak hasar verir.

CSGO Yanıcı Bomba

Yanıcı Bomba: (600$) Counter Terörist takımının kullanabildiği, atılan yeri birkaç saniyeliğine yakar ve üzerinden geçen bireyleri yakarak hasar verir.

 

 

Haritalar

 

Inferno
 

CSGO de_mirage

 

 

De_Inferno 27 Haziran 1999 yılında aktif olarak Counter-Strike 1.1 serisini aktif olarak oynayan Chris ‘’Narby’’ Auty tarafından yapıldı. Chris Inferno mapini yaparken California'nın San Juan Capistrano eyaletinden esinlenmiştir. Yıllardır aktif olarak Turnuva mapleri arasında yer alan Inferno taktikleriyle meşhur bir haritadır.

 

Train 
 

CSGO de_train

 

Counter-Strike oyununun geliştiricisi Valve ve Half-Life tarafından yapılan harita tren istasyonunu konu almaktadır. CS:GO oyunundan önce haritanın adı cs_747 idi. Üzerinde sürekli değişiklik yapılan De_Train haritası aktif olarak turnuva mapleri arasında yer almaktadır.


Cs Go Skin Satın Al
 

Mirage
 

CSGO de_mirage

 

 

Counter Strike topluluk haritası olarak oyuna getirilen Mirage 6 Haziran 2013 yılında Micheal ‘’BubkeZ’’ Hull tarafından çıkarılmıştır. İlk çıkış adı de_cpl_strike olan harita oyuncular tarafından beğenilerek Valve ekibinin ilgisini çekmesini başardı. Ardından Valve ekibi haritayı satın alıp geliştirmiştir. Ardından Valve ekibi harita ismini De_Mirage olarak değiştirip gelişimine devam etti. Map aktif olarak turnuva haritaları arasında bulunmaktadır.
 

 

Nuke
 

CSGO de_nuke

 

 

De_Nuke nükleer materyal fabrikasını içerisinde bulunduran bir map olarak 12 Aralık 2012 tarihinde Valve grafikeri Jo Bieg tarafından yapıldı. Almanya’nın nükleer alanı esinlenerek yapılan harita, farklı bir oynanışa sahip. Altlı ve üstlü iki bomba side’i içerisinde bulunduran NukeCSGO oyuncuları tarafından en zor map olarak bilinir. Ayrıca aktif olarak turnuva harita havuzunda bulunmaktadır.

 

Overpass

CSGO de_overpass

 

 

Overpass Valve Corporation ekibi tarafından 18 Aralık 2013 tarihinde Counter Strike oyununa eklendi. Almanya Berlin su kanalları ve parklarından esinlenerek yaratılan De_Overpass haritası sevilerek aktif olarak oyuncular tarafından oynanmaktadır. Özellikle 4 Aralık 2014 Tarihinde Fnatic vs LDLC DreamHack Kış 2014 Final karşılaşmasında Fnatic takımının CT tarafında yaptığı 3 kişilik boost sonrası popülerliğine popülerlik katmıştır. Dust II

CSGO de_dust2

 

 

Toz ve toprak teması altında yapılan Dust 2 haritası, Orta Doğu Bölgesinden esinlenerek yapılmıştır. Haritanın yer aldığı bölgenin Morroco olduğunu söyleyen harita yapımcısı David Johnston yaptığı harita ile Counter Strike adına çok büyük bir kitle kazandırmayı başarmıştır. Yıllardır CS yada CSGO dediğimizde akla ilk gelen haritalardan birisi olan De_Dust 2 aktif olarak turnuvalarda oynanmaya devam etmektedir. Ayrıca Türk oyuncuların Milli mapi olarakda bilinen Dust 2 bizim kalbimizde ayrı bir yer tutuyor.

 

Vertigo

CSGO de_vertigo


 

Çıkışı ilk olarak Counter-Strike 1.1 ile yapılan De_Vertigo haritası oyuncular tarafından ilk çıkışı ile pek beğenilmedi. Ardından Valve tarafından üstüne düşülerek güncelleştirilen harita oynanabilir hale getirilerek oyunculara sunuldu. Harita büyük bir binanın son katlarında geçiyor. 2 katlı bir oynanabilir alanı olan Vertigo haritasında aşağı düşme tehlikesi mevcut. Buda demek oluyor ki tek başınıza ya da birkaç arkadaşını ile Vertigo haritasına girdiğinizde yanınıza gelen insanlar round başlangıçlarında aşağıya atlayarak oyununuzu zehir edebilir.

 

Ek Haritalar

 

 

Cache


CSGO de_cache

 

 

Cobblestone

 

CSGO de_cobblestone

 

 

Canals


CSGO de_canals

 

 

Zoo


CSGO de_zoo

 

 

Abbey


CSGO de_abbey


 

Biome

CSGO De_Biome

 

Oyun Modları

Rekabetçi Oyun Modu (Match Making Mode): CSGO oyununun en çok oynanan modu açık ara Rekabetçi Modu’dur. CSGO Rekabetçi modu 5v5 karşılık oynanan bir moddur. Arkadaşlarınla ya da tek başına girebildiğin Rekabetçi modunda rank sistemine göre bir eşleştirme yapılıp seçilen mapler arasından birine giriş yapılır ve oynanmaya başlanır. Silver ve Global Elite rankları arasında yapılacak eşleştirmelerde kazanıldığında puan kazanılıp, kaybedildiğinde puan kaybedilir.

 

Basit Eğlence: Genellikle oyuncular tarafından rekabetçi öncesi ısınma için kullanılır. Seçilen mapde oyuna girilir. Oyuna Zırh ve full teçhizatlı şekilde başlanır sadece bomba ve silah alınıp oynanılan mod Rekabetçi Modun eğlence tarafıdır. 

 

Ölüm Maçı: CSGO oyuncuları arasında Deathmatch olarak da bilinir. Amaç en yüksek skora ulaşıp birinci olmaktır. Ölüm Maçına başlarken bir silah seçip, rakip takım oyuncularını öldürmeye odaklanmalısınız. Ayrıca öldükten birkaç saniye sonra mapin farklı bir lokasyonunda yeniden canlanırsınız.

 

Danger Zone: Counter-Strike: Global Offensive oyununa bir mod olarak eklendi. CS:GO Battle Royale olarak oyuna eklenen mod, arkadaşlar ile ya da tek başına girilebilen bir moddur. Modun başlangıcında paraşüt ile atlayacağın yeri seçip evlerin içinde loot arayarak 20 kişiye karşı hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Girdiğiniz evlerde silahlar, mermiler ve paralar bularak gücünüze güç katmaya çalışıyorsunuz. Ayrıca para toplayarak sahip olduğunuz akıllı drone ile sipariş verebiliyorsunuz.

 

csgo danger zone

 

CS:GO Savaş Modları

 

Silah Yarışı: Modunda dilediğiniz gibi silah seçimi yapamazsınız. Elinizde en alt seviyeden başladığınız silah ile birlikte doğarsınız. Sonrasında rakipleri öldürdükçe silahınız değişmeye başlayacaktır. En son seviyede ise elinize Altın bir bıçak verir ve eğer altın bıçak ile bir rakip öldürmeyi başarırsanız. Lobideki kazanan kişi siz olursunuz.

 

Yıkım: Yıkım modu daha çok silah yarışı moduna benzemektedir. Tek bariz farkı oyun sırasında yeniden doğma malesef yok. Öldükten sonra eğer takım arkadaşlarınız hayatta ise onları beklemek zorunda kalacaksınız. Ayrıca her round başı silahlar değişmektedir.


Topluluk Sunucuları: Topluluk sunucuları kişiler tarafından kurulmuş serverlar üzerinden oynanabilen modlardır. Örnek olarak server açmak isteyen kişiler host sitelerinden, server host hizmeti satın alarak server açıp dilediği modu servera giren kişilere sunabilmektedir.

 

Altta verilecek örnekler topluluk sunucularında server yöneticileri aracılığı ile oyunculara sunulmaktadır. 

 

- Aim mod
- Awp Mod
- Jailbreak Mod
- Deathrun Mod
- Zombi Mod
- Futbol Modu

 

Daha fazlasıda mevcuttur, yazılım ve grafik yollarıyla hergün bir çok yeni mod ve server çıkış yapmaktadır.

 

Rütbeler ve Rank Sistemi

 

Counter-Strike ilk olarak oyuncularını Counter-Strike: Global Offensive oyununda rank sistemi ile tanıştırdı. Oyuncuları rütbe yani ingilizcesi ile rank sistemi kullanarak yapılan eşleştirmelerde buna göre sıralama sağlıyor. Oyuncular CS:GO oyununda yükselmek için tüm çabalarını bu yönde harcamaktadır. Malesef yükselmenin çok kolay olmadığı sistemde ciddi zorluklar mevcut, ayrıca oyun içerisinde kazandığınızda ek olarak puan alma ya da eksilme gibi gözle görülebilir bir tabloya sahip olmayan arayüzde oyuncular rank atlayacağı ya da düşeceği durumda bunu görüntüleyemiyor. Sadece oyuncular tahmini olarak atlayacağını ya da düşeceğini düşünerek oynayıp yükselmeye çalışmaktadır.

 

Rütbeler

 

CSGO Silver 1 Silver 1 - Gümüş 1
CSGO Silver 2 Silver 2 - Gümüş 2
CSGO Silver 3 Silver 3 - Gümüş 3
CSGO Silver 4 Silver 4 - Gümüş 4
CSGO Silver Elite Silver Elite - Seçkin Gümüş
CSGO Silver Elite Master Silver Elite Master - Usta Seçkin Gümüş
CSGO Gold Nova 1 Gold Nova 1 - Altın Nova 1
CSGO Gold Nova 2 Gold Nova 2 - Altın Nova 2
CSGO Gold Nova 3 Gold Nova 3 - Altın Nova 3
CSGO Gold Nova Master Gold Nova Master - Altın Nova Muhafız
CSGO Master Guardian Master Guardian - Usta Muhafız 1
CSGO Master Guardian 2 Master Guardian 2 - Usta Muhafız 2
CSGO Master Guardian Elite Master Guardian Elite - Seçkin Muhafız
CSGO DMG Distinguished Master Guardian - Güzide Usta Muhafız
CSGO Legendary Eagle Legendary Eagle - Efsanevi Kartal
CSGO Legendary Eagle Master Legendary Eagle Master - Usta Efsanevi Kartal
CSGO Supreme Master First Class Supreme Master First Class - Birinci Sınıf Yüce Usta
CSGO The Global Elite The Global Elite - Dünyaca Seçkin

 

 

En Pahalı CS:GO Skinler

 


Silahlar

CSGO AWP DRAGON LORE

AWP Dragon Lore 
 

Gelmiş geçmiş tüm skinlerin kralı olarak bilinen Dragon Lore, yıllardır en pahalı skin olma ünvanını elinde tutmaktadır. Ayrıca çok nadirde olsa piyasada bulunan Souvenir - Dragon Lore (Hatıra) inanılmaz şekilde yüksek fiyatlara satılmaktadır. Yaklaşık olarak Dragon Lore fiyatları şu şekildedir.
 

Minimal Wear (Az Aşınmış): +1800$


Souvenir (Hatıra): +3500$

 

 

 


CSGO M4A4 HOWL

M4A4 Howl
 

M4A4 skinleri arasında tek çok nadir özelliğine sahip skindir. Piyasası içerisinden çıkan kutu olan Hunstman Case kaldırılması nedeniyle nadirliği artıp, pazar değeri inanılmaz yükselmiştir. Eğer bir M4A4 Howl sahibi olmak isterseniz  700-800$ civarlarında parayı gözden cıkarmanız gerekmektedir. Özellikle Stattrak Howl ürünlerine ulaşmak isterseniz de bu makas 2000-3000$’a kadar çıkmaktadır.


Field-Tested (Görevde Kullanılmış) +700$


StatTrak Field-Tested +2400$

 

 

CSGO Fire Serpent
 

 

AK-47 Fire Serpent
 

Kimi oyuncuya göre oyunun en güzel skini olarak gösteriliyor olsa da. Kimine göre kötü bir skin olabilir. Her ne olursa olsun sade ve ilgi çekici bir tasarıma sahip Fire Serpent uzun yıllardır En pahalı AK-47 skini olmayı sürdürüyor. Başlangıç fiyatları yaklaşık olarak 300-400$ olsa da, Stattrak Factory New Fire Serpent (Fabrikadan Yeni Çıkmış) skinlerinin fiyatları yaklaşık olarak 2000$ gibi fiyatlara satılıyor.


Field-Tested (Görevde kullanılmış) +400$


StatTrak Factory New (Fabrikadan Yeni Çıkmış) +2000$

 

 


 

CSGO Glock Fade

 

 

Glock-18 Fade
 

Sadece T side tarafında kullanılan tabanca olan Glock-18, çok fazla kullanılan bir silah olmamasına rağmen sade tasarımı ve nadirliği ile bilinen Glock-18 Fade ilgi görülen bir silah ve fiyatları Float miktarına ve arka kısmındaki pembelik miktarına göre değişmektedir. Ortalama bir Glock-18 Fade fiyatı 300$ civarlarında olup, Float’u ve pembeliği iyi oranlarda olan Glock Fade skinleri 450-500$’a kadar çıkmaktadır. 


Minimal Wear (Az Aşınmış) +300$
Factory New (Fabrikadan Yeni Çıkmış) +450$

 


Bıçaklar

CSGO M9 Bayonet Crimson Web

M9 Bayonet Crimson Web
 

Counter Strike: Global Offensive oyununun en pahalı bıçakları arasında bulunan Crimson Web skini fiyatı float değerlerine ve skin üzerinde bulunan ağ dağılımına göre fiyatlarında değişiklikler yaşanmaktadır. Ortalama bir M9 Bayonet Crimson Web skinine sahip olmak isterseniz 350-400$ ödemeniz yeterli olacaktır. Fakat Float oranı düzgün Factory New ve güzel bir ağ dağılımına sahip olan M9 Bayonet Crimson Web için 3000-4000$ arasında fiyatlar biçilmektedir. Eğer sizinde bir M9 Bayonet Crimson Web’iniz var ise ilk yapmanız gereken float oranına ve ağ dağılımına bakıp fiyat biçmek olmalıdır.


Factory New (Fabrikadan Yeni Çıkmış) Ağ Dağılımı yüksek +3500$
Minimal Wear / Field-Tested (Az Aşınmış - Görevde kullanılmış) +400$

 


 

 

CSGO M9 Bayonet Doppler Sapphire


 

M9 Bayonet Doppler Sapphire (Safir)


Bir çok farklı şekli bulunan Bayonet skinlerinin en değerlileri arasında bulunan versiyonu Sapphire, Çok nadir bir şekilde kutuların içerisinden çıkartılan özel işleme Doppler’ların fiyatları inanılmaz yüksek. Adını Sapphire yani Safir Kristal görünümünden alan skinin ortalama fiyatları Factory New M9 Bayonet Doppler için 2500$ ve üzeri gibi fiyatlara satışa sunuluyor.Factory New (Fabrikadan Yeni Çıkmış) Sapphire +2500$

 

 

 

CSGO Karambit Gamm Doppler Emerald

 


Karambit Gamma Doppler Emerald (Zümrüt)
 

Sırada Case Hardened Kasaları ile oyuna eklenen Gamma Doppler skinlerinin en değerlisi olan Emerald yani Zümrüt Kristal şeklini alan skinlerde. Görünüşü ve yeşilliği ile birlikte Zümrüt Kristal görüntüsü veren skin fiyatları uçmuş durumda. Özellikle türk parasına çevrildiğinde şaşkınlık yaratan fiyatlar Karambit Gamma Doppler için şu şekilde. Factory New bir Karambit Gamma Doppler Emerald satın almak için ödemeniz gereken yaklaşık tutar 2750$.


Factory New (Fabrikadan Yeni Çıkmış) Emerald +2750$

 

 

Eldivenler

 

 

CSGO Sport Gloves Pandora's Box

 

 

Sport Gloves Pandora’s Box 


CSGO bıçakları ile birlikte görsel kombine yapılması için getirilen eldivenler piyasaya sürülmesinin ardından büyük talep görmüştü. Bu doğrultuda oyuncular tarafından beğenilen ve nadirliği yüksek olan eldivenler çok yüksek fiyatlardan satışa çıkarılıyor. Bunlara verebileceğimiz örnekler arasında Sport Gloves Pandora’s Box var. Pembe ve mor tonlaması ile ilgi çekici bir renge sahip olan eldivenin fiyatları neredeyse lüx bir araba fiyatında çok nadir bulunan Factory New versiyonu için 5000$ civarlarında paralar biçilmekte. Biraz daha az para vermek isteyip Minimal Wear versiyonunu almak isterseniz, 2000-2500$ civarlarında parayı gözden çıkarmalısınız.


Factory New (Fabrikadan Yeni Çıkmış) +5000$
Minimal Wear (Az Aşınmış) +2300$

 

 

 

CSGO Sport Gloves Hedge Maze

 


Sport Gloves Hedge Maze


Yeşilliği zümrüt renginde ve ilgi çekici şekliyle oyuncuların gözlerini üzerinden alamadığı Hedge Maze nadirliğiyle yıllardır özellikle yayıncılar ve profesyonel oyuncular tarafından sevilen bir eldivendir. Factory New versiyonu nadirliği nedeniyle diğer ürünlere göre daha pahalı olsa da tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.


Factory New (Fabrikadan Yeni Çıkmış) +2000-2300$
Minimal Wear (Az Aşınmış) +1150-1500$


Cs Go Skin Satın Al