knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
CS GO Açılmıyorsa İşte Çözümleri!
Bu Haberi 14142 Kişi Okudu

CS GO Açılmıyorsa İşte Çözümleri!

Cs Go pek çok oyuncu tarafından ilgi gören ve rekabet seviyesi yüksek oyunlardan biri olarak bilinmekte ve gün geçtikçe Cs Go oynayan insanların sayısı bir hayli artmaktadır. Fakat çeşitli nedenlerden dolayı cs go açılmıyor 2021 sorunları meydana gelmekte ve bu durum oyuncuların çeşitli zorluklar yaşamasına neden olmaktadır. 


Cs Go Skin Satın Al
 

Oyuncuların yaşadıkları sorunlar, genel olarak aşağıdaki gibi alt başlıklar halinde sıralanabilir:
 

 • Cs go açılmıyor
 • Cs go tepki yok ve açılmıyor
 • Cs go başlatma seçenekleri çalışmıyor
 • Cs go başlatılıyor demesine rağmen açılmıyor
 • Cs go açılmasına rağmen ekran gelmiyor

 

Yukarıdaki gibi sıralanabilen hatalar, oyuncuların çeşitli sorunlar yaşamasına neden olmakta ve bu durum, oyuncuların oldukça fazla sorun yaşamasına sebebiyet vermektedir. CS GO açılmıyor 2021 sorunları kapsamında yer alan sorunlar, çeşitli adımlar üzerinden çözümlenebilmektedir.

 

Sorunların ilgili şekilde çözümlenmesi, oyuncuların sorunsuz bir şekilde oyuna girmesini mümkün hale getirmektedir. Peki ama bu hatalar ve hataların çözümleri nelerdir? Oyuncular, ilgili hatalar kapsamında hangi adımları uygulayarak sorunların çözümünü gerçekleştirmeli?
 

Cs Go Sorunları

Cs go sorunları, oyunun çeşitli nedenlerden ötürü açılmamasına neden olmakta ve bu durum, oyuncuların ilgili hatalarla alakalı çözümleri araştırmasına sebebiyet vermektedir. Bazı durumlarda oyun açılmasına rağmen ekran gelmeyebiliyor, bazı durumlarda ise oyun hiçbir şekilde açılmıyor. Cs go açılmıyor 2021 sorunları kapsamında yer alan problemlerin uygun adımlar dahilinde çözümlenmesi, oyuncuların sorunsuz bir şekilde oyuna giriş yapabilmelerini olanaklı hale getirmektedir.
 

Öncelikle ifade etmek gerekir ki oyunun açılmamasının pek çok nedeni bulunmakta olup bu nedenlerin tespit edilmesi bir hayli önemlidir. Oyun tepki vermeyip açılmayabilir, başlatılıyor demesine rağmen oyun açılmayabilir, öte yandan oyun açılmasına rağmen ekran gelmeyebilir. Bu sorunların her biri, farklı çözümleri bünyesinde barındırmakta olup oyuncuların ilgili adımlar dahilinde sorunları çözmesi gerekmektedir. Peki ama oyun açılmıyorsa oyuncular neler yapılabilir?
 

Cs Go Açılmıyor 2021

Oyuncular “oyna” butonuna tıklamalarına rağmen tepki alamayabilir. Bununla birlikte sistem cs go çalışıyor demesine rağmen oyun açılmayabilir. Bu hususların her biri cs go neden açılmıyor sorusunun ön plana çıkmasına neden olmaktadır. Böyle hatalarla karşılaşan kişilerin genel olarak bazı adımları uygulaması ve sorunları çözümlemesi gerekmektedir. 
 

Cs go açılmıyor şikayet edenler, genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen adımlar üzerinden sorunu çözümleyebilir:
 

 • C:\Windows\SysWOW64 klasörüne gidin.
 • D3DX9_43.DLL olarak adlandırılan dosyayı silin.
 • www.microsoft.com linkinden DirectX doyasını yükleyin.
 • Oyunu tekrar başlatın ve oyuna sorunsuz bir şekilde giriş yapın.
   

Yukarıdaki adımların her biri, Cs go açılmıyor 2021 kapsamında yer almakta olup bu adımlar pek çok oyuncu tarafından kullanılarak sorunların çözümü gerçekleştirilmektedir. 
 

Cs Go Tepki Yok Açılmıyor

Oyun dahilinde olan sorunlardan bir diğeri de tepki olmaması ve oyunun açılmaması olarak bilinen cs go tepki yok açılmıyor şeklinde ifade edilebilmektedir. Tepki yok ve oyun açılmıyorsa oyuncular genel olarak şu şekilde ifade edilebilen işlemleri kullanarak sorunu çözümleyebilir:
 

 • Steam’da oyuna sağ tıklayın ve özellikleri açın.
 • Yerel doyalar sekmesine sorunsuz bir şekilde giriş yapın.
 • “Oyun bütünlüğünü doğrula” sekmesine tıklayın. (Bu işlem, herhangi bir şekilde eksik dosya bulunup bulunmadığını denetler.)
   

Bu adımlar oyunun açılması için yeterli gelmezse eğer şu adımlar denenebilir:


 

 • Steam alanında yerel dosyalara göz atın.
 • Oyunun “exe” dosyasına sağ tıklayın ve uyumluluk modunu kontrol edin.
   

Bu adımlar, oyunun başarılı bir şekilde açılmasını olanaklı hale getirmekte olup bu adımlar, pek çok oyunsever tarafından kullanılmaktadır. Cs go tepki yok açılmıyor sorunu, oyuncuların yaşadıkları sıkıntılar olarak bilindiği için ilgili adımların oyunun çözümü noktasında bir hayli önemli olduğunu ifade etmek olanaklıdır.


CsGo Skin Al
 

Cs Go Başlatma Seçenekleri Çalışmıyor

Oyunun başlatma seçeneklerinde çeşitli sıkıntılar çıkması, oyunun başarılı bir şekilde açılmasını engellemektedir. Cs go başlatma seçenekleri çalışmıyor sorusu kapsamında oyuncular, başlatma seçeneklerinde gerekli ayarları yaparak sorunu profesyonel bir şekilde çözümleme şansı elde etmektedir. 
 

Oyun başlatıldığında bir eylem gerçekleştirilmesini mümkün kılan ve belirli ayarları zorlamaya izin veren komutlar genel olarak başlatma seçenekleri olarak bilinmektedir. Başlatma seçeneklerini ayarlamak isteyen kişiler, genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralanabilen adımları kullanarak ayarlamaları gerçekleştirebilir:
 

 • Steam alanında oyun kütüphanesinde bulunan Counter Strike: Global Offensive üzerine gelin ve sağ tıklayın.
 • Menüden “Özellikler” kısmını seçerek işlemlerinize devam edin.
 • Açılan yeni pencerede “Başlatma Seçeneklerini Ayarla” butonuna tıklayın.
 • Her yeni başlatma seçeneği bir çizgi ya da bir artı ile başlamaktadır. Başlatma seçeneklerini kesinlikle bir nokta ya da virgül ile ayırmayın. Her başlatma seçeneği arasında bir boşluk bırakarak işlemlerinize devam edin. 
 • Ayarlarınızı yaptıktan sonra “Tamam” butonuna tıklayın ve işlemlerinizi sonlandırın.
   

Yukarıdaki adımlar, Cs go başlatma seçenekleri çalışmıyor sorusu kapsamında oyuncuların başlatma seçeneklerini ayarlayabilmelerini olanaklı hale getirmektedir. Eğer oyunda başlatma seçenekleri soluk bir görüntüye sahip ise kişilerin oyunu tekrar açması gerekir. Bunun yanı sıra oyuncular Steam’dan çıkış yapabilir, görev yöneticisinden de oyunu kapatabilir. Ardından Steam’ı yönetici olarak başlatıp hesabına giriş yaparak ve dosyaları doğrulayarak sorunu profesyonel bir şekilde çözümleyebilir. 
 

Cs Go Başlatma Seçenekleri Sürekli Sıfırlanıyor

Başlatma seçenekleri ile ilintili sorunlardan bir diğeri de başlatma seçeneklerinin sürekli sıfırlanmasıdır. Eğer başlatma seçenekleri daima sıfırlanıyorsa oyuncular aşağıdaki adımları kullanarak sorunu çözümleyebilir:
 

 • Steam cloud açık mı, açık olduğundan emin olun.
 • C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\4321098\730\local\cfg giriş yapın ve burada yer alan dosyaların her birini silin. 
 • C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\cfg giriş yapın ve bu klasörde autoexec.cfg şeklinde bir dosya görürseniz eğer bu dosyayı silin. 
 • Steam kısmından oyun bütünlüğünü doğrulayarak işlemlerinize devam edin.
 • Başlatma seçeneklerini tekrar ayarlayın.
   

Bu adımlar, cs go başlatma seçenekleri sürekli sıfırlanıyor şeklinde tanımlanan sorun ile karşı karşıya kalan kişilerin gerçekleştirmesi gereken adımlar olarak bilinmekte olup bu adımlar dahilinde sorunun çözümlenebildiğini ifade edebiliriz. 
 

Cs Go Başlatılıyor Diyor Açılmıyor

En sevilen oyunlardan biri olan cs go kapsamında yer alan sorunlardan bir diğeri de cs go başlatılıyor diyor açılmıyor sorunudur. Bu sorun, oyunun açılmamasına neden olduğu için sorunun efektif bir şekilde çözümlenmesi bir hayli önemlidir. Bu sorun dahilinde oyuncular pek çok yöntem üzerinden sorunu kısa sürede çözümleyebilir. Peki ama bu yöntemler hangileridir?
 

Windows 10’un Güncel Olup Olmadığını Denetleyin

Bilgisayarınızda her şey düzgün çalışıyor mu? Bu soru, cs go başlatılıyor diyor açılmıyor kapsamında sorunun çözümlenebilmesi adına bir hayli önemlidir. Windows 10’da yüklemediğiniz bir güncelleme, oyunun başlatılamamasına neden olabilir. Bu nedenle güncellemeleri denetleyebilir ve gerekli güncellemeleri yaparak oyunu tekrar açabilirsiniz.
 

Oyunu Uyumluluk Modunda Çalıştırın

Oyunu uyumluluk modunda çalıştırmayı deneyerek sorunu çözümleyebilirsiniz. Eğer oyunu bu modda çalıştırmak istiyorsanız genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen adımları uygulayabilirsiniz:
 

 • “Common” klasörünü bulun, ardından klasörü açın.
 • Oyuna sağ tıklayın ve “Özellikler” seçeneğine gidin.
 • Özellikler sekmesinde yer alan “Uyumluluk” alanını seçin.
 • Uyumluluk alanında “Bu programı uyumluluk modunda çalıştır” şeklinde bir seçenek bulunur. Bu seçeneği tıklayın ve Windows 8 ya da Windows 10’dan daha eski sürümleri seçebilirsiniz.
 • Sırasıyla “Uygula” ve “Tamam” seçeneklerini tıklayın ve işlemlerinizi sonlandırın.
   

Bu adımlar, cs go başlatılıyor diyor açılmıyor sorununun efektif bir şekilde çözümlenmesini olanaklı hale getirdiği için yöntemi, belirlenen adımlar üzerinden kullanabilirsiniz. 
 

Oyun Önbellek Dosyalarını Doğrulayın

Sorunun çözümü noktasında bir diğer uygulanabilir adım, oyun önbellek dosyalarının doğrulanmasıdır. “Yerel Dosyalar” sekmesine giderek “Oyun önbellek dosyalarınızı doğrula” seçeneğine tıklayın. Bu adımları uygulamanız halinde Steam, oyun dosyalarını doğrulama işlemlerine başlayacak ve işlemin tamamlanmasıyla birlikte dosya yeniden indirilecek ve Steam ile değiştirilmiş olacaktır. İşlem sonrasında Windows işletim sistemini tekrar başlatarak oyunu Steam’da başlatıp sorunun devam edip etmediği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.
 

Ekran Kartı Sürücünüzü Güncelleyin

Ekran kartı sürücüsünü güncellemek, cs go açılmıyor 2021 sorununun çözümlenebilmesi adına ön plana çıkan yöntemlerden bir diğeridir. Bilgisayar üreticinizin web sitesine gidin, buradan en son ekran kart sürücüsünü kolaylıkla indirin. Yeni sünücüyü Windows 10’a yükleyin ve işlemlerinizi tamamlayarak oyunun açılıp açılmadığına bakın. 
 

Gereksiz Programları Kapatın

Windows 10’da çalışan programların bazıları, Steam tarafından oyunun açılmasını engelleyebildiği için oyuncuların gereksiz programları kapatması, oyuna sorunsuz bir şekilde girebilmelerini mümkün kılmaktadır. Gereksiz programları kapatın ve Windows’u tekrar başlatarak oyuna giriş yapın. 
 

Cs Go Açılıyor Ama Ekran Gelmiyor

Oyuncular, cs go açılıyor ama ekran gelmiyor sorununa maruz kalabilmekte olup bu sorun, oyunun açılmasını engellemektedir. Bu sorun kapsamında görev yöneticisinden Steam ile ilgili her şeyi durdurarak Steam’ı yönetici olarak yeniden başlatabilirsiniz. Ardından dosya doğrulaması yaparak oyunu yeniden açmayı deneyebilirsiniz.
 

Yukarıdaki adımlar, cs go sorunları 2021 kapsamında yer alan problemler için tavsiye niteliğinde önerilerdir. Bu yöntemler, kesin çözümler şeklinde sunulmadığı için yöntemleri deneyebilir ve oyunu açmaya çalışabilirsiniz. Fakat önerileri kesin çözümler olarak algılamayın ve herhangi bir sorun durumunda profesyonel destek alın. 


Cs Go Skin Satın Al