knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
CS:GO Atölye Haritaları Detaylı Rehber
Bu Haberi 1397 Kişi Okudu

CS:GO Atölye Haritaları Detaylı Rehber

CS:GO’da başarılı olarak adını efsaneler arasında yazdırmak hemen her CS: GO oyuncusunun hayalidir. Her oyunda olduğu gibi CS: GO’da başarıyla ulaşmak ve yüksek performanslı bir oyuncu haline gelmek için en önemli kriter tecrübedir.


Tecrübe elde etmek için oyuncuların daha çok maça katılım sağlaması en temel gereklilik gibi görünüyor olsa da Cs Go atölye haritaları daha az risk alarak, rank puanını düşürmeden, arkadaşlarıyla ya da bireysel olarak yüksek düzeyde eğlence talep edenler için son derece önemli bir alternatiftir. Her oyuncunun kolaylıkla erişebileceği bu haritaların temel amacı CS: GO’da tecrübe edinmek ve oynama becerilerini geliştirilmesidir.


En efsanevi oyuncular arasına girmek için en iyi CS:GO atölye modları tercih edilebilir ve gerçek bir tecrübe elde etmek için en uygun zemin hazırlanabilir. Üstelik tecrübe elde ederken farklı modlarla sunulan atölye haritalarında oldukça keyifli vakit geçirmek ve CS:GO deneyimini en efektif şekilde hissetmek de mümkündür. 


Cs Go Atölye Haritası Nedir, Ne İşe Yarar? 


Atölye haritaları, belirtilenlerden anlaşılacağı üzere farklı firmalar ya da bireysel yazılımcılar tarafından geliştirilen özel modlu haritalardır. Bu haritaların en temel işlevi, oyuncuların en yüksek düzeyde deneyim elde etmek için gerçek maçlara çıkması zorunluluğun ortadan kaldırılması ve herhangi bir rank düşüşü olmadan tecrübe elde edilmesidir. 


Cs Go atölye harita yükleme işlemlerinin tamamlanmasının ardından normal haritalara giriş yapılıyormuş gibi bu haritalara giriş yaparak 1v1 oyunlar oynamak ya da geniş katılımcılar eşliğinde arkadaşlarınızla vakit geçirerek deneyim elde etmek olanaklıdır. 


Üstelik Cs Go atölye haritaları farklı modlarla geliştirilmiştir ve dolayısıyla son derece geniş kapsamlı bir tercih skalası vadeder. Hemen her oyuncunun kişisel taleplerine uygun atölye haritası bulması mümkün olduğu gibi CS:GO’da eksik kalan becerilerin geliştirilmesi için özel olarak tasarlanmış modların tercih edilmesi de mümkündür. 


Özellikle oyuncuların aim becerilerini geliştirmek için özel olarak dizayn edilen CSGO Aim Atölye Haritaları, kısa süre içerisinde en yüksek düzeyde aim becerisi elde edilmesini sağlayabilir. Aynı zamanda bu haritaların temel olarak oyuncuların kendine özgü Crosshair ayarlarını test edebilme konusunda da son derece önemli bir işlevi bulunduğu belirtilmelidir. 


Cs Go Atölye Haritası Nasıl Yapılır? 


Cs Go atölye haritası nasıl yapılır? ya da bu haritalar nasıl indirilerek atölye deneyimi yaşanır merak edenler için söz konusu haritalara katılım sağlamanın son derece basit birkaç adımdan oluştuğu belirtilmelidir. Atölye haritalarına erişerek deneyim elde etmeye başlamak isteyenlerin takip etmesi gereken güzergah şu şekildedir: 

 

  • Öncelikli olarak “Lobi-Oyun Ayarları” bölümüne geçilmelidir. 
  • Burada sağ üst kısımda yer alan “Atölye” sekmesine tıklanarak atölye haritalarının arayüzü açılmalıdır. 
  • Bir sonraki aşamada sol alt bölümde yer alan “Atölye Aç” butonuna tıklanmalıdır. 
  • Açılan sayfada “Oyun Bul” seçeneği tıklanmalı “Yaygın Atölye” kısmından “Atölye” seçeneğine geçiş yapılmalıdır. 
  • Söz konusu bölüme gelindiğinde Steam Browser üzerinde yayınlamış olan çeşitli atölye haritaları listelenecektir. 
  • Talep edilen haritanın tercih edilmesinin ardından haritaya “Sol Tık” yapılmalı ve sol altta açılan harita sekmesinden “Abone Ol” seçeneği tıklanmalıdır. 


Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından tercih edilen harita indirilmeye başlar. İndirme işleminin sonuçlanmasıyla birlikte haritaya katılım kolaylıkla ve sorunsuz şekilde gerçekleştirilebilir.  


En İyi Cs Go Atölye Haritaları  


Hemen her CS:GO oyuncusu için kısa süre içerisinde sıra dışı bir deneyim kazanma imkanı sunan en iyi Cs GO atölye haritaları şu şekildedir: 


Friday The 13th


Saklanma becerilerini geliştirmek isteyenler için çok oyunculu Friday the 13th eşsiz bir atölye haritasıdır. Korku, gerginlik ve heyecanı aynı anda yaşarken gerçek bir saklanma deneyimi elde ederek, asıl mücadelelerde düşmanlara karşı en sağlıklı şekilde gizlenmek mümkün olacaktır. Cs:go hikayeli atölye haritaları arasında olan bu haritada aynı anda arkadaşlarınızla birlikte vakit geçirmeniz de olanaklıdır. 


Seek Otel 


Yine başka bir saklambaç modlu atölye haritası olan Seek Otel, sıra dışı ayar seçenekleri ve geniş saklanma alanlarıyla, gizlenme becerilerinin en efektif şekilde geliştirilebilmesine imkan tanır. Çeşitli gelişmiş özelliklere de ev sahipliği yapan Seek Otel atölye haritasıyla, her oyuncunun arkadaşlarıyla birlikte benzersiz zaman geçirmesi son derece kolay olacaktır. 


Home Invasion


5 oyuncu sınırı olan Home Invasion cs:go hikayeli atölye haritaları arayışında olanlar için oldukça verimli bir seçenektir. 5 kişilik grup olarak devasa bir malikaneye giren soygunculara karşı mücadele verilmesi üzerine inşa edilmiş hikayesiyle Home Invasion, farklı perspektiften becerilerin geliştirilmesini sağlayabilir. Özellikle refleks becerilerine yüksek düzeyde katkı sağlama potansiyeline sahip olan bu haritaya maksimum 5 oyuncunun katılım sağlayabildiği akıldan çıkarılmamalıdır. 


Aim Challange


CSGO Aim Atölye Haritaları arasında en çok ilgi gören ve en çok beğenilen haritalardan olan Aim Challange, anlaşılacağı üzere oyuncuların aim becerilerini geliştirebilmeleri adına özel olarak dizayn edilmiştir. Küçük bir eğitim kursu olarak düşünülebilecek bu haritada, verilen görevlerin yerine getirilmesi ve kısa süre içerisinde tüm görevlerin tamamlanması gerekir. 


Prison


Eğlence bakımından eşsiz bir eğlence vadeden Prison, en çok tercih edilen CS:GO atölye haritaları arasındadır. Gerginlik, eğlence ve aksiyonu aynı anda içeren bu haritada temel amaç; hapishaneden kaçmaktır. Ayrıca bünyesinde oldukça komplike bir gizem de barındıran bu haritada sadece CS:GO becerini geliştirmekle kalmayacak, son derece eğlenceli vakit geçirerek eşsiz bir oyun deneyimi yaşayacaksınız. 


FastAim


CS:GO Atölye modları arasında şüphesiz en çok tercih edilen mod Aim modlarıdır. Fastaim haritası da tam olarak aim becerilerini geliştirmek isteyenler için son derece verimli bir alternatiftir. Aynı zamanda kısa süre içerisinde oyuncuların reflekslerini kolaylıkla geliştirebilmesine de imkan tanıyan FastAim ile hızlı atışlarla düşmanları tek seferde öldürmek ve gerçekçi bir aim becerisi elde ederek, gerçek oyunlarda sıra dışı bir oyun çıkarmak mümkündür. 


Russian Roulette


Haritanın isminden de anlaşılacağı üzere kaos dolu eşsiz bir oyun deneyimi yaşamak isteyenlerin bu atölye haritasına yönelim göstermesi olanaklıdır. 32 oyuncuya kadar ev sahipliği yapabilen harita, 32 oyuncunun uçarak ya da zıplayarak bıçak veya R8 tabancalarla birbirlerini öldürmeleri üzerine dizayn edilmiştir. CS:GO Atölye modları kapsamında farklı tarzda harita arayışında olanlar ya da sıradan haritalardan sıkılarak farklı deneyimleri derinlikli olarak hissetmek isteyenler için Russian Roulette eşsiz bir deneyimin kapılarını aralayacaktır. 

CS:GO Atölye Haritaları Detaylı Rehber Sıkça Sorulan Sorular

En çok tercih edilen atöyle modu hangisi?

CS:GO Atölye modları arasında şüphesiz en çok tercih edilen mod Aim modlarıdır. En başarılı aim modu ise bizce Fastaim haritasıdır.