knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
CSGO Oyun Ayarları Dışında FPS Arttırma Yöntemleri
Bu Haberi 3950 Kişi Okudu

CSGO Oyun Ayarları Dışında FPS Arttırma Yöntemleri

Bilindiği üzere Counter Strike: Global Offensive, rekabetçi oyunlardan biridir ve oyunun sorunsuz bir şekilde oynanabilmesi için CS GO Fps Arttırma 2021 işlemlerinin yapılması gerekir. Bu sayede oyuncular, oyun içerisinde aktif olarak bulunma ve rakipleri ile efektif bir şekilde mücadele etme şansı elde eder. 


Bilgisayar aracılığıyla CS GO oynamak isteyen kişiler, fps değerlerinin yüksek olmasıyla sorunu çok daha rahat ve keyifli bir şekilde oynama şansı elde etmektedir. Bu nedenle fps değerlerinin yüksek olması adına çeşitli yöntemler bulunmakta olup bu yöntemler pek çok oyuncu tarafından tercih edilmektedir. Peki ama CS GO fps nedir ve fps arttırma yöntemleri nelerdir?


Csgo Fps Nedir?


Fps nedir ve ne anlam ifade etmektedir sorusu, oyuncular tarafından merak edilen ve araştırılan konulardan birisi olarak bilinmektedir. Fps, temelde saniyelik görüntü sayısı ya da çerçeve oranı olarak bilinmekte ve oyunda kasma sorunlarının olup olmaması konusunda etkili bir kriter olarak bilinmektedir. Her oyun için önemli bir etken olarak bilinen fps, CS GO için de önemli bir etkendir. Bu nedenle CS GO fps arttırma yöntemlerinin oyundaki kasma sorunlarının düzeltilebilmesi için bilinmesi gerekmektedir. 


Bu kapsamda ayarların çok önemli olduğunu ve ayarlar dahilinde fps arttırma işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtmek olanaklıdır. Oyunda meydana gelen kasmalar, oyuncuların efektif bir şekilde oyun oynamasını engellemekte, bu durum oldukça can sıkıcı bir durum oluşmasına neden olmaktadır. Oyunda kasmaların engellenebilmesi adına pek çok yöntem bulunmakta olup bu yöntemlerin bir kısmı, kullanıcılar tarafından kolaylıkla uygulanmasını olanaklı hale getirmektedir. Peki ama kullanıcılar, hangi yöntemleri kullanarak fps arttırma işlemlerini sorunsuz ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir? Bu ayarlarla ilgili bilinmesi gereken hususlar tam olarak nedir?


Csgo Fps Arttırma


Görüntü cihazının performansını gösteren bir birim olarak bilinen fps, akıcı bir şekilde oyun oynanabilmesi adına bir hayli önemlidir. Bu nedenle pek çok oyuncu, fps ayarlarını değiştirerek oyundaki kasma sorunlarını çözümlemeye çalışmakta ve bu sayede oyunda efektif bir şekilde bulunma şansı elde etmekte. 


Cs:go bilinmeyen fps arttırma yöntemleri, oyuncuların küçük bir kısmı tarafından bilinir ve bu yöntemler dahilinde fps arttırma işlemleri sorunsuz bir şekilde yapılır. Fps arttırma tekniklerinden bahsetmeden önce fps ölçümünün kolaylıkla yapılabileceğini de belirtebiliriz. Yapılan ölçüm sonrasında düşük çıkan fps oranları, daha sonra bahsedeceğimiz yöntemler ile kolaylıkla arttırılabilir. Peki ama CS GO oyunu dahilinde fps arttırma işlemleri nasıl ve hangi yöntemler aracılığı ile yapılır? Bu yöntemler, oyundaki kasma sorunlarının giderilmesine ne şekilde katkıda bulunur?


Csgo Fps Arttırma Yolları


Oyuncuların efektif bir şekilde oyun oynamalarını mümkün hale getiren fps, genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen yöntemler dahilinde kolaylıkla arttırılabilir:

 

  • Arka planda bulunan ve gereksiz olarak düşünülen uygulamaları görev yöneticisi aracılığıyla kapatın. Bu sayede gereksiz uygulamaların kapanmasını mümkün hale getirebilirsiniz.
  • Görüntü kartı sürücülerinizde güncellemeler yapın.
  • Bilgisayar parçalarınıza, çok daha fazla bir riske girmeden (cihazda sorun yaratmayacak düzeyde) overlock işlemini gerçekleştirin.
  • Sürücüleri birleştir ve iyileştir işlemlerini gerçekleştirerek sürücüleri en iyi haline getirin.
  • Windows'un görsel efektlerini, uygun adımlar dahilinde kapatın.
  • Bilgisayarınızın güç ayarlarında düzeltmeler yapın.
  • Donanımızı yenileyin, üst seviye parçalar alarak sistem gereksinimlerini sağlayın.
  • Tam ekran modunu kullanın.
  • Oyunun grafik ayarlarında değişiklikler yapın.


Yukarıdaki gibi sıralanabilen adımların her biri, CS:GO fps arttırma 2021 kapsamında yer almakta ve bu adımlar sayesinde fps arttırma işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Yukarıdaki adımların bazılarının daha geniş bir şekilde anlatılması, fps arttırmanın kolaylıkla gerçekleştirilebilmesini olanaklı hale getirmektedir.


Oyun İçi Ayarların Düzeltilmesi


Oyun içi ayarları, fps arttırma noktasında oldukça önemlidir ve bu durum, oyuncuların çeşitli adımlar üzerinden oyun içi fps arttırma işlemlerini gerçekleştirmesini olanaklı hale getirmektedir. CS: GO fps arttırma işlemleri kapsamında, genel olarak şu şekilde sıralanabilen tablo üzerinde yer alan ayarların uygulanması gerekir:


 

Model / Doku Detayı Düşük
Çoklu CPU Kullanımı Etkin
Hareket İzi Devre Dışı
Dikey Eşitleme Devre Dışı
Evrensel Gölge Kalitesi Düşük / Çok Düşük
Shader Detayı Düşük
Efekt Detayı Düşük
Keskinliği Yumuşatma Modu Yok
Doku Filtreleme Modu İki Doğrusal Süzme
FXAA Keskinliği Yumuşatma Devre Dışı

 

Yukarıdaki gibi sıralanabilen ayarların her biri, fps arttırma işlemleri kapsamında yer almakta olup bu ayarların gerçekleştirilmesi, oyunun kasmadan oynanmasını olanaklı hale getirmektedir. Bu nedenle birçok oyuncu, bu ayarlar konusunda derinlemesine bir şekilde araştırma yapmakta ve belirlenen ayarlar dahilinde değişiklikler yaparak oyun fps arttırma işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.


Ekran Kartına Hız Aşırtma Uygulama


Oyun içi ayarlarının düzeltilmesi haricinde, donanımla ilgili ayarlar da gerçekleştirilebilir. Bu ayarların her biri, donanımın oyun kapsamında yer alan sistem gereksinimlerine uygun hale gelmesini olanaklı hale getirir. Bu nedenle CS:GO fps arttırma 2021 kapsamında ekran kartına hız aşırtma uygulamasının kritik öneme sahip olduğunu ifade etmek olanaklıdır.


Ekran kartına hız aşırtma uygulaması, etkili bir çözüm olarak bilinir ve cihazın performansını oldukça fazla yükseltir. Bu nedenle overclock olarak da tanımlanan bu yöntemin oldukça önemli olduğunu ve pek çok oyuncu tarafından ilgi gördüğünü ifade edebiliriz. Ekran kartına hız aşırtma, ekran kartının varsayılan performansların daha üzerine çıkılmasını mümkün kılar. 


Fakat ekran kartına hız aşırtma uygulamasında bilinmesi gereken çok önemli bir husus bulunmaktadır: Eğer performans artışında aşırıya kaçılırsa bu durum, ekran kartının zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle CS:GO bilinmeyen fps arttırma işlemleri dahilinde özel bir konumda bulunan overclock işlemlerinde kesinlikle aşırıya kaçılmaması gerekir. 


AMD ya da NVIDIA Sürücülerinde Ayarların Değiştirilmesi


NVIDIA ayarları için cihazın masa üstüne sağ tıklamalı ve denetim masasını açmalısınız. Ardından sol tarafta bulunan menüden “Görüntü Ayarlarını Önayarla Yap” butonuna tıklamalı ve Gelişmiş 3D Ayarlarını seçmelisiniz. Bu kapsamda, aşağıdaki gibi sıralanabilen ayarların değiştirilmesi gerekir:


 

Eşyönsüz Süzme Kapalı
Üçlü Ara Bellekleme Açık
Kenar Yumuşatma-Gama Düzeltme Kapalı
Düşey Senkronizasyon Kapalı
Doku Süzme-Eşyönsüz Örnek Optimizasyonu Kapalı
Doku Süzme-Trilineer Optimizasyon Kapalı
Doku Süzme-Negatif LOD Tercihi Engelle
Doku Süzme-Kalite Yüksek Performans
Bağlantılı Optimizasyon Açık
Güç Yönetimi Modu Maksimum performansı tercih et
Önce Oluşturulan Maksimum Kare Sayısı 1

 

AMD ayarları için aşağıdaki tablo incelenmelidir:


 

Doku Filtreleme Kalitesi Performans
Dikey Yenileme için Bekleme Kapalı
Örtüşme Önleme Uygulama Ayarlarını Kullan
OpenGL Üçlü Arabelleğe Alma Devre Dışı
Yüzey Biçim Optimizasyonu Açık
Yönbağımlı Filtreleme Devre Dışı
Radeon Geliştirilmiş Senkronizasyon Devre DışıYukarıdaki gibi sıralanabilen ayarlar, AMD ya da NVIDIA sürücülerinde ayarların değiştirilmesi olarak bilinmekte ve CS: GO fps arttırma işlemlerinin gerçekleştirilmesini olanaklı hale getirmektedir. 


Bu ayarların her biri, CS GO fps ayarlarının yükseltilebilmesini mümkün hale getirdiği için birçok oyuncu, bu ayarlar kapsamında çeşitli işlemler yapmaktadır. Fps ayarlarının düşük olması, oyunda çeşitli kasmaların meydana gelmesine neden olduğu için fps ayarlarının gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Bu nedenle CS:GO fps arttırma 2021 işlemlerinin gündemde yer aldığını ve bu ayarların pek çok insan tarafından araştırıldığını ifade etmek gerekmektedir.

CSGO Oyun Ayarları Dışında FPS Arttırma Yöntemleri Sıkça Sorulan Sorular

CS:GO en ideal fps kaç olmalı?

İdeal FPS miktarı kullandığınız monitörün herzinden biraz yüksek olsa yeterlidir. CS:GO söz konusu olduğunda ideal FPS diye bir şey olmasa bile en optimal hesaplamayı monitörünüzün gösterebileceği üzerinden yapabilirsiniz. Örneğin 144 Hz bir monitörünüz var ise 160-200 arası FPS olsa yeterlidir. FPS yi daha fazla arttırırsanız yine faydası olacaktır ancak o kadar zorlamaya gerek var mı yok mu bunun kararını siz vermelisiniz.

CS:GO 30 fps ile oynanır mı?

CSGO'yu 30 fps ile oynamak mümkündür, ancak dereceli maçlara girmek ve rankınızı yükseltmek istiyorsanız FPS nize önem göstermeniz ve arttırmanız gerekiyor.