knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Call of Duty Black Ops Cold War Kesinleşti
Bu Haberi 2088 Kişi Okudu

Call of Duty Black Ops Cold War Kesinleşti

Call of Duty Black Ops Cold War Trailer Yayınlandı 

 

Beklediğimiz haber beklediğimiz şekilde; üstüne üsütülük "Soğuk Savaş" temasının ustalıkla işlendiği iyi bir fragmanla birlikte geldi! 


Kısa süre önce Activision, içerik üreticilerine gizemli kasalar göndermiş ve açılmaları için 10 Ağustos tarihini işaret etmişti. Böylece oyun hakkında parça parça da olsa kafamızdakileri doğrulama imkanımız olmuştu.


Kasanın içinden çıkanlarla oyunun lokasyonu hakkında bilgi sahibi olmuştuk: Oyun Rusya sınırları içinde geçecekti. Bu da bize Black Ops oyununun Summit haritasını hatırlatıyordu. 


Kasaların içerik üreticileri tarafından açılması ve gizemli parçaların birleştirilmesiyle oyunun işaret ettiği alanların New York ve Rusya olduğu sonucuna ulaşıldı. Bu da bizi en yeni fragmana götürdü: Oyun, adından da anlaşılacağı gibi "Cold War" (Soğuk Savaş) temasında ilerleyecekti.

 

 

 


Soğuk Savaş Nedir?


Dünyanın iki süper gücü ABD ve Rusya'nın 1947 - 1991 seneleri arasında hiçbir zaman sıcak temasa dönüşmeyen fakat durmaksızın birbirlerini yıpratmaya çalıştıkları dönemdir. 


Dünya vatandaşları o dönemleri Soğuk Savaş'ın en büyük gövde gösterisi olan nükleer güç ve nükleer gücün devamlı surette kullanılma tehditleri yüzünden paronaya halinde yaşamışlardır zira nükleer gücün kullanılması demek dünya nüfusunun önemli ölçüde azaltılması -en iyi ihtimalle(!) sağlıksızlaşması- anlamına geliyordu. 


Genel kabul 1989 yılında Berlin Duvarı'nın yıkılması ve 1991'de Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla Soğuk Savaş'ın sona erdiği yönündedir. 

 

 

Gözümüz Kulağımız 26 Ağustos'ta! 


Geldiğimiz noktada oyunun ismi "Call of Duty Black Ops Cold War" olarak kesinleşmiş oldu. 26 Ağustos'ta bizi oyunla ilgili yeni gelişmelerin beklediği müjdesini de vermiş olalım! Sizleri fragmanla baş başa bırakıyoruz.