knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Children of The Sun Nasıl Oynanır? Tüm Taktikler
Bu Haberi 102 Kişi Okudu

Children of The Sun Nasıl Oynanır? Tüm Taktikler

Bağımsız, solo oyun geliştiricisi René Rother tarafından geliştirilen ve Devolver Digital tarafından yayınlanan Children of the Sun taktiksel, bulmaca, üçüncü şahıs nişancı oyunudur

 Sniper Elite, Killer7 ve Superhot video oyunu serilerinden ilham alan Children of the Sun tek bir kurşunla kötücül bir tarikata kafa tuttuğunuz nadide oyunlardan biridir. Özellikle karanlık bir atmosfere ve gotik tarza aşinaysanız bu oyuna bayılacaksınız.


Bu rehberimizde Children of the Sun oyununu merak edenler için oyunun nasıl oynanacağı hakkında detaylara ve taktiklere yer veriyoruz.


Children of the Sun Konusu


Children of the Sun, bir bulmaca oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda, ailesini kaybetmiş genç bir kadını (The Girl) canlandırırıyorsunuz; bu genç kadın Children of the Sun adlı ürkütücü bir tarikata bulaşmıştır.


Keskin nişancı tüfeğinizin tek bir mermisiyle, herkesi tek bir hızlı sırayla alt etmek suretiyle 20'den fazla seviyeye atılırsınız. Seviyeler ilerledikçe, temel yeteneklere ek olarak, farklı stratejiler gerektiren özel düşmanlar ve mermiyle ilgili karmaşıklıklar da karşınıza çıkar.


Oyunda amaç kusursuz bir cinayet planı kurarak tüm tarikat üyelerini öldürüp tarikatın liderine ulaşmaktır. Akabinde lideri de öldürmektir. Böylece kahramanımız ailesinin intikamını alır.


Bununla birlikte oyun süresince kahramanımız ve karanlık işler peşinde koşan tarikat hakkında birçok detay öğrenirsiniz. Ancak bu detaylar çok açık değil aksine çok az bilgi içerir. Bu da oyuna belirsizlik katar.


Oyunun karanlık tonu seviyeler ilerledikçe daha da artar ve gereksiz bir şiddeti ve bir takım sırları açığa çıkarır.


Children of the Sun Oynanışı


Nişancılık, strateji ve bulmaca türünün unsurlarını içeren Children of the Sun oynanışı temel fare mekaniklerine sahip olmasından dolayı son derece basittir. Ancak doğru stratejiyi uygulamadığınızda seviyeyi yeniden oynamak zorundasınız. Çünkü tek bir mermi hakkınız var ve bu mermiyi hedeflerinizi yok etmek için birçok kez yönlendirmeniz gerekiyor. Örneğin hedefinizle aranızda bir engel varsa, merminin etkileşim kurup sekebileceği başka bir nesne aramalısınız. Bu bir arabanın gaz tankı olabilir. Ayrıca “Hiding Bodies” seviyesinden itibaren mermiye yeni yetenekler kazandırabiliyorsunuz. İlk yetenek ise mermiyi yavaşlatıp yörüngesini değiştirmek oluyor. Bu yetenek özellikle hedeflerinizle aranızda çeşitli engeller varsa çok faydalı oluyor. Bir sonraki yetenek ise merminin AIM’ini değiştirmek. Bu yetenek sayesinde dilerseniz mermiyi geldiği yöne bile çevirebiliyorsunuz.
Buna ek olarak; “Gallery of Heads” seviyesinde hedeflerin vücutlarındaki zayıf noktalarını görmeye başlıyorsunuz. Böylece zayıf noktalara nişan almak ekstra puan kazandırıyor. Haliyle bu puanlar diğer oyuncuların puanlarının listelendiği“Leaderboard” ekranında toplanıyor ve eğlenceli bir rekabet ortamı sunuyor.
 


Children of the Sun Tüm Seviyeler Nasıl Geçilir?


Toplamda 21 seviyeden oluşan Children of the Sun baştan sona zorluk ve engel seviyelerinin arttığı bir strateji oyunudur. Kimi seviyede özel yetenekler kullanmanız gerekirken kimi seviyede dirayetli bir şekilde beklemeniz gerekebilir. Ayrıca bazı seviyeleri birden fazla kez oynamanız gerekebilir. Aşağıda Children of the Sun tüm seviyeler nasıl geçilir? Tüm taktikleriyle anlattık.


Broken Home: The Virus Is In Their HeadsTüm hedefleri kafadan vurarak öldür. İlk görev, bir eğitim bölümü olarak hizmet eder, bu nedenle zorluğu oldukça basit ve anlaşılırdır. Dört tarikat üyesi de birbirlerinin görüş alanındadır, bu yüzden her atışta kafaya nişan alman yeterlidir.


A Vulture: When It Moves, It SpreadsHareket eden bir hedefi vur. Ateşin diğer tarafındaki tarikat üyesi ileri geri dolaşıyor. Önce onun sağındaki tarikat üyesini vur ki ona daha yakın ol, sonra hareket ederken onu vur. Ateşe en yakın duran tarikat üyesi, birinin öldüğünü görürse kaçmaya başlayacak. Koşmaya başladığında onu vur.


Being Stuck: Gas Tanks Make The World Burn BrighterÜç arabanın gaz tanklarını vurarak hepsini patlat. Bir arabanın gaz tankına ateş etmek, patlamasına neden olacak ve yakındaki tüm tarikat üyelerini öldürecektir, bazen de zincirleme bir reaksiyona yol açabilir. Sol tarafa koş ve en soldaki tarikat üyesinin doldurduğu gaz tankını vur. Oradan, sağ tarafa doğru çimlerin arasından bakarak vurabileceğin bir başka gaz tankını bul. Bu atış, tarikat üyelerinden hiçbirini öldürmeyecek, ancak kalan üç düşmanın toplandığı kamyonun gaz tankına net bir atış yapmanı sağlayacak.


Removing Evidence: Bullets That Burn Are Bullets That HurtMerminizin hedefe giderken alevlerin içinden geçmesini sağlayın. Sağ tarafa doğru ilerleyin, en sağdaki evdeki tarikat üyesine nişan alın. Onun penceresinden ateşin içinden geçerek ateşle ilgilenen tarikat üyelerinden birini vurabilirsiniz, ardından grubun geri kalanını ortadan kaldırabilirsiniz.


Hiding Bodies: Appealing Views From The TopTüm tarikat üyelerini ortadan kaldırmadan önce her iki kuşu da vurun. Kuşlar, kızın başlangıç noktasından görülebilir, ancak biraz sola hareket etmek faydalı olacaktır. Yeni edindiğiniz Telekinezi yeteneğini kullanarak merminizin yolunu değiştirin, çünkü kuşlar küçük ve hareketli hedeflerdir. İki kuşu takip etmek zor olabilir, bu yüzden önce en yakındaki kuşu vurmayı deneyin ve merminiz havadayken ikinci kuşu gözlemlemeye devam edin. Her iki kuşu da vurduktan sonra, aşağı doğru nişan alarak garajın dışındaki tarikat üyesinden başlayarak hepsini ortadan kaldırın.


Old Home: Open Gates Through Their Hearts


 


Kilise haline getirilmiş ahırın aralık ön kapısından ateş edin. Kilisenin ön kapısı size fazla hareket alanı sunmaz, ancak Telekinezi yeteneğiyle başlangıç noktasından ateş edebilir ve mermiyi içerdeki tarikat üyelerinden birine yönlendirebilirsiniz. Dikkatli bir Telekinezi kullanımıyla, kilisenin bir ucundan diğer ucuna kadar ateş ederek arka taraftaki arabayı patlatabilir ve yanındaki iki tarikat üyesini öldürebilirsiniz. Saman balyalarının diğer tarafındaki tek başına duran tarikat üyesini vurmayı unutmayın, çünkü içeri geri döndüğünüzde ona ulaşmak zor olacaktır.


Gallery Of Heads: Two In OneÇoklu Öldürme (Multikill) gerçekleştirin. Sağ tarafa doğru ilerleyin ve kamyonetin gaz tankına net bir şekilde nişan alın. Bir tarikat üyesi sabit durur ve kamyonete yaslanır; diğeri ise binanın dışında devriye gezer. Devriye gezen tarikat üyesinin kamyonetin yanına gelmesini bekleyin ve atışınızı yapın; patlama her ikisini de öldürmelidir. Bahçedeki tarikat üyelerini ortadan kaldırdıktan sonra, merdivenlerdeki tarikat üyesinin aşağı inmesini bekleyin, ardından onu diğer aracın gaz tankına ulaşmak için kullanın. Araç, kuleden yeterince uzaktadır, bu yüzden Telekinezi kullanarak mermiyi pencereden içeri kıvırarak üst kattaki hedeflere ulaşabilirsiniz.


Occupied Village: You Can See Them AllAteş etmeden önce altı tarikat üyesinin hepsini işaretleyin. Tüm tarikat üyelerini görebilmek için ileri geri hareket edin. Soldan sağa doğru, konumları şunlardır: Arka sol evin içinde, kapıdan görünür. Arka sol evin dışında. Meydanın ortasında havada duran arabanın altında duruyor. Çok katlı binanın kapısında duruyor. Meydanın sağındaki kamyonun arkasında. Havada duran arabanın sağındaki evin penceresinden görünür


Breaking Contact: The Sun Shines ThroughMermiyi çatıdaki delikten geçirecek şekilde yönlendirin. Köprünün diğer tarafındaki iki tarikat üyesini zayıf noktalarından vurarak ölçerinizi doldurun, ardından köprüdeki arabalardan birinin gaz tankını patlatın. Patlama, altındaki tarikat üyesini öldürmelidir. Gaz tankından gökyüzüne doğru ateş edin ve mermiyi çatıdaki delikten geçirerek kalkanlı tarikat üyesine yönlendirin. Bu hassas bir atış olduğundan, birkaç deneme yapmanız gerekebilir.


Filled With Blood: Drifting Into Their ConclusionTezahürat yapan tarikat üyelerini, geçen bir arabayı patlatarak öldürün. Sol taraftaki gruba nişan alın. Araba, izleyicilerin önünden geçmek üzereyken ateş edebilir ve mermiyi telekinezi ile gaz tankına yönlendirebilirsiniz ya da önce izleyicilerin arkasındaki arabayı vurarak hedefinize daha yakın bir atış yapabilirsiniz.


Manufacturing Lies: Some Are On The RunKamyonda olan tarikat üyesini öldür. Bu kolaydır çünkü zaten tüm tarikat üyelerini ortadan kaldırmalısınız. Sürücüyü kafadan vurarak veya gaz tankını patlatarak öldürmeniz fark etmez.


Losing Track: Just Passing ThroughMermiyi tam bir tren vagonunun boyunca geçirin. Ölçerinizi artırmak için raylara yakın tarikat üyelerine ateş edin, ardından bir tren vagonunu yaklaştığı sırada ateşleyin. Görev tamamlandığında mermiyi yönlendirmek için Telekinezi kullanın, sonra mümkün olduğunca dışarıya ve yukarıya manevra yapın. Havadaysanız, genellikle Kız'ın keskin nişancı pozisyonunun karşısındaki köprüdeki bir araba veya tarikat üyesi gibi başka bir hedefe mermiyi yeniden yönlendirmek için ölçerinizi kullanın.


Gas Station: Most Can Burn, But Inside They Can'tPatlamalarla benzin istasyonundaki hedef dışındaki herkesi öldür. Öncelikle benzin istasyonundaki zırhlı tarikat üyesini vurun, böylece güçlü bir atış için yeterli mesafeye sahip olursunuz. O düştükten sonra, dışarıdaki arabaları sırayla vurarak kalan düşmanları patlatın


Main Street: 350 Meters Are A Long WayMerminizin toplamda 350 metre yol katetmesini sağlayın. Özellikle seviyeyi tamamlarken sokakları defalarca geçerseniz veya daha iyi nişan alma açıları elde etmek için arabaları kullanırsanız, 350 metreyi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Başlangıç yaptığınız çatı altındaki dükkandaki tezgahın arkasında bir tarikat üyesi var; onu görmek zor olabilir, bu yüzden mermi sokak seviyesindeyken onu arayın.


Open Mic Night In Hell: He Is Blocking The EntranceBaşlangıç ​​konumunuzun tam karşısındaki zırhlı tarikat üyesini ilk olarak öldürün. İlk hedefi vurduktan sonra, avluda toplanan tarikat üyelerini ortadan kaldırmak için net bir yolunuz olacak. Kamyoneti patlatarak çoğunu tek atışta halledebilir, ardından geriye kalan herhangi birini seçip sağ taraftaki yürüyüş yolu üzerindeki zırhlı tarikat üyesini en sona saklayabilirsiniz. Yürüyüş yolundan, binanın etrafını dönerek başlangıç yaptığınız taraftaki balkonda bekleyen tarikatçıyı vurmak için mermiyi kıvırın. Geri kalanları bitirirken ölçerinizi biriktirin, binadan uzaklaşmak için yönlendirmenizi saklayın, sonra yeterli momentum biriktirmek için dönüp çatıya yakın zırhlı hedefi öldürmek için bir Güçlü Atış kullanın.


This Is No Paradise: Through Their HomesTek bir hareketle alt kattaki üç odaya da ateş edin. Ölçerinizi artırmak için havuzdaki bir veya her iki tarikat üyesine ateş ederek başlayın. Hazır olduğunuzda, havuzun yakınındaki penceredeki tarikat üyesini vurun. Oradan, koridordan aşağıya ateş edin ve mermiyi ters yöne çevirerek geçtiğinde uzak odaya ulaşması ve Görev tamamlandığında ona isabet etmesi için yönlendirin.


Idolatry: Precise Deviation Might Get Things On FireKilisenin arkasındaki kamyonu Telekinezi kullanmadan patlatın ve boynuzlu tarikat üyesinin bariyerinden etkilenen bir atış yapın. Başlangıç konumundan kamyonu görebilirsiniz; nişan almayı kolaylaştırmak için onu işaretlemeyi deneyin. Psişik bariyerin en alt kenarından doğrudan gaz tankına nişan alın. Böylece mermi en az şekilde etkilenecek ve hedefini bulacaktır. Kamyon patladığında, kilisenin arkasındaki kalan tarikat üyesini öldürün, ardından diğerlerini ortadan kaldırmak için binanın içinden geri dönün. Kalkan, bir mermiyi etkilediğinde yanıp sönüyor, bu yüzden bir hedefe giderken ondan geçerseniz, boynuzlu tarikat üyesine bir şansınız olmalı.


Bury Your Past: Avoid The DebrisMezar taşlarının ortasındaki havada ateş edin, merkezi tepe üzerinde. Son hedef için bir miktar ölçer biriktirin; tek kalan hedef olduklarında, enkaz alanından ateş edin ve Görev tamamlandığında onlara isabet etmek için yeniden yönlendirin.


Surveil The Dead: It's Been A Long TimeSürenin bitmesine izin verin. 45 saniyelik süre dolduğunda dört tarikat üyesi daha ortaya çıkacak; bu süre dolmadan önce orijinal tarikat üyelerinden sonuncusunu öldürmediğiniz sürece Görev tamamlanmış olacak. Bu yapmanın en kolay yolu, atış yapmadan önce sadece beklemektir. Ancak bu, yolunuzu karmaşıklaştırabilir, çünkü yerleştirilecek iki psişik bariyer daha olacaktır.

 Enter The Heart: Consecutive Prayers KillArka arkaya her iki boynuzlu tarikat üyesini de ortadan kaldırın, aralarında başka hedef olmadan. İlk boynuzlu tarikat üyesini öldürdüğünüzde bir yönlendirme için yeterli ölçeriniz varsa, sadece ikincisinin bariyerini zayıflatmak için ona hafifçe temas edebilir, sonra uçuş sırasında dönüp onu bitirebilirsiniz.


Valley Path: Direct Hits Hit The HardestAraçları patlatmayın. Bu zorluğu tamamlamak için üç gücünüzü de dikkatli bir şekilde kullanmanız gerekecek. İlk olarak, hareket etmeye başlamadan önce alt bariyerin altındaki zırhlı tarikat üyesine hemen ateş edin. Sonra, arka kamyonun yanındaki tarikat üyesine ateş edin; mermi, bariyere yeterince yakın geçmelidir ki onu devre dışı bıraksın. Hemen ardından, diğer iki zırhlı tarikat üyesinden birine hızlıca ateş edin, sonra da bariyerini zayıflattığınız boynuzlu tarikat üyesine ateş edin. Yeterince hızlıysanız, bariyeri yeniden oluşmadan önce onu vurursunuz. Bundan sonra, köprünün sol tarafındaki kalkanlı tarikat üyesini vurmak için Telekinezi kullanın. Sonra, geriye kalan bariyerden mermiyi sektirin ve son zırhlı tarikat üyesini yerde vurmak için yeniden yönlendirin. Boynuzlu tarikat üyesinin bariyeri hala aktifken, onu ortadan kaldırmak için Telekinezi kullanın. Köprünün sağ tarafındaki tarikat üyesine bir kafa atışı, son bir yeniden yönlendirme için ölçerinizi doldurmak için yeterlidir; bir Güçlü Atış için yeterince uzak bir mesafede olana kadar vadide ilerleyin, sonra köprünün üzerindeki son düşmanı ortadan kaldırın.