knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Dead Island 2 Hous DLC Oyun İncelemesi
Bu Haberi 490 Kişi Okudu

Dead Island 2 Hous DLC Oyun İncelemesi

Dambuster Studios tarafından geliştirilen ve Deep Silver tarafından yayınlanan 2023 aksiyon rol yapma ve zombi oyunu Dead Island 2 yeni genişleme paketi Haus ile gerçek üstü ve psiko-korku ögelerini oyunseverler ile buluşturuyor.


Malibu’nun lüks yaşam tarzı ve pahalı dünyasında gizli bir milyarderin villasını keşfederken tekno-ölüm tarikatıyla yüzleşmeye cesaretin var mı? İnanın, bu DLC çok kısa bir hikaye sunsa da son derece eğlenceli ve ürpertici. 

  

Eğer siz de bu Dead Island 2: Haus oyununun detaylarını merak ediyorsanız, işte detaylar:


Dead Island 2: Haus Konusu Nedir?


Dead Island 2: Haus oyununda Malibu'da bulunan gizemli bir villa, sıra dışı bir hikayenin merkezi haline gelir. Bu hikayede, gerçeküstü ve psiko-korku öğeleri baskındır. Villa, sadece dışarıdan göründüğü kadar basit değildir; içinde, deliliğin, ahlaksızlığın ve kanın derinliklerine yolculuk eden, hayatta kalmanın beklenmedik dehşetlerle dolu bir dünya gizlidir.


Bu dünyada, hayatta kalmak için mücadele ederken, insanlığın kaderini ellerinde tuttuklarına inanan elitist ve kararlı bir grup olan Kult ile karşılaşırsınız. Bu grup, kendi vizyonlarını kabul ettirmeye çalışır ve önemli bir soru ortaya çıkar: Kult'un emellerine hizmet etmek mi, yoksa onlara karşı savaşmak mı?
Dead Island 2: Haus hikayesinin bir başka boyutu ise, zengin bir milyarderin liderlik ettiği, teknolojiye dayalı bir ölüm tarikatı olan Kult'un, zombi kıyametinde hayatta kalma mücadelesidir. Bu tarikat, kendilerine esrarengiz bir lider ve peygamber olarak görünen Konstantin'in gösterdiği yolda ilerlemektedir.


Konstantin, onlara vaat edilen yeni bir geleceğin ilk örneklerini sunar. Bu yolculukta, tarikatın çarpık ideolojisi içinde bir yol bulmaya çalışırken, onların kötücül ve ahlaksız dünyasını keşfedeceksiniz. Bu süreçte, kararlarınızın sadece kendi kaderinizi değil, aynı zamanda insanlık için umudun anahtarını da etkileyebileceğini unutmayın.


Dead Island 2: Haus Nasıl Oynanır?İlk olarak Dead Island 2: Haus DLC paketine sahip olmanız gerekiyor. Bunun için Dead Island 2 ana oyunun kayıtlı olduğu Steam veya Epic Games üzerinden Haus DLC paketini satın almalısınız.


Ardından oyuna giriş yaptıktan sonra Bel-Air’a gitmelisiniz. Bel-Air, Dead Island 2 oynarken ziyaret edebileceğiniz 10 lokasyondan biridir. Daha öncesinde ana hikayeyi oynadıysanız zaten bu lokasyonda bulunmuşsunuzdur, demektir.


Bel-Air zombi kıyametinden önce lüks ve şatafatın merkeziydi. Bu nedenle Bel-Air tepelerinde devasa malikaneler bulacaksınız. Diyelim ki Bel-Air’a geldiniz. Peki, Dead Island 2: Haus nasıl oynanır?


İlk olarak Haus DLC paketinin Dead Island 2 oyununda etkinleştirilmesi gerekiyor. Bunun için oyun sağlayıcısından eklentiyi aktifleştirebilirsiniz. Eğer etkinleştirdiyseniz, sağ kenarda beliren “STORY EXPANSİON UNLOCKED”  bilgi kutusunu görebilirsiniz.


Bu bilgi kutusunda Emma’s Mansion’da Haus için bir davetiye bulabileceğiniz yazıyor. Ardından bu lokasyona gidip davetiyeyi bulun. Davetiye Emma’s Mansion’a girdiğinizde Tenis kortunun olduğu arka bahçedeki verandada davetiyeyi bulabilirsiniz.


Davetiyeyi aldıktan sonra otomatik olarak Haus lokasyonuna yönlendirileceksiniz. Artık Malibu'da bulunan bu gizemli villayı keşfetmeye başlayabilirsiniz.


Dead Island 2: Haus Özellikleri Nelerdir?


Bu zombi oyunu ile ilgili en büyük eleştirilerden biri sürekli olarak aynı şeyleri tekrarlamanız ama Haus genişleme paketi sayesinde Dead Island 2 bu döngüyü bir nebze olsun kırmış, gibi görünüyor. Hele ki Dambuster Studios’un bu oyun için piyasaya sürdüğü ilk DLC olduğunu düşünürsek kesinlikle bir şeyler düzeltilmiş, diyebiliriz.


Dead Island 2: Haus hikaye genişlemesi oyuna yeni birçok özellik getiriyor. Örneğin; yeni ve oynanabilir bir villa, ürpertici bir hikaye, yeni silahlar ve yetenek kartları gibi birçok yenilik var.

Mesela yıkıcı bir atış gücüne sahip K-Arbalet ile zombilerin beyinlerini patlatabiliyorsunuz. Sonra zombileri aynı anda kesip biçerken barbekü yapmana olanak tanıyan bir animasyon var. Bu kesinlikle tuhaf. Ama aynı zamanda son derece eğlenceli.


Dead Island 2, Los Angeles'ın çarpık ve eğlenceli yansımasını sunarken, zombi oyunları dünyasına yeni bir soluk getirememekle eleştiriliyor. Bu oyun, daha önceki ünlü zombi oyunlarına benzer bir deneyim sunuyor; ancak bunu yaparken kendi özgün fikirlerini eklemekte yetersiz kalıyor. Oyun, bir nevi zombi oyunları dünyasının Şöhret Kaldırımı'nda bir gezintiye çıkartıyor oyuncuyu. Bununla birlikte, Dead Island 2'nin kendi ayak izlerini bıraktığı alanlar da var. Özellikle, komedi unsurları ve akılda kalıcı karakterler bu alanda öne çıkıyor. Oyun, geçen yıl piyasaya sürülen Dying Light 2 ile kıyaslandığında, belirgin bir üstünlüğe sahip değil, ancak kendine has özellikleriyle dikkat çekiyor.

 
Oyunun en çarpıcı yanlarından biri ise kanlı yakın dövüş savaşları. Oyuncular, zombilere karşı çeşitli silahlarla mücadele ederken, aynı zamanda strateji ve becerilerini de geliştirme fırsatı buluyorlar. Co-op çok oyunculu mod, bu dinamik savaş mekaniğini arkadaşlarla birlikte daha da keyifli hale getiriyor. Silah yapımı ve karakter geliştirme unsurları, oyunun genel eğlence değerini artırıyor. Ancak, oyunun gerçek yıldızı, güçlü yazımı ve tamamen saygısız tonu. Dead Island 2, bu unsurlarıyla oyunculara hem zorlu bir savaş deneyimi hem de eğlenceli bir hikaye sunuyor.


  

Ucuz Steam Oyunu Satın Al


Dead Island 2 Haus DLC Oynarken Dikkat Etmeniz Gerekenler


Yeni DLC'de Dead Island 2, oyuncuları, iç mekanlarda gerçekleşen, görsel olarak etkileyici bir deneyime davet ediyor. Eksantrik işletmeciler, her odanın atmosferini tamamen değiştirerek, birini ürkütücü bir çıkmaz sokak, diğerini ise masalsı bir ormana dönüştürmüş. Bu, oyuna yeni bir soluk getiriyor ve zaten etkileyici olan grafiklerin ve görsellerin daha da parlamasını sağlıyor. Bu değişiklikler, oyunun bazı monoton aksiyonlarını daha çekici hale getiriyor ve oyunun genel kalitesini artırıyor.


Ancak, bu yeni paket, temelde bayatlamış olan oyun yapısını canlandırmak için yeterli yenilik sunmuyor. Yeni tatar yayı dışında, oyuncuların aynı düşman tiplerini tekrar tekrar yenmesi gerekiyor. Yeni beceri kartları bazı farklılıklar sunsa da, bunlar oyunu büyük ölçüde değiştirecek nitelikte değil. Oyunun ilk çıktığı günden beri mekaniklerinde önemli bir gelişme olmadığı için, bu kısa eklentide sıkılma hissi kaçınılmaz oluyor. Paket, yeni çetelerle savaşma fırsatı veya oyunun mevcut sınırlamalarını aşacak işçilik seçenekleri gibi unsurlarla daha fazla yenilik sunabilirdi.