knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Farmerama Nasıl Oynanır? Başlangıç Rehberi
Bu Haberi 186 Kişi Okudu

Farmerama Nasıl Oynanır? Başlangıç Rehberi

Sıfırdan bir köy veya çiftlik geliştirmeyi sevenlerin hoşuna gidebilecek oyunlardan birisi olan Farmerama Online, ücretsiz olarak sizleri bekliyor!BigPoint tarafından çıkarıldığı ve oldukça popüler olduğu dönemde tamı tamına 50 milyon aktif oyuncuya ulaşan Farmerama, Flash desteği internet üzerinden çekilmeden önce web tabanlı olarak oynanabilir iken, şu anda ücretsiz bir şekilde bilgisayarınıza indirerek oynanabiliyor.Oyunda oldukça basitleştirilmiş Türkçe özelliği de olması, Türk oyuncuların da oyunu rahatlıkla oynayabilmesini sağlıyor.


Farmerama Nasıl Oynanır?
Farmerama çiftlik oyunu, ücretsiz bir oyundur. Oyuna giriş yapmak için öncelikle bu linke tıklayarak sitesine kayıt olmalısınız. Dilerseniz Facebook hesabınızla da giriş yapabilirsiniz. Kaydınızı oluşturduktan sonra, karşınıza istemciyi indirme butonu çıkacaktır.


Farmerama giriş yaptıktan sonra, karşınıza çiftliğinizin henüz ilk hâli çıkmaktadır. Burada yapmanız gereken şey, çiftliğinizin ilk adımı olarak toprak yerleştirmektir. Çiftliğinize koyduğunuz topraklarınıza ekinler ekmeli, ve daha çok toprak alarak daha çok ekin ekmelisiniz. Bu topraklara ektiğiniz bitkileriniz ile ilgilenmeli ve bolca hasat ummalısınız!Oyunda seviyeniz arttıkça, yeni özelliklerin kilidi açılacaktır. Ahırlar ve kümesler, etkinlikler ve takaslar gibi bir çok özellik oyun içerisinde mevcuttur. Aşağıda, sizlere oyun süresince karşınıza çıkacak olan yapıların birkaçını anlattık:


Çiftlik evi


Çiftlik evi, oyundaki en temel yapılardan birisidir. Burada, sizlere gelen siparişleri görebilirsiniz. Tamamladığınız sipariş ve görevlerin getirisini, tecrübe puanı veya oyun içi altın olarak teslim alabilirsiniz. 


Sizlere bir sipariş geldiğinde, çiftlik evi sallanacak ve bu sayede size haber verecektir. En fazla 10 sipariş alabildiğinizi unutmamalısınız!


Değirmen


Değirmen, hayvanlarınızın sağlıklı beslenebilmesi için yem ürettiğiniz yapıdır. Oyun içerisinde birkaç çeşit yem olmasına rağmen, tek seferde bir çeşit yem üretebilirsiniz. Yemi üretmeniz için gereken malzemeler ise, oyun içerisinde yazmaktadır.


Ambar


Ambar, yetiştirdiğiniz ve hasat ettiğiniz bitkileri, ürettiğiniz yemleri, araç ve gereçlerinizi depoladığınız yapıdır. 


Çiftlik Bayrağı


Çiftlik bayrağı, oyun içerisinde sizi temsil etmektedir. Dilerseniz değiştirebilirsiniz.


Gübre Tankı ve Süper Yem


Gübre tankı ve süper yem, oyunda 21. seviyeden sonra işinize yarayan bir yapıdır. Gübrelerinizi ve süper yemlerinizi depolamanızı sağlar.Su Deposu


Su deposu, bir çiftliğin olmazsa olmazıdır! Gerek ekinlerinize, gerek hayvanlarınıza lazım olan su, burada depolanır. Fakat, su deposunun depolayabildiği su miktarının limiti vardır ve oyun içi gümüşünüz ile doldurabilirsiniz.


Ahır ve Kümesler


Belirli seviyelerde açılan ahırınızda ve kümesinizde yetiştireceğiniz hayvanlar ile gerçek bir bakıcı gibi ilgilenmelisiniz. Aksi takdirde tavuklarınızdan toplayacağınız yumurtaların sayısı ve ineklerinizden alacağınız süt miktarı azalacaktır!


Tek yıldızlı ve çift yıldızlı olmak üzere ayrılan kümesler ve ahırlar, sizlere sırasıyla %10 ve %40 daha hızlı hayvan  yetiştirme bonusu sağlamaktadır.


Oyunda bulunan yardım isteme özelliği ile başı dertte olan diğer oyunculara yardım edebilir veya onlardan yardım isteyebilirsiniz. Bu sayede oyun içerisinde birçok yeni kişiyle tanışabilir ve arkadaş olabilirsiniz! Dilerseniz, arkadaşlarınıza hediyeler gönderebilir, veya çiftliklerine puan verebilirsiniz!


Farmerama içerisinde, toplamda 3 farklı para birimi mevcuttur. Bu para birimlerinden ilki, gümüştür. Gümüş, oyundaki temel para birimidir ve çiftlik işleri için kullanılır. Bitki ve hayvanların alınması, tarlaların ve ahırların genişletilmesi için gereklidir.Oyunda bulunan diğer iki para birimi altın ve elmastır. Bu para birimleri gerçek para birimleriyle satın alınırlar. Oyun içerisindeki daha yüksek seviyeli eşyaların kullanıma açılması, özelliklerin kullanılması, çiftlik süsleri gibi eşyaların alınması ve görevlerin hızlıca atlanması için kullanılabilir.


Farmerama kolay gibi gözükse de, gerçek bir çiftçi gibi oynarsanız yorulabilirsiniz. Bir yandan ise kendinizi, oyunu oynarken gerçek dünyadan soyutlanmış ve gerçekten bir çiftlikte gibi hissederken bulabilirsiniz! Dilerseniz, oyun hakkındaki haberleri Facebook sayfasında takip edebilirsiniz!