knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
FIFA 23 FPS Artırma Yöntemleri (2022)
Bu Haberi 4781 Kişi Okudu

FIFA 23 FPS Artırma Yöntemleri (2022)

FIFA 23 oynarken takılma veya kasma sorunu yaşıyorsanız, bu sorunu FIFA 23 fps artırma yöntemlerini uygulayarak çözebilirsiniz. Peki, FIFA 23 fps nasıl arttırılır? İşte FIFA 23 fps artırma yöntemleri


FIFA 23 Coins ve FIFA 23 Hesap Satışı işlemlerinizi sitemiz üzerinden güvenilir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.


Fifa 23 Coins Satın Al


FIFA 23 FPS Artırma


EA’in bu yıl çıkan oyunu FIFA 23, yeni gerçekçi grafikleri ile futbol sever oyunculara yepyeni bir deneyim sunuyor. FIFA 23’ün optimizasyonu oldukça üst düzey olsa da bazı oyuncular zaman zaman oyunun takılmasından veya donmasından şikayetçi oluyor. Bu yazımızda sizlere FIFA 23 kasma ve donma sorunu çözümü için uygulayabileceğiniz FIFA 23 fps artırma yöntemlerini listeledik. İşte FIFA 23 fps artırma yöntemleri


Fifa 23 Fps Artırma


FIFA 23 FPS Artırma Yöntemleri - FIFA 23 FPS Nasıl Artırılır?


Dünyanın her yerinde büyük oyuncu kitlesine sahip olan ve FIFA serisinin son oyunu olan FIFA 23, gerçekçi oyun deneyimi sunsa da bazı hataları da beraberinde getiriyor. FIFA 23 sistem gereksinimleri çok yüksek olmamasına rağmen bazı oyuncular FIFA 23 kasma ve donma sorunu yaşayabiliyorlar. FIFA 23 fps artırma yöntemleri ile bu sorunları ortadan kaldırmanız ve yüksek fps değerleri ile oynamanız mümkün. Peki, FIFA 23 fps artırma yöntemleri nelerdir?


Arkaplan Uygulamalarını Kapatın


Eğer düşük belleğe sahip bir donanıma sahipseniz, ilk yapmanız gereken şey arkaplandaki uygulamaları kapatmak olmalı. Arkaplanda farklı programları çalıştırmak, oynadığınız oyunun performansını düşürür. Özellikle internet tarayıcısında açık olan sekmeler oyun içindeki fps değerinizi ciddi oranda düşürecektir. Bu sebeple FIFA 23 oynarken arkaplanda herhangi bir programın çalışmadığından emin olun.


Ekran Ayarlarınızı Kontrol Edin


Fps denilince ilk kontrol etmeniz gereken durumlardan biri de tabii ki ekran kartı ayarlarıdır. Ekran kartı ayarlarınız sadece FIFA 23’te değil tüm oyunlarda düşük fps almanıza sebep olabilir. Bunun için AMD veya NVIDIA son sürüm kullanabilirsiniz. Daha sonra bilgisayarınız üzerinden ekran kartı ayarlarınızı değiştirmeniz gerekiyor. Ekran kartı denetim masası ayarlarının içerisinde bulunan güç yönetim modunu, “maksimum performans” olarak değiştirmeniz gerekiyor. 


Bilgisayarınızın Güç Ayarlarını Kontrol Edin


Bilgisayarınızın mevcut güç ayarı, fps düşüklüğü yaşatabilir, bunun için Windows güç ayarlarını değiştirmeniz gerekmektedir. Eğer güç ayarlarınız dengeli ise işlemciniz tam hızda çalışmayacaktır ve bu da fps düşüklüğüne sebep olacaktır. Bu yüzden Wündows güç modunu “Yüksek Performans” ayarı ile değiştirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. İşlemcinizin dengeli performans ayarındakinden daha hızlı çalıştığını fark edeceksiniz. 


FIFA 23 Grafik Ayarlarını Değiştirin


FIFA 23 fps sorunu yaşıyorsanız muhtemelen en çok işinize yarayacak yöntem oyunun grafik ayarlarını değiştirmek olacaktır. Özellikle oyun içerisindeki gölge ve kenar yumuşatma ayarını düşürerek fps değerinizi oldukça yükseltebilirsiniz. Bunun yanı sıra yüksek fps almak için ekran kartınızın VRAM miktarına bağlı doku kalitesini de düşürmek işinize yarayacaktır. 6 GB’lık ekran kartı kullanıyorsanız, oyun içi ayarları mevcut VRAM değerlerinin üzerine çıkmayacak şekilde ayarlamalısınız.


Sizler için önerebileceğimiz “FIFA 23 FPS Artırma Yöntemleri (2022)” bu şekilde. Oyun dünyasından daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz. FIFA 23 Coins ve Hesap Satışı için aşağıdaki görsele tıklayarak, güvenilir ve hızlı şekilde alışveriş yapabilirsiniz.


Fifa 23 Hesap Satışı

FIFA 23 FPS Artırma Yöntemleri (2022) Sıkça Sorulan Sorular

FIFA 23 FPS Nasıl Arttırılır?

 FIFA 23’ün optimizasyonu oldukça üst düzey olsa da bazı oyuncular zaman zaman oyunun takılmasından veya donmasından şikayetçi oluyor. Bu yazımızda sizlere FIFA 23 kasma ve donma sorunu çözümü için uygulayabileceğiniz FIFA 23 fps artırma yöntemlerini  sitemizde bulabilirsiniz.

FIFA 23 FPS Artırma Yöntemleri Neler?

  • Arkaplan Uygulamalarını Kapatın
  • Ekran Ayarlarınızı Kontrol Edin
  • Bilgisayarınızın Güç Ayarlarını Kontrol Edin
  • FIFA 23 Grafik Ayarlarını Değiştirin