knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
GTA 6 Hakkında Bilmeniz Gereken Tüm Detaylar
Bu Haberi 536 Kişi Okudu

GTA 6 Hakkında Bilmeniz Gereken Tüm Detaylar

Aralık 2023 tarihinde Rockstar Games’in Youtube kanalında yayınladığı fragman, GTA 6 hakkında merak ettiğimiz birçok sorunun cevabını verdi. Ancak yeni soruların oluşmasına da neden oldu. Bir buçuk dakikalık fragmana onlarca detay sığdırmayı başaran Rockstar, Grand Theft Auto 6 hakkında birçok izleyicinin fark etmediği detayları sığdırdı.

 


Peki bu detaylar nelerdi? Detaylıca inceleyelim:


GTA 6 Çıkış Tarihi
Grand Theft Auto VI fragmanından önce GTA 6’nın çıkış tarihi ile ilgili bir duyuru yapılmamıştı ve oyun dünyası spekülasyonlar üzerinden oyunun en erken 2028’de çıkacağı söylentileriyle çalkalanıyordu.


Ardından Grand Theft Auto VI Trailer 1 yayınlandı ve fragmanın outro sahnesinde oyunun 2025’de çıkacağı duyuruldu. Rockstar'ın sahibi Take-Two, GTA 6'nın Mart 2025'te çıkacağını ima etse de tam tarih hakkında resmi bir duyuru yok.


GTA 6 İlk Önce PS5 ve Xbox Series X/S’e Çıkacak
Take Two'nun yaptığı resmi açıklamaya göre, GTA 6'nın 2025 yılında PlayStation 5 ve Xbox Series X|S oyun konsolları için piyasaya sürüleceği doğrulandı. 


Şu anda, oyunun PC için bir lansman tarihi belirtilmemiş olup, bu durum oyunun önce konsollarda piyasaya sürülüp daha sonra PC'ye gelmesi ihtimalini güçlendiriyor. Bu strateji, önceki GTA oyunlarında da benzer şekildeydi.


GTA 6’nın Çıkması Neden Çok Uzun Sürüyor?

 

 


GTA 6'nın çıkışının uzun sürmesi, Rockstar Games'in geçmiş projelerinin başarısından kaynaklanıyor. GTA 5 ve GTA Online'ın sürekli güncellenen içeriği ve uzun ömrü, yanı sıra Red Dead Redemption 2'nin kapsamlı yapısı, stüdyonun yeni bir oyun üzerinde acele etmemesine yol açtı.


Rockstar, GTA 6'nın geliştirme aşamasında olduğunu onayladı ve bu sürecin zaman aldığını belirtti, bunun nedeni olarak GTA 5'in son dokuz yılda defalarca güncellenip yeniden yayımlanmasını ve oyunun benzersiz uzun ömrünü gösterdi.


GTA 6 Protagonisti Lucia ile Tanışın
GTA 6'nın resmi fragmanında, oyunun ilk kadın başrolü olan Lucia'ya odaklanıldı. Lucia hakkında henüz çok şey bilinmese de fragman onun hapishane kıyafetleri giydiğini ve kanunla sorunları olduğunu ima ediyor.


Ayrıca, Lucia sık sık ismi belirsiz bir erkek karakterle birlikte gösteriliyor. Bu karakter, gelecekteki bir yazıda ana rol oynayacak gibi duruyor, ancak ismi hala doğrulanmamış. Lucia ve bu erkek karakter arasında, birlikte suç işlerken güvendikleri belirtilen, Bonnie ve Clyde tarzı bir ilişki olduğuna işaret ediliyor.


GTA 6 Bizi Vice City'e Geri Götürüyor
Rockstar Games'in yeni çıkacak olan GTA 6 oyunu, oyuncuları yeniden Vice City'ye götürüyor. Ancak bu kez, oyuncular 2025 yılında, modern zaman hissi veren bir ortamda maceralarını yaşayacaklar. Oyun, "Vice City ve ötesindeki neonlarla süslü sokakları" barındıran hayali Leonida eyaletinde geçecek. Bu sürüm, serinin şimdiye kadar ki en büyük ve en sürükleyici evrimi olarak tanımlanıyor.


Fragmanda gösterilen Vice City, daha öncekinden çok daha detaylı ve güzel bir şekilde yeniden tasarlanmış. Oyuncular, serinin önceki oyunlarında gördükleri bazı tanıdık yerlerin yanı sıra, Florida'nın kırsal alanlarını da keşfedecekler. Henüz net olmasa da Malibu Club, Ocean View Hotel ve Little Haiti gibi eski popüler mekanların da oyunda yer alıp almayacağı merak konusu. Hayranlar, yeni fragmanı orijinal Vice City'nin mekanlarıyla karşılaştırarak güncellenmiş versiyonun detaylarına hayran kalıyorlar.


GTA 6 Sızıntıları Gerçek Mi?


18 Eylül 2022'de, Grand Theft Auto'nun (GTA) altıncı oyununun geliştirme aşamasına ait olduğu iddia edilen birçok video ve ekran görüntüsü internete sızdırıldı. Rockstar Games, bu olayın ardından bir açıklama yaparak, sistemlerine yetkisiz bir üçüncü tarafın eriştiğini ve erken geliştirme görüntülerini dahil olmak üzere gizli bilgilere ulaştığını doğruladı. Şirket, oyunun detaylarının bu şekilde paylaşılmasından duyduğu hayal kırıklığını ifade etti ve bu konuda daha fazla güncelleme yapacaklarını belirtti.


GTA Forumları ve özel GTA 6 Reddit'i, Rockstar'ın telif hakları nedeniyle sızıntıyla ilgili içerikleri kaldırmak için çaba sarf etti. Take-Two Interactive'in CEO'su Strauss Zelnick, sızıntının "son derece talihsiz" olduğunu ve şirketin bu tür olayları ciddiye aldığını açıkladı. Son güncellemelere göre, sızıntıyla suçlanan 18 yaşındaki Arion Kurtaj, psikiyatrik açıdan yargılanmaya uygun görülmedi. Sızıntı sonucu internete yalnızca bir GTA 6 ekran görüntüsü kaldı, diğer tüm içerikler Rockstar'ın telif hakkı talepleri nedeniyle kaldırıldı.


GTA 6 Haritası
Yeni sızdırılan videolar ve ekran görüntüleri, GTA 6'nın haritasının Vice City'nin ötesine uzandığını gösteriyor. Rockstar'ın Grand Theft Auto: San Andreas'tan GTA 5'e Los Santos'u genişletmesi gibi, sızdırılan ekran görüntülerinden bazıları Vice City'nin yeni bölgelerini gösteriyor. Vice City, Miami'ye dayanıyor ve GTA 6'nın Florida'nın güneyine, Everglades (bataklık alan) ve Florida Keys (tropik adalar dizisi) yönünde genişleyeceği spekülasyonları var. 


İlginç bir şekilde, orijinal GTA: Vice City'de "Gator Keys" bir radyo yayınında bahsedilmiş ancak oyun içinde hiç gösterilmemişti. Ekran görüntüleri beklenenleri yansıtıyorsa, GTA 6 haritasının çeşitli çevre türlerini içermesi bekleniyor. Hayranlar, GTA 6 haritasının GTA 5'inkinden çok daha büyük olacağına inanıyorlar. Sızdırılan GTA 6 koordinatlarını kullanarak, GTA 6 subreddit hayranları haritayı çıkarmaya çalışıyor ve daha sonra GTA 6 haritasını Google Earth ve Paint kullanarak birleştirmeye başladılar.


GTA 6 Nasıl Oynanır?


Rockstar, GTA 6'nın fragmanını henüz yayınlamadığı için, bu yeni oyunun nasıl oynanacağı ve Grand Theft Auto 5'ten nasıl yenilikler getireceği konusunda kesin bir şey söylemek zor. Ancak, erken geliştirme aşamasındaki sızan görüntülerden, Rockstar'ın en azından bazı yeni mekanikler üzerinde araştırma ve test yapmakta olduğu anlaşılıyor.


Örneğin, karakterlerin yere yatarken emeklediği ve hatta ceset taşıdığı görüntülerle yeni gizlilik mekaniklerinin tanıtıldığı görülüyor. Ayrıca, GTA 5 için yenilenen silah çarkı, belirli bir kapasitede geri dönüyor ve sızan görüntüler, Rockstar'ın ağrı kesiciler gibi yeni sağlık güçlendirici öğeleri tanıttığını öneriyor. Ayrıca Beş Yıldız 'Aranan' sisteminin geri döndüğünü ve VCPD'nin, radarlarına girdikten sonra Jason ve Lucia'yı takip etmek için geliştirilmiş AI rutinlerine sahip olduğunu da görebiliyoruz.

 

Ucuz Steam Oyunu Satın Al