knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Hades II Sistem Gereksinimleri
Bu Haberi 199 Kişi Okudu

Hades II Sistem Gereksinimleri

ABD merkezli bağımsız oyun stüdyosu Supergiant Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan roguelike tarzı aksiyon RPG Hades 2 6 Mayıs 2024 tarihinde erken erişime açıldı.

 3 Milyondan fazla satış yapan oyun, Playstation, XBOX ve PC’nin yanı sıra Mac OS için de piyasaya sürüldü.Hades 2, Supergiant Games'in başarılı 2018 roguelite oyununun devamı olarak karşımıza çıkıyor. Bu kez oyuncular, yeraltı dünyasının prensesi Melinoë olarak Chronos'a karşı savaşacaklar. 


Oynanış, ilk oyunun temel unsurlarını korurken, yeni mekanikler ve stratejik derinlik sunan Omega yetenekleri gibi yeniliklerle zenginleştirilmiş. Melinoë’nin hızlanma yeteneği ve Arachne’nin ona özel zırh ve güçlendirmeler sağlayan elbiseleri, oyuna hem estetik hem de taktiksel yenilikler katıyor.Ayrıca, Olimpos tanrılarının sunduğu geliştirmeler ve Melinoë’nin silahlarına eklenen özellikler, oynanışı daha da çeşitlendiriyor.


Grafik ve ses kalitesi açısından Hades 2, Supergiant Games'in alışılmış yüksek standartlarını sürdürüyor. Jen Zee’nin karakter tasarımları ve oyunun görsel atmosferi, büyüleyici bir mitolojik dünya yaratıyor.Seslendirme ve diyaloglar ise oyunun hikaye anlatımını derinleştiriyor ve her koşuda benzersiz bir deneyim sunuyor.


Peki, Hades 2 sistem gereksinimleri neler? Bu harika oyunu hangi bilgisayarlar kaldırır? İşte detaylar:


Hades II Sistem Gereksinimleri


Zamansız, izometrik, zor ve şaşırtıcı derecede düşündürücü bir roguelike deneyimi sunan Hades 2 sistem gereksinimleri, orta segment bilgisayarlar için oldukça ideal görünüyor. Ayrıca Playstation 4 ve 5, XBOX One, X/S gibi konsollarda da akıcı bir oynanışa sahip.


Peki Hades 2 minimum sistem gereksinimleri ve akıcı bir oyun deneyimi için önerilen sistem gereksinimleri neler? İşte detaylar:


Hades 2 Minimum Sistem Gereksinimleri


64-bit CPU ve İşletim Sistemine sahip olmalı

  • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit veya daha yenisi          
  •  CPU: 2,4 GHz'de çift çekirdekli
  • Bellek: 8GB RAM
  • GPU: GeForce GTX950, Radeon R7 360 veya Intel HD Graphics 630
  • Depolama: 10GB kullanılabilir alan


Hades II Önerilen Sistem Gereksinimleri


64-bit CPU ve İşletim Sistemine sahip olmalı

  • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit veya daha yenisi
  • CPU: 2,4 GHz'de dört çekirdekli
  • Bellek: 16GB RAM
  • GPU: GeForce RTX 2060, Radeon RX5600 XT veya Intel Arc A580
  • Depolama: 10GB kullanılabilir alan


Hades 2’yi Bilgisayarım Kaldırır mı?


Hades II oyunu, oldukça mütevazı minimum ve önerilen sistem gereksinimleriyle dikkat çekiyor. Bu durum, oyunun orijinal versiyonuna oldukça benzediği ve göz alıcı ışın izleme, gerçek zamanlı yok edilebilir ortamlar veya diğer yaygın AAA oyun özelliklerine sahip olmadığı için anlaşılır bir durumdur. 


Bağımsız oyunların çoğunda olduğu gibi, Hades II de fotogerçekçi grafikler yerine stilize bir görsel tasarımı tercih ediyor. Bu, eski bilgisayarlara sahip oyuncular için oyunu daha erişilebilir hale getiriyor.


Oyunun erken erişimde olduğunu düşündüğümüzde, belirli işlemci gereksinimleri ilerleyen zamanlarda netleşebilir, ancak şu an için saat hızlarına dayalı sistem gereksinimleri, tam sürüm çıkana kadar büyük değişiklikler göstermeyecek gibi duruyor.


Dolayısıyla, Hades II için donanım yükseltmesi yapmanız gerekmeyebilir, ancak oyunun zindanlarını en iyi şekilde deneyimlemek için bazı donanım birimlerini yükseltmeyi düşünebilirsiniz.