knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Half-Life: Alyx Çıkış Tarihi Açıklandı
Bu Haberi 1489 Kişi Okudu

Half-Life: Alyx Çıkış Tarihi Açıklandı

Valve tarafından geliştirilen yılların efsane oyun serisi Half-Life geçtiğimiz yılın son aylarında Half-Life: Alyx çıkışı yapımcı firma tarafından kesinleştirilmişti. Fakat net bir çıkış tarihi verilememesinin ardından Valve dün Twitter üzerinden yaptığı resmi açıklama ile çıkış tarihini net bir şekilde açıkladı. Ayrıca paylaştığı Twitte ek olarak Half-Life: Alyx çıkış tarihine kadar tüm Half-Life oyunlarının ücretsiz olacağını duyurdu.


 

Half-Life seri tutkunları uzun zamandır yeni bir oyun, mod ya da yeni bir hikaye bekliyorlardı. Half-Life: Alyx duyurusu yapıldıktan sonra oyunseverler bu açıklamaya sevinçlerini sosyal medya üzerinden bir hype ile paylaşmaya başladı fakat sonrasında oyunun VR platform için geliştirildiğini ve sadece VR platfromlarda oynanabileceğini açıkladığında bir çok oyuncu hayal kırıklığına uğramıştı. 

 

Half-Life: Alyx Ne Zaman Çıkıyor?


 

Half-Life: Alyx Steam üzerinde çıkış tarihi Mart 2020 olarak yazılmış fakat Valve resmi Twitter hesabı üzerinden oyunun çıkış tarihinin tüm detaylarını belirtip 23 Mart 2020 tarihinde Half-Life: Alyx'in tüm oyunculara açılacağını belirtti.Half Life Alyx Çıkış tarihi

 

 

Valve aktif olarak açıklamalarına Twitter hesapları üzerinden devam ediyor. Tüm gelişmelerin yanı sıra belirttiğimiz gibi 23 Mart 2020 tarihine kadar tüm Half-Life serisi ücretsiz bir şekilde oynanabilir hale getirildi. Bunun sebebi Valve tarafından şöyle açıklandı. Half-Life: Alyx oyunu öncesinde Half Life serisinin tüm oyunlarının oynananması gerektiğini, oyunların birbirleri arasında hikaye bağlantısı olacağını ve eğer önceki oyunlar oynanmaz ise oyuncuların Alyx oyununda hikayeler arası boşluklara düşeceğini belirtti.

 

Half-Life: Alyx Fiyatı Ne Kadar Olacak?

 

 

Steam üzerinden ön satışta olan Half-Life: Alyx 92 TL'ye satışa sunuldu. Fakat sınırlı süreliğine ön siparişi %10 indirimli bir şekilde satışta. 

 

Hemen sen de en ucuz Half-Life: Alyx ön sipariş satın al. Steam fiyatına ek %15 indirim fırsatlarını kaçırma.