knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Helldivers 2 Başlangıç Rehberi ve Taktikleri
Bu Haberi 230 Kişi Okudu

Helldivers 2 Başlangıç Rehberi ve Taktikleri

Helldivers 2, zihninizi saracak tuhaf alışkanlıklarla dolu heyecan verici bir oyundur - bilirsiniz, Demokrasi için. Bir işbirliği oyunu olması (ve dost ateş özelliği bulunması nedeniyle), Süper Dünya için ilk görevinizde her şeyi "doğru" yapma baskısı oldukça fazladır.

 Bu Helldivers 2 başlangıç rehberinde, gerçek bir Helldiver olmanıza ve oyunu kazanmak için katkıda bulunmanıza yardımcı olacak en iyi taktikleri anlatacağız.


Başlangıç İçin En İyi Helldivers 2 Taktikleri


Eğer Helldivers 2 oyununa yeni başlıyorsanız veya oyunu bir süredir oynuyor ancak başarı elde edemiyorsanız aşağıda profesyonel Helldivers oyuncularının dikkat ettiği en iyi Helldivers 2 taktiklerini listeledik. İşte detaylar:


Görev Açıklamalarına Dikkat EdinHelldivers 2'de bir göreve başlamadan önce, ekranınızın sağ alt köşesinde bulunan sipariş menüsünü açmalısınız. Bu menüde, Süper Dünya'nın hangi iki gruba karşı savaştığını belirten Büyük Görevler bulunmaktadır. Ayrıca zaman zaman, yan görev niteliğinde olan Küçük görevler de mevcuttur. Ana Görev, Helldivers 2 topluluğunun üzerinde çalıştığı büyük hedeflerdir.


Örneğin; Tyranidlerden bir gezegen bölgesini kurtarmak gibi. Büyük bir Görev tamamlandığında, genellikle tüm topluluğa büyük miktarda kredi kazandırır. Küçük Görevler ise daha spesifiktir ve yalnızca size ve grubunuza yöneliktir. Hatta üç Charger düşmanını öldürmeniz veya belirli bir tür Destek Silahı kullanmanız istenebilir. Bu görevler özellikle önemlidir çünkü size Madalya kazandırarak yeni özelliklerin kilidini açmanıza yardımcı olurlar.


Görev Hedeflerini Mümkün Olduğunca TamamlayınHelldivers 2'de seviye atlamak için en hızlı yöntem, göreve giriş yaparak ana hedefi tamamlamak ve ardından başka bir şey yapmadan ayrılmaktır. Ancak, Ana Düzen'e destek olmak ve bazı ek para birimleri elde etmek için (bununla ilgili birazdan detay vereceğiz), mürettebatınızın çıkarmadan önce haritayı tamamen temizlemesi en iyisidir. 


Bu nedenle ana hedefi erken tamamladığınızdan emin olmalısınız, böylece işler kötü giderse yine de gezegenden kaçış sağlayabilirsiniz. Ancak, yeniden canlandırma imkanınız varsa, yok ettiğiniz her yan hedef ve düşman yuvası için bonus XP ve Requisition slips kazanacaksınız. Haritayı temizledikçe Süper Dünya'nın Ana Düzenine daha fazla katkı sağlamış olursunuz.


Dolayısıyla, üzerinize düşeni yapmalısınız.


Örnekleri Toplamaya Özen GösterinHelldivers 2'de, Requisition slips ve Madalyalar oldukça kritiktir; ancak Örnekler, hem en önemli hem de en nadir kaynaktır. Örnekleri toplamak için görevler sırasında bitkileri ve Örnek düğümlerini bulmanız gerekecek. Sonrasında onları cebinize koyup ölmeden çıkarmalısınız. Eğer bir grup Örnek toplarken ölürse ve bunları kurtaramazsa, ya siz ya da bir parti üyesi bunları vücudunuzdan almak zorundadır.


Ancak iyi haber şu ki, tüm Örnekler parti üyeleri arasında paylaşılır, yani eğer ortak yeşil Örnekleri alırsanız, görev sonunda herkes beş tane alır. Helldivers 2'de zorluk seviyeniz arttıkça, daha nadir ve özel türlerden daha fazla Örnek bulabilirsiniz. Bu Örnekler, geminizi ve çeşitli bölümlerini geliştirmek için kullanılır. Bu geliştirmeler, geminin o bölgesinden gelen çeşitli stratejilere etki ederek, hava saldırılarınızın veya yörüngesel top saldırılarınızın sahada daha güçlü veya güvenilir olmasını sağlar.


Stratagem Yuvalarınızdan Birini Destek Silahına AyırınHelldivers 2'de Helldiver'ınızın üç silah yuvası bulunmaktadır: birincil, ikincil ve Destek Silahı. Göreve çıkmadan önce ilk iki yuvayı seçebilirsiniz; ancak, Drop Pod'unuza Destek Silahı yerleştiremezsiniz.


Bu silahı elde etmek için ya bir müttefikinizin ölümüne güvenmeniz, açık dünyada şanslı olmanız ya da bir Destek Silahı Stratejisi donatmanız gerekmektedir. İlk iki seçenek pek tavsiye edilmez çünkü şansa ve takım arkadaşlarınızın kaybına dayanmaktadır.


Bunun yerine, Stratagem yuvalarınızdan birini Destek Silahı için ayırarak, bu yuvayı kullanabilir ve Resupply cephane paketlerinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Ayrıca, Destek Silahları son derece güçlüdür ve zırhlı düşmanlarla başa çıkmak için en etkili seçeneklerdir.


Helldivers 2'de Dost Ateşi Var, Dikkat!Girişte belirtildiği gibi, Helldivers 2'de dost ateşi mevcut. Bu durum, düşmanlarınızı olduğu kadar müttefiklerinizi de yanlışlıkla etkileyebileceğiniz anlamına gelir. Gerçekten de, yanlışlıkla bir Helldiver’ı öldürmek, bir Hulk veya Charger'ı devirmekten çok daha kolaydır. Helldivers 2'de müttefiklerinizin kazara öldürülmesine sebep olan birkaç durum şunlardır:

 

  • Silah ile vurulmak
  • El bombasından etkilenmek
  • Kuleler tarafından vurulmak
  • Kötü yerleştirilmiş mayınlardan etkilenmek
  • Hava saldırılarıyla yok edilmek


Eskiden bazıları komik gelebilirdi, fakat aptalca hatalar bile zamanla ciddi sonuçlara yol açabilir, özellikle ekibiniz bu hatalar yüzünden zarar gördüğünde. Müttefikleriniz, Süper Dünya'nın düşmanlarına karşı en önemli araçlarınızdır; bu yüzden onlara dikkat etmek, patlayıcıları ve diğer ölümcül stratejileri kullanırken hayati öneme sahiptir.


Ekipmanınızı Takımınızı ve Görev Türünüzü Dikkate Alarak Seçin Helldivers 2'deki bazı görev türleri, ekipman değişikliklerini gerektirir. Örneğin, bir Dev Titan'a karşı çıkıyorsanız, muhtemelen bir Orbital Lazer ve Raylı Silah gibi ağır ekipmanlar tercih edersiniz.


Ancak, yalnızca bir robot ordusunu durduruyorsanız, taretler ve havan topları daha etkili seçenekler olabilir. Ekipman seçeneklerini gözden geçirdiğinizde, gerçekleştireceğiniz göreve odaklanarak ve esnek olma yolunu seçerek en iyisini yapmaya çalışın.


Müttefiklerinizle ilişkilerinizde de aynı esnekliği göstermek önemlidir. Örneğin, Orbital Lazer gibi stratejileri kullanmaktan hoşlanmayabilirsiniz, ancak takımınızın lideri sizseniz, bu stratejilere yönelmek daha mantıklı olabilir.


Benzer şekilde, uzun bekleme sürelerine sahip birçok strateji kullanan bir takım arkadaşınız varsa, onları kısa bekleme sürelerine sahip stratejilerle değiştirmeyi düşünebilirsiniz.


Operasyon Süresince Grubunuzla Birlikte Kalın Helldivers 2'de, operasyonlar görev gruplarını temsil eder ve zorluk seviyeniz arttıkça hayati önem taşırlar. Her bir görev tamamlandığında Helldivers 2 size bir madalya kazandırır. Ancak aynı operasyon içindeki ardışık görevleri tamamlamak, daha fazla madalya kazanmanızı sağlar.


Örneğin, bir zor operasyon için ilk görev tamamlandığında size dört madalya verilirken, ikincisi size altı ve final görevi size sekiz madalya verir. Bir operasyonu tamamlama niyetiyle başlatmak en iyisidir. İlk iki görevi tamamlayıp üçüncü görevi tamamlamadan bırakırsanız, birçok bonus madalyayı kaçırırsınız.

 Madalyalarınızı Akıllıca HarcayınWarbond'lar, Helldivers 2'deki Fortnite benzeri kilit açma parçalarıdır. Her Warbond, temelde birden fazla ödül sayfasına sahiptir. Sadece bir sayfanın kilidi açık olarak başlar ve sonraki sayfaların kilidini açmak için o Warbond'da Madalya harcamak gerekir. Örneğin, altıncı sayfada bir silah istiyorsanız, ilk beş sayfada çok sayıda öğe satın almanız gerekebilir.


Helldivers kariyerinizin başlarında Warbond'lara göz atmak önemlidir; özellikle Steeled Veterans premium Warbond'unu veya lansman sonrası Warbond'lardan herhangi birini satın aldıysanız. Hangi eşyaları istediğinizi belirlemek için öncelikle Madalyalarınızı doğru yerlere yatırın. Madalyalarınızı Warbond'lar arasında dağıtırsanız, seviyenizin gerisinde kalabilirsiniz.