knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Horizon Zero Dawn PC Platformuna Çıkış Yapıyor
Bu Haberi 1924 Kişi Okudu

Horizon Zero Dawn PC Platformuna Çıkış Yapıyor

PC platformuna çıkacağı dedikodusu forumların en önemli konuları haline gelen Horizon: Zero Dawn, oyuncularını sevindirecek bir haber ile PC'ye çıkışı kesinleştirildi. PlayStation Worldwide Stüdyo başkanlığını üstlenen Hermen Hulst sosyal medya ve PlayStation resmi blog sayfasında Horizon Zero Dawn oyununun PC'ye geleceğini ilk ağızdan açıkladı. Önümüzdeki yaz döneminde çıkmasını planladıklarını fakat net bir zaman veremeyeceğini de sözlerine ekleyen Hulst PC platform oyuncularını sevindirdi.

 

Bunun üzerine kafada oluşan soru işaretleri Hults'a yönlendirilmeye başladı. PlayStation için özel olarak çıkarılan oyunlar Horizon Zero Dawn gibi PC platformuna gelecek mi? Hults bu sorulara şöyle cevap verdi; Tüm oyunlar için böyle bir gelişme söz konusu değil. PC için uygun olan oyunları tespit edip ekip ile fikir alışverişi sağlıyoruz. Çıkarılan bazı oyunların PlayStation markasının ekstra ayrıcalıklar sunduğunu ve bunların bir kaç örneğini PC'ye çıkararak insanların neler kaçırdıklarını gösterebiliyoruz. Gibi iddalı bir açıklamada bulunan Hults, bu açıklamalar ile tepkilere de neden oldu. 

 

PC'ye gelmesi açıklandıktan sonra, bazı söylentileri de beraberinde getirdi. Forum üzerinden kullanıcılar oyunun PC'ye ek özelliklerle geleceğini, grafiklerin geliştirileceği ve ekstra avantajların beraberinde geleceğini söylüyorlar. Her ne kadar söylentide olsa Steam platformuna geçen oyunlar ek özelliklerle geldiği için ihtimal söz konusu diyebiliriz.

 

İlk olarak 28 Şubat 2017 yılında PlayStation platformuna çıkarak oyunculara sunulan Horizon Zero Dawn üstünden 3 yılı geçerek PC'ye çıkış yapıyor. Hermen Hulst tarafından yapılan açıklamanın ardından Steam üzerinde sayfası şimdiden hazırlanan Horizon: Zero Dawn yakında ön satışa çıkacak gibi gözüküyor. Steam ve EpicGames Store üzerinden satışa sunulacak Horizon: Zero Dawn ekstra olarak ek sürümü olacak olan Complete Edition ile birlikte çıkış yapacak.