knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Immortals of Aveum Oyun İncelemesi
Bu Haberi 220 Kişi Okudu

Immortals of Aveum Oyun İncelemesi

Ascendant Studios tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan fantastik, tek oyunculu FPS oyunu Immortals of Aveum, Unreal Engine 5 ile geliştirilen en iyi AAA tarzı oyun olma özelliği taşıyor.
Ayrıca oyunun steam steam sayfasından satın almak istiyorsanız, kredi kartı bilgilerinizi steam'e eklemeden GameSatış sanal kart ile güvenle alabilirsiniz.

Peki, Immortals of Aveum hikayesi nedir? İşte Immortals of Aveum hakkında bilmeniz gereken detaylar:

 

Immortals of Aveum Hikayesi

 


Immortals of Aveum, büyünün Leyline adı verilen enerji hatları boyunca dünyanın dört bir yanına yayıldığı fantastik bir evrende geçer. Bu gizemli güç, farklı bir boyuttan dünyamıza akar ve para nedeniyle insanların birbirine düştüğü gibi, onları da birbirlerine karşı kışkırtır. Bir zamanlar vahşi doğanın, geyiklerin, çiçeklerin ve böceklerin hüküm sürdüğü bu dünya, şimdi güçlü büyü hatlarının ve bu hatlar uğruna savaşan insanların sahnesi haline gelmiştir. 

Hikayemizin kahramanı Jak, geçinmek için hırsızlık yaparak yaşayan serseri bir gençtir. Ancak daha sonra öğreneceği üzere büyünün üç rengini de kullanma konusunda son derece nadir bir yeteneğe sahip bir Triarch Magni’dir. Hayatta kalmak için çeşitli hırsızlıklar yaparken, maceramız Jak'ın bir hırsızlık esnasında bize ilk kez gösterildiği anda başlar. Bu serüven boyunca ona, tekrar tekrar adından söz edeceğimiz en iyi arkadaşı Luna eşlik ediyor.

Oyunun başlarında Kirkan, Devyn ve Zendara adlı üç Immortal ile tanışıyoruz ve hikayemiz bu güçlü savaşçıların oluşturduğu bir ekip etrafında şekilleniyor. Kirkan'ın başta katı ve otoriter bir lider olarak tanıtılması, oyun ilerledikçe güç dinamiklerinin değişkenliğini vurguluyor. 

Ölümsüzler arasındaki askeri disiplini andıran hiyerarşi içerisinde, zaman zaman mevcut denge değişikliğe uğruyor. Zendara, ilk etapta kötü bir izlenim bırakan ve maskülen özellikleriyle dikkat çeken bir karakterken; Devyn'in mizahi yaklaşımı, hiyerarşik yapı yeniden kurulana kadar bir hafiflik sunuyor. 

Oyunun ilerleyen bölümlerinde, ana düşmanımız Sandraak ve onun sağ kolu The Hand of Sandraak ile karşılaşıyoruz. Sandraak'ın diyalogları ve karakter yapısı, oyuncuya kötülüğün tamamen karanlık olmaktan ziyade gri tonlarda da olabileceğini hissettiriyor, bu da onun ve yardımcısının motivasyonlarına dair düşündürücü bir bakış açısı sunuyor. Bu iki karakterin derinliği, oyuncuya kötülerin de kendi haklı nedenlerine sahip olabileceğini düşündürerek oyunun hikayesine katkıda bulunuyor.


Immortals of Aveum Nasıl Bir Oyun?

 

Ascendant Studios’un Immortals of Aveum’un düşük performans göstermesi nedeniyle geçtiğimiz yıl stüdyonun neredeyse yarısının işten çıkarılmasıyla gündeme gelmesi oyunu satın almak isteyenlerde bir önyargı oluşturmuş olabilir.

 

 

Ancak Immortals of Aveum uzun soluklu hikayesi, ana akımdan farklı mekanikleri ve gelişmiş grafikleriyle iyi bir oyun deneyimi sunuyor.

Bazı oyuncular için “sihirli Call of Duty” yakıştırması yapılan oyun, (Ascendat Studios’dan Kreatif Direktör Bret Robbins’in Call of Duty ile bağlantısı göz önünde bulundurulduğunda, gayet mantıklı) Steam’de genellikle olumlu oy alarak listelerin üst sıralarında yer aldı.

İlk etapta 1000 liraya satılan oyun, finansal beklentiyi karşılayamayıp piyasaya sürüldükten sonra indirime girdi. Şu an da fiyat-performans oyunu diyebileceğimiz bir kıvamda olduğunu söyleyebiliriz.

Kısacası; solo tarzda oynayabileceğiniz Immortals of Aveum, hızlı tempolu ve büyüleyici dövüşleriyle oynayabileceğiniz harika bir oyun deneyimi sunuyor.


Immortals of Aveum Mekanikleri

 


2023 FPS oyunları arasında yer alan Immortals of Aveum bilindik silahların olmadığı fantastik bir evrende geçiyor. Bu nedenle silah olarak da bir M14 göremiyoruz. Bunun yerine parmaklarınızdan büyü yapmanızı sağlayan teçhizatlar var.

Immortals of Aveum’da dört tür teçhizat vardır: Bunlar; Sigil, Totem, Ring, and Bracer’dır. (Oyun Türkçe dil desteğine sahip olmadığı için bu terimleri orijinal dilinde yazıyoruz.)

 

 • Sigil: Oyuncuların büyü gücünü kullanmalarını ve büyüler yapmalarını sağlar. Her Sigil, belirli bir büyü rengine yöneliktir ve yalnızca o büyü türüyle ilgili büyüler yapabilir. Bir seferde yalnızca üç Sigil donatılabilirken, oyuncular farklı saldırı kombinasyonları gerçekleştirebilmek için bunlar arasında serbestçe geçiş yapabilir.
 • Totem: Oyuncuların Kontrol Büyüleri yapmalarını sağlar. Totemler, Kontrol Büyüleri ve diğer büyü türlerini güçlendirir.
 • Ring: Oyuncu ve büyü istatistiklerini artırır. Oyuncular en fazla iki yüzük takabilir.
 • Bracer: Oyuncunun Zırhını ve Büyü Gücünü artırır.
   

Bu teçhizatlar ile aşağıdaki büyü türlerini de kullanabiliyorsunuz:

 

 • Strike Spells: Donatılan Mühür türüne göre belirlenen birincil saldırı Büyüleri. Her Sihir türünün üç farklı Saldırı Büyüsü vardır ancak aynı anda yalnızca bir tanesi kullanılabilir.
 • Fury Spells: Ağır Saldırı büyüleri. Her Sihir türünün iki Hiddet Büyüsü vardır. Saldırı Büyülerinden farklı olarak Hiddetler, oyuncunun Hiddet Mana çubuğunu tüketir ve akıllıca kullanılmalıdır.dünyanın her yerinde bulunabilen Mana Kristalleri ile doldurulabilir
 • Control Spells: Oyuncunun çevreyi yönetmesine olanak tanıyan büyüler. Her Sihir türünün bir Kontrol Büyüsü vardır. Bunlar, çevreyi hızla geçmek, düşmanları yavaşlatmak, düşmanları sersemletmek veya çeşitli bulmacaları çözmek için kullanılabilir.
 • Augment Spells: Oyuncunun oyun tarzını geliştirmek için kullanılan büyüler. Kalkan savunma için kullanılabilirken, Blink ve Hover gibi büyüler kaçmak için kullanılabilir.
 • Dominion Spell: Oyuncunun Nihai Saldırısı. Yıkıcı miktarda hasara neden olan bir saldırıyı serbest bırakmak için üç Büyü türünün tamamını birleştirir.

Oyunda temel mekanikler WASD şeklinde iken havada çift zıplama yapılabiliyor. Ayrıca uzaktaki bir kişiyi kendinize sihirli bir halatla çekebiliyorsunuz. Bununla birlikte oyunda bolca bulmaca var. Bir bölümü geçebilmek için çeşitli büyüler kullanıp doğadaki cisimleri hareket ettirebiliyorsunuz.20 saate yakın oynanabilir hikaye boyunca birçok bulmaca çözüyor, çeşitli aksiyon mücadeleleriyle yaratıklarla ve Rasharnian Ordusu savaşıyorsunuz.

Oyun başlarda sıkıcı mekaniklere sahip olsa ilerleyen aşamalarda çok güçlü yeteneklere sahip oluyorsunuz.


Immortals of Aveum Sistem Gereksinimleri

 

Düşük segment bilgisayarların minimumda dahi kaldıramayacağı sistem özelliklerine sahip olan Immortals of Aveum, orta segment bilgisayarların bir kısmının minimum sistem özelliklerinde ortalama performans göstereceğini söyleyebiliriz.

Ayrıca bu oyunun Unreal Engine 5 performansını deneyimlemek istiyorsanız aşağıdaki önerilen sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir:

 

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
 • İşletim Sistemi: Win 10 (64 bit) ya da Win 11 
 • İşlemci: Intel Core i7-12700 / AMD Ryzen 7 5700X
 • Bellek: 16 (Dual-channel) GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 3080Ti (VRAM 12 GB) / AMD Radeon RX 6800XT (VRAM 16 GB)
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 70 GB kullanılabilir alan


Sonuç olarak; Immortals of Aveum, adeta silahları rafa kaldırıp yerine büyü ve sihiri getirmiş bir FPS oyunu. Oyun o kadar hızlı ve görsel açıdan o kadar etkileyici ki, hem oynaması hem de izlemesi aşırı keyifli. Bir yandan dövüşmek için elinden geleni ardına koymazken, bir yandan da ustalaşmanın verdiği tatmin duygusunu yaşıyorsun. Üstüne üstlük, hikaye bitse bile oyunda keşfedilecek tonla sır var, yani oyun bitmiyor, devam ediyor. Tek oyunculu nişancı oyunlarına olan sevgimizi pekiştiren Immortals of Aveum, bu türün hala nasıl solmadığını, hatta yenilikçi fikirlerle nasıl daha da canlandığını gösteren süper bir örnek. Bu oyun sayesinde, tek oyunculu shooter'ların hala ölmediğini, hatta tam tersine nasıl zirve yaptığını görebiliyoruz. Immortal of Aveum, bu nedenle satın alıp oynayabileceğiniz en iyi büyü oyunu diyebiliriz.