knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Mobil Legends - Layla Hakkında
Bu Haberi 4299 Kişi Okudu

Mobil Legends - Layla Hakkında

Son zamanların en popüler oyunları arasında yer alan ve mobil efsaneler Layla olarak da sıklıkla aratılan uygulama; Moonton tarafından 11 Temmuz 2016 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Layla karakteriyle ön plana çıkan oyun; oyun severler tarafından ilgiyle takip edilmektedir.


Mobile Legends Elmas
 

Mobil Legends Oyun Mantığı


Beşer kişilik iki takım üzerinden süren mücadelede, karşı takımın üslerini yok ederek galibiyet almak ve kendi üssünü korumak; temel hedeftir. Diğer takımın üslerini ortadan kaldıran takım oyunu alır. Oyun dahilindeki her oyuncu; seçtiği bir oyun karakteri üzerinden, orman yaratıkları ve minyonlarla mücadele eder ve bu sayede altın biriktirerek ilerler. 


Toplanan bu altınlar; kahramana yeni bir eşyalar alınabilmesine yardımcı olur ve her bir eşya kahramana farkı güç sağlar. Bu sayede güçlenen kahraman; rakiplerine karşı daha fazla hasar verici hale gelerek; oyunda ilerlemeyi hedefler. 


Çevrimiçi ve çok oyunculu bir savaş arenası olarak ortaya çıkan Mobil Legends karakterler özellikleri de dikkat çekmektedir. Bunlar arasında ön plana çıkan ve oyuncular tarafından çok sevilen Layla karakteri de merak konusu olmaktadır. Şimdi Layla’nın oyun dahilindeki hikayesine ve özelliklerine birlikte bakalım:
 

Layla’nın Mobil Legends Hikayesi


Layla’nın Mobil Legends hikayesi; Eruditio’da ve dedesinin yanında büyüdü. Eruditio yetiştirdiği bilim insanlarıyla ünlü olmakla beraber; Layla’nın da ailesindeki pek çok kişi gibi bilime yönelmesi beklenen bir gerçekti. Oysa Layla; bilimin derin dünyasına girmek yerine; Eruditio Şehir Muhafızları üyesi olan dedesi gibi bu alanlara yöneldi. 


Dedesinden dövüş sanatları başta olmak üzere pek çok eğitim aldıktan sonra; dünyasını daha da genişleterek yaşadığı bölgenin dışındaki yerleri de görmeyi arzu eden Layla; Eruditio’daki teknolojik gelişme ve yaşam biçiminin dış dünyalara da taşınması gerektiğini düşünüyordu. 


Layla’nın aksine babası; diğer dünyaların onun için tehlikeli ve riskli bir alan olduğu konusunda netti. Babasına duyduğu kırgınlığın da etkisiyle onun bu fikirlerine itimat etmedi. Ancak babası Layla’yı çok seviyordu ve onun için Eruditio’nun en iyi teknolojisi olan Leviathan ile Malefic silahı yapmaya çalışıyordu. 


Silahı tamamlamasının ardından babası Layla’nın ondan hediye almayacağından çekinerek; Malefic silahını dedesine verdi ve o da Layla’ya teslim etti. Bu noktada babasının hiç tahmin etmediği şeyse; bu silahı alan kızının, dış dünyadaki maceralara daha da ilgi göstereceğiydi. Mobil Legends Layla hikayesi tam da bu noktadan sonra başladı. 


16 yaşına geldiğinde güçlü Malefiz silahını alarak Eruditio’dan kaçan Layla; Moniyan İmparatorluğu yakınlarında bir şehre ulaştı. Burada küçük çocukların kaçırıldığı bilgisini alan Layla; dedesinden öğrendiği dövüş sanatları ve bilgileri uygulayarak; bu çeteyi çökertmeye karar verdi. 


Layla; daha sonra çocukları kaçıranların bilimi kötüye kullanan Laboratuvar 1718’e mensup kişiler olduğunu fark etti. Malefic silahını yanına alarak bir savaş başlatan Layla; çocukların kurtulmasını sağladı ancak; kendisi Laboratuvar 1718 tarafından yakalandı. Malefic silahı elinden alınarak hapse atılan Layla; umudunu kestiği anda ani bir şekilde serbest bırakıldı. 


Mobile Legends Elmas


Evine döndükten sonra; şok yaşadı çünkü babası Alimler Birliği’nden ayrılmış ve Laboratuvar 1718 üyesi olmuştu. Babası ile anlaşamasa da; sakin yapılı bir adam olan babasının bu şekilde davranmasının sebebini anlayamadı. 


Mobil Legends oyunu dahilinde Layla’nın hikayesi bu şekilde devam etmektedir. Babasının bu hareketine anlam veremeyen Layla’yı oyalayacak tek şey; eğitimine odaklanmaktı. Zaman geçti Layla olgunlaştı ve dedesi ölüm döşeğindeyken ona; babası hakkındaki büyük sırrı söyledi. Malefic silahının sırrına ermek için Layla’nın yerine babası Laboratuvar 1718’e mecburen teslim olmuştu. 


Ancak Layla’nın kendisini suçlu hissetmemesi için; aile üyelerine bu durumu Layla’ya söylememeleri konusunda tembihte bulunmuştu. Bunu öğrenen Layla; babasının kendisini ne kadar çok sevdiğini anladı. Daha da güçlü hale gelen Layla; babasının yaptığı Leviathan tüfeği prototipini alarak Laboratuvar 1718’e doğru yola çıktı. 


Mobil Legends Layla hikayesi bu şekilde başlamaktadır. Oldukça güçlü ve savaşçı bir karakter olan Layla; oyun dahilinde çok ilgi gören bir kahraman olmuştur.
 

Mobil Legends Layla İtem Dizilimi


Mobil Legends oyununda Layla karakteri için item dizilimi de; merak edilen konular arasındadır. Oyunda her karaktere ait item diziliminin olduğunu söylemek mümkün. Ancak doğru şekilde uygulanmadığında oyunda doğru verim alınamaz. Layla nişancı karakter olduğu için; fiziksel saldırı, hız itemleri  ve can çalma dizilimlerinin yapılması gerekir. 


Devamlı olarak hasar itemleri dizerek de rakiplerden can çalma hedeflenir. Oyun dahilinde item dizilişi yerine teçhizat dizilişi adıyla yer alan uygulamadaki Layla karakteri can gücü az olan bir yapıda olduğu için; savaşta ön kısımda yer almamalıdır. 


Layla karakteri; tank karakterinin arkasında siper alarak düşmanlarını uzaktan hedef almalı ve gerekirse tank karakteri Layla’yı korumak için duruma göre hareket etmelidir. Savaş büyüsü olarak da geçen ilham yeteneğini de; Layla karakteri için kullanmak mümkündür. 


Mobil Legends Layla item bilgileri; karakter için önem taşıyan özelliklerden birisidir. Bu itemler sayesinde farklı donanımlar edinmek ve karaktere yeni güçler ekleyerek oyuna devam etmek mümkün. 


Layla İtem Dizilim Şeması

 1. Vahşi Savaşçının Öfkesi: 
  % 25 kritik saldırı imkanı ve % 65 fiziksel saldırı
 2. Umutsuzluk Kılıcı:
  % 5 hareket hızı ve % 70 fiziksel saldırı
 3. Hızlı Botlar:
  % 40 hareket hızı ve % 15 saldırı hızı
 4. Haas’ın Pençeleri:
  % 20 fiziksel can çalma ve % 70 fiziksel saldırı
 5. Kırmızı Fantom:
  % 25 kritik saldırı şansı, % 20 saldırı hızı ve % 70 fiziksel saldırı
 6. Fırtına: 
  % 10 kritik saldırı şansı, % 20 hareket hızı ve % 40 saldırı hızı.


Mobil Legends Layla itemleri yapılmasının ardından; mid’e gidilmesi gerekebilir.


Mobil Legends Layla Rehberi 


Layla; nişancı kahramanlardan biridir ve nişancı kahramanlar; genel olarak canı az ve savunmasız yapıda olduğu için, Layla takım arkadaşlarının ya da tank kahramanın yanında savaşa devam eder. Takım savaşı söz konusu olduğunda, Layla savunma oranı düşük ve canı az bir karakter olduğu için; devamlı olarak takım arkadaşları tarafından savunmada tutulması gereken bir yapıya sahiptir. 


Gerektiğinde tank kahramanı ve takım arkadaşları tarafından savunmada tutulması gereken ve nişancı özellikleriyle ön plana çıkan Mobil Legends Layla kostümleri de; karakterin dikkat çeken taraflarından birisidir. 


Layla Savaş Stratejisi


Layla; savaş stratejisi oluşturmak bakımından, diğer tüm oyun karakterlerinde olduğu gibi güçlü ve zayıf yönlere sahiptir. Layla’nın güçlü yönleri; seviyesinin arttıkça daha fazla kritik atma özelliğine sahip olmasıdır. 


Zayıf yönleri ise; kaçma yeteneği ve savunma bakımından düşük seviyede olmasıdır. Ani çıkışlara sahip olmayan ve yanında diğer takım arkadaşlarıyla nişancı özellikler göstererek uzaktan mücadele eden karakter; pek çok açıdan gelişme potansiyeline sahiptir. 


Mobil Legends Layla Yetenek Analizi


Mobil Legends karakterlerinden birisi olan ve özellikleriyle öne çıkan Layla’nın temel yetenek analizleri aşağıdaki şekildedir:
 

 • Zararlı Silah ( Pasif Yetenek)
 • Zararlı Bomba
 • Hiçlik Mermisi
 • Yıkım Saldırısı


Mobil Legends Layla item dizilimi Türkçe olarak sıklıkla araştırılmaktadır. Karakterin özelliklerini bilerek ve nişancı yapısına uygun şekilde item dizilimi yapmak oyun performansını da arttıracaktır.


Mobile Legends Elmas

Mobil Legends - Layla Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Layla’nın pasifi nedir?

Layla’nın temel saldırıları ve becerileri ile vereceği hasar, düşmanlar ile arasındaki mesafeyle orantılıdır. Yani ne kadar uzaktan vurursanız o kadar çok hasar vurursunuz. Aynı zamanda düşmanla aranızda mesafe bulundurmanız gayet mantıklı olur.

Layla’nın olmazsa olmaz alınması gereken item nedir?

Bizce Layla’nın alması gereken ilk item Vahşi Savaşçının Öfkesi’dir. Layla’nın ihtiyacı olan kritik saldırı gücünü arttırmak karşınıza gelecek olan tanklar ve diğer oyuncuların aldığı hasar karşısında şaşkınlığa uğramasına sebep olacaktır.