knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Mobile Legends: Bang Bang Miya Rehberi
Bu Haberi 1938 Kişi Okudu

Mobile Legends: Bang Bang Miya Rehberi

Tüm zamanların en çok beğenilen mobil oyunlarından olan Mobile Legends, kendisine özgü devasa ekosistemi içerisinde 6 farklı sınıftan pek çok kahramana ev sahipliği yapmaktadır. Mobile Legends kahramanlar ve karakterleri; temel özellikleri, becerileri, güçleri, dinamizmleri ve stratejik önemleriyle birbirlerinden ayrılırken, oyuncuların karakter tercihinde bulunması halinde tüm bu durumları gözetmesi gerekir.


Mobile Legends Miya, uzun menzilli bir karakterdir. Dolayısıyla sıcak çatışma yerine geriden oynamayı tercih eden oyuncular tarafından seçilmelidir. Mobile Legends Miya’nın silahı elindeki yayıdır. Miya, düşmanlara ok atarak hasar verir. Miya Nişancı rolüne sahip, uzmanlığı ise Cellat‘tır. Miya karakteri ile oynarken oyunu uzak mesafe oynamanız gerekmektedir.


Mobile Legends Miya özellikleri ve yetenekleri güncellemelere göre değişiklik gösterebilir.


Mobile Legends Elmas Satın Al


Mobile Legends Miya Özellikleri


Mobile Legends Miya karakteri, 10.800 SP (Savaş Puanı) ya da 399 Bilet değerinde satın alınabilir. En uygun fiyatlarla Mobile Legends Elmas GameSatış'ta!

 

 • Hareket Hızı: 240
 • Fiziksel Hasar Gücü: 129
 • Zırh: 17
 • Büyü Direnci: 10
 • Sağlık (HP): 2524


Mobile Legends Miya Yetenekleri


Mobile Legends Miya Yetenekleri Mobile Legends Miya Yetenekleri Mobile Legends Miya Yetenekleri Mobile Legends Miya Yetenekleri


Turbo: Miya’nın Turbo yeteneği Pasifidir. Turbo kullanıldığında Miya’nın kullandığı her temel saldırıda karşı tarafa hasar verdiği taktirde Miya’nın saldırı hızı %5 oranında artar. Miya Turbo yeteneği 4 saniye etkisini gösterir.


Fizyon Atışı: Fizyon atışında okları ikiye ayrılır. Hedefe 5 fiziksel hasar verir. Miya Fizyon Atışı yeteneği 4 saniye etkisini gösterir.


Ok Yağmuru: Miya Ok yağmuru yeteneği hedefe ok yağdırır ve rakipler 5 defa hasar alır. Her vuruşta 30 hasar verir ve karşı tarafı 2 saniye boyunca %30 oranında yavaşlatır.


Turbo Gizlilik: Miya Turbo Gizlilik yeteneğini kullandığında negatif etkilerinden kurtulur ve 1,5 saniye görünmez olur. Zor durumda kalındığında en çok kullanılacak yetenektir. Hareket hızı ise %45 oranında artar. Temel saldırıları 6 saniye boyunca %35 oranında hızlanır.Mobile Legends Miya Güçlü Olduğu Diğer Kahramanlar


Bu kapsamda Mobile Legends Miya değerlendirmeleri gözetilerek Miya’nın sahip olduğu doğal özelliklerle üstünlük kurabileceği diğer kahramanlar şu şekildedir: 

 

 • Balmond
 • Akai


Mobile Legends Miya Güçsüz Olduğu Diğer Kahramanlar


Mobile Legends Miya tercihinde bulunulması halinde stratejik olarak kaçınılması gereken rakip karakterler genel hatlarıyla şu şekildedir: 

 

 • Balmond 
 • Lesley


Mobile Legends Miya Hikayesi


Miya Ay tapınağında doğdu ve kendini ay tanrısına sunabilecek kadar değerli olmak için çok çalıştı. Fakat insan ve ork ırkı arasında çıkan savaş, ay elflerinin yaşam alanı olan gölkenarının mehtaplı sahiplerine ulaştığında, Miya öne çıktı ve yurttaşlarına liderlik ederek yabancı işgalcilere başkaldırdılar. Ne kadar çok çaba harcamış olsalar da sayısız düşman orduları tarafından son savunmalarını yapacakları Ay Tapınağına çekilmeye zorlandırlar. Miya tapınağın ortasında diz çöküp son bir kez dua ederken insan ve ork ordularının bu kutsal yeri yok edecekleri o anda bir mucize gerçekleşti. Ay Tanrısı Miya'nın sesini duydu ve ona kulak verdi. Miya'yı kadim ve kudretli bir yay ile kutsadı. Yayını sıkıca tuttu ve bir ok attı. Bu ok yıldızların gücü tarafından kartal ruhuna dönüşerek düşman ordularını parçalara böldü. Miya yurttaşlarını tapınaktan çıkardı. Yayını her çektiğinde yıldız şeklindeki ok yağmurları düşmanların üzerine yağıyordu. Oklar kendi kendilerine uçuyormuşçasına hedeflerini buluyorlardı. İnsanlar ve orklar hızla geri çekilmeye başladılar. Miya ve yurttaşları Ay Tapınağı sahillerini geri aldılar, ve ay elfleri Miya'yı Ay Tanrısı'nın yeryüzündeki elçisi olarak tanıdılar. Miya kalbinin derinliklerinde bu sorunun kökten çözülmediğini, savaşların hiçbir zaman bitmeyeceğini biliyordu. Ay Tanrısının kutsamasıyla, bu Dünya'ya barış ve düzen getirebilecek bir krl bulabilme umuduyla Şafak Diyarına doğru uzun bir yola çıktı.


En uygun fiyatlarla Mobile Legends: Bang Bang Elmas satın al!


Mobile Legends Elmas Satın Al

Mobile Legends: Bang Bang Miya Rehberi Sıkça Sorulan Sorular

Mobile Legends Miya Özellikleri Neler?

 • Hareket Hızı: 240
 • Fiziksel Hasar Gücü: 129
 • Zırh: 17
 • Büyü Direnci: 10
 • Sağlık (HP): 2524

Mobile Legends Miya Yetenekleri Neler?

 • Turbo: Miya’nın Turbo yeteneği Pasifidir. Turbo kullanıldığında Miya’nın kullandığı her temel saldırıda karşı tarafa hasar verdiği taktirde Miya’nın saldırı hızı %5 oranında artar. Miya Turbo yeteneği 4 saniye etkisini gösterir.
 • Fizyon Atışı: Fizyon atışında okları ikiye ayrılır. Hedefe 5 fiziksel hasar verir. Miya Fizyon Atışı yeteneği 4 saniye etkisini gösterir.
 • Ok Yağmuru: Miya Ok yağmuru yeteneği hedefe ok yağdırır ve rakipler 5 defa hasar alır. Her vuruşta 30 hasar verir ve karşı tarafı 2 saniye boyunca %30 oranında yavaşlatır.
 • Turbo Gizlilik: Miya Turbo Gizlilik yeteneğini kullandığında negatif etkilerinden kurtulur ve 1,5 saniye görünmez olur. Zor durumda kalındığında en çok kullanılacak yetenektir. Hareket hızı ise %45 oranında artar. Temel saldırıları 6 saniye boyunca %35 oranında hızlanır.