knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Mobile Legends En İyi Nişancılar Rehberi
Bu Haberi 13819 Kişi Okudu

Mobile Legends En İyi Nişancılar Rehberi

Son dönemin en çok sevilen mobil oyunlarından olan Mobile Legends; etkileyici grafikleri, oyun için etkileşimi, alternatif savaş stilleri ve karakter tercihleriyle oyunculara geniş yelpazeli alternatifler sunmaktadır. Mobile Legends evrenin oyuncuların tercih edebileceği toplamda 6 farklı kahraman sınıfı bulunur. 


“Savaşçı”, “Suikastçı”, “Destek, “Tank”, “Büyücü” ve “Nişancı” şeklinde kategorize edilen kahraman sınıfları arasında tercih yaparken en çok dikkat edilmesi gereken husus, oyun stilidir. Özellikle uzaktan oynamayı ve dış vuruşlarla rakiplerini alt etmeyi tercih edenler için en uygun karakter sınıfı “Nişancı” sınıfıdır. 


Mobile Legends Elmas


Bu kapsamda pek çok oyuncu tarafından Mobile Legends en iyi nişancı karakterinin hangisi olduğu yüksek düzeyde merak edilmektedir. Yine sınıf tercihinde bulunurken olduğu gibi karakter tercihinde bulunurken de esas olarak oyun stiline uygun karaktere yönelim gösterilmelidir. Burada bir diğer önemli faktör de estetik kaygılar, yani karakterin dış görünümü ve kullanım kolaylığı konusunda oyuncuya vadettikleridir. 


Mobile Legends Nişancı Nedir?


Mobile Legends en iyi nişancı karakterini tercih ederek, oyun içerisinde başarıya ulaşmak ve “Mistik” ligine çıkmak için tercih edilecek karakterin sınıfı hakkında detaylı bilgi sahibi olunmalıdır. Mobile Legends evreni içerisinde Nişancı sınıfını tanımlamak gerekirse; uzaktan atışlar yapabilen ve bu atışlarla rakiplerde yüksek düzeyde hasar oluşturabilme özelliğine sahip olan Mobil Legends kahraman sınıfıdır. Bu sınıfta pek çok alternatif kahraman bulunduğu gibi tüm alternatiflerin özgün nitelikleri bulunur.


Dolayısıyla Nişancı oynamak isteyen ya da Nişancı özelliklerine sahip olan karakterlere karşı ilgi besleyen oyuncuların, bu sınıfı tercih ederken kendilerine en uygun ve güç bakımından da tatmin edici bir karaktere yönelim göstermeleri gerekir. Mobile Legends en güçlü Nişancı karakterinin, büyük oranda sizin oyun stilinize uygun olan ve görece sizi tatmin edecek karakterler olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. Oyuncu ve karakter uyumluluğu doğru bir tercih yaparak sınıf atlamak ve Mistik olabilmek için son derece belirleyicidir. 


Mobil Legends Nişancı Herolarının Genel Özellikleri 


Mobile Legends’da her karakter sınıfında olduğu gibi Nişancı karakter sınıfında da belli başlı özellikler ortaklık taşır. Mobile Legends nişancı karakterlerinin genel özellikleri arasında en belirgin olarak ön plana çıkan özellik anlaşılacağı ve bilineceği üzere uzun menzilli ve etki gücü yüksek saldırıların yapılabiliyor olmasıdır. 5’e 5 gerçekleştirilen savaşlarda her bir takım için uzun menzili bu atış özelliği son derece kritik bir önem arz eder. 


5’e 5 savaşlarda yüz yüze yapılan çarpışmalarda takım oyuncularını uzaktan yaptığı atışlar ve özel ultileriyle desteklen Mobile Legends nişancı sınıfı, aynı zaman bireysel oyunlarda da oyunculara bazı avantajlar sağlar. Özellikle nişancı sınıfında ustalaşan ve bu sınıfın her bir üye karakterini kullanabilme yetisine sahip olan oyuncular, savaşlarda oldukça verimli avantajlar elde eder. Savaşlar sırasında Mobile Legends nişancı karakterlerinin, oyun başında çok verimli olmasa da ilk aşama tamamlandıktan ve savaş geniş bir alana yayıldıktan sonra vazgeçilmez karakterler olduğu söylenebilir.


Mobile Legends en iyi nişancı 2021 karakteri hangisidir? Hangi nişancıyı seçmeliyim? Merak edenler için Nişancı sınıfında yer alan tüm karakterlerin genel özelliklerini şu şekilde sıralamamız mümkündür: 

 

  • Uzun menzilli atış ustasıdırlar ve her bir atış yüksek etki gücüne sahiptir. 
  • Savaşları ve oyunu taşıma özelliğine sahiptirler, takımları daima dinç tutarlar. 
  • Takım oyunlarında rakibin, takım kalesine yaklaşma konusunda son derece kritik bir konumları vardır. 
  • Saldırı güçleri düşük olmalarına karşın yetenekleri oldukça gelişmiştir. 
  • Nişancı sınıfı karakterlerin dayanıklılıklarını orta düzeyde ifade etmek mümkündür. Büyücüler kadar dirençsiz ya da tank veya destek grupları kadar güçlü değildirler. 


Anlaşılacağı üzere Mobile Legends Nişancı karakteriyle oynamak isteyen oyuncuların, tercih etmesi gereken genel strateji, takım oyununa uygunluk taşımalı ve buna paralel olarak güç dengesi doğru şekilde kurulmalıdır. Ayrıca nişancı karakterlerin özellikle takım oyunlarında yıldız kaybetmenin olası olduğu sıralı savaşlarda Nişancı karakterinin önemi tahmin edildiğinden daha büyüktür. 


Mobile Legends En İyi Meta Nişancı Karakterleri Hangileridir?


Mobile Legend ekosistemi içerisinde her bir sınıfın olduğu gibi her bir karakterin de kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda özgün hikayelere sahip olan tüm karakterler, Mobile Legends dünyasının tüm dünyaya yayılarak, yüksek düzeyde ilgi görmesinin nedenlerindendir.


 Mobile Legends deneyimini Nişancı karakterleriyle yaşamak ve takım oyunlarında uzaktan gerçekleşen saldırılarla takımına destek vermek isteyen oyuncular için; Mobile Legends en iyi nişancı karakterleri ve bu karakterlerin varlık serüvenleri ve özellikleri şu şekildedir: 


Mobile Legends Elmas Satın Al


Bruno


Savaş alanlarının en vazgeçilmez karakterlerinden olan Bruno, güçlü ateş özellikleriyle savaş alanında devasa yangınlara sebep olabilir. Dolayısıyla Mobile Legends en iyi nişancı arayışında olanlar için Bruno, son derece önemli bir alternatiftir demek yanlış olmayacaktır. Ayrıca Bruno;Zilong, Layla, Kagura, Diggie, Yi SunShin gibi karakterlere karşı son derece güçlü olduğu gibi Freya, Karrie, Karina gibi karakterlere karşı da kısmi olarak güçsüzlük içerir. 5’e 5 oyunlarda stratejik davranmak ve mücadele sonucunda takımın galibiyetle ayrılmasını sağlamak adına bu tarz detaylara yeteri kadar özen gösterilmelidir.

 
Lesley


Lesley, kendine özgü etkileyici sesiyle, savaş arenalarını en derinlikli olarak hissetmeniz için hemen her şartı karşılamaktadır. Mobile Legends Nişancı türü bir karakter olsa da güçlü büyülere de sahip olan Lesley, savaş arenasında rakiplere korku salmaya son derece uygundur. Özellikle suikastçı karakterlere karşı son derece etkin olan Lesley; Cyclops, Gord, Karrie, Layla ve Moskow gibi karakterlere kolaylıkla üstünlük sağlayabildiği gibi; Esmeralda, Masha, Aldous, Harley ve Helcurt gibi karakterlere karşı yeteri kadar kolaylıkla galip gelemez. 


Wanwan


Bilineceği üzere Mobile Legends’da bazı karakterler diğerlerine oranla çok daha güçlü ve dinamiktir. Bu tarz karakterlere “Meta Hero” adı verilir. Mobile Legends’da oyuncuların asla vazgeçemediği meta herolardan olan Wanwan, bu durumun en güzel örneğidir. 


Özellikle “Mana” değer oldukça yüksek olan Wanwan, oyunda yer alan tüm karakterlerle başa baş bir mücadeleye girişebileceği gibi; Granger, Harley, Lesley, Gusion ve Guinevere karakterlerine karşı son derece kolaylıkla üstünlük sağlayabilir. “Magical Defense” özellikleri görece zayıf olan Wanwan;Selena, Ling, Esmeralda, Lylia ve X.Borg gibi defans özellikleri yüksek karakterlere karşı görece zafiyet içerebilir. Her ne kadar söz konusu karakterlere karşı kısmen zayıf gibi görünüyor olsa da Wanwan; Mobile Legends en iyi nişancı karakteri olmaya kesinlikle adaydır. 


Granger


“HP” seviyesi yüksek bir nişancı arayışında olan Mobile Legends severler için Granger, tüm alternatifler arasında en iyilerinden biridir. Ortalama bir karakter olarak dikkat çeken Granger’ın, en temel özelliği dinamik ve çevik oluşudur.


 Savaş alanlarında son derece hızlı sonuçlar alabilmenizi sağlayacak olan bu karakter, Mobile Legends en iyi Nişancı 2021 arasında gösterilmeye de uygundur. Granger; Hanabi, Claude, Kimmy, Esmeralda ve Khufra gibi karakterlere kolaylıkla üstünlük sağlayabilirken çoğunlukla “Destek” ve “Tank” türü olan; “Selena”, “Gusion”, “Guinevere”, “Helcurt” ve “Minsitthar” gibi karakterlere karşı gibi karakterlerle giriştiği mücadelede zafiyet içerebilir. Son derece kreatif bir dış görünüme de sahip olan Granger, kahramanlarda estetik arayanlara özel bir avantaj sunmaktadır. 


Karrie


Mobile Legends en iyi nişancı arayışını sürdüren ve bir türlü doğru karakteri bulamayanlar için Karrie, yüksek “Mana” değeriyle oldukça doğru bir alternatif olabilir. 


“HP” değeri de oldukça yüksek olan karakter; “Gord”, “Sun”, “Miya”, “Layla” ve “Tigreal” gibi “Büyücü” ve “Nişancı” sınıflarına karşı acımasızca hareket ederek, bu karakterleri kolay biçimde alt edebilir. “Chou”, “Freya”,“Karina”, “Moskov” ve “Natalia” vb. karakterlere karşı zayıf olan Karrie, düşmanı uzaktan atışlarla yok etmek isteyen Mobil Legends oyuncuları için tercih edilmeye uygunluk taşıyan karakterlerdendir. 


Layla


Layla, belki de Mobile Legends severlerin en çok tercih ettiği karakterlerin başında gelir. Ortalama bir güce sahip olan Layla’nın bu denli çok tercih ediliyor olmasının en temel sebebi ise; son derece basit bir biçimde kontrol edilebiliyor olması ve ortalama karakterlerle başa çıkabilecek gücü olmasıdır. 


“Mana” değeri son derece güçlü olan Layla’nın en temel zafiyeti ise “Magic Power” değeridir. “Balmond”, “YiSunShin”, “Nana”, “Vale” ve “Rafeala” gibi karakterlere karşı çok kolay üstünlük sağlayan Layla; “Saber”, “Alucard”, “Hayalbusa”, “Natalia” ve “Fanny” gibi karakterlere karşı güçsüzdür. 


Miya


Yine Mobile Legends’da en çok tercih edilen karakterlerden olan Miya; şirin görünümü, ortalama gücü, Mana değeri, Movement SPD değeri ve güçlü savaş büyüleriyle dikkat çekicidir.


Özellikle oyuna yeni başlayanlar için vazgeçilmez bir Mobile Legends Nişancı karakteri olan Miya, güçlü kahraman yetenekleri ve buz temalı saldırılarıyla savaş alanlarında dondurucu bir etki yaratır. Miya; “Balmond”, “Alucard”, “Bane”, “Bruno” ve “Layla” gibi karakterlere kolaylıkla üstünlük sağlarken; “Clint”, “Fanny”, “Karina”, “Hayabusa” ve “Natalia” gibi karakterler karşısında da çoğunlukla yüksek düzeyde zafiyet göstererek güçsüzlük içermektedir. 


Mobile Legends Elmas Satın Al

Mobile Legends En İyi Nişancılar Rehberi Sıkça Sorulan Sorular

Mobile legends ilk hangi nişancıyla başlamalı?

Nişancı rolünde oynamak isteyen oyuncular ilk Layla ile bu sınıfı deneyimleyebilir. Çünkü Layla oyun başında ücretsiz olarak herkes için açık olan bir şampiyondur. Oynamasıda çok keyiflidir.

Mobile Legends en iyi nişancı hangisi?

Bu sorunun yanıtı elbette meta ve güncellemelere göre değişir ancak şu an için şu sıralamayı yapabiliriz:

 

  • Bruno
  • Lesley
  • Wanwan


Mobile legends en iyi nişancı hangisi sorusunun yanıtı yukarıda belirtildiği gibi metaya ve güncellemelere göre değişkenlik gösterebilir.