knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Mobile Legends Esmeralda Rehberi
Bu Haberi 1826 Kişi Okudu

Mobile Legends Esmeralda Rehberi

Tüm zamanların en çok beğenilen mobil oyunlarından olan Mobile Legends, kendisine özgü devasa ekosistemi içerisinde 6 farklı sınıftan pek çok kahramana ev sahipliği yapmaktadır. Mobile Legends kahramanlar ve karakterleri; temel özellikleri, becerileri, güçleri, dinamizmleri ve stratejik önemleriyle birbirlerinden ayrılırken, oyuncuların karakter tercihinde bulunması halinde tüm bu durumları gözetmesi gerekir. 


En basit haliyle oyun stratejisine uygun ve temel özellikler bakımından belirlenen stratejiye uyumlu karakterlere yönelim gösterilmelidir. Doğru bir karakter tercihi için ise hemen her kahraman hakkında bilgi sahibi olunmalı ve seçenek yelpazesi olabildiğinde geniş tutulmalıdır. Mobile Legends Esmeralda da bu kapsamda özellikle son dönemde en çok tercih edilen Mobile Legends karakterlerinden olmuştur.


Tank ve Büyücü sınıfının özelliklerini bünyesinde barındıran Esmeralda, sahip olduğu güç ve saldırı becerileriyle dikkat çekicidir. Ayrıca Esmeralda, Mobile Legends’da 2019 yılında yapılan güncellemeyle birlikte Mobile Legends evreni üyesi olmuştur. 


Mobile Legends Esmeralda Rehberi 


Esmeralda, Mobile Legends Karakterleri arasında Büyücü ve Tank sınıfı arasında yer alan özgün konumuyla oyunculara geniş bir strateji geliştirebilme imkanı tanır. Dolayısıyla son dönemde çok sık tercih edilen karakterin genel özellikleri de ait olduğu sınıflara uygun nitelikleri içerir. 


Tank sınıfının gücüne sahip olan Esmeralda, büyücü sınıfının savunma becerilerine de ev sahipliği yapmaktadır. Mobile Legends Esmeralda Nasıl oynanır? Merak edenler için Esmeralda tercihinde bulunarak Mobile Legends dünyasında söz sahibi olmak ve efsane haline dönüşmek isteniyorsa; karakterin gücünden yararlanarak çevik ve hızlı saldırılarla düşmanların yok edilmesi tavsiye edilmektedir. 


Mobile Legends Esmeralda Nasıl Oynanır? 


Mobile Legends Esmeralda, rakiplerinde bulunan kalkan ya da zırh gibi koruyucu ekipmanlara karşı bile son derece güçlü ve dinamiktir. Özellikle takım oyunlarında çok yönlü olarak kullanılabilen Esmeralda, birebir savaşlarda da oldukça etkindir. 


Savunma gücünün yanı sıra sahip olduğu temel becerilerle de rakiplerine savaş arenasında nefes aldırmayan bu karakter, oyundan dinamizm ve çeviklik beklentisi olanlar için son derece uygunluk taşır. Esmeralda’ya hükmederken temel olarak geliştirilen stratejinin takım oyununa uygunluğunun denetlenmesi ve takım savaşlarında en ön planda yer almayı göze alınması gerekir. 


Mobile Legends Esmeralda Hikayesi 


Bilineceği üzere Mobile Legends dünyasında var olan her bir karakter kendine özgü bir hikayeye sahiptir ve bu hikayeler karakterlerin bu dünyada neden var olduklarıyla ilgili kesin bilgiler sunar. Buna ek olarak söz konusu hikayeler karakterin anlaşılması ve hangi yönde etki kabiliyetinin olduğunun bilinmesi kapsamında da önemli veriler sunar. 


Mobile Legends Esmeralda hikayesi, dünyayı anlamak üzerine inşa edilmiştir. Astrologlar tarafından dünyada var olan her şeyin açıklanması ve nedenlere ilişkin soruşturma yürütülmesi, Esmeralda’da son bulmuştur. Çünkü Esmeralda, Şafak Ülkesi’nin astrolojik yetenekleri geliştirme ve dünyayı anlama konusunda yeni lideridir. 


Mobile Legends Esmeralda Güçlü Olduğu Diğer Kahramanlar


Tahmin edileceği üzere hemen her karakterin doğal olarak üstünlük kurduğu bazı kahramanlar bulunur. Karakterlerin doğasında bulunan temel özellikler diğer kahramanlarla girmiş oldukları mücadeleler kapsamında nasıl ve ne şekilde sonuçlar elde edileceğine dair öngörüde bulunabilme imkanı sunar. 


Bu kapsamda Mobile Legends Esmeralda 2021 değerlendirmeleri gözetilerek Esmeralda’nın sahip olduğu doğal özeliklerle üstünlük kurabileceği diğer kahramanlar şu şekildedir: 

 

 • Lesley
 • Granger
 • Leomord
 • Aulrad
 • Kimmy


Gibi karakterlere kolaylıkla üstünlük kurabilen Mobile Legends Esmeralda bazı kahramanlara karşı da görece çeşitli zafiyetler içerebilir. 


Mobile Legends Esmeralda Güçsüz Olduğu Kahramanlar 


Mobile Legends Esmeralda tercihinde bulunulması halinde stratejik olarak kaçınılması gereken rakip karakterler genel hatlarıyla şu şekildedir: 

 

 • Kagura
 • Selena
 • Guinvere
 • Lunox
 • Harith


Kahramanları da sahip oldukları temel özellikler ve diğer nitelikleriyle Esmeralda’ya karşı üstünlük kurmaya uygunluk taşır. Dolayısıyla Esmeralda’yı tercih edecek olan oyuncuların bu rakiplerle karşı karşıya gelmeleri halinde son derece özenli hareket ederek, daha sağlıklı strateji belirlemeleri tavsiye edilir. 


İstatistiklerle Esmeralda


Belirtilmiş olduğu gibi Esmeralda, Büyücü ve Tank sınıflarının tam ortasında bir konuma sahiptir. Dolayısıyla onun temel özellikleri ve istatistikleri de bu kapsamda Tank ve Büyücü sınıfının genel olarak sahip olduğu nitelikleri içerir. Mobile Legends Esmeralda, özellikle hareket hızı ve HP değerleriyle son derece dikkat çekicidir. 


 

Hareket Hızı: 240  Fiziksel Savunma: 21 MANA Yenilemesi: 4
Saldırı Hızı: 0,8 Fiziksel Saldırı:114 MANA: 502
HP: 2573 HP Yenileme: 7,2 Büyü Savunması: 10 
Bu değerler güncellemelerden dolayı değişiklik gösterebilir.


 

Mobile Legends Esmeralda Beceriler 


Mobile Legends dünyasında doğru ve stratejik bir karakter tercihinde bulunmak adına en önemli ve etkin faktör, karakterin sahip olduğu becerilerdir. Bu beceriler karakterle girilecek olan tüm mücadelelerde efektif bir yol haritası çizilmesi ve stratejik olarak nasıl bir güzergah takip edileceği konusunda önemli düzeyde belirleyicidir. 


MLBB Esmeralda, sahip olduğu özel becerilerle çok yönlü stratejiler geliştirerek, gerek takım oyunlarında gerekse takım oyunlarında karşılaşılan birebir mücadelelerde rakiplerin yok edilebilmesine imkan tanır. 


Esmeralda Donan Ay Kalkanı 


Karakterin hareket hızını %20 oranında arttıran ve çevresinde oluşan çemberle büyü gücünün efektif biçimde kullanılmasını sağlayan “Donan Ay Kalkanı” becerisi, Esmeralda’nın tipik bir Büyücü olduğunu kanıtlar niteliktedir. 


Aynı zamanda rakip oyuncuların kalkanlarının da etki gücünü düşüren Donan Ay Kalkanı becerisi, Mobile Legends Esmeralda becerileri arasında oyuncular tarafından en sık kullanılan ve en çok ilgi görenler arasındadır. Özellikle takım savaşlarında bu becerinin aktif ve stratejik olarak kullanılması takımın bir adım öne geçmesini sağlar. 


Esmeralda Ay Yıldızlı Kasket 


Yine tipik bir Büyücü becerisi olan Ay Yıldız Kasket becerisi Esmeralda’nın rakip takımda yer alan tüm oyuncuların kalkanlarını etkisiz hale getirir. Aynı zamanda bu beceri, karakterin sahip olduğu diğer yeteneklerin de gücünü arttırır ve tüm bu yeteneklerin normalde olduğundan 2 kat daha zarar vermesini sağlar. Bu becerinin takım oyunlarında ya da birebir mücadelelerde kullanılması mümkündür. 


Esmeralda Yıldız Tozu Dansı 


“Yıldız Tozu Dansı”, Mobile Legends Esmeralda becerileri arasında yine en çok tercih edilen becerilerdendir. 330 puan büyü hasarı veren bu becerinin bir diğer işlevi de oyuncuların yakınlığına göre etki düzeyinin artıyor olmasıdır. En yakın rakibe maksimum 410 puan hasar verir. 


Esmeralda Düşen Yıldız 


Esmeralda’nın en efektif becerilerinden olan “Düşen Yıldız” yeteneği, rakiplere verilen büyü hasarının %140 artmasını sağladığı gibi aynı zamanda fiziksel hasarda da %90 oranında artış sağlar. Böylelikle savaş arenasında daha güçlü bir konuma erişen Esmeralda, sahip olduğu diğer yetenekleriyle de fark yaratır.

Mobile Legends Esmeralda Rehberi Sıkça Sorulan Sorular

Mobile Legends Esmeralda hangi kahramanlara karşı güçlüdür?

Oyunda kahramanların birbirlerine karşı üstünlük sağladığı durumlar vardır. Esmeraldanın üstünlük sağladığı kahramanlar ise şu şekildedir:

 

 • Lesley
 • Granger
 • Leomord
 • Aulrad
 • Kimmy