knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Mobile Legends Kredi Puanı Yükselmiyor ise Neler Yapılmalı?
Bu Haberi 7935 Kişi Okudu

Mobile Legends Kredi Puanı Yükselmiyor ise Neler Yapılmalı?

Günümüzde en çok tercih edilen ve mobil oyun severlerin en yüksek düzeyde ilgi gösterdiği oyunların ilk sırasında bulunan Mobile Legends, kendine özgü çeşitli dinamikler içermektedir. Her oyuncunun eşit ve adil şartlar altında oyuna katılım sağlaması adına, oyun geliştirici tarafından oyunun sistemi içerisine eklenmiş bazı temel dinamikler, çoğu oyuncu için zorlayıcı olabilmektedir. 


Mobile Legends Elmas


Bu tarz sorunlarda olan Mobile Legends kredi puanı, tam da belirtilmiş olduğu gibi tüm oyuncuların eşit ve adil şartlar altında oyuna katılım sağlamaları amacıyla özel olarak geliştirilmiş bir yöntemdir. Söz konusu puan, oyuncular devamlılık süresine yönelik bir işleve sahip olmakla birlikte devamlılık konusunda sorun yaşayan ya da AFK kalarak, takım arkadaşlarını zor durumda bırakan oyuncuların engellenmesine yönelik geliştirilmiş özel bir sistemdir.


Oyunun sahip olduğu yazılım aracılılığıyla her bir oyuncuya özel olarak uygulanan Mobile Legends kredi puanı sisteminden en yaygın şekilde şikayetçi olunmasının en temel sebebi düşen kredi puanının yükselememesi ya da oyuncuların bu konuda ne yapacaklarını bilmiyor olmasıdır. İşte Mobile Legends’da kredi puanı uygulamasıyla ilgili bilmeniz gereken tüm detaylar. 


Mobile Legends Kredi Puanı Nedir?


Öncelikli olarak merak edenler için Mobile Legends kredi puanı nedir? sorusuna cevap vermek gerekirse oyunun bu özel sistemi: herhangi bir oyuncunun oyun içi etkileşim ağı içerisinde gösterdiği tüm davranışlar sonucunda elde ettiği puandır. Bu puanı etkileyen temel faktörler; 

 

 • Oyuncunun takım arkadaşlarını zorda bırakacak şekilde AFK kalması 
 • Sürekli, yoğun ve yaygın olarak gösterilen etkisiz performans 
 • Oyun içerisinde kasıtlı olarak bir ya da birkaç oyuncunun avantajına yönelik davranmak ya da kasıtlı olarak oyuncu beslemek 
 • Oyun içerisinde yer alan topluluk kurallarına aykırı davranışlar sergilemek 


Gibi durumlar ve benzeri niteliğe sahip olan pek çok durumun ortaya çıkması halinde kredi puanı düşmektedir. Bu kapsamda Mobile Legends kredi puanı nasıl yükseltilir? Merak edenler için birden fazla yöntem kullanılarak kredi puanın yükselebileceği ve hatta en yüksek noktaya çıkabileceği belirtilmelidir. 


Mobile Legends kredi puanı nedir? merak edenler için daha detaylı bir analiz yapmak gerekirse; söz konusu puanın 100 ile başladığını ve her bir oyuncunun oyun başlangıcında 100 tam puana sahip olduğu belirtilmelidir. Oyunun etkileşim alanı içerisinde yer alan modlar, sohbet bölümleri, oyuncular arası iletişim alanları ya da savaş arenaları gibi hemen her bölümde yukarıda belirtilen oyun içi kuralların ihlal edilmesi halinde 100 puan düşerek geriler. Her bir yasaklı durumun 100 tam puana etkisini farklı olduğu ve her bir kural ihlalinin farklı cezalara sebep olabileceği bilinmelidir. 


Mobile Legends Elmas Satın Al


Mobile Legends Kredi Puanının Düşmesi Halinde Ne Olur? 


Mobile Legends kredi puanı düşmesi halinde oyuncuları bir dizi yaptırımlar skalası bekler. Bu yaptırımlar genel savaş puanın düşmesinden, oyun içerisinde yer alan savaş modlarına katılıma kadar son derece geniş bir skalayı kapsar. 


Dolayısıyla oyuncuların kredi puanlarını stabil seviyede tutmaya özen göstermeleri, puanın düşmesi halinde ise yükseltmeye çabalamaları gerekir. Mobil Legends kredi puanı düşmesi halinde oyuncuları bekleyen temel durumlar şu şekildedir: 

 

 • Puanın 90’dan daha az seviyeye düşmesi halinde oyuncunun “Sıralı Savaş” moduna girişi yasaklanır ve dolayısıyla yıldız artışı gerçekleştirmesi engellenir. 
 • Söz konusu puanın 60 ve altına düşmesi halinde ise oyuncunun “Klasik Savaş Modu” ve “Kulüp Savaş Modu” etkinliklerine girişi engellenir. 
 • Kredi puanın bir diğer etkisi de oyuncuların her bir savaş sonucunda elde ettiği “Savaş Puanı” üzerinedir. Kredi notu düşük olan oyuncuların her bir savaş sonrasında elde edecekleri savaş puanları da aynı ölçüde düşer. 


Tüm bu durumlardan anlaşılacağı üzere Mobile Legends kredi puanı düşmesi, tahmin edildiğinden çok daha kritik ve önemli olumsuzlukların ortaya çıkmasına sebep olabilir ve hatta bazı durumlarda oyunun en keyifli modlarından uzak bile kalınabilir. 


Mobile Legends Kredi Puanı Yükseltme 


Mobile Legends’ın ekosistemi içerisinde var olmak ve MOBA deneyimini en efektif şekilde yaşayarak, yüksek düzeyde eğlenceli vakit geçirmek adına kredi puanı uygulaması kapsamında belirtilen her bir duruma yeteri kadar özen gösterilmesi ve söz konusu cezalara maruz kalmamak adına dikkatli davranılması gerekir. Kredi puanın düşmesi halinde ise oyuncuların, Mobile Legends kredi puanı yükseltme adına çeşitli yöntemleri kullanması mümkündür. 


Mobile Legends kredi puanı nasıl yükseltilir? Merak edenler için kredi puanının yükselmesi adına yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir: 

 

 • AFK kalmamaya özen göstermek ve girilen savaşlarda oyun sonuçlanmadan mücadeleden ayrılmamak
 • Düzenli olarak ve her gün giriş yapmak. (Bu durum her gün puanın 2 artmasını sağlar.)
 • Son maçlarda aktiflik süresinin yüksek olması. 
 • Savaşlarda daha başarılı sonuçlar elde edilmesi 


Gibi durumlara dikkat edilmesi halinde Mobile Legends kredi puanı yükseltme imkanın elde edilmesi olanaklıdır. Ayrıca oyunda girilen mücadelelerde oyunun tamamlanması halinde de yine otomatik olarak kredi puanı yüzde 1 oranında artış göstermektedir.


Mobile Legends Elmas Satın Al

Mobile Legends Kredi Puanı Yükselmiyor ise Neler Yapılmalı? Sıkça Sorulan Sorular

Mobile Legends Kredi Puanı nedir?

Mobile Legends Kredi Puanı, oyuncunun davranışlarının derecelendirilmesi ve buna göre bazı cezalar almasına yarayan sistemdir. Mobile Legends Kredi Puanı nedir diye araştırdığınızda:

 

 • Oyunda AFK kalmamanız,
 • Etkisiz performans göstermemeniz,
 • Kastılı besleme yapmamanız gerektiği sonuçlarına ulaşırsınız. 


Kredi Puanı’nız 90’ın altına inerse Sıralı Mod’a giremezsiniz. 60’ın altına düştüyse Klasik ve Kulüp Modu’na giremesiniz. Kredi puanınızın düşük olmasının bir diğer dezavantajı ise maç sonlarında aldığınız Savaş Puanı’nızın daha düşük olmasıdır. 

Mobile Legends Kredi Puanı nerede?

Mobile Legends Kredi Puanı nerede öğrenmek istiyorsanız:

 

 • Oyuna giriş yapın. 
 • Sol üstteki profil resminize tıklayın.
 • Altta açılan pencerelerden Savaş Alanı seçeneğine basın. 
 • Ardından Kredi Puanı’na tıklayın. 

Mobile Legends Kredi Puanı nasıl yenilenir?

Mobile Legends Kredi Puanı nasıl yenilenir konusunu merak ediyorsanız;

 

 • Her gün oyuna giriş sağlayın. 
 • Maçlara girin. Maç sonuçlarında, kazansanız da kaybetseniz de Kredi Puanı’nızda yenilenme söz konusu olacaktır. Buradaki yenilenme oranı her oyuncu için kendine özgü olacaktır.