knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Mobile Legends PC İçin En İyi Emülatörler
Bu Haberi 2710 Kişi Okudu

Mobile Legends PC İçin En İyi Emülatörler

Günümüzde MOBA türü mobil oyunlar arasında en çok tercih edilen oyunların başında gelen Mobile Legends deneyimini bilgisayar üzerinde, daha geniş ekranda ve çok daha kolay bir kullanım imkanıyla deneyimlemek isteyenler farklı çözüm önerileri bulunmaktadır.


Mobile Legends Elmas Satın Al


Bilineceği üzere emülatör adı verilen bazı programlar, Android ya da iOS işletim sistemlerine özel olarak geliştirilmiş mobil uygulamaların bilgisayarlarda kullanılabilmesine yönelik işleve sahiptir. Bu tarz programlara emülatör adı verilmektedir ve Mobile Legends emulator aracılığıyla, Mobile Legends deneyimini daha geniş ekranda ve gerçekçi deneyimle hissetmek mümkündür. 


Mobile Legends’a bilgisayar üzerinden erişmek ve klasik MOBA deneyimini masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarda derinlikli olarak yaşamak isteyenler için farklı emülatör alternatifleri olduğu da belirtilmelidir. Mobile Legends en iyi emulator arayışında olanlara bu alanda iki farklı emülatör uygulamasının ön plana çıktığı ve diğerlerine oranla daha çok tercih edildiğinin belirtilmesi gerekmektedir. İşte Mobile Legends’ı bilgisayar konforunda deneyimlemek isteyenler için emülatörlerle ilgili merak edilen tüm detaylar. 


Mobile Legends Bilgisayardan Nasıl Oynanır? 


Öncelikli olarak Mobile Legends bilgisayardan nasıl oynanır? Sorusuna cevap vermek gerekirse; belirtilmiş olduğu gibi söz konusu emülatör programlarından birini tercih ederek, oyunun bilgisayarlara kurulması ve daha önce Google Play ya da AppStore aracılığıyla sahip olunan hesapları kullanarak Mobile Legends deneyimi yaşanabilir. Daha geniş ekranda son derece kreatif bir eğlence deneyimleyerek Mobile Legends efsaneleri arasına girmek istiyorsanız, tek bir emülatör programı indirmeniz yeterlidir. 


Mobil Legends PC


Belirtilenlerden anlaşılacağı üzere Mobile Legends deneyimini geniş ekranda hissetmek ve son derece basit bir kullanım kolaylığıyla oyun içi deneyimi yüksek düzeyde yaşayabilmek adına Mobile Legends PC cihazlara indirilebilmektedir. Son derece basit birkaç adımın tamamlanmasıyla birlikte, mobil temelli olarak üretilmiş olan oyunu bilgisayarınıza kurabilir ve anında oynamaya başlayabilirsiniz. 


Mobile Legends Emulator


Mobile Legends emulator olarak çalışan pek çok program olduğu söylenebilir. Söz konusu programlardan bazıları üçüncü parti yazılımlar olduğundan, ciddi sorunların oluşmasına sebebiyet verirken, piyasada bilinen ve hemen herkes tarafından kullanılan bazı emülatör uygulamaları diğerlerine göre çok daha güven içerir. Hemen her mobil cihazlar için üretilmiş olan uygulamanın bilgisayara uygun hale getirilebilmesine imkan tanıyan emülatör programlarıyla, bilgisayarınızdan Mobile Legends dünyasına katılım gösterebilir ve sıra dışı kahramanlarla yeni bir serüvene çıkabilirsiniz. 


Mobile Legends PC Sistem Gereksinimleri 


Mobile Legends efsanesinin bilgisayarlar aracılığıyla nasıl oynanacağına geçmeden önce, oyuncuların sahip oldukları bilgisayarın sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olması gerekir. Günümüzde hemen her dizüstü ve masaüstü bilgisayarın çalıştırabileceği Mobile Legends PC uygulamasının, sistem gereksinimleri genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir: 

 

 • Minimum İşlemci Gereksinimi: AMD Proccessor veya Dual Intel İşlemci 
 • RAM Gereksinimi: 2 GB ve üzerinde olan her türden RAM
 • Minimum İşletim Sistemi: Windows 8 ve üzeri tüm işletim sistemleri 
 • Depolama Gereksinimi: 5 GB 


Mobile Legends PC ayrıcalıklarıyla oynamak için minimum oranda bu gereksinimlerin karşılanması halinde herhangi bir kasma, donma ya da ısınma sorunu olmadan oyuna katılım sağlamak mümkündür. 


Mobile Legends Elmas


Mobile Legends En İyi Emulator


Belirtilmiş olan sistem gereksinimlerinin karşılanması halinde arzu edilen tüm bilgisayarlardan oyuna katılım sağlamak ve gerçekçi bir MOBA deneyimini daha geniş ekranda, yüksek düzeyde kalite ve keyifle derinlemesine yaşamak mümkündür. Söz konusu sistem gereksinimlerinin karşılanması halinde ise Mobile Legends severler tarafından en çok merak edilen durum hangi emülatör uygulamasının tercih edileceğidir. Bu kapsamda Mobile Legends en iyi emulator programları arasında; 

 

 • GameLoop
 • Bluestacks


Gibi programların ön plana çıktığını söylemek mümkündür. Bu programlar, mobil oyunları bilgisayarlar üzerinde oynamak isteyen oyuncuların en çok tercih ettiği programlar olmakla birlikte aynı zamanda global ölçekte ilgi gören emülatör uygulamalarıdır. 


GameLoop Mobile Legends


GameLoop, başta Mobile Legends olmak üzere günümüzde çok sık tercih edilen hemen her mobil oyunun bilgisayarlardan oynanması için ilk olarak tercih edilen programların başına gelir. Dolayısıyla Mobile Legends severlerin GameLoop Mobile Legends emülatörünü kullanarak oyuna bilgisayar ortamından katılım sağlaması ve kolay kullanım imkanlarıyla devasa savaş arenasında rakiplerle mücadele içerisine girmesi olanaklıdır. 

 

 

Nasıl İndirilir?


GameLoop oldukça basit bir arayüze sahiptir ve kullanımı son derece kolaydır. Bu kapsamda GameLoop Mobile Legends indirme işlemlerinin adım adım şu şekilde tamamlanması gerekir;

 

 • Öncelikli olarak GameLoop’unresmi web adresi üzerinden uygulama indirilmelidir. Tamamen ücretsiz olan uygulamayı birkaç dakika içerisinde her kullanıcı kolaylıkla indirebilir. 
 • Söz konusu indirme işleminin tamamlanmasının ardından uygulama açılmalıdır. 
 • Uygulamanın çalıştırılmasından sonra otomatik olarak açılacak olan arayüzde arama bölümüne “Mobile LegendsBangBang” yazarak Mobile Legends oyunu çıkan sonuçlar arasında bulunmalıdır. 
 • Yükleme işleminin ardından kurulumu tamamlamak oyuna başlamak için yeterli olacaktır.

 
Görüleceği üzere son derece basit bir biçimde GameLoop Mobile Legends indirme işlemlerini tamamlamak ve gerçekçi bir MOBA deneyimini bilgisayar ekranında, kolay kullanım imkanlarıyla hissetmek mümkün olacaktır. 


Nasıl Oynanır? 


GameLoop, bilgisayarlar üzerinden Mobile Legends deneyimini 2K gerçekçi görüntü deneyimiyle sunmaktadır. Oyunun indirilmesinden ve giriş işlemlerinin tamamlanmasının ardından arzu ettiğiniz gibi kullanıcı ve oyun ayarlarını revize etmeniz ve oyun tarzınıza en uygun şekilde dizayn etmeniz olanaklıdır. Bu noktada GameLoop Mobile Legends oyununa katılım gösterilmesinin ardından; fare ve klavye aracılığıyla oyun etkileşiminin ve deneyimin iki kat artacağı belirtilmelidir. 


Bluestacks Mobile Legends


Mobile Legends PC üzerinden oynamak isteyenler için GameLoop emülatörüne alternatif olarak kullanılabilecek bir diğer önemli seçenek de Bluestacks uygulamasıdır. Tıpkı GameLoop gibi son derece bilinen ve çok tercih edilen emülatörlerden olan Bluestacks, aracılığıyla yine oyunun bilgisayara indirilmesi ve gerçekçi bir MOBO deneyiminin en efektif şekilde hissedilmesi olanaklıdır.
 

 

Nasıl İndirilir?


Bluestacks aracılığıyla Mobile Legends indirmek isteyen oyuncuların takip etmesi gereken yol haritası şu şekildedir: 

 

 • Bluestacks resmi web adresi ziyaret edilerek, ana sayfada yer alan “İndir” butonu aracılığıyla öncelikli olarak Bluestacks emülatörü indirilmelidir.
 • İndirme işleminin tamamlanmasının ardından inen dosya “Çalıştır” seçeneği tıklanarak çalıştırılmalıdır. 
 • Bluestacks emülatörü kurulum aşamalarını tamamladıktan sonra “Complete” seçeneğine tıklayarak kurulum işlemi sonuçlandırılır. 
 • Bir sonraki aşamaya geçildiğinde ise Mobile Legends: BangBang oyununu indirmek için ilgili “Arama” bölümüne oyunun ismi yazılmalı ve arama gerçekleştirilmelidir. 
 • Çıkan sonuçlardan Mobile Legends bulunmalı ve “İndir” seçeneği tıklanarak oyun, bilgisayarlara indirilmelidir. 
 • Oyunun indirme ve kurulum işlemlerinin tamamlanmasının ardından klavye ayarları yapılarak oyuna giriş yapılabilir. 


Tıpkı GameLoop emülatöründe olduğu gibi son derece basit birkaç adımdan oluşan Mobile Legends Blustacks emülatörü kurulum süreci belirtilen aşamaların uygulanmasıyla birlikte tamamlanacaktır. Tüm kurulum ve giriş işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Mobile Legends efsanesine bilgisayarınız aracılığıyla dahil olabilir ve 5’e 5 gerçekleşen kıyasıya rekabette kendiniz var edebilirsiniz. 


Nasıl Oynanır?


Mobile Legends deneyimini bilgisayardan yaşamak ve daha büyük ekrandan 5’e 5 oyunlara katılım sağlamak isteyenler için klavye ve kontrol ayarları da son derece kritik bir önem arz eder. Mobile Legends PC aracılığıyla oynamak adına Bluestacks uygulaması üzerinde yer alan ayarları kullanabilir ya da otomatik ayarlar yerine yine program üzerinden manuel ayarları tercih edebilirsiniz. 


Mobile Legends Elmas Satın Al
 

Mobile Legends PC İçin En İyi Emülatörler Sıkça Sorulan Sorular

Mobile Legends hangi emülator?

Mobile Legends emülatörü, www.bluestacks.com veya www.gameloop.com adreslerinden indirilebilir: 

 

 • Siteye girin ve emülatörü bilgisayarınıza indirin. 
 • Play Store’a erişim sağlayabilmek adına Google hesabınıza giriş yapın. 
 • Sağ üstteki arama kısmına Mobile Legends: Bang Bang yazın.


Mobile Legends emülatör nasıl indirilir diye sorduğunuzda oyuncular tarafından en fazla kullanılan 2 tanesinin yükleme şekilleri yukarıda anlatıldığı gibidir.