knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Mobile Legends Sistem Gereksinimleri - PC ve Telefon
Bu Haberi 6580 Kişi Okudu

Mobile Legends Sistem Gereksinimleri - PC ve Telefon

Son dönemin efsane MOBA formatlı oyunlarının ilk sırasında yer alan Mobile Legends, dünyanın her bölgesinde geniş bir oyuncu ağını kapsamaktadır. Dünyanın farklı bölgelerinde yüz binlerce oyuncuya ev sahipliği yapan Mobile Legends evrenine dahil olmak ve sıra dışı bir MOBA deneyimi yaşayarak, rakiplerle efsanevi mücadelelere girişmek son derece kolaydır.


Bu eşsiz dünyaya katılabilmek için oyuna giriş yapmayı umduğunuz cihazların Mobile Legends sistem gereksinimleri konusunda, oyunun talep ettiklerini karşıladığından emin olmak yeterlidir. Pek çok akıllı cihaz aracılığıyla MLBB deneyimi yaşamak olanaklı olmakla birlikte vasat üstü olarak tabir edilebilecek akıllı cihazlar aracılığıyla herhangi bir; kasma, donma ya da ısınma sorunu yaşamadan MLBB evrenine dahil olmak mümkündür. Aynı zamanda emülatörler aracılığıyla Mobile Legends deneyimi yaşamak isteyenler için de Mobile Legends sistem gereksinimleri PC için oyunun son derece düşük gereksinimler talep ettiği belirtilmelidir. 


Mobile Legends Elmas Satın Al


Mobile Legends Sistem Gereksinimleri 2021 


Mobile Legends, sürekli olarak revize olan ve güncellemeler ile oyuncularına yeni ve efsanevi özellikler sunan devasa bir platformdur. Hemen her yıl gerçekleşen güncellemelerde MLBB evrenine yeni karakterler, kahramanlar ve eşyalar giriyor olmakla birlikte oyunun talep ettiği sistem gereksinimlerinde de kısmi artışlar gözlemlenir. Bu kapsamda oyunu bilgisayar ya da telefonlara indirmeden önce Mobile Legends sistem gereksinimleri 2021 yılının güncel istatistiklerinin analiz edilmesi ve oyunun son güncelleme ile talep ettiği gereksinimlerin gözetilmesi gerekir. 


Mobile Legends Reborn Elmas


Mobile Legends sistem gereksinimleri PC kapsamında, oyuna bilgisayardan katılım sağlamak isteyen oyuncuların herhangi bir aksaklıkla karşılaşması söz konusu değildir. Hemen her türden bilgisayarın kolaylıkla karşılayabileceği sistem gereksinimleri talep eden Mobile Legends, eski ya da yeni fark etmeksizin masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlar kullanılarak erişim sağlanabilecek bir oyundur. 


Bununla birlikte oyunda 2020 yılında yapılan güncellemeden sonra Mobile Legends sistem gereksinimleri telefon için çeşitli farklılıkların ortaya çıktığını söylemek mümkündür. Dolayısıyla telefonlar üzerinden Mobile Legends deneyimi yaşamak isteyenlerin öncelikli olarak güncel sistem gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olması önerilr. 


Mobile Legends Sistem Gereksinimleri PC


Anlaşılacağı üzere Mobile LegendsBangBang mobile cihazlar için özel olarak geliştirilmiştir. Dolayısıyla oyunun bilgisayar üzerinden oynanabilmesi için Mobile Legends sistem gereksinimleri PC tarafından karşılanması gereken özellikler son derece düşük seviyededir. Günümüzde üretilen hemen her masaüstü ve dizüstü bilgisayar aracılığıyla Mobile Legends deneyimini en yüksek düzeyde hissedebilir ve geniş ekranlarla devasa MOBA ağına dahil olarak, kıyasıya rekabet içerisinde var olabilirsiniz.


 

Özellik Minimum Gereksinim
İşlemci AMD Processor ya da Dual Intel
HDD 5 GB
İşletim Sistemi  Windows 7 ve üzeri tüm sürümler
RAM 2 GB üzeri tüm RAM’ler

 


 

Mobile Legends Sistem Gereksinimleri Telefon 


Mobile Legends BangBang bilgisayarlarda olduğu gibi telefonlarda da düşük sistem gereksinimleri talep eder. Günümüzde belli bir skalanın üzerinde üretilen ve maliyet bakımından da düşük sayılabilecek akıllı mobil cihazlar aracılığıyla kolaylıkla Mobile Legends evrenine katılım sağlanabilir. Mobile Legends sistem gereksinimleri telefon kapsamında özellikle iOS cihazlar aracılığıyla oyuna son derece konforlu ve rahat şekilde katılmanın mümkün olduğu da belirtilmelidir. 


Burada en çok dikkat edilmesi gereken nokta oyunda yapılan son güncellemeyle birlikte telefonlarda en az 880 MB boş alanını bulunuyor olması zorunluluğudur. Oyunun sahip olduğu boyut dışında ortalama 1 GB boş alanı olan cihazların aşağıda belirtilen şartları da karşılaması halinde Mobile Legends sistem gereksinimleri telefon kapsamında oyunun talep ettiği tüm şartları karşıladığı söylenebilir. 


 

iOS Cihazlar iPhone 6 ve üzeri serinin tüm cihazları   
Android Cihazlar Android 4.0.3 Minimum 1 GB RAM

 


Mobile Legends Elmas Satın Al

 

Mobile Legends Sistem Gereksinimleri - PC ve Telefon Sıkça Sorulan Sorular

Mobile Legends oynayabilmek için kaç ram olması gerekiyor?

Android cihazlar için en az 1 GB ram olması gerekiyor ancak oyunu rahat oynayabilmek için hangi cihazda oynanırsa oynansın  en az 2 GB ram olsa yeterli alınabilir.