knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
DARTHMUFA DARTHMUFA @editor
Mobile Legends Yerel Sıralama Nedir, Nereden Bakılır?
Bu Haberi 3631 Kişi Okudu

Mobile Legends Yerel Sıralama Nedir, Nereden Bakılır?

Kendine özgü devasa ekosistemiyle Mobile Legends, oyunculara etkileşim oranı son derece geniş ve oldukça gelişmiş bir dünya üzerinde var olabilme imkanı tanımaktadır. Yüksek düzeyde MOBA deneyiminin derinlikli olarak mobil cihazlar aracılığıyla elde edilebilmesine imkan tanıyan oyunun ekosistemi içerisinde belli başlı kurallar ve dinamikler bulunur.


 Söz konusu kural ve dinamikler, oyuncuların eşit ve adil şartlar altında mücadelelere katılım sağlayabilmesi ve oyun tarafından sunulan ödül ya da hediyelerden en efektif şekilde faydalanabilmesi adına özel olarak geliştirilmiş sistemleri kapsar. 


Mobile Legends Elmas Satın Al


Mobile Legends yerel sıralama da bu kapsamda Mobile Legends Evreninde oyuncuların çeşitli ödüller ya da unvanlar elde ederken gözetmeleri gereken sıralama sistemidir. Bu sıralama sistemi her hafta “Pazartesi” günü önceden sistematik olarak belirlenmiş bir saat diliminde haftalık olarak revize edilir ve yerel sıralamaya giren oyuncular, özel unvanlarla ödüllendirilir. Mobile Legends yere sıralama nedir? Ne işe yarar? Oyunculara katkısı nedir? Sıralama da nasıl ön plana çıkılır? Sıralama ne zaman yenilenir? İşte tüm bu soruların cevapları. 


Mobile Legends Yerel Sıralama Ne Demek? 


Öncelikli olarak Mobile Legends yerel sıralama ne demek? Sorusuna cevap vermek gerekirse yerel sıralama; oyuncuların oyuna katılım sağladıkları lokasyon içerisinde yer alan diğer oyuncularla derinlikli bir rekabete girebilmek adına bölgesel sıralamalar için kullanılan tanımlamadır. Yerel sıralama, aynı zamanda oyuncunun girmiş olduğu sıralama listesinin de doğrudan adı olarak kullanılabilir. 


Daha açık bir biçimde ifade etmek gerekirse; oyunun ekosistemi içerisinde yer alan “Sokak Sıralaması” bu sıralamada oyuncunun bulunduğu konumu belli ederken, “Yerel Sıralama” listeye üst sıralardan dahil olmuş oyuncunun konumunu da ifade edebilir. Dolayısıyla bu noktada Mobile Legends yerel sıralama ve sokak sıralaması ifadelerinin bazı durumlarda eş ve benzer şekilde kullanıldığı gözlemlenebilir. 


Buna ek olarak Mobile Legends oyuncularının söz konusu sıralamaya dahil olabilmeleri için konum bilgilerini oyunla paylaşmaları ve oyuna katılım gösterdikleri lokasyon içerisinde yer alan diğer oyuncularla kendi aralarında sıralama gerçekleştirmeleri gerekir. Söz konusu sıralama sistem tarafından otomatik olarak yapıldığı gibi Mobile Legends yerel sıralama kuralları, sıralamanın mahiyeti ve biçimi hakkında genel anlamda bilgiler verdiği gibi aynı zamanda sıralamaya dahil olmak ya da sıralamada üst sıralara çıkmak için oyuncuların yapması gerekenler hakkında kesin veriler sunar. 


Mobile Legends Yerel Sıralama 


Mobile Legends yerel sıralama, özellikle oyuncuların “Onursal Unvan” elde edebilmeleri adına son derece kritik bir önem taşır. Bu unvanı elde eden oyuncular, 1 hafta süre boyunca söz konusu unvanı profillerine yerleştirerek, sergileyebilirler. Mobile Legends’da yerel sıralamanın üç farklı şekilde kategorize edildiği ve dolayısıyla oyuncuların bu kategoriler altında, bulunulan bölgeye göre farklı sıralamalara dahil olabilecekleri de belirtilmelidir. Mobile Legends yerel sıralama kapsamında belirlenmiş olan sıralama türleri;

 

 • Gelişmiş Sıralamaları
 • Orta Seviye Sıralamaları
 • Başlangıç Seviyesi Sıralamaları


Şeklindedir ve bu sıralama türleri, oyuncuların oyuna katılım sağladıkları bölge veya ülkeye göre farklılık gösterebilir. Daha önce belirtilmiş olduğu gibi Mobile Legends’ın “Sokak” bölümünde yer alan listelere dahil olabilmek için öncelikli olarak konum bilgileri verilmeli ve buna uygun şekilde oyunun yerel sıralama için uygun altyapıyı oluşturması sağlanmalıdır. 


Mobile Legends Elmas


Mobile Legends Yerel Sıralama Aktifleştirme


Mobile Legends yerel sıralama içerisine giriş yapmak ve aynı bölgeden oyuna katılım sağladığınız diğer oyuncularla kıyasıya bir rekabete dahil olmak için öncelikli olarak belirtilmiş olduğu üzere konum bilgilerinin oyunla paylaşılması gerekir. Bu noktada oyuna Wi-Fi bağlantısıyla giriş yapmak, konum bilgilerinin en sağlıklı şekilde elde edilmesini sağlayacağından,Wi-Fi bağlantısı sonucunda konum bilgisinin açılması tavsiye edilmektedir. 


Wi-Fi bağlantısının tamamlanmasından sonra Mobile Legends yerel sıralama aktifleştirme işlemleri kapsamında oyuncuların takip etmesi gereken yol haritası şu şekildedir:

 

 • Öncelikli olarak oyun açılmalı ve başlangıç arayüzünde bulunan “Arkadaşlar” sekmesine giriş yapılarak bu bölümden “Yakın Arkadaşlar” alanına geçiş yapılmalıdır. 
 • Açılan sayfada sağ alt köşede yer alan “Kutucuk” aktif hale getirilmelidir. 
 • Bir sonraki aşamada ise yerel sıralamaya katılım sağlayabilmek için konum aktifleştirmenin tamamlanabilmesi adına oyunun ana sayfasında yer alan “Liderlik Tablosu” bölümüne geçilmelidir. 
 • “Liderlik Tablosu” sekmesinde sol bölümde yukarından aşağıya doğru sıralanan kategorilerde “Sokak” sekmesine tıklanmalıdır.     
 • Sağ üst bölümde “Çark” simgesi şeklinde ortaya çıkan “Ayarlar” sekmesine geçiş yapılmalı ve “Konum Bilgisi” bölümünden bulunulan konum seçilerek, işlemler tamamlanmalıdır. 


Tüm bu sürecin tamamlanmasının ardından Mobile Legends yerel sıralama bilgilerine kolaylıkla erişerek, içerisinde bulunduğunuz yerel evrende diğer oyunculara karşı elde ettiğiniz başarıları takip edebilir ve sıralama sonucunda çeşitli ödül ya da unvanlar kazanarak, oyunda bir adım daha ön plana çıkabilirsiniz. 


Mobile Legends Yerel Sıralama Kuralları 


Yerel sıralamada ön plana çıkmak belirtilmiş olduğu gibi oyunculara oldukça geniş avantajlar sağlayabilir ve elde edilen unvanlarla rakiplere güç gösterisi yapılabilir. Bu bağlamda Mobile Legends yerel sıralama kurallarının doğru şekilde analiz edilmesi, sıralamada üst bölgeye yerleşerek unvan elde etmek ve gelişim göstermek adına son derece belirleyicidir. 


Mobil Legends yerel sıralama hakkında merak edilen detaylar, sıralama kuralları ve oyuncuların gözetmesi gereken faktörler genel hatlarıyla şu şekildedir: 

 

 • Sıralamaya dahil olabilmek ve sıralama hakkında bilgilere erişim sağlayabilmek adına kullanıcıların gerçek zamanlı konum bilgilerini oyunla paylaşmaları gerekir. Belirtilen işlemleri tamamlayarak her bir oyuncu konum bilgisini aktif pozisyona getirebilir. 
 • Yerel bölgelere göre sıralamalar, oyununun sahip olduğu yerel yönetim seviyesine göre üç farklı şekilde kategorize edilir. 
 • Yerel sıralama her hafta, pazartesi günü sabah 05:00 saatinde revize edilir ve bu süreç içerisinde sıralama girmeyi hak kazanan oyunculara ödülleri teslim edilir. 
 • Yine aynı saat diliminde yeni haftanın sıralaması başlar. 
 • Yerel sıralamaya girmek adına en temel belirleyici oyuncuların sahip olduğu “Kahraman Puanları”, yani savaşlar sonucunda elde ettikleri deneyimdir. 
 • Yerel sıralama içerisinde yer alan oyuncular, 1 hafta süreyle “Onursal Unvan” ile ödüllendirilir ve oyuncuların arzu etmeleri durumunda bu unvanları, profillerinde 1 hafta süreyle sergilemeleri olanaklıdır. 


Genel hatlarıyla Mobile Legends yerel sıralama, oyuncuların Kahraman Puanına göre, yerel yönetim seviyesi gözetilerek gerçekleştirilen bölgesel bir sıralamadır. Dolayısıyla oyuncuların bu sıralamadaki rakibi aynı bölge içerisinde yer aldığı diğer oyunculardır. 


Mobile Legends Yerel Sıralama Nasıl Yapılır? 


Onursal Unvan elde ederek, rakiplerine korku salmak ve sıralama lideri olduğunu diğer tüm oyunculara göstermek isteyenler için Mobil Legends yerel sıralama sonucunda ilk 10 sırada yer almak yeterlidir. İlk 10 sıraya giren oyuncular söz konusu unvan ile ödüllendirilir ve 1 hafta boyunca profillerinde sergileyebilecekleri bu unvan ile düşmanlarına göz dağı verebilir. Sıralamayla ilgili oyuncuların en çok merak ettiği durum ise sıralamanın neye göre belirlendiğidir. 


Mobile Legends yerel sıralama, oyuncunun sahip olduğu kahramanların elde ettiği “Kahraman Puanı” gözetilerek gerçekleşir. Bilineceği üzere en yüksek düzeyde kahraman puanı elde etmek için Mobile Legends’da kullanılabilecek yegane yöntem “Sıralı Maçlar” olarak bilinen sıralı mücadelelerdir. Bu mücadelelere katılım göstermek, galip ayrılmak ve takım galibiyeti gibi durumlar, kahraman puanının doğrudan yükselmesini sağlayacağı gibi aynı zamanda yerel sıralamada da ön plana çıkmanızı sağlayacaktır. 


Mobile Legends Yerel Sıralama Nereden Bakılır? 


Yerel sıralamayla ilgili Mobile Legends severlerin merak ettiği bir diğer önemli unsur da sıralamaya dahil olunması halinde sıralama takibinin nasıl yapılacağıdır. Konum bilgisinin açıldığı ekran üzerinden yerel sıralama hakkında bilgi alınabilir ve sıralamaya dahil olunması halinde ilk 10 sırada ana ekran üzerinde oyuncu bilgileri gözlemlenebilir. Bu noktada Mobile Legends yerel sıralama gösterme kapsamında “Liderlik Tablosu” üzerinden “Sokak” bölümüne geçiş yapılmalıdır. Bu alan geçiş yapılmasının ardından sıralamada yer alan oyuncular üst bölümde görünür olacaktır. Oyuncu puanına ise sağ bölümdeki sütun üzerine alt tarafta “Skorum” kısmı kullanılarak erişim sağlanabilir ve sıralamada hangi konuma erişilebileceği hakkında öngörüde bulunulabilir. 


Mobile Legends Elmas Satın Al

Mobile Legends Yerel Sıralama Nedir, Nereden Bakılır? Sıkça Sorulan Sorular

Mobile Legends Yerel Sıralama Nedir?

Mobile Legends Evreninde oyuncuların çeşitli ödüller ya da unvanlar elde ederken gözetmeleri gereken sıralama sistemidir.

Yerel Sıralama Nasıl Aktif Edilir?

Yerel sıralamayı aktif etmek için konum bilginize erişim için gerekli izinleri vermeniz yeterlidir. Mobile Legends sizi konum bilginize göre diğer oyuncular ile birlikte bir bölge sıralamasına dahil edecektir.