knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Naraka - Bladepoint Nasıl Oynanır? Oyun Rehberi
Bu Haberi 291 Kişi Okudu

Naraka - Bladepoint Nasıl Oynanır? Oyun Rehberi

Naraka: Bladepoint, hem hızlı tempolu savaşları hem de 60 oyunculu aksiyon dolu battle royale deneyimini sunar. Farklı çevrelerde ve senaryolarda kendinizi bu dünyanın içinde bulacak, ayrıca çeşitli silahlarla donanarak güçlerinizi sergileyeceksiniz.


Bu güçlü kahramanları, oyun hareketlerini ve silahları en iyi şekilde kullanabilmek için, oyununuzdan en iyi başlangıcı yapabilmeniz adına elinizde ipuçlarıyla dolu bir rehbere ihtiyacınız olacak.

 


İşte biz de Naraka: Bladepoint'e yeni başlayacak oyuncuları en iyi oyun ipuçları ve püf noktalarıyla rehberlik etmek için buradayız, böylece oyun boyunca rahatça ilerleyebileceksiniz.


Naraka: Bladepoint Karakterleri


Naraka: Bladepoint oynarken, özellikle oyun hakkında hiçbir fikri olmayan bir başlangıç oyuncusuysanız, kendinizi bunalmış hissedebilirsiniz. Bu, daha çok yakın dövüşlerin ön planda olduğu hızlı tempolu bir battle royale oyunu olduğundan, Naraka: Bladepoint karakterlerinizi iyi anlamanız gerekmektedir.

 


Karakterler söz konusu olduğunda, bu oyunda farklı türde karakterler bulunmakta ve oyun, karakterlerin güçleri ve yetenekleri açısından çeşitlilik sağlamak konusunda özen göstermiştir.


Toplamda, Naraka: Bladepoint sıralama listesinde tüm karakterleri tanımlayabilecek beş rütbe bulunur: S, A, B ve C. Bunlar arasında, S en güçlü olarak kabul edilirken, C en az yetenekli olur. Rütbelerin yanı sıra, bu kahramanlar hareketlilik, hayatta kalma, kontrol, hasar verme yetenekleri açısından karşılaştırılabilir ve elinizdeki en iyi ve en güçlü karakteri seçmek size bağlıdır

 

Sıralamada en üstte yer alan bir S-rank kahraman, dövüşlerde büyük bir etkiye sahip olabilir, bu yüzden sizi en iyi şekilde temsil edecek bir kahramanı akıllıca seçin. Aksi takdirde, dövüşlerinize yalnızca sınırlı katkılarda bulunabilirsiniz.


Karakterinizle Alıştırma Yapın


Karakterinizi anladıktan sonra sıradaki adım alıştırma yapmaktır. Bildiğiniz üzere, Naraka: Bladepoint oyunu size çeşitli karakterler sunuyor ve bu karakterlerin hepsini dövüşlerden önce test etme özgürlüğüne sahipsiniz. Bu adımları takip etmek, oyun içindeki farklı kahramanlar aracılığıyla gelen çeşitli potansiyelleri keşfetmenizi sağlar ve böylece oyun stilinize en uygun olanı seçme fırsatı sunar.


Sadece karakterleri değil, aynı zamanda silahları da test etmelisiniz. Kahramanlarınız gibi, silahların da farklı türleri vardır. Bazı silahlar son derece güçlüyken, diğerleri güç çizgisine ulaşmak zorundadır. Peki, hangisini seçeceğinizi nasıl bileceksiniz? Tabii ki de deneyerek ve pratik yaparak! Hangi silahın oyun içindeki performansınıza iyi bir katkıda bulunabileceğini ve hangi rollerin dövüşler içinde büyük bir yardım olabileceğini görün. İyi bir seçim bulana kadar istediğiniz kadar deney yapmaktan çekinmeyin, ardından herhangi bir sorun olmadan bu silahla devam edebilirsiniz.


Naraka: Bladepoint Öğretici Modu


Naraka: Bladepoint'e başlarken, oyunun bir öğretici mod sunduğunu fark edeceksiniz. Oyun hakkında temel bir anlayış kazanmak istiyorsanız, bu öğreticiyi kesinlikle atlamamalısınız. Bu öğretici, oyunun savaş mekaniklerini, macera aşamasını ve karakterlerinizin yeteneklerinin temellerini sunarak, özellikle yeni başlayanlar için değerli bir kaynaktır. Zaman alıcı görünse de, gerçek oyunculara karşı bir maçta neler bekleyebileceğinizi anlamanızda yardımcı olacak pratik bilgiler sağlar. Eğitim modu, saldırı becerileriniz, kombolarınız ve silah kullanımınız üzerinde çalışmanıza olanak tanır. Bu nedenle, öğretici modu en iyi şekilde değerlendirin ve oyunun sunduğu deneyime daha aşina hale gelin.


Naraka Bladepoint Nasıl Oynanır?


 

Bu oyunda kendinizi diğer oyunculara karşı sıralarken, savaş önemli bir yer tutar. Yükselmek istiyorsanız, daha fazla düşmanı öldürmeniz gerektiği anlamına gelir. Daha fazla düşmanı öldürdüğünüzde, yüksek rütbeler ve karakter puanları kazanırsınız ve burada en iyi silahları kullanmak öldürme işleminde gerçekten yardımcı olabilir.


Ayrıca, tüm oyunculara sürekli kaçınma (dodge) yapmaktan kaçınmalarını öneririz. Bu, çoğu başlangıç seviyesi oyuncunun düştüğü bir hatadır çünkü düşman saldırılarını önlemenin en iyi yolunun bu olduğunu düşünürler. Kaçınma sizi savaşlarda korurken, oyundan sınırsız kaçınma hakkınız olmadığı için, gerçekten ihtiyacınız olduğunda bunları kullanamayabilirsiniz çünkü çoktan fazlasıyla kullanmış olursunuz.


Bu yüzden, kaçınmayı akıllıca kullanın, bu da sizin zaferinize kesin olarak ulaşmanızı sağlayacaktır. Savaşta iken kendinizi iyileştirmeniz gerekiyorsa, bunu yerde yapmanızı önermeyiz; ağaçta iyileşmek daha iyidir.


Lütfen Naraka: Bladepoint oyunundaki hemen hemen tüm dövüşlerin isteğe bağlı olduğunu unutmayın. Akıllıca oynamakla ilgilidir; düşmanları bekleyebilir, koşabilir, saklanabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Savaş sırasında, oyuncularımıza tüm silahlarını hazır tutmalarını öneririz çünkü bu, düşmanları yenmenin en iyi yoludur.


Özellikle, elinizde yakın dövüş silahları varsa ve isterseniz bunlar değiştirilebilir. Bu durumda, bir yakın dövüş silahına sahip olmak yardımcı olur çünkü hatta silah değiştirme süresi bile düşmanın sizi alt etmesi için yeterlidir.


Bu yüzden silah değişimi olurken, burada birincil silahınız olabilir, ancak farklı durumlar için taktiksel silah kullanımını sağlayabilecek tüm silahları bilmek zorunludur.


Naraka: BladePoint’te Görevler ve Ödüller


Naraka: Bladepoint oyununda bir maç içindeyken görevlerle karşılaşabilirsiniz ve burada farklı bonuslar sunulur. Bu, bazı paralar, silah ekleri ve hatta EXP puanları olabilir. Bunlar arasında, özellikle katılmayı en iyi bulduğumuz görevler ödül avı görevleridir.


Diğer görevlerden farklı olarak, ödül avı görevleri düşmanlarınızın konumlarını belirtir, bu da temel bir hayatta kalma faktörü olabilir ve eleme için büyük bir yardım sağlar. Hangi düşmanla karşılaşacağınızı bilirseniz, Naraka: Bladepoint oyununuzu en stratejik şekilde oynamanın en iyi yöntemi budur.


Naraka: BladePoint’te Saldırı Yapma


Artık Naraka: Bladepoint mobil oyunundaki savaş mekaniklerini anladığınıza göre, saldırılarınızın nasıl işlediğini öğrenme zamanı geldi. Normal ve Odak saldırıları olacak ve üçüncüsü Savuşturma saldırıları olacak. Bu üç saldırı türünün çalışma şekli birbirinden çok farklı olacak ve bazı odak saldırılarını durdurmak istiyorsanız, savuşturmayı kullanmanız gerekebilir.


Diğer yandan, bu oyunda daha fazla ilerledikçe, bu saldırı türlerini akıllıca kullanmanız ve bunları tanımanız, düşmanlarınızın saldırılarının nereden geldiğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Böylece, düşmanlarınızın saldırılarını başarıyla önleyebilecek ve aynı zamanda onları mümkün olan en iyi şekilde yenme şansı elde edeceksiniz.


Silah Değiştirme Nasıl Yapılır?


Oyunun ortasında bir dövüşün içindeyseniz, silahlarınızı değiştirmek iyi bir fikir olabilir çünkü bu size daha fazla güç sağlayabilir. Sırt çantanızda birçok farklı silah taşıyabileceğiniz için, uygun bir silah bulmak da çok kolay olacaktır; ancak silah değiştirmek düşmanlarınızı şaşırtmanın harika bir yoludur.


Bir dövüşün ortasında silahlarınızı değiştirerek en iyi komboları yaratabilir ve bu, düşmanları savunmasız bir duruma düşürmenin en üst düzey bir yöntemidir. Bu, daha fazla zorlukla yüzleşmek zorunda kalmadan rakiplerinizi yenme şansınızın en iyi olduğu anlamına gelir.


Daha Fazla Yeteneğin Kilidini Açın


Naraka: Bladepoint oyununda güçlü olmanın her zaman yeteneklerle bir bağlantısı vardır. Bu oyunda farklı karakterler elinize alınabilirken, hepsi güçlü olmayabilir, ancak daha fazla yetenek kilidini açarak onları dövüşlerde daha güçlü hale getirebilirsiniz.


Ancak, daha fazla yetenek kilidini ancak 4. seviyeyi geçtikten sonra açabileceğinizi lütfen unutmayın ve bunu yapmak için daha fazla günlük görev ve maçlara katılmanız gerekebilir. Ancak bunlar, ilerlemesi zor şeyler değildir, bu yüzden daha fazla yetenekle en iyi şekilde fayda sağlayabileceği için bu görevleri yapın.


İtemler Nasıl Kullanılır?


Düşmanlardan topladığınız bazı itemler, oyuna ganimet olarak girer. Bu eşyaların bazıları oyun boyunca size yardımcı olabilir, ancak gereksiz itemleri toplama ihtimaliniz de yüksektir. Ancak, düşmanların bıraktığı eşyaların daha fazla değere sahip olduğunu bilmelisiniz çünkü bunlar en nadir eşyalar olarak kabul edilir.


Oyundan benzer bazı itemler bulduysanız endişelenmeyin çünkü bunlar değiştirilebilir ve hatta kaldırma şansınız da vardır. Eşyalar, Naraka: Bladepoint oyun deneyiminiz için en iyi avantaj olarak kullanılabilir çünkü bazıları sağlığınızı yenilemede gerçekten yardımcı olabilir. Karahindiba gibi bazı itemler, daha fazla gizlilik etkisi yaratmanıza yardımcı olabilir, bu yüzden doğru itemi doğru anda kullanmalısınız. Oyununuzda ilerlemek için iyi bir şansınız olacak.

 

Ucuz Steam Oyunu Satın Al