knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Netflix Games Oyun Dünyasına Giriş Yaptı!
Bu Haberi 1220 Kişi Okudu

Netflix Games Oyun Dünyasına Giriş Yaptı!

Dünyaca ünlü dizi ve film izleme platformu Netflix, oyun sektörüne giriş yaptı. Netflix Games resmi olarak duyuruldu. Netflix Games nedir, Netflix Games hangi oyunları içerecek, Netflix Games ücretsiz mi olacak? İşte Netflix Games hakkında bilgiler…


Resmi olarak oyun sektörüne adım attığını duyuran Netflix Games, içeriğinde yer alacağı oyunları, ücretli olup olmayacağı gibi birçok bilgiyi de beraberinde paylaştı. Netflix Games şimdilik önceliğin Android cihazlarda olduğunu da belirtti. Artık Netflix ile sadece dizi, film izlemeyeceğiz aynı zamanda Netflix Games sayesinde oyun dünyasının da keyfini süreceğiz.


Netflix Games Nedir?


Netflix üyelerinin, mevcut üyelikleriyle mobil cihazdan giriş yapıp, oyun oynayabileceği bir sistemdir. Netflix mobil uygulaması üzerinden ulaşabilecekleri oyunların bazıları internet üzerinden online oynanırken, bir kısmı offline olarak oynanabilecek. Şu Anda Android sistemlerinde yer alıyor, önümüzdeki aylarda İOS cihazlara geleceği de söylenenler arasında. Şimdilik Netflix Games’de Netflix'in çok sevilen dizilerinden Stranger Things ile ilişkili olmak üzere toplamda beş oyun yer alacak. Sonrasında platformdaki oyun sayısı geliştirilebilir.Netflix Games’de Hangi Oyunlar Olacak?

 

  • Stranger Things: 1984
  • Stranger Things 3: The Game
  • Card Blast
  • Teeter Up
  • Shooting Hoops


Netflix, başka oyunların da yakın zamanda geleceğini duyurdu.


Netflix Games Ücretli Mi?


Diğer oyun platformlarından farklı olarak Netflix Games ücretsiz olarak oyunlarını üyelerine sunuyor. Kullanıcıları en çok sevindiren konulardan biri platforma ek ücret ödemeyecek olmaları. Mevcut Netflix üyeliğinizle beraber oyun dünyasına ek ücret ödemeden katılabiliyorsunuz. Aynı Netflix hesabı ile birden fazla mobil cihazdan oyun oynayabilirsiiz. Cihaz sınırını aşarsanız, bilgilendirilecek ve böylece gerekirse yeni bir cihazda oynayabilmek için kullanılmayan cihazlardaki oturumunuzu kapatabilecek veya bu cihazları uzaktan devre dışı bırakabilme şansınız olacak.


Aynı zaman da oyun içinde satın alımlar da yer almayacak.


Şirketin oyun geliştirme biriminin başında olan Mike Verdu, yaptığı açıklamada “ilerleyen zamanlarda oyun kütüphanesinin herkese hitap edecek şekilde gelişmesini amaçladıklarını” belirtti.

Netflix Games Oyun Dünyasına Giriş Yaptı! Sıkça Sorulan Sorular

Netflix Games'de Nasıl Oyun Oynanacak?

Netflix Games'e erişim sağlamak için Netflix hesabında oturum açıp, profile giriş yapmalısınız.

  • Android cep telefonu kullanan üyeler, indirecekleri oyunları seçebilecekleri ayrı bir oyun satırı ve sekmesi görecek.
  • Android tablet kullanan üyeler ise ayrı bir oyun satırı görecek veya indirip oynayacakları oyunları Kategoriler menüsünden seçebilecekler.

Netflix Games Ücretli Mi?

Diğer oyun platformlarından farklı olarak Netflix Games ücretsiz olarak oyunlarını üyelerine sunuyor. Kullanıcıları en çok sevindiren konulardan biri platforma ek ücret ödemeyecek olmaları. Mevcut Netflix üyeliğinizle beraber oyun dünyasına ek ücret ödemeden katılabiliyorsunuz. Oyun içi satın alımlar da bulunmuyor.