knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Ruined King Rehberi: Haritalar ve Şampiyonlar
Bu Haberi 1043 Kişi Okudu

Ruined King Rehberi: Haritalar ve Şampiyonlar

Airship Syndicate tarafından geliştirilen bir RPG oyunu Ruined King 16 Kasım’da oyuncularla buluştu. Ruined King, League of Legends'ın hikayesinden ilham alındığı için ilgi görmeye devam ediyor. Riot Forge tarafından yayınlanan Ruined King: A League of Legends Story rehber bilgilerinden birkaçını ele aldık. Ruined King, Runeterra'nın Bilgewater ve Gölge Adalar’ında geçiyor. League of Legends Braum, Yasuo ve Ahri gibi aşina olduğunuz karakterlerini barındırıyor. Ruined King karakterlerinin ortak ezeli düşmanı ise Mahvolmuş Kral Viego.Loot yapın


Ruined King'de gördüğünüz her yer yağmalanabilir durumdadır. Vazolar, sandıklar ve variller yağmalamak için oldukça uygun yerler.  Oyuna yeni başladıysanız bilmeniz gereken bir şey ise ekipmanların pahalı olduğu ve bunun loota yönlendirdiği. Özellikle iksirler ve ekipmanlar ucuz değil, bu yüzden bulabileceğiniz tüm altınları toplamanız gerekir. 


Ruined King Rehberi


Haritayı kontrol edin


Ruined King'in haritası, çoğu oyunun haritasından daha kullanışlı olduğu düşünülüyor. Bir bölgeye girdiğiniz anda önemli yer işaretleri vurgulanmaktadır. Tüm satıcılar, görev verenler ve sandıklar oyuncu için açıkça sizlere sunuluyor. Ek olarak, sağ alt köşede amblemlerin ne anlama geldiğini gösteren dinamik bir gösterge ve o bölgedeki her sandığı ne zaman aldığınızı gösteren bir izleyici bulunuyor.


Ruined King Rehberi


Kaynakları yönetin


Ruined King oynarken sağlığınızı korumak bir hayli zor olacaktır. Hayatta kalmak istiyorsanız her zaman üzerinizde bol miktarda mana ve sağlık iksiri bulundurmanız gerekiyor. Bunu savaşlar arasında da yapmanın birkaç yolu mevcut. Dinlenme noktaları Bilgewater haritasına yayılmış şekildedir ve hem sağlığı hem de manayı hiçbir ücret ödemeden tamamen yenilerler. İksirlerin pahalı olduğunu tekrardan hatırlatalım. 


Ruiend King Rehberi


Yapı geliştirin


Tüm Ruined King karakterlerinin, seviyelerle birlikte gelen kendi yetenekleri ve onları geliştirme yolları mevcut. Aynı şekilde, oyunda tüm yapılarda eşit yaratılmamış durumda. Örneğin, Braum'un hasarını artıracak bazı seçenekleri olsa da, onu bir tank ve CC karakteri olarak inşa etmeniz daha iyidir. Yükseltme yolları genellikle iki kola ayrılır: Fayda veya Hasar.


Ruined King Rehberi


Ruined King koridorlarını öğrenin


Koridorlar, Ruined King’de oldukça önemli. Fakat belirtmekte fayda var LoL’den farklıdır. Koridor yetenekleri üç farklı şekilde kullanabilirsiniz: Hız, Denge ve Güç. Hız koridorundaki yetenekler, düşük bir getiri ile az zaman almaktadır. Güç koridoru tam tersi, uzun bir bekleme süresi ve büyük bir getirisi mevcut. Denge, ikisi arasındaki orta nokta olarak tanımlanır. Bölgelerin etrafında oynamanın ve karakterlerinizin yeteneklerini uygun zamanlarda kullanmanın Ruined King’de çok önemli olduğunu unutmayın.


Ruined King Rehberi


Ruined King Şampiyonları


Yasuo


Azmiyle biline Ionia'lı Yasuo, düşmanlarına karşı rüzgârı kullanabilen çevik bir kılıç ustası. Gençliğinin mağrur günlerinde haksız yere ustasını katletmekle suçlanmış ve masum olduğunu kanıtlayamayınca kendisini korumak için ağabeyini öldürmek zorunda kaldı. Zaman içinde ustasının gerçek katili gün yüzüne çıkıp ağabeyi gizemli şekilde ölümden dönse de Yasuo yaptıkları için kendini affetmedi. Şimdilerde yalnızca rüzgârın rehberlik ettiği kılıcıyla beraber dünyayı arşınlıyor.


Ruined King Yasuo


Ahri


Ruhlar âleminin sihriyle arasında bağ olan Ahri, dünyadaki yerini arayan tilki görünümlü bir vastaya. Fanilerin arasına karıştığından beri yırtıcı doğasının gereklerini isteksizce yerine getiren Ahri, avının can özünü emmeden önce duygularını değiştirmeyi yeğliyor ve tükettiği her ruhtan parça parça hatıralar ve bilgiler ediniyor.


Ruined King Ahri


Braum


Braum, Freljord'da hürmet gören kahraman bir Buzdoğan. Buzkara'nın kuzeyindeki bütün hanlarda engin bir meşe ormanını tek gecede dümdüz, koca bir dağı yumruklarıyla yerle yeksan ettiğine dair hikâyeler anlatılır.  Kalkan niyetine taşıdığı efsunlu mahzen kapısıyla Braum, barışın hâkim olduğu bir Freljord hayalini gerçekleştirmek için donmuş kuzeyi güler yüzlü bir koruyucu olarak dolaşır ve zayıfların yardımına koşar.


Ruined King Braum


Pyke


Bilgewater şehrindeki Katliam Limanı'nın ünlü zıpkıncılarından Pyke, kendini devasa bir jaull balığının midesinde bulduğu gün hayatını kaybetmeliydi; fakat bir şekilde geri dönmeyi başardı. Şimdilerde eski memleketinin karanlık arka sokaklarında dolaşarak, yeni insanüstü güçleriyle başkalarının sırtından servetlerine servet katanların sonunu getiriyor. Canavarları avlaması ile ünlü bir şehrin sakinleri, artık bir canavarın avı haline geldi.


Ruined King Pyke


Illaoi


Büyük Kraken'in elçisi olarak kullandığı devasa, altın idolle rakiplerinin ruhlarını bedenlerinden koparıp alır ve gerçeklik algılarını yerle bir eder. ''Nagakabouros'un Sözcüsü''ne meydan okuyanlar, çok geçmeden Illaoi'nin hiçbir zaman yalnız dövüşmediğini görür; zira Yılan Adalar'ın ilahı her daim onunla omuz omuza çarpışır.


Ruined King İllaoi


Miss Fortune


Acımasızlığıyla yüreklere dehşet salan Bilgewater'lı kaptan Sarah Fortune. Çocukluğunda yağmacı kral Gangplank'in ailesini kıydığına tanık oldu ve yıllar sonra kralın gemisini havaya uçurarak intikam aldı. Onu hafife alanların, karşılarında kurnaz ve sağı solu belli olmayan bir düşman ve muhtemelen karınlarında bir iki kurşun bulacağı kesin.


Ruined King Miss Fortune


Runeterra’da düşmanlarınıza meydan okuyun! Ruined King satın almak için buraya tıklayın.

Ruined King Rehberi: Haritalar ve Şampiyonlar Sıkça Sorulan Sorular

Ruined King ne zaman çıkacak?

Ruined King 16 Kasım 2021 tarihinde oyuncularla buluştu. gamesatis.com üzerinden oyunu satın alabilirsiniz.

Ruined King'de hangi şampiyonlar var?

 • Yasuo
 • Ahri
 • Braum
 • Pyke
 • Illaoi
 • Miss Fortune

Ruined King sistem gereksinimleri nedir?

Ruined King Minimum Sistem Gereksinimleri

 

 • İşletim Sistemi: Sistem gereksinimleri yakında geliyor
 • İşlemci: Intel Core i5-2300, AMD A8-5600k
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Radeon Vega 8/ Intel Iris Plus/ Geforce GTX 650/ Radeon HD 7770 (2GB VRAM Required)
 • DirectX: Sürüm 11
 • İlave Notlar: Recommended for 1080p, 30FPS on Medium Settings
   

Ruined King Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Sistem gereksinimleri yakında geliyor
 • İşlemci: Intel Core i3-6100, AMD FX-8120
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Geforce GTX 660Ti, Radeon HD 7950
 • DirectX: Sürüm 11
 • İlave Notlar: Recommended for 1440p, 60FPS on High Settings