knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Senua's Saga : Hellblade II Yeni Başlayanlar İçin İpuçları
Bu Haberi 136 Kişi Okudu

Senua's Saga : Hellblade II Yeni Başlayanlar İçin İpuçları

İngiliz video oyunu geliştiricisi Ninja Theory tarafından geliştirilen ve Hellblade: Senua's Sacrifice’ın devamı niteliğinde olan Senua's Saga: Hellblade II, Mayıs 2024’te çıktı.

 Orkney'li bir Pict savaşçısı olan Senua'nın, ölen sevgilisi Dillon’ı diriltmek için Helheim’a gidip tanrılarla savaştığı ilk oyundan sonra, ikinci oyunda Senua, kuzeyli Vikingler tarafından köle olarak esir edilip İzlanda kıyılarında devler ve Draugr’lara karşı intikam savaşı veriyor. İlk oyunun yalnız kahramanı Senua, bu sefer birçok yan karakterle derinlikli bir hikayeye dalış yapıyor.Bulmaca, aksiyon ve macera unsurlarının bir araya geldiği Senua's Saga: Hellblade II, daha zorlu etaplarla oyuncuları hem zeka hem de çeviklik açısından yeniden sınıyor. İskandinav mitolojisini daha detaylı ele alan ve Vikingler’e de yer veren serinin ikinci oyunu, daha güçlü hikaye anlatıcılığı ile oyunseverlerden tam not aldı.


Şimdi birçok XBOX ve PC oyuncusu, "Senua's Saga: Hellblade II nasıl oynanır? Yeni başlayanlar için ipuçları nelerdir?" sorularının cevabını arıyor. Bu rehberimizde Senua's Saga: Hellblade II için başlangıç ipuçları ve taktikler vereceğiz. Eğer siz de İskandinav mitolojisi ve Kelt kültüründen ilham alan bu fantastik oyunu merak ediyorsanız, bu ipuçlarından yararlanabilirsiniz.


Senua's Saga: Hellblade II Yeni Başlayanlar İçin İpuçları


Daima Yan Yolları ve Çevreyi AraştırınSenua's Saga: Hellblade II'da hikaye sürecinde bazen daha önce geçmediğiniz bölgelerden geçiyor olabilirsiniz. Hatta bu süreçte yalnız olmayabilirsiniz; NPC’ler bir yere yetişmek için acele ediyor olabilir. Ancak bu durum, sizi çevreyi araştırmaktan ve yan yollara sapmaktan alıkoymamalı, çünkü oyun mekanikleri buna izin veriyor. İlginç bir ipucu görüp farklı bir yola saparsanız, NPC’ler sizi sabırla bekleyecektir.


Bu nedenle daima yan yolları ve çevreyi araştırın. Çünkü çevrede etkileşime girebileceğiniz birçok nesneyle karşılaşacaksınız. Bu nesnelerden bazıları size bonuslar verirken bazıları da arka plan hikayelerini anlatacaktır. Ayrıca, başarımlar (achievements) kazanmak için bu tarz gizli şeyleri açığa çıkarmanız gerekebilir.


Yakın Dövüşlerde Dodge ve Parry Kombinasyonları OluşturunBir düşmanla yakın dövüşe girdiğinizde, ezberlenmesi zor hamlelerle karşılaşacaksınız. Bu nedenle, kombo saldırılar çok çekici gelse de akıllıca dövüşmekte fayda var. Saldırı anlarına dikkat etmeli ve gerektiğinde kaçınma (dodge) ve savuşturma (parry) yaparak düşmanı hezimete uğratmalısınız. Sadece düz saldırılar yaparak düşmanı hafife alırsanız, beklemediğiniz bir anda ölümcül bir karşılık alabilirsiniz. Bu yüzden stratejik ve dikkatli olmanız önemlidir.


Sesler Bazen İpuçları VerirSenua's Saga: Hellblade II'de, Senua'nın ilk oyuna kıyasla daha fazla ses duyduğuna tanık olacaksınız. Hatta biraz daha delirmiş bile diyebiliriz. Şaka bir yana, bu arka plan diyalogları Senua’ya içinde bulunduğu durumla ilgili özel bilgiler verebilir veya bir bulmaca hakkında ipucu sunabilir. Bu nedenle, Senua’nın zihnine kulak verin ve bu yardımcı sesleri dinleyin! Bu sesler, oyunun ilerleyişinde size önemli avantajlar sağlayabilir.


Ağır Saldırıları Yalnızca Ayna Kombinasyonlarında DeneyinSenua's Saga: Hellblade II oyununda, ağır kılıç saldırıları daha fazla hasar verir ancak bu saldırıların uzun bitiş süreleri vardır ve çoğu düşman bu durumu kolayca avantaja çevirebilir. Bu yüzden, normal dövüş sırasında daha hızlı ve kombo yapması daha kolay olan Hafif Saldırılara bağlı kalmak en iyisidir.


Oyunun İkinci Bölümünde Ayna'yı aldığınızda, bu ayna darbeler ve savuşturmalardan sonra yüklendiğinde zamanı yavaşlatmak için kullanılabilir. Ayna aktif hale geldiğinde, Ağır Saldırılarınız ışık hızında olacak ve çoğu normal düşmanı saniyeler içinde yok edebilmenize olanak tanıyacaktır.


Kırmızı Işıktan KaçınınSenua'nın vizyonlarında canavar babası Zynbel, sert bir kırmızı ışıkla temsil ediliyor. Eğer yolun sonundaki ışığı görüyorsan, geri dön ve başka bir yol bul. Zynbel'e doğru gitmek, bir uyarı olarak ekranın sallanmasına neden olacak ve devam ederseniz Senua mağlup olacak, bu da mevcut mücadeleye yeniden başlamak zorunda kalmanıza yol açacak.


Amansız Mücadelelere Hazırlıklı OlunHellblade: Senua's Sacrifice oyununu oynayanlar bilirler ki oyunun anahtarı, Senua'nın kararlı mücadelesi ve sürekli ilerlemesidir. Senua, herhangi bir zorluğun karşısında asla pes etmez. Bir düşmanla karşı karşıya geldiğinde, ölümüne kadar savaşır. Bu mücadele, bazen sadece on dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşebilir. Bazen de bir saati bulur. Bu süre zarfında, oyuncu klavyenin ardında, neden düşmanın hala hayatta olduğunu sorgulayabilir. Senua, birçok darbeye rağmen hayatta kalmayı başarırsa, savaşmaya devam eder. Ancak, plansız bir saldırı sonucu ölme ihtimali de her zaman mevcuttur. Eğer direnirseniz, uzun ve yoğun dövüşlere tanık olabilirsiniz.

 Örneğin, Hellblade: Senua's Sacrifice'ın final bölümünde, sesleri dinlemediğiniz takdirde, savaşmaya devam ederek yorulmanız kaçınılmazdır. Bu süre bazen bir saatten fazla bile olabilir. Ancak, bu durum genellikle oyuncunun dayanma gücüne bağlı olarak değişiklik gösterir.