knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Steam Haber Merkezi Kişiselleştirilerek Yayınlandı
Bu Haberi 2262 Kişi Okudu

Steam Haber Merkezi Kişiselleştirilerek Yayınlandı

Steam haber ve güncellemelerinin yer aldığı “Haberler” sayfası 15 Aralık 2020 tarihinden itibaren kullanıcılara “kişiselleştirilmiş” olarak sunulmaya başlandı. Steam Haber Merkezi adı verilen ve Steam Labaratuvarı’nda bulunan özellik artık herkes tarafından kullanılabilir durumda. Mobilde ve PC’de kullanılabilir durumda olan Steam Haber Merkezi sayesinde artık takip edilen oyunların ve geliştiricilerin haberlerini aralardan seçmek yerine kendimize özel bir filtre sayesinde nokta atışı olarak alabileceğiz. 

Oyun geliştirici firmaların da bu sebeple daha dolu dolu içerikler hazırlayacakları aşikar.


store.steampowered.com/news adresinden erişilebilen haber merkezinin Türkçe dil desteği bulunması ülkemiz için ekstra bir güzellik. 

 

Popüler oyunlar hakkındaki gelişmeler buradan takip edilebilir ve soldaki menüden ayarlar hemen değiştirilebilir. 

 

 

 

 

Kişiselleştirilmiş Haber Akışı

Hafta sonu turnuvaları, yama notları, büyük güncellemeler… Oynadığın veya takip ettiğin oyunların dilersen tüm gönderilerinden haberdar olabilir dilersen de belirli gönderi şekillerini görmeyecek biçimde kendine göre dizayn edebilirsin. 

 

 

 

 

 

Steam Küratör Sistemi

Steam Haber Merkezi öyle iyi detaylandırıldı ki eski sistem bir anda “kısır” kaldı zira artık sadece birkaç haber sitesinden haberler almayacağız. 

“Steam Haber Küratörleri” ile dünyanın dört bir yanındaki web sitelerinden haberler beğenine sunulmuş olacak ve içerisinden seçim yapabileceksin. 

Haber içeriklerinden YouTube videolarını direkt olarak izleyebilir, incelemelere ve rehberlere erişebilir, özetlere ya da makalelere bakabilirsin. 

Haber merkezi kaynaklarından kişiselleştirme işlemlerine başlayabilirsin.

 

 

 

Yaklaşan Etkinlikler

Etkinliklere dair hatırlatıcılar sisteme entegre edildi. Mobil uygulama bildirimleri, e-posta, ICal ya da Google Calender. Hangisinden istersen ondan bildirim alabilir, turnuva veya etkinlik planlarını hayata geçirebilirsin.

 

 

 

Yama Notları ve Güncellemeler

Burada Steam bir müjdeyle karşılıyor bizleri: Her geliştirici oyuna getirdiği her güncellemeden sonra yama  notları yayınlamaz bildiğimiz gibi fakat Steam bu konuyla ilgili bir çalışması olduğunun haberini verdi. 

Kütüphanende yer alan ve güncelleme almış oyunların haberlerine kolayca erişim sağlayabileceğin adres de burası. 

 

 


Popüler Oyun Gönderileri

“Öne Çıkanlar” kanalı üzerinden Steam,’de popüler olan oyunlarda neler olduğunu görebileceksin.

 

 


Resmi Duyurular

Steam’den direkt gelen duyurular; festivaller, etkinlikler ve sürprizler burada yer alıyor. Oyun geliştiriciler için Steamworks haber ve güncellemeleri de aynı kanal üzerinden görüntlenebilir. 

 

 


“Sustur” Seçeneği

Özelleştirmenin olmazsa olmazlarından biri de istenmeyeni duymama özgürlüğüdür. Artık gönderilerin sonunda bulunan menüden “sustur” seçeneğine tıklayarak istemediğin haberleri görmeyi bırakabilirsin. 

 

 


Geniş Dil Yelpazesi

Geniş bir dil yelpazesine sahip Steam Haber Merkezi, favori oyunun sana özel haber dili sağlamasa bile arada bir köprü kurarak o haberi okumanı sağlayacak.

 

GameSatış güvencesiyle Steam Cüzdan Kodu satın al ve Steam üzerinden takip ettiğin favori oyunlarına anında sahip ol!